MIDDELBURGSCHE C O U R A N N". 20. %[n5 tfl jfraufcvtjk. Donderdag ^nu tjf yA rif 14 Februarij 1833, Nationale iïülilie. Üiebcrlrtnbsttïse NIEUWSTIJDINGEN. Duiterfttattb» (ftenflt-ïSnltaitJe. jlfiberlanbcn. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van alle de genendie daarbij belang hebbendat de Alphabetische Naamlijst van alle de personendie aan de Iigting van dit jaar moeten deelnemen ter visie van elk en iegelijk zal liggen op het Raadhuis alhier van he den tot den 20 daaraanvolgende, des middags van 12 tot 2 uren, ten einde een ieder in staat zonde zijn, om, ingeval op die lijst eenige perso nen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan zouden moeten woiden weggelatenzulks ter kennisse van den Militie-Commissaris te kunnen brengen. Wordende tevens alle ingeschrevenen en derzelver OudersVoogden Curators of Gemagtigden verwittigd, dat de Loting voor Ingezetenen van deze Stad, zoo binnen als buiten de poorten, uitmakende het eerste Mi litie-Kanton, zal plaats hebben op Woensdag den 20 dezer aanstaande, des morgens ten tien uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhier. Terwijl al verder elk en een iegelijk wordt verwittigd, vooreerstdat de bewijzen welke behooren te worden bijgebragtftot staving der redenen van vrijstelling, welke op den dag der Loting zullen zijn aangevoerd, uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stads-Griffie moeten worden ingediend. Ten tweede: Dat tot het afgeven der attesten of certificaten, tot be- loming van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militiedoor cene Commissie uit het Stedelijk Bestuur, zal worden gevaceerd op den 37 dezer, van des morgens ten 10 uren tot des middags ten 12 uren. En ten derde: Dat allen, welke zulks zouden mogen verlangen, nadere inlichting kunnen bekomen, omtrent de bewijsstukken tot staving hunner reclames, ten Raadhuize dezer Stad, van heden tot den 20 dezer daaraanvolgende, van des middags ten 12 tot des namiddags ten 2 uren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads.Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuizeder Stad Middelburg, den n Februarij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. dat de tusschenkomst der onderscheidene mogendhedendie dringenda vertoogen aan Ibrahim gezonden hebben om zijn verderen togt te sta* ken voornamelijk uitgelokt geworden is doordien zij lucht van het voor nemen van den grooteh-heer gekregen hadden om zich geheel aan Rus- lands bescherming toe te vertrouwen. Zoodra Engeland en Frankrijk van hunnen wil aan den Egyptenaar hebben doen blijken, heeft het na kend gevaar voor den sultan stil gestaan en is aan Ibrahim het uitzigt op Syrië geopend. Van een wapenstilstand spreekt men als van eene Zekere zaak, hoewel de voorwaarden er niet van bekend zijn. Inmiddels is aan Raouf-pacha het bevel over het leger gedurende de gevangenschap van den groot-vizier, opgedragen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE zullen op Zaturdag den 9 Maart 1833, des voormiddags ten it uren, ten Raad- huize aldaar, in het openbaar presenteren te verhuren: Het LOGEMENT de Kampveersche Toren, staande en gelegen binnen dezelve Stad, op zoodanige voorwaardenals acht dagen te voren zullen ter lezing liggen ter Secretarie ten Raadhuize voormeld. Burgemeester en Wethouders der Stad Vere, 1 J. K L E I N M A N. Ter ordonnantie van dezelve, DE NOOD Dz., Secretaris. De DIRECTIE maakt bekend, dat de VOORJAARS-VEILINGEN der Maatschappij van 1833, zullen gehouden worden, op de dagen en plaatsen, en bestaan zullen uit de Artikelen en hoeveelheden, hier on der gemeldals Te ROTTERDAM, Donderdag 14 Maart 1833. 131 Vaten NOTENMUSCAATliggende te Rotterdam. 49 Dito DITOn Amsterdam. 90 Dito FOELIE, n Rotterdam. 390 Dito Amboina NAGELEN, Idem. Fr ij dag 15 Maart 1833. Te AMSTERDAMDingsdag 19 Maart 1833. 36,437 Balen Java }K0FFIJ, liggende te Amsterdam. 10,525 DltO SUMATRA J Woensdag 20 Maart 1833. 11,342 Kisten en Kistjes THEE, liggende te Amsterdam, 59i Dito DITO, Rotterdam. De Maatschappij geeftbij deze aankondiging, de verzekeringdat zij vóór hare gewone Zomer-Feilingengeene andere Koffij, en vóór hare gewone Najaars Feilingengeene andere Thee en Specerijen, dan de bo vengemelde partijen, aan de Markt zal brengen. De Veil.Conditiën zullen in tijds worden uitgegeven, en de Monsters der Koffij en Specerijen op Maandag den 18 dezer verkrijgbaar zijn. Amsterdam, den 8 Februarij 1833. G. SCHIMMELPENNINCK President. DE CLERCQ, Directeurfung. Secretaris De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Amsterdam, op de hieronder vermelde dagen, de daarbij opgegevene Goederen zullen ge veild wordenals Woensdag 27 Maart 1833. 9,529 Kanassers en Kranjangs 1 SUIKER Iiggende a[daar> 369 Kisten J Donderdag 28 Maart 1833. 206 Kisten Java INDIGO, liggende aldaar. De Veil-Conditiënbenevens de Monsters der Suiker, zullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 8 Februarij 1833. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ, Directeurfung. Secretaris. FRANKFORT den 8 februarij. Uit Koustantinopel verneemt men, LONDEN den 9 februarij. De lords hebben den koning htlri dank- adres aangeboden, waarop Z. M. ten antwoord gegeven heeft, dat hij met bijzonder genoegen de verzekering ontving van hunne gezindheid om hem bij te staan in het ongeschonden handhaven der unie tusschen Groot-Brittanje en Ierlanden in het betengelen van den geest van weer spannigheid en geweld, wiens spoedige en krachtdadige onderdrukking onmisbaar is voor den algemeenen vrede en de veiligheid zijner landen. De graaf van Aberdeende hertogen van Cumberland en Gloucester benevens de lords PenshurstKenyon RolleFerulam BathurstChur- ckillWijn fordRosslyn BeresfordStttart de RothsaySelkirk eil Limerick hebben een protest geteekend tegen het aannemen van het adrej lords in ancwoord op 's konings aanspraak. De hertog van Wellington moest, zoomen zeide, dit protest ook heb ben geteekend doch heeft zulks echter niet gedaan. Het huis der gemeenten is eerst gisteren met zijn adres gereed geko men. De debatten hebben vier dagen geduurd en bijna uitsluitend ge- loopen over de kwestie van het herroepen der unie tusschen Engeland en Ierland, Over het algemeen heeft de aanspraak van den troon weinig genoegen gegevenniet zoozeer om hetgeenzij inhoudt als wel om hetgeen waarvan zij niet gesproken heeft. Men is ook niet tevreden over de wijze, waarop van de Nederlandschö zaken gewag wordt gemaakt. Het innemen der citadel toch heeft de zaak volstrekt niets bevorderd en eerder nieuwe zwarigheden doen ontstaan. Het publiek had zich gevleid te hoorendat de geschillen op het punt wateii van geschikt te worden en dat de vreemde en onnatuurlijke toe» stand van den kwasie-oorlog weldra zou ophouden. Voor het oogenblik schijnt er een stilstand te zijn in de onder» handelingen of pogingen, om de geschillen tusschen Holland en Belgis ten einde te brengen. Men zegt, dat de Hollandsche regering waarbor» gen gevraagd heeft voor twee punten namelijk voor de schuld en voor de neutraliteit van Belgie, en niet alleen den borgtogt van Frankrijk en Engeland, maar dien van alle de vijf mogendheden eischtwelke hel traktaat van 15 november 1831 geteekend hebben. Ook zou zij niet we der met Frankrijk en Engelandmaar met de vijf mogendheden gezaraen» lijk willen onderhandelen. Hierover was naar de hoven van Rusland Oostenrijk en Pruissen geschreven en van hun antwoord zou afhangen op welke wijze de hernieuwde negotiarien zullen voortduren, - Er zijn tijdingen van Portorot den i februarijdie niet ïeer gunstig voor de zaak van don Pedro luiden. PARIJS den 9 februarij. De minister van buitenlandsche zaken in den avond van eergisteren depeches van den heer de Talleyrand ontvan gen hebbendeheefc derzelver inhoud dadelijk aan den koning medege» deeld, en men verzekert dat de graaf de Flahaut dien ten gevolge, met eene bijzondere zending belast, naar Londen zal vertrekken. De onder» handelingen over de Belgische aangelegenheden schijnen door onvoorzie» ne zwarigheden te worden opgehouden. Intusschen heeft het gouverne ment last gegeven, om de vestingen, zoo in het departement du Nord als aan de Noord-oostclijke grenzen te ontwapenen, en zoude, volgens het Journal du Commerceook het geschut der kustbatcerijendie na de revolutie van ju lij werden opgeworpen naar de arsenalen worden terug gevoerd. De Pruissische gezant heeft gisteren depeches uit 's Gravenhagij ontvangen, die aan den minister van buitenlandsche zaken zijn medege deeld en vervolgens tot eene conferentie met lord Granville hebben aanleiding gegeven. Ook zoude de Russische zaakgelastigde aan hef ministerie eene nota over de Belgische aangelegenheden, en bepaaldelijk over de onderhandelingen, het groothertogdom Luxemburg betreffende, hebben medegedeeldwelker inhoud den heer de Broglie zeer had ver» stoord. MIDDELBURG den 13 februarij- Blijkens een brief van den Juft. kolonel de Boer, den 28 janunrij uit St. Omer aan een zijner vrienden te Utrecht geschrevengenoten onze gevangene onder-officierensolda ten en matrozen, ten gevolge der spoedige en krachtige ondersteuning hunner landgenoocen alstoen sedert acht dagen eene zeer goede voeding welke voor drie maanden was verzekerd. Den 8 dezer is eene Hollandsche stoomboot voor Antwerpen geko men die de gekwetste gevangenen tiit het hospitaal aan boord genomen heeft en ten twee uren weder vertrokken is. Alles is in de beste orde afgeloopen. Uit Brussel den 10 wordt gemeld, dat de diefstallen, waarvan men dagelijks hoort hoe langer hoe menigvuldiger en de dieven in evenre digheid vermeteler worden, zoodat zij zelfs de koninklijke verblijven niet meer ontzien. Immers in den nacht van den 3 op den 4, heeft er in een lokaal, tot het kasteel van Laken behoorende, een diefstal met in braak plaats gehad, waarbij het meerendeel der meubelen door de dieven is medegevoerd. Het Belgisch dagblad PIndèpendant vermeldt, dat de heeren lg Cocq en Corbisiermet eens bijzondere zending betrekkelijk 's lands ban» delbelang, naar Parijs zullen vertrekken men vermoedt om zoo moge lijk eene gunstige bopaling voor den Belgischen haudei 111 het Ftansch tarief op deu invoer te verkrijgen.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1