MIDDELBLRGSCHE COÜRA IL N°. ii. Donderdag 24 Januarij 1833. publicatie. Befceubmalmig. NIEUWSTIJDINGEN; SDuitecïtlanb, (ÖroöUÏSirittanje- Jfranferijfc. jfUberlattbétt» i i#r( Burgemeester en wethouders der stad vlissingen; Gezien de circulaire van den Heere Staatsraad, Gouverneur dezer Provincie, dato 29 December 11. Provinciaal blad no. 148}, en gelet op de Wet van den 19 te voren Staatsblad no. 58), houdende bepa lingen nopens de dienst bij den Landstorm. Brengen bij deze ter kennis van alle dienstpligtigen voor den Land storm binnen deze Stad Dat, volgens Art. 3 der bovengenoemde Wet, van de dienst bij den Landstorm zijn vrijgesteld a. Die door ziekten of gebreken voor de dienst ongeschikt zijn. b. De Geestelijken van alle gezindhedenen C. De erkende Loodsen op de Monden der Rivieren en Zeegaten. En roepen mitsdien op, alle degenen welke in de voormelde termen verkeerenom de vereischte aangifte deswegens ten Raadhuize te komen doen; zullende tot beoordeeling der redenen van vrijstelling, door de, ingevolge art. 4 der wet, daargestelde Commissie uit het Plaatselijk Be stuur, in een der lokalen van het Raadhuis worden gevaceerd, op Maan dag den 28 en Dingsdag den 29 Januarij eerstkomende, op beide dagen, van des voormiddags ten 10 tot des namiddags ten 1 uur. Wordende de belanghebbenden voorts verwittigd dat zij zich tegen de uitspraak der voornoemde Commissie, binnen acht dagen na dezelve, in beroep kunnen voorzien, hetzij bij den Stedelijken Raad, hetzij bij Heeren Gedeputeerde Staten der Provincie ter keuze van de reclaman ten. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden afgekon digd en aangeplaktte plaatse costumiermitsgaders in de Middelburg- ache Courant geplaatst. Vlissingen, den 22 Januarij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. DECKER, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads.Secretaris A. VAN DER SWALME. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands Walcheren, verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van de Water en Dijkpenningen over den jare 1832 om hunne als nog verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen, alzoo bij anderzins verpligt is de nalatigen hiertoe, ingevolge de Wet, te noodzaken. De Adsistent-Ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEYN. AKEN den 17 januarij. Bij kabinetsbevel van den 10 dezer heeft Z. M. de koning van Pruissen bevolen dat het aan de zijde der Maas daargestelde observatie-korps ontbonden worden en alle de troepen van het zelve in hunne vroegere standplaatsen terug moeten keeren met uitzon dering van de derde brigade, welke in hare tegenwoordige sterkte in de kantonnementen blijft, die zij thans bezet heeft. De troepen van het 8ste armee-korps worden weder teruggebragt op den voet, waarop zij voor 3 november des vorigen jaars waren, en de aanvullings-afdeelingen van de infanterie worden ontbonden. Bij eene dagorder van den generaal von Muffling, is aan het observa tie-leger deszelfs ontbinding bekend gemaaktwaarbij zoowel de troe pen als de bewoners van den linker Rijn-oever naar verdienste worden geroemd. De Allgemeine Zeitung behelst weder het volgendevan den 7 de zer gedagteekendeberigt van haren meestal zeer goed onderrigten corres pondent uit Berlijn: „Er zullen nu, zoo men beweert, nieuwe onderhandelingen over de Belgische zaak worden aangeknoopt, en wel op eene andere plaats dan te Londen. Baron Biilow zoude echter in dat geval op zijnen post te Londen blijvenen een nieuw gevolmagtigde benoemd wordenom bij uitsluiting over de Belgische aangelegenheden te onderhandelen. Ook zal, naar men verneemt, van de zijde van Rusland een ander staatsman aan die beraadslagingen deel nemen, alzoo vorst Lieven te Londen blijft, en de heer Matuszewitsch eene andere bestemming erlangt. Men wil dat er op dit oogenblik tusschen onze en de Russische en Engelsche regeringen hoogstgewigtige onderhandelingen, en wel niet alleen met be trekking tot Belgie, plaats hebben. Tot nog toe is daaromtrent niet meer uitgelekt, dan dat vertrouwde personen van bijzondere voorschrif ten voorzien zijn, om zich over een vraagstuk van het allerhoogste ge- wigt te verstaan. Waarschijnlijk zal men zeer spoedig meer daarvan ver nemen." LONDEN den 19 januarijDe buitengewone Nederlandsche envoyé heeft woensdag een gesprek gehad met lord Palmerston op het bureau van buitenlandsche zaken. Daarna heeft lord Palmerston eene conferen tie met den graaf Crey gehouden en later had er eene bijeenkomst plaats tusschen den prins de Talleyrand en beide genoemde ministers. Des avonds hebben de Oostenrijksche gezantbaron von Wessenberg en de Belgische ministers een bezoek bij lord Palmerston afgelegd. Gisteren avond zijn eenige vreemde ministers tot zeer laat in confe rentie met lord Palmerston geweest. Volgens verzekering van een ministerieel papierschijnt er meerder hoop te bestaan voor het in der minne schikken van de geschillen tus schen Holland en Belgie en zou behalve de instructien die de baron van Zuylen van Nyevelt van zijn hof ontvangen heeft, die gezant nog uitgebreider volmagc tot het voortzetten der onderhandelingen hebben ge kregen. PARIJS den 18 januarij. De minister van buitenlandsche zaken moet dezen morgen depeches van den heer de Talleyrand hebben ontvan gen waarbij om nadere instructien ten aanzien van de Belgische on derhandelingen wordt gevraagd. In den raad van ministers is besloten dat men de terugkomst des konings zoude afwachten alvorens een beslis send antwoord te geven. Luidens bijzondere berigten van Rijssel zoude men bedacht zijn om het hoofdkwartier van het Noorder-leger zijn de grenzen te verwijderen, ICamerijk Araiens en Compiegne van de plaatsen die daarbij het meest in aanmerking komen. De dienst der veldpost zal met het eind dezer maand ophouden. Volgens de ministeriele bladen zal de reserve-divisie van het Noor der leger, onder den luitenant-generaal Schramm, binnen weinige dagen uiteengaan. Tijdingen van Madrid van den 10 dezer ontvangen, vermelden» dat aldaar alles rustig was, doch dat op den 4 te Sevilie eenige bewe ging onder bet volk had plaats gehad. Het Marseillaansche dagblad le Semaphorevan den 12 dezer, zegt, dat er te Marseille brieven uit Svnyrna van 18 december ontvangen zijn, volgens welke in laatstgenoemde stadmet het Fransche oorlogschip rÉglé, uit Alexandrie de tijding was aangebragtdat de vrede tusschen den onder-koning van Egypte en den sultan, door bemiddeling van Frank rijk, gesloten was. Wat er van deze tijding zij zal nader moeten blijken» 'sGRAVENHAGE den 20 januarij. Gisteren is alhier de verjaardag van II. K. K. H. de Prinses van Oranje, gevierd met het uitsteken van vlaggen uit alle openbare gebouwen en uit vele bijzondere woningen, gelijk mede met het spelen van bet klokkenspel. Des morgens was er dejeuner op het paleis van Z. K. H. den Prins van Oranjeen des mid dags gala-diner ten hove. Het Willems hospitaal was des avonds fraai geïllumineerdtot een blijk van de dankbaarheid der zich daarin bevin dende gekwetsten voor al de liefderijke zorgenwelke derzelver door luchtige weldoenster ter hunner verpleging en verkwikking dagelijks ill eigen persoon aanwendt. De liefdadigheid der ingezetenen dezer residentie heeft zich weder duidelijk ten toon gespreid in het uitreiken van giften ter verzorging vatt onze gekwetsten en inde gevangenschap zich bevindende krijgsliedentot op heden, is bij de commissie tot inzameling der gelden ten behoeve van de wakkere verdedigers van de citadel van Antwerpen en 's lands sche lpen ingekomen de aanzienlijke som van acht duizend twee honderd ne gen-en-veertig guldenen nog dagelijks worden nieuwe giften ingezonden. Bij eene gelijke commissie te Rotterdam, was den 15 reeds tien dui zend gulden ingekomen; te Delft 3000; te Zutphen ƒ1600, enz. -Bijzondere berigten uit Berlyn melden, dat H. M. de KoningUl heden de terugreis naar deze residentie zou ondernemen. DORDRECHT den 21 januarij. Heden voormiddtfg, omstreeks hjlf 11 uren-, is Z. K. H. de Prins Veldmaarschalk hier doorgekomenwit den Haag naar het hoofdkwartier terugkeerende, MIDDELBURG den 23 januarij. Eergisteren is het hoofdkwartier van Zijne Exc. den luitenant generaal de Koek, van Brcskens weder I18RJ deze stad overgebragt. Z. M. heeft bij besluit van den 5 januarij jl.benoemd de Civile leden en hunne plaatsvervangersin de onderscheidene militieradenvoor de ligting der nationale militie van 1833. Die voor Zeeland zijn; inde» militie-raad, zitting houdende te Middelburg, jonkheer Johan Hendrik Schorcrlid der staten, en jonkheer mr. Cornelis Jacobus Fersluys van Krabbendijke en Nieuwlandelid van den raad der stad Middelburg- Tot derzelver plaatsvervangersjonkheer mr. Martnus Cornelis Paspoort van Grijpskerkelid der staten, en Cornelis Anthonij Rethaan Macaré lid van den raad der stad Middelburg. Bij besluit van Z. M.van den 10 januarij jl., is tot militair-lid van den bovengefnelden militie-raad benoemd, de heer Auffmorth, kapitein bij het reserve-bataillon der 18de afdeeling infanterie, in garnizoen C3 Willemstad. De stoomboot de Beurs van Amsterdamkommandant J. Molii maandag 11. in 's Rijk dok te Vlissingen gekomen. De terugtogt der Pruissische troepen die het ooservatie-leger aan de Maas hebben uitgemaaktnaar derzelver vroegere standplaatsen beeft reeds een aanvang genomen. Den 19 dezer is reeds de afdeeling scherpschutters, van den linker Rhijn-oever terugkeerendedoor Dussel- dorf getrokken. De afdeelingen welke in die stad in bezetting gelege» hadden werden binnen weinige dagen aldaar terug verwacht. Volgens berigten van Lillo van den 17 dezer versterkten de Bel gen hunne posten meer, en meer.en waagden zij zich, vooral des nachts digter dan gewoonlijk onder het geschut der forten. Den 16 vertoon den zij zich op het Geslecht, waar zij schenen te werken, doch spoe dig door eenige kanonschoten uit Liefkenshoek verdreven werden. Den volgenden dag kwamen zij terug, maar werden weder verjaagd door eeni ge schoten uit de vier-en-twiutig ponders. Ditmaal schoten zij met zes ponders terug; een der kogels viel in het bastion no. 3 en een ander raakte de borstwering. Zij deden geene schade en het vuur eindigde spoedig. De Belgische representanten hebben met 52 tegen 2 stemmen hes voorstel aangenomen om den maarschalk Cerardals een bewijs der er kentelijkheid van het volk, een eeredegen aan te bieden. De leden, welke zich daarmede niet vereenigden waren de heereu Gendebien e» Coppens die vermeenden, dat dit eene overbodige herhaling van het vq. rig besluit der kamer omtrent dezelfde zaak was. Het groot Belgisch hoofdkwartier is nog niet naar Brussel verlegd, maar te Lier gebleven. De hoop, waarmede men te Antwerpen zich gevleid had, dat d» staat van beleg dier stad zou opgeheven worden, is ijdel geweest. I» de Belgische bladen, bij name in de bijzondere briefwisseling van den Liberal, wordt gezegd, dat de generaal Buzen die gunst voor de stad aan den oorlogs-minister Evain gevraagd hebbende, deze zulks geweigerd - j baden zelfs in een later voorste!om den staat van heleg in eenen pr® 1visionelen staat van oorlog te veranderen niet had willen tredon,

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1