N 5. MIBDELBURGSCHE C O R iN T. yïïËüWSTÏÏDINGEN. Jfranfctrijfe. Donderdag 10 Januarij 1833, Svabaeicir. fSn&Iicatie. iCanbötonn, (BvoDt-Bvittanjc, iïcöcrlrtubcn. De Staatsraad GOUVERNEUR van "de Provincie ZEELAND, Gehoord het rapport van den fungerenden Inspecteur van het Ka daster houdendedat de Kadastrale Plansbenevens de aanwijzende Tafels en de Perceelsgewijze Leggersvan de Gemeenten Veere Aag- tekerke Grijpskerke DomburgOostkapelleSerooskerke CapingeKle- verskerke NieuwlandFr ouwen PolderArncmuidenSt. Laurens P lissingen, Biggekerke Me/is- en MariekerkeOost souburg IFestkatelle ZoutelandeKoudekerke IFestsouburg en Ritthemaan derzeiver respec- live Besturen zfjn verzonden. Roept mits deze op al de Grond-EigenaarsPachters en Bestuurders van Vaste Goederen in de voormelde Gemeenten gelegen, welker aan slagen in de Grondbelasting, wegens verkoop of andere vervreemding, verandering behooren te ondergaan om aan de Plaatselijke Besturen eene naauwkeurige opgave der verkochte of op eene andere wijze overgegane Perceelen in te leveren. Deze opgaven, tot het opmaken van welke de hierboven vemelde bij de Gemeente-Besturen nedergelegde stukken alle gemak aanbieden zul len behalve de Letter en het Nummer van het Kadastrale Plan, mits gaders de soort en inhoudsgrootte der Perceelen, ook eene aanwijzing moeten bevatten van de KoopersVerkrijgers enz., en zullen dezelve aan meergemelde Besturen behooren te worden ingediend, van Maandag den 14 tot Maandag den 28 Januarij aanstaande. Wordende een ieder, dien zulks aangaat, aangemaand, om door de tijdige indiening van eene naauwkeurige opgave, zich tegen alle nadeel, welke uit eene tegenovergestelde handelwijze in dezen zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 9 Januarij 1833. De Staatsraad, Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 29 December 1832 {Provinciaal Blad no. 148) en gelet op de wet van den 19 dierzelfde maand Staatsblad no. 58), hou dende bepalingen nopens de dienst bij den Landstorm. Brengen bij deze ter kennis van alle dienstpligtigen voor den Landstorm in deze Gemeente, dat, volgens art. 3 der bovengemelde wet, van den dienst bij den Landstorm zijn vrijgesteld a Die door ziekten of gebreken voorde dienst ongeschikt zijn; b De Geestelijken van alle gezindheden c De erkende Loodsen op de monden der rivieren en zeegaten. En roepen mitsdien op al degenen die vermeenen mogten op grond der voormelde redenen, vrijstelling te kunnen vragen, om op de dagen en uren hierna vermeld, deze redenen in te brengen en te laten onder zoeken door eene Commissie van drie leden van het Plaatselijk Bestuur, die ter beoordeeling derzelve ingevolge art. 4. der wetin een der ver trekken van het Raadhuis dezer Stad, hare zittingen zal houden. Wordende voorts de belanghebbenden verwittig?!dat een ieder zich tegen de uitspraak der voornoemde Commissie, binnen acht dagen na de zelve, in beroep zal kunnen voorzien, of bij den Stedelijken Raad, of bij Heercn Gedeputeerde Staten der Provincie, ter keuze der reclamanten. De Commissie zal vergaderen van des middags twaalf tot twee uren op de navolgende dagen als Voor de inwoners der wijken ABC D^en E, Frijdag den II Ja nuarij 1833; Voor die der wijken F G H I en L, Dingsdag den 15 dito Voor die der wijken K M N en OFrijdag den 18 dito 4 Voor die der wijken P en Q en der buitenwijken A B C D en E Dingsdag den 22 dito. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 Januarij 1833. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. LONDEN den 5 januarij- De graaf Pozzo di Borgo bevindt zich thans bier en heeft reeds een aantal bezoeken van de vreemde ministers en an dere personen van rang ontvangen. Donderdag middag is hij naar het bu reau van buitenlandsche zaken geieden en heeft er eene conferentie met lord Palmerston gehad. Gisteren heeft hij zijne opwachting bij de kabi- nets-ministers gemaakt. De graaf Crey is eergisteren op het paleis te Brighton gekomen en heelt dadelijk eene audiëntie bij den koning gehad die twee uren heeft geduurd. Gisteren heeft de prins de Talleyrand een lang gesprek met lord Pal merston op het bureau van buitenlandsche zaken gehad. De vredelievende toon in de aanspraak waarmede de Oostenrijk- sche ambassadeur graaf ddAppony den koning der Franschen, namens het corps diplomatiek, bij het intreden van het nieuwe jaar heeft geluk ge- wenscht, heeft hier een zeer gunstigen invloed op den prijs der fondsen gehad, Men verzekert hier stelligdat door prins de Talleyrand en lord Palmerston aan Holland een ontwerp van conventie is voorgelegd, den 31 december geteekend en dat de volgende, voorwaarden inhoudt De forten Liilo en Liefkenshoek zullen binnen tien dagen na de ra tificatie aan de Belgische troepen worden overgegeven. De vaart op de Maas zal aan dezelfde regelingen onderworpen wor den als die onlangs voor den Rijn zijn vastgesteld. De vaart op de Schelde zal geheel vrij zijn tot op het sluiten van een finaal traktaat tusschen Belgie en Holland. De doorvoer van Belgische koopmanschappen naar Duitschlla.^ vrij zijn, met uitzondering van gematigde tollen, voor het ondeil van wegen enz. Geene politieke vergrijpen in Venio en Luxemburg zullen vervolgd worden. Venlo en het Hollandsch gedeelte van Luxemburg zullen door de Belgische troepen worden ontruimd. De Hollandsche armee zal tot op voet van vrede worden verminderd, Ook het Belgische leger zal op voet van vrede worden gebragt. Het Hollandsch eigendomdoor de Engelsche en Fransche gouvep- nementen in beslag genomen, zal aan de wettige eigenaars worden terug gegeven." De inhoud van deze voorstellen is velen zoo vreemd toegeschenen dat zij in den beginne geweigerd hebben daaraan eenig geloof te hech. teu; doch bij nader onderzoek schijnt gebleken te zijn, dat zij inderdaad aldus bestaan en aan Holland zijn opgezonden. Het ministerieel avond, blad begrijpt niet met welk oogmerk dit geschied isdaar het ieder een duidelijk moet zijn, dat Holland nu geene voorstellen zal aannemen, waartoe twee jaren lang de conferentie het te vergeefs heeft pogen over te halen en de laatste dwangmiddelen zelfs niet toereikende geweest zijn. Het veronderstelt dus, dat het eenig doel van den Franschen en Engel, schen minister is eene stellige weigering te verkrijgen, en vraagt, wat zij dan zullen doen en of zij beproeven zullen Holland te dwingen oin die conventie aan te nemen. Het eindigt met te zeggendat van alle de buitengewone zakendie men gedurende de bemiddeling der groote mo» gendheden in de Belgische geschillen gezien heeft, deze de onverklaar- baarste is, en drijft den spot met de vriendelijke uitnoodiging aan Hol. landom datgeen toe te staanwaartoe eene vloot van 30 oorlogsche pen en een leger van 100,000 man het niet hebben kunnen noodzaken, In een vroeger nommer van dat blad leest men, dat de Fransche troepen weldra Belgie ontruimd zullen hebbenen de Hollanders en Bel. gen in schijn aan hun zeiven overgelaten zullen zijn, zoo dat men dat» ook reeds van de mogelijkheid van een aanval op Belgie door de Hollan ders begint te spreken doch dat dit niet waarschijnlijk isom dat zulks aan Frankrijk aanleiding zou geven om zijne hulp aan de Belgen verder uit te breidenen dit daarenboven niet overeen zou komen met het stelsel tot nu toe, en niet geheel zonder goeden uitslag, door Holland gevolgd. Nog vindt mgn daarin de opmerking, dat de protocollen vruch teloos zijn gebleven en de maatregel van dwang niet gelukkiger geweest is, dewijl hierdoor wel de citadel van Antwerpen is vernield, maar de standvastigheid van den Koning der Nederlanden geenszins is geschokt gewordenen er dus nieuwe diplomatieke of militaire plannen moeten beraamd worden om de bestaande moeijelijkheden te boven te komen. PARIJS den 5 januarij. De gezanten van Pruissen en Belgie hebben heden, ten gevolge der ontvangst van belangrijke depecheseene con ferentie met den heer de Broglio gehad. Het vertrek de» koning» blijft op den 7 dezer bepaald binnen weinige dagen later zal het geheele Noor- derleger Belgie hebben oncruimd. De heeren FabriciusBorel, Thuret en KrusemanNederlandsche beambten alhier, hebben alle in Frankrijk wonende Hollanders tot onder steuning hunner krijgsgevangene landgenooten nitgenoodigd, 's GRAVENHAGE den 7 januarij. H. K. K. H. de Prinses van Oran je, benevens HH. KK. HH. de drie jonge Prinsen, zijn eergisteren avond uit het leger alhier terug gekeerd. Naar men verneemt zou door de regering nog niet geantwoord z^jn op de laatste voorstellen van Frankrijk en Engeland. In al onze grensvestingen wordt een vast corps geoefende scherp schutters met buksen gewapend. Het nut van dat wapen is bij de verde diging der citadel van Antwerpen op eene treffende wijs gebleken. Er is eene nieuwe Russische leening bij de heeren Hope Comp opengesteld, welke 20 millioenen roebels in zilver beloopt, tegen 5 pet. rente. De koers, waartegen de negotiatie is opengesteld, is 84J pet., betaalbaar een derde in januarij, een derde in februarij met bijbetaling van eene maand interesten een derde in maart met twee maanden interest- De stukken zullen interest dragen van 1 november. De Staats-Courant van den 7 dezer bevat: 1 de wet van den 3* december jl., wegens de iigtlng van de nationale militie over 1833} 20. de wet van gelijke dagteekenipghoudende bepalingen tegen de na- latigen bij de mobiele schutterij. Volgens berigten uit Antwerpen van den 5was toen de ijsgang op de rivier begonnen en dus de vaart gestremd. Men was toen duk bezig met op de citadel den omgewoelden grond gelijk te make n ,en opruimingen te doen. De personen, die na de overgave, toegangkaar tjes tot het bezigtigen dezer sterkte hebben verkregen, erkenneti in de dagbladen en elders, dat het door hen aanschouwde tooneel van verwoes ting hunne verwachting nog heeft overtroffen. In de Emancipation vindt men twee verschillende verhalen van ooggetuigen, die beiden de citadel bezocht hebben, en als hunnes ondanks bewondering betuigen voor bet gedrag der Nederlandsche artilleristen die te midden van zoo veel ver woesting en onder eenen gestadigen regen van bommen en kogels, liet vuur der Franschen zonder ophouden beantwoord hebben. Door Gent is den 6 gepasseerd de ade brigade der divisie Fabre onder den generaal d' Hincourtuit twee regementen van linie en een re giment hussaren bestaande. De bij de inneming van het fort St. Laurenc gevangen genomen manschappen, die vooreerst te Gerardsbergen verble. ven waren, zijn 11. woensdag van daar naar Duinkerken vertrokken, 0111 zich bij htinne overige krijgsmakkers te voegen. Den 6 januarij werden de drie regementen die tot de voorhoede van het Noorder leger, onde'r den hertog van Or/eans, behooren, te Brus sel verwacht. Het waren de laatste troepen van dat leger die door genoemde stad trekken moesten zoodat men rekenen kon, dat voor den 10 januarij Belgie geheel door de Franschen ontruimd zoude zijn. DORDRECHT den 7 januarij. Gisteren is gelukkig te Hellevoetsluiï binnen gekomen, en thans veilig in het nieuwe kanaal liggende het fre gatschip de Koningin der Nederlandenkapitein P, Sipkeskomende vsn Batavia en bestemd naar deze stad.

Middelburgsche Courant | 1833 | | pagina 1