N\ 7 MIDDE.LBURGSCHE COUR Af N T.3 jËUfeörfotfbett. Dingsdag- liabasisjr, NIEUWSTIJDINGEN. ï-JmtechUub. 15 Januarij De Staatsraad, GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster houdende, dat de Kadastrale Plans, benevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggers, van de Gemeenten VeereAag- tekerke Grijpskerke Domburg, OostkapelleSerooskerke GapingeKle- verskerke NieuwlandFrouwen FolderArnemuidcnSt. Laurens FKssingen, Biggekerke Melis- en Mariekerke Oost souburg IFestkapelle ZoutelandeKoudekerkeWestsouburg en Ritthemaan derzelver respec- tive Besturen zijn verzonden. Roept mits deze op al de Grond-Eigenaars, Pachters en Bestuurders van Vaste Goederen in de voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan, om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vemelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de KoopersVerkrijgers enz., en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Maandag den 14 tot Maandag den 28 Januarij aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 9 Januarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in Zeeland adverteert', dat, van heden af, ten zijnen Kantore zullen worden uitbetaald de In teressen der Borgtogten van 's Rijks comptabie Ambtenaren in deze Pro vincie, over het tweede half jaar 1832. Middelburg den 15 Januarij 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. FRANKFORT den 9 januarij. Bijzondere brieven uit Weenen van den 31 december, stellen den toestand van het Turksche rijk ten ge volge van de vorderingen der Egyptische armee, en den bijval welken dezelve bij de ingezetenen van Klein-Azie vindt, als zeer hagchelijk voor. Eene onverwijlde en krachtdadige tusschenkomst der vreemde mogendheden tot redding der Porte, beschouwt men als dringend noodig. VAN DEN RIJN den 10 januarij. Bijzondere brieven uit Berlijn, van den 6, behelzen het volgende: De hoop op het behoud des vredes neemt hier steeds toe. De spoe dige ontruiming van Beigie door het Fransche leger, waartoe welligt de nadrukkelijke vertoogen van Pruissen en het observatie-korps aan de Maas veel hebben bijgedragenwerkt daartoe krachtig mede. Hoe weinig vertrouwen hier te lande ook door de liberalen moge gesteld wor den in de beginselen, welke onze minister van buicenlandsche zaken, ten aanzien van de ontwikkeling der binnenlandsche vrijheden in Pruis sen, aankleeft, draagt echter zijne standvastige, rustige en gematigde handelwijze, ten aanzien van het buitenland, waardoor, in weerwil van den zeer ingewikkelden en moeijelijken staat van zakende vrede be houden wordt, alhier bijna algemeen de goedkeuring weg. Hoe algemeen de verwachting op het behoud des vredes zijn moge, worden intusschen de krijgstoerusting alhier te lande voortgezeten het is te denkendat dezelve ook zelfs niet in geval eener algemeene ont wapening zullen gestaakt worden. Men verzekert namelijkdat het 's konings uitdrukkelijke begeerte isdat de uitrustingen van het leger terwijl daartoe de noodige fondsen aanwezig zijnen alles thans daartoe werkzaam is tot de minste kleinigheid zullen voltooid worden. Naar mate het aanzien van Holland alhier klimt, zinkt Belgie al la ger en lager in de algemeene meening. Naar men zegtzal H. M. de koningin der Nederlanden omstreeks den 20 dezer van hier naar Holland terugkeeren." LONDEN den 9 januarij. Met ongeduld wacht men hier het ant woord van Holland op de nieuwe voorstellen. De ministeriele Courier meldt, op grond van een bijzonderen brief uit 'sHage, dat de koning der Nederlanden zich niet alleen tegen den in houd, maar ook tegen den vorm der voorstellen verklaart; doch zich gezind betoont 0111 de onderhandelingen over de geschillen met Belgie weder op te vatten tevens ais preliminairen vorderende vooreerst dat het embargo op de schepen zijner onderdanen in Fransche en Engelsche havens worde opgeheven ten tweede dat de order aan Engelsche en Fransche kruisers, om Hollnndsche schepen op te brengen ingetrokken worde; ten derde, dat de blokkade der Hollandsche kust ophoudeen eindelijk, dat het garnizoen der citadel van Antwerpen en aanhoorige for ten, thans in Frankrijk gevangenworde bntslagen. De waarde der in beslag genomen Hollandsche eigendommenbe draagt 200,000 pond sterling. PARIJS den 8 januarij. Sommigen willen alhier verzekeren, dat En geland en Frankrijk besloten hebben om nog verdere dwangmiddelen te gen Nederland tewerk te stellen, bijaldien de jongste voorstellen dier beide mogendheden mogten worden afgewezen, en dat men van den Pruissischen kant geene.gewapende tegenkanting daartegen zoude te wach ten hebben. Een onzer liberale bladen oordeelt intusschen geheel an ders over de zaak, en meent, dat de jongste voorstellen van Frankrijk en Engeland als de laatste gemeenschappelijke daad van die beide mo gendheden moeten beschouwd wordendat die voorstellen juist daarom zoo ongunstig voor Nederland door het Londensche kabinet zijn inge. rigt, opdat dezelve door Nederland zou,J~n worden afgeslagen, en Groot. Brittanjena in schijn nog eene laatje poging tot schikking gemeen schappelijk met Frankrijk te hebben beproefdzich als dan van den Franschen band zoude kunnen ontslaan. De uitkomst zal moeten leeren, in hoeverre deze onderscheidene meeriingen gegrond zijn. De koning van Spanje heeft den 31 december II.', jn tegenwoor digheid van alle hooge ambtenaren en grooten des Rijks, bij een geheel met zijne eigene handgeschreven staatsstuk, tegen de akte geprotesteerd, die- men hem bij het begin zijner ziekte had doen teekenen. De koning schijnt dus de maatregelen door zijne gemalin genomen thans af te keuren. PARIJS den 10 januarij. Het gerucht, dat de heer de Tailleyranit ernstig op zijn ontslag zoude hebben aangedrongenbevestigt zich meer en meer. Onder degenen die met de meeste waarschijnlijkheid aanspraak zonden maken om hem in zijne gewigtige betrekking op te volgen noemt men den generaal Baudranden de heeren de Flahaut en Sebastia- ni. Voorts wil men hedendat de Belgische kwestie hare beslissing zoude naderen de Pruissische gezant zoude, namelijk, dezen morgen aan den minister van buitenlandsche zaken hebben te kennen gegeven, datda koning der Nederlanden niet ongenegen was, om de voorname punteil van verschil aan de uitspraak van scheidsregters door beide partijen roet gemeen overleg gekozen over te laten. MIDDELBURG den 14 januarij. Bij koninklijk besluit van den 7 dezeris eindelijk de wijze geregeld waarop men tegen de uitkomsten van en aanslagen naar het kadaster zal kunnen reclamereneen onderwerp waarover, gelijk men zich herinneren zal, laatstelijk bij de kamers zoo veel bedenkingen gemaakt zijn. Naar luid dier besluiten zullen thans alle bezwaren tot den laatsten juuïj aanstaande kunnen worden ingediend eij zullen zich ook kunnen aanmelden alle diegenenwelke vroeger een ant woord hebben bekomen, waartegen zij zekere gronden van klagten ver- meenen te hebben. Die reclames moeten op ongezegeld papier aan detj burgemeester der gemeente worden ingezonden die dezelve dadelijk aaij. den gouverneur zal opzenden. Zoodanige reclames, waarbij de beginse len en wettige vormen of grondslagen van het kadaster, welke ook bij de beoordeeling van de klagten zullen moeten worden gevolgd mogtett zijn uit het oog verloren, zullen niet in overweging kunnen komen. Om trent zulke abuizen, welke alleen betreffen verkeerde opnaamstelling abuizen in de meting en uitcijfering der belastbare waarde enz., zal doop de gouverneurs, na den provincialen ambtenaar, wien hec aangaat, ge hoord te hebben, worden beslist, onverminderd het regt van den recla mant om, bij afwijzing zijner klagte, waarvan ten allen tijde de redenen aan bein medegedeeld moeten zijn daaromtrent eene maand later bij den Koning in hooger beroep te kunnen komen. Behalve eenige bepalingen omtrent de bij de reclames over te leggen bewijsstukken, wordt nog bij gemelde besluiten vastgestelddat de gouverneur de ingekomene recla mes aan den provincialen inspecteur zal zenden die dezelve door de» schatter, vergezeld van een controleur van het kadaster, zal doen onder zoeken, De provinciale inspecteurs zullen van dat onderzoek aan de gouverneurs verslag doen, welk verslag door den gouverneur bij de ge deputeerde staten wordt overgelegd, die hetzelve aan het gevoelen ep de beslissing eener te dien einde door Z. M. benoemde staats-commissie zullen onderwerpen. Het voorzitterschap van gemelde staats-commissie is daarbij opgedragen aan Z. Exc. den minister van financiën. De commissie zal door Z. Exc, worden bijeengeroepen zoodra bet voorloopige onderzoek in de provin. cien omtrent zoodanig getal reclames zal zijn ten einde gebragt, dat de zelve staats-commissie met vrucht hare werkzaamheden kan aanvangen, Binnen weinige dagen verwacht men weder eene algemeene kanton- nements-verandering bij het leger. Naar men verneemt zal er binnen kort een algemeen verlof van veertien dagen aan het leger worden ge geven, zullende er telkens omtrent een vierde deel der manschappen ver lof krijgen. Te Antwerpen liggen in het hospitaal nog 47Hollandsche ge kwetsten die er even als de reeds van daar naar Holland terug gekeer» den volkomen verzorgd worden. Zij ontvangen dagelijks de noodige verkwikking van verschillende huizen en er worden giften ten hunnen behoeve ingezameld. Aan geld, tot verzorging, schijnt het niet te ont breken. Te Brussel is eene inschrijving geopend, die reeds meer dan vier duizend guldens bedraagt. Ook te Gent wordt veel ingeteekend, Omtrent onze gevangene landgenootenschrijft men van St. Omerj „De eerste kolonne Hollandsche krijgsgevangenen, die tot het garni zoen der citadel behoorden, is den 5 dezer, ten één uur, ten getale van 2000, te St. Omer aangekomen, begeleid door het 11de regemenc ligte troepen en een detachement van het 4de regement jagers. Eene menigte volks is hen te gemoet gegaan. Men maakte de op merking, dat deze kolonne bijna geheel uit zeer jonge lieden bestond. Men onderscheide slechts eenige oude militairen versierd met verschei dene orders, waaronder ook die van het legioen van eer. Het meeren- deel draagt eene decoratie, in het verleden jaar 11a den Belgischen veld- togt, aan hun geschonken. „De tweede kolonne, uit 1600 man bestaande, zal den 6 aankomen, begeleid door hec 5de regement van linie en een detachement van het 5de regement jagers. Deze gevangenen zullen in de volgende plaatsen verdeeld worden: 1000 te Hesdin; 800 te Bethune347 zeelieden te Aire; 3500 le St. Omer, daaronder begrepen 54 officieren, den staf en den generaal Chassé De Belgische generaals Niellon en van der Meerebeide op ver schillende wijze berucht, zijn, volgens berigcen uit Brussel van den 9, thans door vorst Leopold buiten werkelijke dienst gesteld. De Messager de Gand houdt een berigt aan het publiek, hoofd zakelijk strekkende om het geduld zijner lezers, voor korten tijd, in te roepen, uithoofde zijne voornaamste redacteurs door het militair geweld 111 de gevangenis zuchten, en hij dus, in vergelijking van hetgeen bij 'tot heden was, niet dan eene flaauwe kleur kan hebben; nog veertien da gen echter en de Messager zou uit de puinen waaronder men hem had bedolven, herrijzen. Dit biad besluit zijn berigt met te zeggen, dat raogt bij al gedurende een paar weken aan zijne roeping niet beantivoor.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1