MIDDELBURGSCHE COÜRAN N°. i4- Donderdag 31 Januarij 1833. fvrtbftöter. St&wcrtcuGe. BieftenbmA&ittg. NIEUWSTIJDINGEN. tSmjoUlsKittanje. Itcbcdanlien. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster houdende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggers van de Stad Middelburg en van de Gemeenten RathKrabbendijkeKruiningenRilland, Schore Vlake Waarde Kalkenisse Terseke BiervlietHoofdplaatSchoondjheIHa- terlandkerkje en JJzendijkeaan derzelver respective Bestoren zijn ver zonden Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan jagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vermelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len, behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelenook eene aanwijzing moeten bevatten van de KoopersVerkrijgers enz.en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Woensdag den 30 Januarij tot Woensdag den 13 Februarij aanstaande. Wordende een ieder, dien zïilks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te warenonder opmerking, dat de in dezen bedoelde rectiöcatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren. in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en dus geheel afgescheiden is van de reclamatie» wegens abuizen, tot weiker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. Staatsblad no. 65) tot den laatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 25 Januarij i 833- De Staatsraad, Gouverneur voornoemd VAN VRE DENBURC11. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG roepen bij deze op de Eigenaars of Regthebbenden van zeker Huis en Erve, staande en gelegen op den Kinderdijk binnen deze Stad, gemerkt P. no. 112, en laatstelijk, voor zoo veei bekend is, hebbende toebe hoord aan P. Cappon Hocke volgens informatien wonende te Kortrijk om vóór den zevenden Februari] aanstaande, de aan dat Huis hoogstnoo- dige herstellingen te doen plaats hebben; zullende hetzelve, bi; gebreke van dien, van Stadswegeals maatregel van policie, worden afgebroken. Middelburg, den 21 Januarij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ LEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De ONTVANGER van de Centrale Directie des EilandsWalcheren, verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van de Water en Dijkpenningen over den jare 1832 om hunne als nog verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen, alzoo hij anderzins verpligt is de nalatigen hiertoe, ingevolge de Wet, te noodzaken. De Adsistent-Ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEYN. LONDEN den 26 januarij. Een ministerieel papier verklaart, niets te kunnen mededeelen omtrent de schikking der geschillen tusschen Hol land en Belgiemaar verzekert op goeden grond te gelooven dat de (Onderhandelingen zoo ver gevorderd zijn dat het gouvernement bij het openen van het parlement de zekerheid van eene spoedige schikking dier geschillen zal kunnen aankondigen. Het voegt daarbij stellig te mogen leggen, dat er niet de minste waarschijnlijkheid bestaat voor het ver storen van den algeineenen vredeter zake van de oneenigheden tusschen Holland en Belgie. De staat van zaken in Ierland wordt van dag tot dag verontrusten der, en het Ierscbe parlement, of zoogenaamde nationale raad, dien 0"Connel te Dublin bijeen gebragt heeftneemt meer en meer in invloed toe. PARIJS den 25 januarij. Men wil hier weten, dat tusschen het hof van Pruisseh en de Fransche en Engelsche kabinetten eene provisio nele schikking zou getroffen zijn omtrent de Nederlandsche geschillen. De Pruissische en Oostenrijksche ministers hebben conferentien op het ministerie van buitenlandsche zaken gehad, ten gevolge van het be- rigt, dat Rusland troepen naar Konstantinopel zond, om den grooten heer bij te staan. Frankrijk en Engeland, zegt men, trekken eene lijn in de zaken van het Oosten doch Oostenrijk dat dezelfde belangen heeft en ook een stemmig met de, beide genoemde mogendheden denktwil geen werke lijk deel nemen aan de maatregelen, die zij beraamd hebben, en den af loop der dingen afwachten. Te Toulon moet het eskader uitgerust worden, dat naar het Oos ten bestemd is. Niet alleen de schepen, die gereed lagen om van Tonlon naar Morea te zeilen, maar alle de oorlogsvaartuigen, waarover men in die haven beschikken kan moeten in orde worden gebragt. Die schepen zouden tot de vloot behoorenwelke naar het Oosten moet zeilen om de be. wegingen van Rusland in het oog te houdenen eenige bauillons infan terie aan boord nemenmoetende zij ook de divisie Fransche trj pen die in Morea isafhalen. Het schijnt zekerdat de hertogin van Berry ziek is. De regering" heeft twee geneesheeren Orfilla en Auvitynaar Blaye gezondenom haren toestand te onderzoeken. Men verhaalt, dat de koning aan het ministerie het verlangen te ken. nen gegeven heeft, om eene aigemeene amnestie af te kondigen", en daarin en de hertogin van Berry en de gewezen ministers van Karei X, die op het kasteel van Ham gevangen zitten te begrijpen. Volgens brieven van Madrid, van den 15 dezer, werden er van tijd tot tijd arrestatien gedaan. Het komplot moet van veel grooter omvang zijn geweest dan men in den beginne had gedacht, en ten doel gehad hebben om don Carlos op den troon te helpen, na Ferdinand gedwongen te hebben, ter gunste zijns broeders, afstand van de kroon te doen, en de koningin, tot be« houd van de rust en den vrede te verwijderen, 's GRAVENHAGE den 28 januarij. II. M. de Koningin Is den 34 dezer uit Berlijn naar herwaarts vertrokken. Z. H. de regerende hertog van Nassau, welke Jn de afgeloopen week alhier is aangekomen is, na eene conferentie met Z. M. den Ko ning gehad te hebben, naar zijne Staten vertrokken. De zitting van de Tweede Kamer der Staten.Generaaldie den J februarij moet plaats hebbenis tegen half twee uren bepaald. Bij de wederhervatting harer werkzaamhedenzal de Tweede Kamer t behalve over de zes belastingswetten (turf, steenholen, brandhout, sui ker, gemaal en personeel)ook beraadslagen over de wijzigingen in de wetboeken. De regering heeft op de bedenkingen die daartegen gemaakt waren insgelijks geantwoord en daarin nog onderscheidene veranderingen gebragt, zoodat ook de overwegingen over die ontwerpen kunnen plaats hebben. Men verneemt,dat door het departement van binnenlandsche zaken, op eene daartoe gedane vraag, is te kennen gegeven, dat de schutters van den 1 sten ban, die, uithoofde van de zwangerschap hunner vrou wen naar hunne haardsteden zijn teruggezonden en van het mobiele korps afgevoerd, en derhalve ook zij, wier vrijstelling, door het niet verwe zenlijken van die zwangerschap, heeft opgehouden te bestaan, thans, naar aanleiding van art, 1 van Zr. Ms. besluit van 17 november jl.kun nen gerekend worden niet anders dan met verlof zich in hunne gemeen ten te bevinden en alzoo een deel uit te maken van de reserve-schutterij Bij Zr. Ms. besluit van den 25 dezer no. 77is bepaald geworden i°. Dat het vast- of non-activiteits-traktement van den kommandant, verdere officieren, adelborsten en administrateuren, behoord hebbende tot de voor Antwerpen gestationeerd geweest zijnde scheepsmngt, gedurende den tijd dat zij in Frankrijk als gevangenen worden teruggehouden op den voet en de wijzezoo als tot heden heeft plaats gehadaan hunne gemagtigden hier te lande ten volle zullen worden uitbetaald 20. Datter voorziening in de behoeften der achtergelacene betrekkin gen van onder-officieren en mindere schepelingen, behoord hebbende tot de gemelde scheepsmagc, mede op den voet en de wijze zoo als zulks tot heden heeft plaats gehad, gedurende hunne gevangenschap in Frankrijk zullen worden uitbetaald de door-gemelde schepelingen te hunnen beboev® gedelegeerde geldenwaarvan het bedrag alsnu voor rekening van het Rijk zal worden gebragtwordende bovendien aan de onder hun zich be vindende gehuwdenwelke geenen zoodanigen afstand mogten hebben gedaanalsnog vrijgelaten omten behoeve hunner vrouwen en kinderen beneden den ouderdom van 18 jaren, hieromtrent nader te beschikken, In eenen brief van een' Hollander, die zich thans te Parijs be vindt, gedagteekend den 18 dezer maand, leest men het navolgende no pens een bezoek aan onze krijgsgevangenen te St. Omer en te Aire. Ik heb mijn voornemen ten uitvoer gebragt en onze krijgsgevangenen een bezoek gegeven. Bij den generaal Chassè aangediend zjjnde, werd ik door Zijne Exc. op de minzaamste en hartelijkste wijs ontvangen. De generaal was geheel gelaten in de omstandigheid, waarin hij zich bevindt., dan het smartte hem dat zijne officieren en manschappen vooral nog zoo veel ontbraken, waarin hij echter niet twijfelde, of het Nederlandsche gouvernement zou spoedig voorzien. De officieren moeten zich zelve van woning voorzien de manschappen zijn gecaserneerd. Een kapitein is maandelijks toegelegd 68 een luitenant 48, en een 2den luitenant 41 franken; een onder-officier daags 31, soldaten en matrozen 15 centimes. Een 2de luitenant moet zich dus, voor dertien Nederlandsche stuivers daags huisvesten, warmen, kleeden en voeden; en de arme soldaat en matroos, deze heeft nog geen zeven en eenhalven van onze centen daagsom in al zijne behoeften te voorzien en dit in een land waar de levensmid. delen zoo duur zijn als in Holland. De manschappen moeten dus niec alleen alles ontberen wat eetiigzius verkwikking mag heeten, maar heb. ben naauwelijks genoegzame schrale voeding. De zeelieden te Aire ge caserneerd zijn vooral te beklagen velen onder hen hebben geen de minste verschooning en gcenc dekena om in dit jnargetjjde zich ce dek ken, en nog morren zij niet en beklagen zich geen oogenblik, dat zij met het bevel van hunne vaartuigen te vernielen, hunne plunjes hebben moeten verliezen. Hun vertrouwen op het Vaderland en den Konjqg staat vast, hun lijden, zeggen zij, kan niet altoos duren. Was het mij aangenaam geweest, te St. Omer, den generaal Chasii en verscheidene officieren te hebben ontmoetzoo kunt gij nagaanmee welke blijdschap ik te Aire mijn* vriend, den zich zoo verdienstelijk voor het Vtiderland gemaakt hebbenden kapitein-ter zee Koopman, weder zag. Voorloopig wist hij reeds, dat de Koning zijn gedrag goedgekeurd had, en deze goedkeur ing alleen kon hem vergoeden de mishandelingen eri vernederingen, welke door zyne daad de te leur gestelde maarschalk Ce- rard hem heeft aangedaan. Hij bragt mij in de tegenwoordigheid van zijne lotgenootendi® bloem van Hollands jongelingschap, welke door de onverschrokkenheid, waarmede zij onder het hevigst vuur van den vijand hunne vaartuigen heb. ben vernield verbrand of doen zinken hebben bewezendat zij den plegtig gezworen eedom eerder het voorbeeld van van Speyk te vol» j gen, dan hunne vaartuigen aan de Belgen over te geven, gouden hebben gehouden.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1