N'. MIDDELBURGSCHE COURANT, 2t. Zaturdag 16 Februarij 1833. NIEUWSTIJDINGEN. TDmtechUnb. (Öröjil-lSnttaujc, Jratt (strijk. iflebetrlattbett. ƒ16: 665. 8 De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster, houdende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Ta fels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten BommenedeBrou wershaven, Burgh c. a.Dreischor Duivendijke c. a.EikerzeeElle- vieetHaamstedeKerkwerve e. a.Noordgouwe, NoordwelleRenesse Serooskerke en Zonnematteaan derzelver respective Besturen zijn ver zonden Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen inde Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaventot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len, behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de KoopersVerkrijgers enz,, en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediendvan Woensdag den 20 dezer maand tot Woensdag den 6 der maand Maart aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te warenonder opmerkingdat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad no. 65) tot den laatsten Junij aanstaande, zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 15 Februarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. REGENTEN van de GODSHUIZEN en het ALGEMEEN ARM BESTUUR, te GOESadverteren bij deze: dat bij de uitloting van Obligatien wegens de achterstallige schuldenten laste van hunne Ad- ministratienwelke heeft plaats gehad op heden, zjjn getrokken de vol- gende Nummers te weten 15. 24, aó4145 114. i>5» 117, 132 134, 140, 181 184, 194, 205, 213, 215. 227, 235, 261, 266, 294, 304, 309, 320, 323 332, 335 387. 394 414 426, 436, 446, 465, 469, 473 475 486, 517 53o 532 54» 545 548 589 594. 59<S* Tot de uitbetaling van welke, mitsgaders van de Intressen der nog onuitgeloten Obligatienin Regenten-kamer van het Weeshuis te Coes, zal worden gevaceerd iederen Woensdag in de maand Februarij eerstko mende, des middags van 12 tot 2 uren. Goes, den 23 Januarij 1833. Namens Heeren Regenten voornoemd, H. C. PILAAR, Rentm. Aman FRANKFORT den 8 februarij. In een bijzonder berigt uit Berlijn van den 30 Januarijleest men het volgende: Vóór het voorjaar is de beslissing van de Hollandsch-Belgische aan gelegenheid bezwaarlijk te verwachten. Eene verlegging van de Londen- sche conferentie naar eene plaats van het vaste land zou reeds op zich zelf groote wijdloopigheid en vertraging veroorzakenwant, alvorens de hoven het over de plaats eens waren geworden, de gezanten gekozen en van instructien voorzien haddendezen te zamengekomen en in onder handeling getreden waren, zou noodzakelijk een geruime tijd verstreken zijn. Intusschen wenden de kabinetten van Londen en Parijs alles aan om door hunnemet de conferentie niet in verband staande onderhandelingen, in 's Gravenhage de aanneming van hunne voorstellen te bewerkstelligen en de onvoorwaardelijke vrienden des vredes meenendat alles daarop nederkomtof de tegenwoordige ministerien van Engeland en Frankrijk genoeg vastheid en aanzien zullen bekomen, om aan hunne staatkundige inzigten den noodigen nadruk te kunnen bijzetten." Verder wordt in dit berigt gezegd dat de militaire organisatie van het Duitsch-Verbond wat de daartoe betrekkelijke plannen op het papier betreft, spoedig zal voltooid zijn; dat in de inrigting der armee-korpsen niets wezenlijks zal veranderd wordenmaar dat de wijzigingen voor namelijk het opperbevel en de wijze van werking der krijgsmagt betreffen. LONDEN den 8 februarij. In the Morning Heraldeen Londensch blad, dat zich door onpartijdigheid onderscheidt, en geenszins de Tory- partij is toegedaan, leest men, onder dagteekening van gisteren: Wij hebben heden niet het minste berigt van het vaste land ontvan gen, en de beraadslagingen in het huis der gemeenten houden voortdurend de algemeene aandacht schier bij uitsluiting bezig. Desniettemin hebben wij eenige hernieuwde klagten over de voortzetting van het embargo op Nederlandsche schepen gehoorden daar het in stand houden van dezen maatregel eenige nieuwe en gevoelige verliezen aan onze handelaars be rokkend heeft, kunnen wij ons over deze klagten niet verwonderen. Een gerucht is in omloop geweest, dat de Noord-Amerikanenin het vooruitzigt var. eenen oorlog tusschen dit land en Hollandkapers hebben uitgerust. Dit wordt bevestigd door het volgend uittreksel van eenen brief uit Nieuw-York, die door een der aanzienlijkste handelhui zen van de city ontvangen is Niettegenstaande de algemeene gisting die in Noord-Ainerika over het vraagstuk van het tarief heerschten terwijl sommige der Ver- eenigde Statendie welligt dien naam niet meer verdienen, het zwaard m wetten, om elkander te bestrijden, is men te gelijk in eenige Noord- Amerikaansche havens bezig geweest met het uitrusten van schepen, die, 111 geval een oorlog tegen Holland uitbrak, onder den naam van Hollandsche kapers (tegen den Britschen handel) zouden kruissen. Voor de reeders te Baltimore en Philadelphia is de verzoeking, om van de Oost- en West-Indievaarders en van de walvischvangers dit gebruik te maken, te groot, dan dat zij die zoo ligt zouden kunnen wederstaan. Men is daar op het uitrusten van zulke schepen te zeer gevat, om zulk eene goede gelegenheid ongebruikt te laten." Het is intusschen (dus gaat the Morning Herald voort) te hopen, dat de grootmoedigheid van den koning der Nederlandenen het spoe dig ophouden van eene handelwijs, die men geenen oorlog mag noemen, gevolgen zal voorkomen, welke onze ministers niet schijnen voorzien te hebben." Hetzelfde dagblad geeft bijzondere berigten uit Madrid, van den 28 januarij, blijkbaar met onpartijdigheid geschreven, en waarin vooral ook betoogd wordt, dat zij, die verwachten, dat in Spanje thans eene staatsregeling zou kunnen worden ingevoerd gelijk die welke in Frank rijk en Engeland bestaat, zich grootelijks bedriegen. Zelfs de Spanjaar den, die zeer vrijzinnige beginselen voorstaan, zouden, volgens deze berigten, de invoering van eene staatkundige verandering thans voor de grootste ramp houden die hun vaderland kon overkomen. Een strijd van dien aard is dan ook in Spanje niet te verwachten, maar wel houdt men het voor mogelijk, dat vroeg of laat de aanhangers van den infant don Carlos met die der jonge infante ernstig handgemeen zouden kunnen worden. PARIJS den 10 februarij. De minister van buitenlandsche zaken heeft heden eene langdurige conferentie gehad met den Rnssichen zaakgelas tigde. Nieuwe voorstellen over de schikking der Belgische aangelegen heden, zouden het onderwerp van eene vrij levendige discussie zijn ge weest ten gevolge waarvan een der secretarissen van ambassade, en de heer Chambraymet eene bijzondere zending naar Berlijn zijn vertrok ken met lastom echter vooraf zich eenige dagen te Frankfort op te houden. Volgens den Courtier du Bas-Rhinis voor eenige dagen ook te Straatsburg den last ontvangen, om deze vesting te ontwapenen, en moesten alzoo 166 stukken geschut in het arsenaal worden teruggebragt. Te Rijssel is men den 8 dezer met de uitvoering van denzelfden maat regel begonnen, 's GRAVENHAGE den 12 februarij. Laatstl. zondag is Z. H. de Prins van Saxen-JVeimar uit het leger in deze stad aangekomen. Dienzelfden dag zijn 200 jagers alhier binnen gemarcheerd, welke be stemd zijn om tot eene 5de kompagnie voor het 2de bataillon jagers ge vormd te worden. Negen en.twintig gekwetstenbehoord hebbende tot de bezetting dgr citadel van Antwerpen, zjjn in* deze residentie gekomen, van welke 12 in het VVillems- en 17 in het in de Oranje-kazerne gevestigd hospi taal zijn opgenomen. Men spreekt er van, dat in het aanstaande voorjaar twee divisiea van ons leger te velde bij Oirschot zullen kamperen. BRÉDA den 10 februarij. De naast bijgelegene grens-kantonnemen- ten der Belgen zijn steeds tot op een afstand van twee uren van onze grenzen verwijderd. Aan de voorposten valt niets bijzonders voor. Van de Schelde wordt gemeld, dat men voortgaat met het beramen van maatregelen ten einde, des noodshet gebied van Nederland over dien stroom ten krachtigste te kunnen handhaven. De positie van Bath schijnt inzonderheidzoo te water als te land in een geduchten staat van tegenweer te zullen worden gesteld. Voorde Kerk van Zierikzee zijn, sedert den 11 December 1832, ontvangen de volgende giften Door den Predikant Snouck Hurgronje den 13 December, een Russ. Coupon, No. 66016, h 50; en op den 22 Januarij 1833, een Dito No. 86768 h 50. Door den Predikant van Raden, van Ds. Wanrooy, te Arnemuiden Door den Predikant van Deinse, eene gift hf 3, en nog eene, den 25 December 11. i 5 20. Door den Predikant Fangman, van NN. f 10. NB. Zoodanigen qnzer Stadgenootenwelke nog eenige gift tot op bouw der bovengemelde Kerk mogcen bestemd hebben, worden verzocht, dezelvevóór het einde dezer maand aan het huis van een der Pre dikanten van de Nederduitsche Hervormde Gemeente alhier, te bezor gen aangezien deze voornemens zijnalsdan de ingezamelde penningen naar Zierikzee over te maken. Bij de Commissie dezer Stadtot inzameling van giften ten behoeve van de Gekwetsten en de overgeblevene Weduwen en Kinderen der Gesneu velden, op de Citadel en de Schelde, is sedert de vorige opgave weder ontvangen, en wordt daarvan aan de edelmoedige Gevers van dezelve bij deze dankbare vermelding gemaaktte weten 1 Febr. Van de Directie van het Brandwezen te Neuzenhet bedrag eener behaalde brand-premie f 20. - Van NN. 24 paar Sokken, met deze regels Daar ieder geeft, en ieder doet, Wat 's Krijgsmans leed kan jachten, Zoo torg ik voor een warmen voet, En wil mijn pligt betrachten. - Van Heeren Burgemeester en Wethouders dezer Stad de bij Hun-Ed. Achtb. door den Heer Pos overgestorte helft van een door denzelven alhier gegeven Concert, f 20, 38*. - Van 5 Kinderen met eene groote doos Pluksel, f 15 60. - Van een Veersch Ingezeten ƒ10. - Uit de Kerk-collectevan NN. 10 en van NN. f 2. - Uit de bus bij de Heeren Gebroeders Abrahamsvan H. S. f 6 en overigens in koncant 5 44. Bedragende, met het bevorens reeds opgegevene, f 1631 ,00. Paspoort van Grijpskerke. Van Reigersberg Versluys. 99 9 10 11

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1