"•■v - MIDDELBXJRGSCHE COURAN T,\p N 17. Xtakeubmafcitvg.. Donderdag BS 7 Februari) 1833, ^O0g-©ct*«:04öïtö^ i5o£ tJrtit CSöeiöCö ck0M9maat van ^'vatiüvnH tc Xiottctrbaw.. ÏUbaster.. Befténbmalmfg. NIEUWSTIJDINGEN. f jW K.» te in de >S GRAVENHAGE. PROVINCIE ZEELAND. W BEVELSCHRIFT. ij Mr.CORNELIS FELIX van MAANEN Minister van Justitie, «ls door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof te 's Gravenhage Bevelen uit krachte van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee land, voor liet eerste vierendeel jaars van den jare 1833, zullen geo pend worden te Middelburgop Maandag den 25sten Maart eerstko mende, des morgens ten tien uren, op den voet bepaald bij de artikelen lÖ, 17 en 18 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Nico/aas JVilhem Ardcsch. Raad in bovengemeld Hoog-Geregtshof; En gelasten', dat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 1 Februarij 1833. VAN 'MAANEN. Van wege den Heer Eersten President: De fungerende Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof: J. H. S P E I R M A N. De MINISTER van FINANTIEN brengt bij deze ter kennisse van het algemeen, dat er, ingevolge magtiging des Koningsen ter gemoec- koming in het lot der krijgslieden zoo van de Iandmagt als van de vloot, die zich thans in Fransche gevangenschap te St. Omer en elders bevinden, de noodige maatregelen zijn genomen, ten gevolge waarvan: In de eerste plaatsde brieven aan het adres van gemelde krijgslieden, mits beneden den rang van officier, op alle postkantoren, tot aan de plaats van derzelver bestemming, zullen kunnen worden gefrankeerdtegen be taling van tien cents de enkele brief, zonder meer, even gelijk dit, ten aanzien der binnenlandsche brieven voor militairen van gelijken rang, bij de bestaande verordeningen is voorgeschreven; en Ten anderede ongefrankeerde brieven voor dezelfde bestemming, die in de bussen der postkantoren hier te lande worden geworpen, zonder onderscheid van den rang, waartoe de geadresseerde behoort, bij derzel ver verzending naar Frankrijk, niet zullen worden bezwaard met eenig port of voorschot ten behoeve der Nederlandsche schatkistzoodat de geadresseerdenbij de ontvangst dier brievenniet meer dan het port over den afstand, welken dezelve in Frankrijk doorloopenzullefi heb ben te betalen. *s Gravenhage, den 30 Januarij 1833. De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOUDRIAAN. Den 31 Januarij 1833. Verscheidene lieden zich reeds aan onze Kanselarij vervoegd hebben de, om eenige gelden te deponeren, welke zij verlangden aan hunne thans in Frankrijk gevangene Verwanten en Vrinden over te maken, haasten wij ons het Publiek te berigtendat wij bereid zijn alle ons be- handigde kleine of groote sommen, zonder verwijl en kosteloos, hare bestemming te doen bereiken. Een bewijs van een daartoe gehouden Stamregister zal van al het ontvangene worden afgegeven, om, des be- hoevendeter reclame te kunnen verstrekken. De Consul van Frankrijk, ERNEST LAURENCE. termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen, alzoq hij anderzins verpligt is de nalatigen hiertoe, ingevolge de Wet, te noodzaken. De Adsistent-Ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEYN. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster houdendedat de Kadastrale Plansbenevens de aanwijzende Ta fels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten Oud-Vossemeer c.a., Poortvliet c.a., Scherpenisse c.a., St. AnnalandSt. Maartensdijk St. Philipsland, Stavenisse en Tholenaan derzelver respective Besturen zijn verzonden Roept mits deze op al de Grond-EigenaarsPachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelasting wegens verkoop of andere vervreemding verandering behooren te ondergaanom aan dè Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op cene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul lenbehalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing Tnoeten bevatten van deKoopers, Verkrijgers enz., en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Donderdag den 7 tot Donderdag den 21 der loopende maand Februarij. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezén zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren onder opmerking, dat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamaticn wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad no. 65) toe den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 5 Februarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDEKBURCH. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands Walcheren, verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van de Water eu Dijkpeuuingen over den jare 1832 0111 hunne als nog verschuldigde LONDEN den 2 februarij. Bij lord Grey is eergisteren een kabinets* raad gehouden die drie uren lang vergaderd is geweest. Donderdag avond heeft de buitengewone Nederlandsche gezant eenq bijeenkomst met lord Palmerston op het bureau van buitenlandscbe za ken gehadwaar zijn lordschap ook een bezoek van den prins de Talley* rand heeft ontvangen. Bij het afgaan van de beurs verhaalde men gisteren, dat de ministers besloten hadden het embargo op Hollandsche schepen op te heffen doch 11a gedaan onderzoek is dit gerucht niet bevestigd, zelfs waren de berig ten omtrent den loop der onderhandelingen gisteren minder gunstig dan zij drie of vier dagen geleden geweest zijn. - Sedert eenige dagen verspreide men, dat de regering willens is aan het parlement maatregelen voor te slaan, voor het onmiddelijk vrij verklaren der slaven in de West-Indische koloniënzonder aan huntiQ eigenaars daarvoor behoorlijke schadevergoeding te geven. Die geruch ten hebben eene buitengewone ongerustheid verwekt bij elk een, dia belang heeft bij West-Indisch eigendom en bezittingen. Naar de vijfde volkstellingin het jaar 1832 op last van het con gres publiek bekend gemaakt, bestond toen de bevolking der Vereenigda Staten van Amerika uit 10,849 ,620 vrije lieden en 3,009,050 slaven, ARNHEM den 4 februarij. Sedert zaturdag is de rivier voor deZ0 stad open, en heden morgen is er veel-drijfijs afgekomen. De staat der rivieren is gunstig en het ijs zal waarschijnlijk overal losraken zonder veel beweging te maken en zonder eenige schade te veroorzaken, DORDRECHT den februarij. Gisteren is hier voor de stad eene gerjnge beweging in het ijs ontstaanen daarbij de sleuf aan het veer op Zvvijndrecht toegeschoven, waardoor sedert gisteren geene rijtuigen meer kunnen overgebragt worden. Bij eiken vloed en eb bespeurt men nieuws beweging, en er ontstaan meer en meer vakken van blank water op d« rivier-; maar bet ijs wil maar niet geheel losschieten en doordrijven. Ook blijft het in de Kil nog hangen. t— Te Eemnes Buitendijks leeft thans een man, genaamd Dirk Vredeq, burg. een vermaard chirurgijn, die de praktijk eerst te Loosdrecht, ver» volgens te Hilversum en eindelijk te Naarden uitgeoefend heeft tot in zijn 90ste jaar en die den 2 februarij den hoogen ouderdom van 100 voile jaren heeft bereikt. Hij heeft nog het gebruik zijner verstandsver mogens,,. Als iets bijzonders omtrent zijne levenswijze is op te merken, dat hfi tot op zijn 84ste jaar nooit eenigen sterken drank, hoegenaamd, had geproefd en hij zich had voorgenomen, zulks tot zijnen dood vol te hondendoch toen zijn. gebit zoo slecht werd dat bij de spijzen niet behoorlijk konde vermalen, vond hy zich genoodzaakt, ter verster king der maag, des morgens een weinig conjac.brandewijn te gebniikeij. Thans eet hij nog zoo smakelijkals of hij een man van 60 jaren was. MIDDELBURG den 6 februarij. Uit een koninklijk besluit van den 28 januarij jl., en eene aankondiging, dien ten gevolge, van den minis ter van financien blijktdat op maandag den 1 april eerstkomende en volgende werkdagenten kantore van den commissaris tot de conversie der nationale schuldzal worden gevaceerd tot het overnemen der rece- pissengesproten uit de negotiatie, gearresteerd bij de wet van den 2% november 1832 Staadsblad no. 54). Door den breeden kerkeraad te 'Leijden lster vervulling der va cerende predikancsplaats bij de Nederdnitsche Hervormde gemeente het volgende drietal geformeerddd. Fangman te Middelburgvan Beuse kom, te Amersfoort, en Stroeve te Maassluis. Het is niet de oorspronkelijke, door den heer Pieneman vervaar digde afbeelding van den generaal Chassé welke het raadhuis der stad Tiel versiert (zie onze Courant no. 15), maar eene kopie van dezelve, door denzelfden verdienstelijken kunstenaar geschilderd en aan genoem den generaal ten geschenke gegeven. De originele schilderij is gelijk mede het welgelijkend portret van den kolonel Koopman,- thans het eigen dom van Z. M. den Koning, die begeerd heeft, de uitmuntende afbeel dingen van deze beide, aan Koning en Vaderland zich zoo zeer ver dienstelijk gemaakt hebbende mannen te bezitten. Het Journal d'Anvers behelst het volgendeHet slechten en op ruimen van de militaire werken in de onderscheidene wijken te Antwerpen, wordt met ijver voortgezet en reeds worden onderscheidene straten we derom bruikbaar. Wij hopen dat de stad, die in alle rigtingen als 't wa re het onderst boven is gekeerd, weldra haar voormalig aanzien weder terug zal bekomen. De vreemdelingen bezoeken nog bij voortduring de loopgraven en de citadel. Deze sterkte heeft eene nieuwsgierigheid gewekt, welke slechts door de moeilijkheid om haar te bezigtigen een weinig bekoeld is geworden. Men merkt op dat het magazijn van levens, middelen, 't welk door de Fransche projectilen in brand is geschoten, nog brandende is en veel rook opwerpt. De belegeringswerken voor de vesting zijn door de vorst in zoodanigen goeden staat gebleven, dat het nog altijd belangrijk blijft dezelve te bezoeken." Nadat in de zitting van den krijgsraad te velde van 11. zaturdag in de zaak van den Messager de Gand, te Gent, de auditeur militair.tot de incompetentie van gezegde regtbank had geconcludeerd voornamelijk op grond, dat, volgens art. 282 der militaire regtsplegingterstond na het in staat van beleg stellen eener stadin dezelve een temporaire krijgsraad moet gevestigd wezen, waaruit van zelve volgt, dat in zulk eene plaats terzelfder tijd geen krijgsraad te velde kan zetelenregt sprekende over personen voor eerscgemelde regtbank verantwoordelijken over misdrijven die in de stad en niet bij het leger te velde zijn bedre. j ven; en nadat voorts de advoknnt Pauw, eender verdedigers van de he-. I schuldigdeninsgelijks in het breede de incompetentie van den krygsraad

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1