MIDBELBUBGSCHE COURANT. N\ 16. Jfraafeirijfe. Dingsdag 5 Februarij 1833. Habastcv,. NIEUWSTIJDINGEN. SDwtecftlattfr. Hebetrlattbsn. DE VIJFDE FEBRUARIJ 1831. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Geboord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster, houdende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Ta fels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten Oud-Fossemeer c, a. Poortvliet c.a., Scherpenisse c. a-St. Anna landSi. Maartensdijk St. phitipslandStavenisse en Tholenaan derzelver respective Besturen zijn verzonden Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul lenbehalve cfe Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelenook eene aanwijzing moeten bevatten van de Koopers, Verkrijgers enz., en zullen dezelve »an meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Donderdag den 7 tot Donderdag den 21 der loopende maand Februarij, Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren onder opmerkingdat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jL {Staatsblad no. 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 5 Februarij 1833; De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. FRANKFORT den 29 januarij. De sultan bereidt zich verder tot verdediging van zijn rijk, maar is ook te gelijk met den divan op vredes voorslagen bedacht. Bij den seraskier Chosrew-pacha is een groote raad gehouden, waarin de sultan voorzat. De meeste leden neigden tot toe gevendheid. Eenparig besloot men den tegen Mehemed en Ibrahim uit gesproken ban te herroepen, als zij tot onderhandelen gezind waren. Als eerste voorwaarde van verdrag wil mendat de pacha van Egypte in onderwerping aan zijn souverein moet komen en dan opent men hem het uitzigt op het stadhouderschap van Syrië. De voormalige kapudan-pacha Halildie den sultan vroeger in Rusland met veel glans vertegenwoor. digde, is naar Alexandrie gegaan, om de voornemens van de Porte te openbaren. Hij wordt door een babinets-secretaris van den Turkschen minister van buitenlandsche zaken en door eenige hooge ambtenaren van de Porte vergezeld. Behalve aan den Russischen generaal Murawieffi, die naar Alexandrie Is gezonden om Mehemed-AU het ongenoegen van Rusland voor te hou den, als hij in zijnen gewapenden afval mogt volharden), zijn er ook de- peches van Oostenrijk met een oorlogsvaartuig naar Alexandrie gegaan .terwijl er van deze voorslagen, door Turksche commissarissen, begeleid van den kolonel Duhamelaide-de-camp van den generaal Murawieff, ken nis gegeven is aan het hoofdkwartier van Ibrahim Bijzondere brieven uit Weenen melden, dat de sultan nog alle troepen verzamelt, waarover hij beschikken kan. De onrust, die in Ser vië woelt, is vermeerderd, de tijding van de nederlaag der Turken in Azië windt er de gemoederen op, en het is mogelijk, dat men er van de ongelegenheid der Porte gebruik zal maken, om zich met geweld van baar los te scheuren. Ook in Bosnië zou een opstand begonnen zijn. De tijksdag in Hongarije zet hare beraadslagingen met veel inspan ning en niet zonder drift voort. De stenden hebben reeds een aantal gewigtige vragen beslist, waarop echter de koninklijke goedkeuring nog moet verkregen worden. De laatste zittingen over de landelijke regering waren zoo onstuimig, dat er geen voorbeeld van bestond. LONDEN den 29 januarij. De leden der beide huizen van het par lement zijn heden voor het eerst bijeengekomen. De lords hebben hun ne zitting onbepaald uitgesteld, nadat zij van 's konings wege de ken nisgeving hadden ontvangen dat Z. RT. in persoon de zitting zou komen Openenzoodra de voorbereidende werkzaamheden voor de bijeenkomst van bet parlement afgeloopen waren. Deze voorbereidende werkzaam heden bestaan voor het huis der gemeenten voornamelijk in de benoe ming van eenen speaker of voorzitter, en in de beëediging der leden. De genoemde betrekking van voorzitter is in de laatste 16 jaren onafgebro ken door den beer Ch. Marmers Sutton waargenomen die daarbij steeds de loffelijkste onpartijdigheid moet hebben aan den dag gelegd. Daar dit lid evenwel als een aanhanger der Tory-partii bekend staat, hebben eeni ge zeer ijverige hervormers, waaronder de heer Hame, Daniël O'Con- nel en de beruchte volksleider Cobbett dadelijk den 29 pogingen gedaan, om in plaats van den heer Sutton den heer Littleton tot voor zitter te doen benoemen, zeggende, dat het eeuwige schande zoude zijn, indien eene bekende Tory aan het hoofd van het hervormd parlement stond. Hun voorstel is echter met 241 tegen 31 stemmen verworpen, en de heer Sutton is hij acclamatie in zijnen voorzittersposc gehandhaafd. Men veronderstelt, dat de openingsrede des konings niet voor dings- dng den 5 februarij zal kunnen worden uitgesproken. De stoomboot de Attwond moet den heer baron van Zuilen van IVyeveld belangrijke depeches hebben gebragt, van wier inhoud onder- ttisschen niets bekend is. Men zegtdat zij ophelderingen behelzen om trent het punt der vaart op de Schelde; ook gelooft men, dat de onder handelingen tusschen Holland Frankrijk en Engeland weder opgevat zijn, Ter beurs schijnt men vrij algemeen te geloovendat de Nederland, sche geschillen langzamerhand tót eene schikking zullen geraken. Meir wil dat in eene conferentie li. maandag tusschen den prins de Talley- ratidiord Palmerston en den Nederlandschen minister gehouden en waarin hoofdzakelijk gesproken werd over de ophelderingen van de'Ne- derlandsche regering omtrent den voet, waarop zij begreep, dat da vaart der Schelde nu geplaatst moest worden, alles op een' Vriendschap- peiijken en bevredigenden toon Werd behandeld. Het schijnt, dat Hol land die rivier op dit oogenblik als open beschouwt voor de schepen van alle bevriende en neutrale mogendheden dat Belgie hiervan is uitgeslo ten daar Holland het nog niet als een afzonderlijken staat heeft erkend en dat de schepen van Frankrijk en Engeland zuilen toegelaten worden* zoodra deze mogendheden het embargo opheffen. Omtrent den staat de? onderhandelingen over de kwestie van het grondgebied en de schuld is niets uitgelekt. Te Plijmouth zijn den 27 dezer, door het kruisende Engelsche oorlogsfregac de Rovernogmaals drie Oost-Indievaarders de Antonia en Cornelia, de Johan Amoldus en de Minervaallert bestemd naar Amsterdam opgebragc. Ook te Penzance is den 24 dezer het van Ba tavia terugkeerend Hollandsch schip, d z Henrietta en Henriaangehouden. In sommige gedeelten van Ierland en vooral in Kilkenny is&de schrik voor de misnoegden zoo grootdat men vreest geene gezworenen voor de aanstaande assises aldaar te kunnen bijeenbrengen; ondertusschen zijtj de gevangenissen vol van liedendie naar hun vonnis wachten, waar onder velen, die zich aan de gruwelijkste geweldenarijen en moorden hebben schuldig gemaakt, De jongste berigten uit Nieinv-York loopen tot den 28 december jl. Zoowel daaruit, als uit de tijdingen van andere gedeelten der Vereenigcfe Staten, blijkt, dat zich tot nog toe voor eene minnelijke schikking in de geschillen tusschen het Zuidelijk en Noordelijk deel van het gemee- nebest weinig hoop opdoet. PARIJS .den 29 januarij. De geneesheeren ePOrfila en Auvltty zijn van Blaye terug gekomen. Van den kant van het ministerie wordt stel. lig verzekerd, dat de gezondheid der hertogin van Berry volmaakt is. Naar het gerucht loopt zou de politie gisteren in verscheidene wij ken der stad naar een lid van de familie Bonaparte hebben gezocht, die men zeide, dat aan eene zamenzwering arbeidde om joseph Bonaparte tot beschermer der nationale souvereiniceit te doen uitroepen. Niet alleen te Madrid maar ook in de provinciën Leon en Anda. lusie, heeft zich de opstand, ter zake van don Carlosgeopenbaard. 's GRAVENHAGE den 1 februarijDe bepaalde bijeenkomst van de Tweede Kamer der Scaten-Generaal heeft heden geen voortgang kunnen hebbendaar er met den president niet meer dan 25 ledeu tegenwoordig waren en dus geen genoegzaam getal om een besluit te mogen nemen. De zitting is dienvolgens bijeengeroepen tegen aanstaanden woensdag, ten half twee uren. H. M. de Koningin is heden namiddag alhier uit Berlijn terugge keerd. MIDDELBURG den 4. februarij. Volgens partikuliere brieven uit Engeland zouden onze krijgsgevangenen in Frankrijk spoedig warden vrij. gegeven. Ook weet men, door bijzondere berigten uit 's Hagedat Frankrijk en Engeland meer geneigd schijnen tot billijke ConCesslen aatl ons gouvernement; zeker is het, dat de Belgische ambassadeur in Lon den met eene zeer in het oogloopende koelheid, die aan minachting grenst, door de overige conferentie-leden wordt bejegend, en dat een groot Engelsch staatsman aan den heer van de IVeyer, in eene bijzondere bijeenkomsttoen die ambassadeur van verschen datum hem met vele kleingeestige vorderingen lastig vielmet nadruk ten antwoord gaf: As- sez monsieurcelui qui veut obtenir ce qtdil désiredolt savoir dé. fendre ce qtfil a; il est de fort mauvaise grace de trancher l 'exigeant quand on ne peut se fier h ses propres forces Daarmede te kennen geven de dat het zeer kwalijk staat een hoogen toon te voerenwanneer mei! niec in staat is zich door eigene kracht te verdedigen. Uit Liefkenshoek wordt onder dagteekening van den 28 jaruarij gemeld, dat, ofschoon alles in den omtrek rustig is, de Belgen het fort aan de. Kruisschans hoe langs zoo meer versterkenen verscheidene stuk ken tegen Liefkenshoek gerigt hebben, Na eene gevangenis van vier maanden, zijn de heeren van der Schrick Dodd en Claerens die beschuldigd waren briefwisseling met den vijand gehouden te hebben, voor den krijgsraad te Antwerpen gebragt en volkomen vrijgesproken. De auditeur-militair had de doodstraf tegen hen geëischt. De staat van beleg, waarin de stad Antwerpen tot nu toe verkeer de, heeft opgehouden. Twee jaren zonken in de eeuwigheid weg, en nog waant men de don derende ontploffing te hoorennog verbeeldt men zich door een vuur regen overstelpt, in verstikkende sulferdampen gehuld, als openden zich de vunrkolken des Etna's; nog verbleeken de eerlooze aanranders van een weerloos vaartuig, (dat, door stormen geteisterd, tegen den wal werd gedreven van een landbewoond door Hyena's in menschengedaan- te) bij het aanbreken der tweede verjaring, van het oogenblik, waarop hunne afschuwelijke snoodheid, inde zwartste kleuren uitblonk; waarop hunne namen, aan den schandpaal der geschiedenis, door eeuwige eer loosheid gebrandmerkt, ter verfoeijing werden overgegeven; die dag, waarop een jong Hollandsch zeeman aan Europa het bewijs gaf, dat de heldendeugd onzer edele voorvaderen erfelijk was voor het dankbaar na geslacht wordt door ieder Noord-Nederlander als heilig gevierd. Edele held 1 in uwen schoonsten leeftijdin de vreugdevolle jaren aan liefde, vriendschap en levensgenot gewijd, bragt gij tiw jeugdig le ven reeds gekenmerkt door edele daden, aan de eer uwer vlag ten of fer! gij dacht aan God, aan het leader/and en de Eeren volbrage uw grootsch, uw ontzettend besluit! gij! wiens wieg niet door de zon des voorspoeds was omschenen die uwe voortreffelijkheid tnve grootheid van ziel, van God en uw eigen hart ontieendec. Edele wees!

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1