MIDDELBURGSCIIE C O U B A N T. r N". 26. Jraufetrijfc. Donderdag ïi&bastetr.. NIEUWSTIJDINGEN. (ÖtroöUÏjrittanjs.. 28 Februarij 1833. ^cbstrlanbstt. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord hec rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster, houdende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Ta fels en de Perceelsgewijze Leggersvan de Gemeenten BruinisseNieu- werkerk OosterlandOuwerkerk en Zierikzeeaan derzeiver respective Besturen zijn verzonden Roept mits deze op al de Grond - E igenaarsPachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelastingwegens verkoop of andere vervreemding verandering behooren te ondergaan, om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len, behalve de Letter en het Nummer van liet Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de Koopers, Verkrijgers enz,, en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediendvan Vrijdag den 1 cot Vrijdag den 15 Maart aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te warenonder opmerking, dat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de natnen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art, 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. (Staatsblad 110* 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 25 Februarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Kadaster houdende, dat de Kadastrale Plans, beuevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten Hxel, Boschkapelle ClingeGraauwHengstdijk HoekHontenisseIJulstKoewachtNeuzen Ossettisse Overslag PhilippineSas van GentSint Jansteen Stoppel- dijkeIVestdorpe Zaamslag en Zuiddorpeaan derzeiver respective Be sturen zijn verzonden Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen in de voormelde Gemeenten gelegen welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan, oro aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len, behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgroote der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de KoopersVerkrijgers enz.en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend van Maandag den 4 tot Maandag den 18 der maand Maart aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tjjdige indiening van eene naauwkeurige opgavezich tegen alle nadeel welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijen vrij te waren onder opmerking dat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreureu in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art, 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad no. 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 27 Februarij 1833. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE zullen, op Zaturdag den 9 Maart 1833, des voormiddags ten 11 uren, ten Ilaad- huize aldaar, in het openbaar presenteren te verhuren: Het LOGEMENT de Kampveersche Toren staande en gelegen binnen dezelve Stad, op zoodanige voorwaarden, als acht dagen te voren zullen ter lezing liggen ter Secretarie ten Raadhuize voormeid. Burgemeester en Wethouders der Stad Vere, J. KLEINMA'N. Ter ordonnancie van dezelve, DE NOOD Dz., Secretaris, LONDEN den 23 februarij. Woensdag avond heeft de graaf Pozzo dl Borgo een lang gesprek met lord Durham gehad. Des avonds heeft lord Crey den graaf een bezoek gegevenwelke ook dien dag eene conferen tie met den baron van Zuyleit van Nyeveltde barons von Bulow en Neu- man en prins Lieven gehouden heeft. Men verhaalt, dat de Russische en Pruissische ministers, die hier re sideren, verlangend zijn om de onderhandelingen omtrent Holland en Bel- gie aan welke zij zich onttrokken hebben toen er besloten werd om de Hollanders met geweld tot de ontruiming der citadel te noodzaken, we der aan te knoopen. Dit geeft men op als de reden van de menigvuldige drukte, die men dezer dagen bij de diplomatie heeft opgemerkt. Gisteren is bij de lords de voorgedragen wet tot demping der Ier- sche onlusten ten derde maal gelezen en doorgegaan. Lord Teynham al leen heeft zich bij deze gelegenheid daartegen verklaard, om dat hij be greep, dat de maatregelen, die dit ontwerp bevat, niet geschikt waren om rust en vrede in Ierland te herstellen en het geheele plan beschou wende als de voorbode van den val van het Bn'tsche rijk. Vervolgens heeft de tweede voorlezing plaats gehad van eene wet strekkende om in Ierland eene meer onpartijdige bedeeling van het regc te verzekeren in sommige gevallendoor de partijen in andere plaatsen dan die, waar de misdaden gepleegd zijn, te doen teregt stellen. De wet tot demping der onlusten is bij het huis der gemeenten inge komen. De kanselier van de exchequer heeft, in plaats van, zoo als gewoonlijk geschiedt, de eerste voorlezing daarvan te vragen, voorge steld, dat zij gedrukt zou worden, en aangekondigddat hij eerst woens dag de motie tot de eerste lezing zou doen. De heeren Hu we en O'Con- nell toonden eenigen twijfel, of, zoo deze wet aangenomen was, de andere beloofde middelen tot verligting van den toestand van Ierland wel in het werk gesteld zouden worden; vooral de laatste zeide niets goeds voor dat land van het hoogerhuis te kunnen verwachten. Hierop werd door de ministers geantwoord dat de wet op de hervorming der kerk oji het laatst der volgende week zou voorgedragen wordenen datzoo beide wetten niet doorgingen, de ministers zich zouden aanmerken als het vertrouwen van het parlement niet te bezitten en hunne posten zou den nederleggen. De laatste stormen hebben schrikkelijke schaden op onze kusten ver oorzaakt. Gisteren bedroeg het getal der verongelukte schepen waar van bij Lloyds berigt was ontvangen, zes-en-twintig. De brieven van Nieuw-York gaan tot den r dezer, en houden be- rigten in van Charlestown tot den 28 der vorige maand. Daaruit zou men opmaken, dat van wederszijden verlangd werd om de ontstane twist in der minne bij te leggen, PARIJS den 22 februarij. Uit een rapport, door den minister van oor log aan de kamers overgelegd blijktdat op den 1 januarij dezes jaars het effectief der armee uit 421,494 man en 82,057 paarden bestond. Het materieel was zamengesteid uit 834 veldstukken, in 139 batterijen verdeeld behalve nog 625 kanonnen die tot de nationale garde behoo ren en vijf belegerings-equipagien welke elk honderd stukken tellen. Men zegt dat de reis van den hertog van Orieans naar Belgie in verband staat met de moeijelijkheden over de vaart op de Scheldeen men spreekt ook reeds van eene nieuwe expeditie, om de vorderingen der diplomatie op dit stuk te ondersteunen. MIDDELBURG den 27 februarij. Zaturdag II. op den middag he efc te Vlissingen een allertreurigst geval plaats gehad. Een jong officier van gezondheid, van eene zeer achtenswaardige familie te Gorcumgeplaatst op Zr. Ms. korvet Dolphvn, heeft zich door een pistoolschot van het leven beroofd. Hij was slechts 21 jaren oud, en om zijn zachtaar dig en beminnelijk karakter bij een ieder geacht. Eerstdaags zal te'sHage de verloting plaats hebben der vrouwelijke handwerken en andere voorwerpen, welke onder het toezigt van H. K. K. H. de Prinses van Oranje bijeen gebragt zijn en waarvan de op brengst strekken zal tot ondersteuning van de weduwen en weezen der gesneuvelden op de citadel van Antwerpen en de vloot. Deze handwer ken zijn zeer talrijk, en munten uit door fraaiheid en keurige bearbei ding. Daaronder merkt men op, die, welke door H. M. de Koningin, door H. K. K. H. de Prinses van Oranje, door II. K. H. Prinses Fre- derik der Nedei landen door H. K. II, Prinses Marianne en door H. D. H. de Prinses van Saxen-Weimar zijn vervaardigd terwijl vele andere voorwerpen evenzeer de aandacht tot zich trekken. De bereidwillig heid, waarmede de bijdragen tot deze loterij zijn bijeen gebragt, en de ijver om daaraan deel te nemen strekken op nieuw tot bewijs van de hooge belangstelling, welke voortdurend in het lot onzer dappere verdedigers gesteld wordt. Volgens de Fransche en Belgische dagbladen zoude door den Engel- schen zaakgelastigde te 's Gravenhage, op den 17 dezer, aan het Neder- landsche gouvernement eene noca zijn overhandigd, welke zoo niet de zelfde, dan toch als het onmiddelijk gevolg moest beschouwd worden, van het zeer uitgebreid betoog, of der nota, die voor eenige dagen naar dezelfde dagbladen werd medegedeeld. Zie ons vorig NoJ) Na een korc verslag van de onderhandelingen die sedert de ontruiming der Antwerp- sche citadel zijn gevoerdzoude dit gewigtig stuk met de volgende be palingen eindigen Art. 1. Na alle middelen te hebben uitgeput om tot eene minnelijke schikking 'tusschen Holland en Belgie te geraken, heeft Z. M. de ko ning van Gioot Brittanje, in overeenstemming met den koning der Fran- schen besloten, dat, indien Z. M. de koning der Nederlanden niet in den loop der eerste veertien dagen van de maand maart aanstaande, aan het Foreign-Office eene explicacieve nota zal hebben overgelegd, waar bij de grondslagen van een traktaat van koophandel, dat tusschen de bei de strijdende partijen behoort te worden gesloten, zijn aangewezen, hec Fransche leger, ondersteund door een Engelsch eskader, op nieuw de Belgische grenzen zal overtrekken, en ditmaal niet terugkeeren, alvorens het traktaat van 15 november geheel zal zijn uitgevoerd. 2. Het embargo op de Hollandsche schepen, zoo van handel als oor log, gelegd, zal zoowel in Frankrijk als in Engeland, tot aan de uit voering van gezegd traktaat}, worden gehandhaafd. 3. Alvorens tot dwangmaatregelen de toevlugt te nemenvorderen Frankrijk en Engeland, dat het Hollandsch gouvernement den onlangs ge- vestigclen tol zal afschaffen. 4. De gouvernementen van Frankrijk en Engeland, wenschende de han dels-betrekkingen tusschen twee volken teregelen, tusschen wien voor taan geene vijandschap moet bestaan, en willende dat bet te sluiten trak taat noch voor de eene, noch voor de andere der magten bezwarend zij, zullen beider belangen trachten overeen te brengen, zoodanig dat het zelve traktaat in den loop der maand maart van dit jaar zoude kunnen zijn geratificeerd, 5. De ondergeteekendeuvertegenwoordigers van Frankrijk en Enge land, eindigen met aan het Hollandsch gouvernement te herhalen wat in het eerste artikel dezer nota is gezegden hopen dat Z. M. de koning der Nederlandende noodzakelijkheid gevoelende om een geschil te ein digen dat de handel van geheel Europa in 't onzekere houdt, den Gordi-

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1