MIDDELBURG SCIIE COUR AN T. N°. io. t Dingsda 22 Januarij 1833. Jaertgt. Slabakte?, NIEUWSTIJDINGEN. ©srnJDt-ïstfittatije. JVattlttrtjfe. ilcbcrlrtttbcti. O AJT.- at "y De MINISTER van FINANTJEN, daartoe door den Koning gemag- tigdbrengt ter kennis van de belanghebbenden Dat uit de gedane verklaringenvoorgeschreven bij het 4de art. der wet van den 22 November 1832 (Staatsblad no. 54), omtrent de wij ze, op welke zullen plaats hebben de Fournissementen in de negotiatie van inschrijvingen in het Grootboek rentende 5 percentbij die wet opengesteld mitsgaders uit de bekomen opgaven van de nadere deelne mingen waartoe, naar aanleiding van het 10 en nde artikel der gedachte wet, gelegenheid is gegeven bij Zr. Ms. besluit van den 27 December 1832 Staatsblad no. 60), thans is gebleken, dat hstgeen wegens de eene en andere deelneming in gereed geld zal worden gestort, ruim vol doende zal zijn tot voorziening in de buitengewone lasten van 1833, welke het gevolg kunnen zijn van den voortdurenden staat van oorlog zoo als het bedrag daarvan is aangenomen hij het iste art. der wet van den 22 November 1832 (Staatsblad no. 53), en dat derhalve geene toe- vlngt zal behoeven te worden genomen tot de verpligte geldheffing vol- gens de tweede afdceling der hierboven vermelde wet van dezelfde dag- teekening Staatsblad no. 54) weshalve de certificaten bestemd om eventueel te dienen bij de uitvoering van die heffing, overeenkomstig het laatste gedeelte van art. 12 der evengezegde wet, in de maand Januarij 1834 zullen worden ingetrokken tegen betaling van één ten honderd van dè som in dezelven uitgedrukt. 's Gravenhage, den 17 Januarij 1833. De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOUDRIAAN. De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka dasterhoudende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggersvan de Gemeenten Aardenburg Breskens Eede CroedeHeil le KadzandNieuwvliet Oost burg, Re- tranchementSt. Anna ter MuidenSt. KruisSluis en Zuidzande aan derzelver respective Besturen zijn verzonden. Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen, inde voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaanom aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vemelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul lenbehalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelenook eene aanwijzing moeten bevatten van de Koopers, Verkrijgers enz., en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Maandag den 21 Januarij tot Maandag den 4 Februarij aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te warenonder opmerking, dat de in dezen bedoelde rectificatie alleen betreft de herstelling van bestaande erreuren in de Kadastrale Leggers, ten opzigte van de namen der Eigenaars, en.dus geheel afgescheiden is van de reclamatien wegens abuizen, tot welker indiening de belanghebbenden, bij art. 5 der Wet van den 31 Decem ber jl. (Staatsblad no. 65) tot den iaatsten Junij aanstaande zijn be voegd verklaard. Middelburg, den 18 Januarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in Zeeland adverteert, dat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald de Kin der-School- en Akademie-geldenten behoeve der Predikanten in deze Provincie, over den jare 1832. Middelburg den 21 Januarij 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. De Nederlandsche Israëlitische Godsdienstige SCHOOL-COMMISSIE over bet Ressort Middelburg, door Hun-Ed. Achtbare Heeren Burge meester en Wethouders gemagtigd zijnde om tot instandhouding gedu rende het loopende jaar van het alhier gevestigd Instituut van Onderwijs Chesed Negnurimwederom eene inschrijving te openen, heeft, dien ten gevolge de eer ter kennis van het algemeen te brengen dat eerstdaags de. vereischte biljetten hiervoor aan de huizen der Ingezetenen zullen worden rondgebragtveroorlovende de Commissie zich, de edelmoedig heid hunner geëerde Stadgenootenals zich door milde bijdragen bij alle gelegenheden onderscheidende ook ten behoeve van voorschrevene nut tige stichting in te roepen. Middelburg, den 17 Januarij 1833. De School.Commissie voorn., Namens dezelve N. W. PRAAG, Lid en Secretaris, LONDEN den 16 januarij. Gisteren werd onder andere geruchten ter beurs verspreid, dat men een gedeelte der Engelschd vloot zou uit zenden om de Schelde te openen. Een der geachte bladen van de anti-ministeriele partij meldtaan gaande liet antwoord der Nederlandsche regering: „dat hetzelve in de gewone bewoordingen der diplomatieke beleefdheid is opgesteld maar in den grond eene ondubbelzinnige verwerping behelst van de Fransche en Engelsche voorstellen dat hetzelve echter te gelijker tijd de bereidvaar digheid van Z. M. te kennen geeft, om op eenen bepaalden grondslag, welke in het antwoord volkomen wordt opengelegd, te onderhandelen, ten einde tot eene regtvaardige en minnelijke vaststelling van de voor waarden van scheiding tusschen de beidé deelen van Zr. Ms. koningrijk te geraken; dat echter Z. M. niet voorstelt om in eene dusdanige oiis derhandeling te treden met Frankrijk en Engeland afzonderlijk of geza menlijken dat Z. M. nog minder voorstelt om met het de f.ictó bes staande bestuur van zijne opgestane provinciën dergelijke onderhandelin gen aan te knoopendat Z. M. ook geenszins verlangt, om te öhdeir- handelen met de vijf mogendheden in het reeds door haar afgelegde ka rakter eener Europesche conferentiemaar, dat het de vijf grooce mogend* heden van Europa, in hare hoedanigheid van waarborgen dér integriteit van het koningrijk der Nederlanden schijnen te wezenniet welke M. begeerig is de middelen te beramen, waardoor hij en zij met dé minst mogelijke schade of ongelegenheid, kunnen geraken uit dé moeije» lijkheden, waarin zij door de omstandigheden gewikkeld zijn.*' Van dag tot dag wordt de toestand van Ierland verontrustender, I11 het grootste gedeelte van dat ongelukkig land bestaat een schrikbe- wind, waardoor niemands leven en bezittingen meer veilig zijn. Dé moorden en andere geweldenarijen die te voren slechts onder begUnsti, ging des nachts gepleegd werden, hebben nu reeds op den Vollen dag plaats Ierland is op het punt om in een volmaakten staat van regering loosheid te vervallen. PARIJS den 15 januari]. Naar men verzekert, hebben de gezahfeft van Engeland en de zaakgelastigde van Rusland benevens den Pruissi* schen gezant, aan ons bestuur eene nota ingeleverd, Waarbij hetzelvé wordt uitgenoodigdom de Nederlandsche krijgsgevangenen vrij te latéll. Tusschen de maarschalken Soult en Gerard moet zich eene adnttjer» kelijke koelheid openbaren, Uit het westen moeten wederom ongunstige tijdingen bij het bé# stuur zijn ontvangen omtrent de woelingen der Carliscen. De bekende graaf de Celles heeft alhier te lande brieven V3U U8tU* ralisatie verzocht en verkregen. 's GRAVENHAGE den 17 januarij. Z. K, II. de Prins Van Örahjé is eergisteren avond alhier aangekomen. Men meent, dat hpogstdeszelfi verblijf slechts kortstondig Zal zijri. H. K. K. H. de Prinses van Oranje bezoekt niet alleen dageiijkjj het door dezelve opgerigte Willems-hospitaalmaar brengt Zelfs in per soon alle mogelijke hulp toe aan de zich aldaar bevindende gekwetsten j hare teederc menschlievendlieid strekt zich zoo verre uit van dikwerf de militairen zelve te verbinden. Men verneemtdat de ahtwoordert det regering bij de Tweedö Kamer zijn ingekomen, omtrent de ontwerpen van wet betreffende de brandstoffen, welke alzoo spoedig, bij de wederopvattihg der werkzaam» heden in beraadslaging zuilen worden gebragt. De hoofden der plaatselijke besturen zijn aangeschreven, öiilgè* merkt de mogelijkheid der invoering van eene nieuwe wet op de persq* nele belasting met primo niei aanStaahde, bij de afkondiging der kohié» ren, aan de ingezetenen te doen opmerken, dat voor '«hands alleen dé kwijting van een derde der daarop voorkomende aanslagen kan te pas komen. Naar men verzekert, zouden er gisteren alhier depeches uit Lon# den zijn aangekomen. Nopens derzelver inhoud is niets bekend. AMSTERDAM den 19 januarij. Blijkens een berigt uit Madrid, vait den 30 december II., is aldaar bepaald, dat om de Nederlandsche sche» pen te gemoet te komen, bij de vijandige houding, welke Frankrijk en Engeland ter zee jegens Nederland aan den dag leggen, dezelve, wan# neer zij in Spaansche havens uit verdachte plaatsen aankomenniet meer zullen gehouden zijn om dadelijk te vertrekken, maar aan eehe quaran# taine zullen worden onderworpen. BREDA den 19 januarij. Een brief van een onzer thans gevangen gehouden officieren, tot het garnizoen der citadel van Antwerpen be hoord hebbende, van den 12 dezer uit St. Omer gedagteekendbehelst de volgende bijzonderheden; „Onze bestemming, die eerst naar Duinkerken Was, werd veranderd toen wij te Yperen aangekomen waren. De generaals Chassè en Fa v au ge met hunne staven en de 10de afdeeling bevinden zich alhier (St. ötrier)# De tn3ririe en de artillerie zijn te Aire, 3 uren van hier; het gedeelte van de 9de afdeeling, 't welk zich op de citadel bevond, is té Bethupé en het gde bacaillon der 7de afdeeling te Hesdin, Voor hoelang is ons geheel onzeker; de tijd zal het leerendoch onnoodlg is het u te ver zekeren hoe hartelijk wij allen verlangen naar het Vaderland terug té keerea. De bijzonderhedenwelke ik u aangaande onze krijgsgevange nen kin mededeelen, zijn juist van geenen gunstigen aard; de manschap pen lijden, na al hetgeen zij reeds uitgestaan hebben, veel gebrek; zoo hebben zij tot heden, (12 januarij) in het tegenwoordig stfengé jaarge tijde, slechts op stroo zonder dekens gelegen; zij genieten, als soldij, 15 centimes daags, waarvoor op zijn best eenmaal daags eene dunne soep kan gekookt worden. De Fransche onder intendant belooft echter ver betering, zoodra de noodige goederen uit Belgie terug gekomen zullen zijn, waarheen alles ten dienste van de Noqrder-armee gezonden is. Langsaam verwezenlijken zich die beloften; zoo heeft men lieden een begin gemaakt met het uitdeelen van goede zuivere stroozakken, Do?h het zal intnsschen u niet moeijelijk vallen na te gaan, hoe welkom da liefdojiften Van onze edele, in het weldoen onuitputtelijke natie, we zen Zullent is uit dien hoofde te wenschendat men met het over* zendm derzelve niet lang'vertraagt. Wij officieren worden overigens hier in de stad met liefde en welwillendheid behandeld. Wij zijn gelogeerd en g'an vrij en ongehinderd door de stad, genieten, even als de fran sche officieren schadeloosstelling voor verblijf, hetwelk juist niet veel is, ui voor ons, krijgs- of liever vredes-gevangejiennog maar de helft bedringt en dus bedroefd weinig is. doe smartelijk onze marsch, uit hoofde onzer positieook wasde- zelv werd door de delicate handelwijs, zoo we! der Fransche officierett als oblaten, min of meer dragelijk gemaakt. Zij duurde van den 29 de» cemer tot den 5 dezer. W(j hebben allen, maar vooral de soldaten, dooi koude en ongemak veel geleden; de Iaatsten werden gewoonlijk iij de ferken gelegerd, die, ofschoon van het noodig legstroo voorzien, ipcl. altijd koud en vochtig waren. Té I-opghristy hebben zij zelfs den

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1