N\ 153. MIDDELBURGSCHE COUR Zaturdag ÏSjekcttbmrtfciug. Publicatie. 2fatti>££tebitig 22 December 1832. NIEUWSTIJDINGEN. iDcbedaiibsui. a- - -ra De MINISTER van FINANCIEN herinnert elk en een iegenlijk, dat de inschrijvingen voor de eerste vrijwillige deelneming in de leening, vastgesteld bij de wet van den 22 November 1832 Staatsblad no. 54), volgens de wettelijke bepalingen niet langer zullen plaats heb ben dan tot en niet den 24 december 1832 ingesloten. Een ieder wordt dien ten gevolge aangemaand, om tot deze eerste deelneming toe te treden, zoo wel uit gevoel van Vaderlandsliefde, als ter bevordering van zijn eigen belang, terwijl de vereischte beschikkin gen gemaakt zijn, dat, bij onverhoopte ongenoegzaamheid der deelne mingen, dadelijk, en wel met den 2 Januarij 1833, geopend zullen wor den de registers van inschrijving voor de tweede deelnemingin dat ge val volgens het 11de artikel der wet open testellen, tegen het fournis- sement v.an honderd ten honderd, voor de uit te geven vijf percents Werkelijke Schuld en zulks onverminderd de voorbereiding en eventuele daarstelling van de noodige maatregelen tot het werkelijk ten uitvoer leggen van de verpligte geldheffing op bezittingen en inkomsten, bij de tweede afdeeling der opgenoemde wet bepaald, '5 Gravenhage, den 19 December 1832. De Minister voornoemd VAN TETS VAN GOUDRIAAN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen Dat eerstdaags eene algemeene Bfandschouwing aan de Huizen, Pak huizen en Gebouwen, binnen en op het Grondgebied van deze Stad, zai plaats hebben, door Heeren Commissarissen over het Brandwezen ver gezeld door Brandmeesters en verdere Officieren der Brandspuitenals mede van de respective Wijkmeesters. Wordende mitsdien een ieder aangemaand, om voormelde Ambtenaren, in derzelver betrekkingen naar behooren te erkennenin hunne Wonin gen of Gebouwen toe te laten en inspectie te laten nemenmitsgaders derzelver uitspraak omtrent het aanleggen verbeteren en veranderen der Vuurplaatsenschoonmaken der Schoorsteenen, verleggen van Brand stoffen als anderzins, ten spoedigste naar te komen, en in alles naauw- keurig zich te gedragen overeenkomstig de bestaande Brand-reglementen op poene, dat tegen de nalatigen en overtreders gestrengelijk zullen worden toegepast de straffen en boeten bij gemelde Reglementen bepaald en vastgesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekon digd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebruikelijk is te geschieden, mitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den 18 December 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, De Stads-Secretaris A. van der S W A L M E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen op Vrijdag den 4 Januarij 1833 des middags ten 12 uren pre cies, in eene der Zalen van het Raadhuis binnen gemelde Stad, voor den tijd van drie jaren aan den meestbiedende publiek presenteren te verhuren, de onderstaande SCHEEPS-TIMMERWERF te weten: Het TERREIN van de Oude Vischmarkt, gelegen in de korte Noord straat dezer Stadin huur bij Adriaan Groenenberg ingaande den 1 Fe- bruarij 1833. Liggende de Conditiën van Verhuring ter lezing van een iegelijk ter Griffie dezer Stad. Vlissingen, 18 December 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. B E C K E R. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads Secretaris A. van der SWALME. der leverantie van Roode BORDEAUX-WIJNten dienste van het Militaire Hospitaal te VERE. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlogvan den 9 December 1832, No. 39, en onder deszelfs nadere goedkeuring, zal, op den 24 dezer loopende maand aan den minst-inschrijvendenten behoeve van voormeld Etablissement, op nieuw worden aanbesteed, de leverantie van de benoodigde ROODE BORDEAUX-WIJNbij de Nederlandsche Kan. Strekkende wijders tot narigt der Gegadigden 1. Dat deze aanbesteding voor het volgende jaar op nieuw geschiedt» uit aanmerking het biljet van inschrijving bij de vorige aanbesteding van eene der goedgekeurde proeven en minsten inschrijver niet in den ver- eischten vorm was ingerigt. 2. Dat de voorwaarden, waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing zal leggen in het Bureau van den ondergetee- kenden. 3. Dat de naam, voornamen en woonplaats van den inschrijver, mits gaders die van zijne borgenduidelijk zullen moeten worden geschreven. 4. Dat de prijzen der inschrijving naauwkeurig in schrijflettersin cents en honderste gedeelten van centsmoeten worden uitgedrukten dat de biljetten door de inschrijvers zullen onderteekend moeten zijn. 5. Dat de biljetten behoorlijk op gezegeld papier geschrevenver zegeld, op het Bureau van het Hospitaal bezorgd, ingestoken moeten worden in de daartoe bestemde geslotene bus, uiterlijk des middags voor twaalf uren van den dag der aanbesteding, 11a welk tijdstip geene inschrij vingen meer zullen aangenomen worden. 6. Dat alle biljetten welke niet in den verlangden vorm zijn inge rigtof op ongezegeld papier geschreven, alsmede die, welke eenige bijzondere voorwaarden bevatten die niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteld, buiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden. 7. Dat door den inschrijverte gelijker tijd met het biljet van inschrij- vingeene of meer behoorlijk gecachetteerde dubbele proeven zullen moeten worden bezorgd, van de soort en kwaliteit van Wijn, welke de gegadigde aanneemt tegen de, bij het inschrijvings.biljet op te geven, prijzen te leveren en aan welke proeven zal moeten gehecht zijn een afzonderlijk verzegeld biljet, waarin de naam en woonplaats van den in schrijver zal moeten vermeld staan blijvende een dier proeven ingeval van aanneming, ongeopend gedeponeerd, tot tijd eu'wijle de leverantie een aanvang neemtom daarmede met de te leverene vergeleken te worden. 8. Dat de inschrijvers en hunne borgen van hunne gegoedheid tot hec behoorlijk volbrengen der leverantie bewijzen van het Plaatselijk Bestuur zullen moeten overleggenhetwelk echter dan eerst zal behoeven te geschiedenwanneer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is toe gewezen en in welk geval zij verpiigt zullen wezen, binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegevendie bewijzen aan de Admi nistratie van voormeld Etablissement te bezorgen, daar, bij gebreke van dien, over de leverantie nader zal worden beschikt. Vereden 17 December 1832. De kommanderende Officier der Garnizoens Troepen, belast met het toezigt over voornoemd Hospitaal, BOULAGER, Kapitein. De Plaatselijke SCHOOL-COMMISSIE binnen deze Stad brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende, dat de Jongelingen, welke ver langen, met den, in de maand Januari 1833 beginnende, Cursus, tot de Latijnsche Scholen te worden toegelaten daarvan in persoon zullen moe ten kennis geven aan den Voorzitter der Commissie den Heer E. P Cremer Jz.vóór of uiterlijk op. Maandag den 24 dezer loopende maand December:zullende hun de dag van het te houden Examen nader worden opgegeven. Middelburg, den 19. December 1832. J. REITZSecretaris. 's GRAVENHAGE den 18 december. Heden is Zijne Exc. de minis ter van buitenlandsche zaken ter vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Generaal verschenen, ten einde weder, namens Z. M. den Ko- ning, eene staatkundige raededeeling te doen. Dezelve betreft den ver deren gang der onderhandelingen van ons hof met dat van Londen en Pa rijs, sedert de laatste mededeeling, welke door den minister gedaan is. Daaruit blijktonder anderen dat onze regering zich bereid heeft ge toond het concept-traktaat van Pruissen met de daarin dezerzijds ge maakte wijzigingen in een zeer kort tijdsbestek aan te nemen dat zulks en te Londen en te Parijstegenkanting heeft ontmoetdat lord Grey aan onzen gezant te Londen heeft geantwoord, dat hij voorzsg, dat dit traktaat al weder nieuwe vertraging in de afdoening der Belgische kwes tie zou veroorzaken door de onderhandelingen waartoe het aanleiding zou geven; dat het kasteel van Antwerpen moest ontruimd woiden al vorens men verder kon onderhandelen. Te Parijs werd in denzelfden geest geantwoord. De minister betuigde voorts, dat Nederland, zoo wel als de overigs mogendheden, den vrede verlangt, maar geenen anderen dan die met de eer en de belangen des Iands bestaanbaar is. Indien wij dien niet kun nen verkrijgen, dan moeten wij, op het roemrijk voetspoor onzer voor vaderen het zwaard ten strijde aangegord blijven houden om onze reg- ten, onze vrijheid en ons onafhankelijk volksbestaan te verdedigen en te handhaven tegen de magten die ze aanranden en bij die regtvaar- dige verdediging, op de hulp en den bijstand der Voorzienigheid vertrou wen. De minister zeide eindelijk, dat Nederland steeds bereid is om de onderhandelingen weder op te nemen, op eene wijze als aan eenen on- afhankelijken Staat betaamt. Nadat Z. Exc. de minister van buitenlandsche zaken deszelfs redevoe ring had geëindigd heeft de voorzitter van de Tweede Kamer der Staten- Generaalde baron Collot d'Bscury, het woord genomen, en gezegd: dat hijin naam der vergadering den minister zijnen dank betuigde voor deze zoo hoogstgewigtige mededeelingenen hem tevens verzocht, den tolk harer erkentelijkheid daarvoor bij den Koning te willen wezen." Hij heefter in zin en substantie bijgevoegd, „dat Zijne Majesteit, vooral in oogenblikken waarin daden spraken, zich kon vergewissen, dat, zoo de immer rustelooze Franschen zich bij voortduring de echte afstamme lingen dier Gallen betoonen, die de gatische wereld beroerden, de vol ken onder zijne regering levende daarentegen zich steeds zouden weten te herinnerenvan tot het nakroost der oude Batavieren en der oude Friesen te behooren, die pal stonden voor vrijheid en Vaderland, en daar- dopr Rome's magrige alleenheerschers zeiven eerbied konden afpersen." De Eerste Kamer heeft kennis gegeven dat zij zich met de wet tot oproeping van den Landstorm heeft vereenigd. MIDDELBURG den 21 december. Regtstreeksche berigten van hec kasteel van Antwerpen, tot den 15 dezer des avonds, te 's Hage ont vangen geven weder een denkbeeld van den vreesselijken strijd welka het klein getal der onzen, tegen eene zoo groote overmagt te voeren heeft. Het verlies der bezetting, sedert be berigten van den 12, beliep 20 dooden waaronder de kapiteins van Onse/en en van Hoeij van Oostée 63 gekwetsten waaronder kapitein Groeneveld en de luitenants Francke en van Deventer, en 63 vermisten, waaronder de iste luitenant Boers 1 sergeant, 1 korporaal, 49 soldaten, benevens 3 kanonniers en 3 hand langers, welke bij het stormenderhand innemen der lunet St. Laurent krijgs gevangen zijn gemaakt. In den nacht van den 15 was een kruidmaga- zijn door de vijandelijke bommen gesprongen, zonder verdere schade te veroorzaken. Het gaat alle verbeeldingskracht, te boven hoedanig de ci tadel door het vijandelijk vuur wordt geteisterd, doch bij voortduring is de bezetting welgemoed en met de grootste geestdrift bezieldterwijl zij den vijand groote verliezen toebrengt. Den 15 des morgens was de vlaglijn in stukken geschoten, doch onder eene hagelbui van kogels door een matroosingeschoven en de viag dadelijk wederom geheschen. - Iu het Autweipsch Journal du Courniercevan den 19, vindt men

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1