N'. i3. MIDDELBURGSCHE COURANT; Dingsdag- 29 Januarij 1833, Publicatien. NIEUWSTIJDINGEN. iDuitechUub. Jrattïirijfc- ilcfcc vlanbctt. v. Burgemeester en wethouders <ier stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeelandherinneren bij deze alle de in- en opgezetenen dezer Gemeente, aan de Wet van den 26 ventose 4de jaar, zijnde van den navolgenden inhoud Art, 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wet, zullen alle eigenaars, pachters, gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende, elk voor zooveel hem aangaat, ver pligt zijn om de boomen, op de gronden staande, van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiverenop poene van eene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijn, de rupsennesten en netten van de booinenhagen of struiken afgenomen, aanstonds te ver branden en zulks op zoodanige plaatsenalwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen boomen of struiken, noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen geschieden. 3. De Bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip, de boomen, welke zich op onverpachte Nationale Do meinen bevinden, van rupsen doen zuiveren. 4. De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten, (Burgemeester en Wethouders of Assessoren), zullen, ieder inden zijnen, verpligt zijn, op de uitvoering dezer Wet toe te zien zij zijn verantwoordelijk voor het verzuimhetwelk ten dezen mogt worden ontdekt. 5. De Commissarissen van het Uitvoerend bewind bij de Plaatselijke Regeringen zijn verpligt, om binnen het tweede tiental dagen na de af kondiging der Wet, eene schouwing te doen op alle met boomen, hout gewassen, hagen of struiken beplante gronden, ten einde zich te over tuigen, dat de wering van de rupsennesten naar behooren is volbragt, en om daarvan aan den Ministerwien het aangaatrapport te doen. 6. De wering dér rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den I ventofe (20 februarij) moeten geschieden, op straffe als hierboven is bepaald. 7. Indien eenige eigenaar of pachter hierinop het gezegde tijdstip nalatig mogt zijnzullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten koste van den nalatigen door arbeidslieden ter hunner keuze doen verrigten; de kosten deswege zuilen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegter', op de kwitantien der arbeidsliedenvan de gezeg de eigenaars of gebruikers worden verhaald, zonder dat de betaling daar van van de boete zal kunnen verschoonen. De tegenwoordige Wet zal op den 1 pluviose (22 januarij) op bevel van den Commissaris van het Uitvoerend bewind, door de zorg van de hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. E11 willen mitsdien alle eigenaars en gebruikers van gronden met hout gewas beplant, met den meesteti ernst hebben aangemaand, om zoo in hun eigen als in het belang hunner naburen, stiptelijk naar te komen de bepalingen in bovengemelde Wet omschreven, en daardoor voor te komen de straffen, welke op de nalatigen in dezen zullen worden toe gepast. En opdat niemand hiervan onkundig zoude blijvenzal dezen worden gedrnktafgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 24 Januarij 1333. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gelet op art. 2 van een besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur de zer Provincie, van den 7 Januarij 1833 Provinciaal Blad no. 5), en gezien de in dezer Stads-Courant van den 26 dezer geplaatste oproeping van genoemden Heer Gouverneurvan den 25 te voren. Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de Kadastrale Plans de Leggers en de aanwijzende Tafelfs bij het Ste delijk Bestuur zijn ingekomen, en dat dezelve, te rekenen van Woensdag den 30 dezer tot en met Woensdag den 13 Februarij aanstaandein eender Vertrekken van het Raadhuis, voor een ieder ter inzage zullen liggen. Wordende alsnu alle Eigenaren uitgenoodigdom vóór of uiterlijk op gezegden 13 Februarij, bij Burgemeester en Wethouders, in te dienende noodige opgaven van de veranderingen, welke dezelve vermeenen dat ten aanzien van den Eigendom hunner vaste goederen in gemelde stukken worden vereischtwelke opgaven zullen moeten zijn ingerigt, zoo als In de bovenaangehaalde oproeping van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 25 Januarij jl. (zie Stads-Courant van den 26 daaraanvolgende), is omschreven. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden afgekon digd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaanten Raadhuizeder Stad Middelburg, den 28 Januarij 1833» Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. REGENTEN van de GODSHUIZEN en het ALGEMEEN ARM BESTUUR, te GOES adverteren bij deze: dat bij de uitloting van Obligatien wegens de achterstallige schulden ten laste van hunne Ad. ministratien welke heeft plaats gehad op heden, zijn getrokken de vol gende Nummers te weten 15, 24, 26, 41, 45, 114, H5> 117, 132, 134» '4°) lgl» 184, 194» 205, 213, 215, 227, 235, 261, 266, 294, 3°43°9 320, 323 332, 335 387. 394» 4*4 426» 43<S, 4464^5 4<>9 473 475» 486, 517' 530 532 541 545 548 589, 594» 59<5- Tot de uitbetaling van welke, mitsgaders van de Intressen der nog onuitgeloten Obligatien, in Regenten-kamer van het Weeshuis te Coes zal worden gevaceerd iederen Woensdag in de maand Februarij eerstko mende, des middags van 12 tot 2 uren. Goesden 23 Januarij 1833. Namens Heeren Regenten voornoemd, H, C. PILAAR, Rentm. /lman. FRANKFORT den 22 januarij. Het berigt, wegens een veldslag tusschen de legers van Ibraftitn-pacha en den groot*vizierwordt van verschillende kanten bevestigd. De terugtogt van Ibrahim van Iconium schijnt eene krijgslist geweest te zijn, om de Turksche armee bij het vervolgen der Egyptische troepen zoo ver voorwaarts te lokkendat het hem mogelijk werd haar te overvleugelen en in de flanken aan te tas ten. Die list moet hem volkomen gelukt zijn. De slag heeft den 21 december plaats gehaden is, naar men wil, beslissend geweest voor het lot van het Turksche rijk. Er is een schrikkelijk bloedbad aangerigt daar n»en het getal der manschap die van beide zijden gesneuveld of gewond zijn, op dertig duizend schat.. De Turken hebben lang stand gehouden doch eenmaal op de vlugt geslagen was de verwarring ZOO groot onder hunne gelederen, dat zij naar geene bevelen meerder luis terden, en paarden, bagagie, artillerie, kamp, krijgskas, ja zelfs hun. nen groot-vizier in den steek lieten, die dan ook door de Egyptenareo gevangen is geworden. De tijding van deze nederlaag heeft te Konstantinopel groote opschud ding te weeg gebragt, zoo dat men het uitbarsten van onlusten vreesde. De sultan zou zich in die moeijelijke omstandigheden tot den Russischen gezanc, den heer vu» Butenief gewend en hulp gevraagd hebben, die deze hem had toegezegd. Dadelijk waren er orders gezonden aan de Russische vloot te Sebastopolten einde zoo spoedig mogelijk een sterk eskader ter beschikking van den grooten-heer te stellen, en men geloof de te Konstantinopeldat dertig Russische schepen naar den Bosphorus zouden komenten einde Ibrahim te beletten het kanaal over te steken. De Russische generaal graaf Murawieffdie zich met eene buitengewone zending te Konstantinopel bevondmaakte zich gereed om naar Alexan- drie te vertrekken, met oogmerk om met Mehcmed-Alie onderhandelingen aan te knoopen tot het sluiten van den vrede. Men geloofde, dat, zoo te Konstantinopel geene omwenteling uitbrak en het leven van den sultan aldus in geen gevaar raakte, het den heer Murawief wel gelukken zou een wapenstilstand te bewerken, daar het afstaan van Syrië, dat als het eenige doel der expeditie van den Epyptenaar opgegeven werd, nu niet langer geweigerd kon worden. Ondertusscben is het ligt mogelijk t dat Mehemedna zijne behaalde overwinning, zijne eischen verder uit breiden zal, en het is te vreezen, dat, zoo men de vaart van zijnet! dapperen zoon niet spoedig stuitKonstantinopel io dringend gevaar ge raken zal. Deze berigten hebben op de beurs te Weenen veel Indruk gemaakt. Men houdt het er voor, dat de gevolgen der buitengewone gebeurtenis- sen in hec Oosten onberekenbaar zijn en veel invloed op den staat der zaken in Europa kunnen uitoefenen. LONDEN den 23 januarij. Den 29 bomt het parlement bijeen, De ministeriele papieren toonen hun misnoegen over het verspreiden van het gerucht, dat de koning de zitting van het nieuwe parlement niet in persoon zou openen. Zij beweren, dat Z. M. te veel belangstelling in de hervormings-wec heeft getoonddan dat hoogstdezelve het eerste hervormd parlement niet persoonlijk zou verwelkomen, en houden het dus voor stellig, dat de opening door den koning zeiven en geenszins door eene commissie geschieden zal. Het smaldeelonder het bevel van den vice-admiraal sir Pulteney Mal* colm wordt dagelijks te Spithead gewacht. De kruidfabriek van de heeren Pigott en Wilktnabij Dartfort, is eergisteren in de lucht gesprongen. Hierbij hebben zeven personen het leven verloren, terwijl velen meer of min gekwetst zijn geraakt en op de plaats zelve eene schrikbarende verwoesting is aangerigt. Gelukkig is het magazijn behouden gebleven. De oorzaak van die ramp is on bekend, PARIJS den 22 januarij. Naar men verzekert heeft het gouverne ment in de vorige week uit Weenen zeer geruststellende depeches ont vangen ten gevolge van welke de naar den kant der Alpen zaracnge- trokken Fransche troepen zeer verminderd zullen worden. Het terug trekken der Pruissische troepen uit de Rijn-provincien heeft almede aanleiding gegeven dat ons legerkorps aan dien kant op den voet van vrede gebragt word. Men verzekert zelfs dat ons ministerie, ten einde tot eene sedert lang gewenschte algemeene ontwapening mede te werken, bij eene nota aan de vreemde gezanten zou verklaard hebbendat Frank rijk 150,000 man zou afdanken, indien Oostenrijk, Pruissen en Rusland hunne troepen uit Tyrol, de Rijn-provincien en Polen deden terugtrekken. Volgens tijdingen uit Madrid, van den 11 dezer, was aldaar eene zamenzwering ontdekt tusschen de onlangs afgedankte lijfwachten en de Carlisten om in den nacht van den 8 op den 9 dezer het pa leis te overrompelen en het gouvernement omver te te werpen; dienvol gens waren een aantal personen in hechtenis genomen, en hadden ande ren zich met de vlugt gered. Nog latere berigten uit Madrid geven de vrees voor nieuwe onlusten in die stad te kennen, en melden, dat alle Franschen, die aldaar geen vest verblijf hadden, gelast waren om binnen 24 uren die stad te oniruimen. De zaak van den jonasten aanslag tegen den koning, bij de opening der zitting, wordt voortgezet. Hec onderzoek van dezelve is afgeloO- pen. Men verwacht in de volgende week het vonnis van de kamer van beschuldiging, waarbij de verdachte personen naar de assises worden ver zonden. 's GRAVENHAGE den 25 januarij. Van onderscheidene kanten hif den generaal Chasséten behoeve der gevangene bezetting der citadel van Antwerpenaanbiedingen van gelden ontvangen zijndeheeft dezelve heg gepast geoordeeld, alvorens die aan te nemen, deswege het goedvinden der regering te vragen. Genoemde generaal is daarop gemagtigd gewor den om alle bijdragen van dien aard, welke gedaan mogten worden ter verzachting van het lot onzer gevangene landgenooten aan te nemen', terwijl hem tevens de noodige voorschriften gezonden zijnten einde te

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1