MIDDELBURGSCHE C O ML| N T. N°. i52. Donderdag v \ryy 20 December 1832. GLanbesittbinQ NIEUWSTIJDINGEN. (StrjO0t~33»ritt «n je. £Ubetrlatibett. De MINISTER van FINANCIEN brengt ter kennis van de belang hebbenden i°. Dat aanvankelijk met den i Jannarij 1833, en volgende werkdagen, ten kantore van de Agenten van den Rijkskassier zal gevaceerd worden tot de overname der fournissementen in de Vrijwillige Negotiatie, gear resteerd bij het iste gedeelte der wet van 22 November 1832 QStaats blad no. 54). 2°. Dat, even als bij vroegere Negotiatien van het Arrondissement Am sterdam alléén dat gedeelte van het fonrnissementhetwelk in gereed geld geschiedtbij de Nederlandsche Bank zal aangenomen wordenen dat de aldaar af te geven kwitantien, binnen acht dagen na derzelver uit gifte, met en benevens de overige tot het fournissement bestemde Schat kistbiljetten en Effecten, behooren ingeleverd te worden bij den Com missaris tot de conversie der Nationale Schuld te Amsterdam 3°. Dat de kwitantien van storting bij de Nederlandsche Bank ook als geld zullen worden aangenomen, bij fournissementen welke ten kan tore van de onderscheidene Agenten van den Rijkskassier zullen worden bewerkstelligd. 40. Dat, ten einde de afpassing van de Effecten gemakkelijker te maken men bij de voldoening van iederen termijn, des verkiezende, ook een ge deelte van den volgenden zal kunnen betalen wanneer slechts de ver houding tusschen geld en Effecten, zoo als die bij de wet is voorge schreven, bij elk fournissement bewaard blijve. 50. Dat iemand, houder zijnde van eene 5 of 6 percents Obligatie, grooter dan de som aan Effecten, welke hij bij een bepaalden termijn behoeft te fournerendat stuk bij het eerste fournissement zal kunnen overleggen om daarvan ook verder bij de opvolgende aanzuivering der geldelijke bijlagen gebruik te maken. 6°. Dat bij het doen der Fournissementen, door iederen Inleveraar, zal behooren gebruik gemaakt te worden van de Fourneerbiljetten in tijds bij de Agenten van den Rijkskassier en bij den Commissaris tot de conversie der Nationale Schuld, gratis verkrijgbaar te stellen. 70. D^t de Deelnemers buiten de Hoofdplaatsen der Arrondissemen ten, waar Agenten van den Algemeenen Rijkskassier gevestigd zijnvoor het overbrengen van hunne fournissementen ten kantore van die Agen. ten zulks verkiezende, zullen kunnen gebruik maken van de tusschen- komst van den Ontvanger der Directe Belastingen hunner Gemeente. 's Gravenhageden 12 December 1832. De Minister voornoemd (Get.) VAN TETS VAN GOUDRIAAN. Voor eensluidend afschrift, De Secretaris-Generaal OSSE WAARDE. der leverantie van Roode BORDEAUX-IVJJNten dienste van het Militaire Hospitaal te VERE. Krachtens autorisatie van het Departement van Oorlogvan den 9 December 1832, No. 39, en onder deszelfs nadere goedkeuring, zal, op den 24 dezer loopende maand, aan den minst-inschrijvendenten behoeve van voormeld Etablissement, op nieuw worden aanbesteed, de leverantie van de benoodigde ROODE BORDEAUX-WIJNbij de Nederlandsche Kan. Strekkende wijders tot narigt der Gegadigden 1. Dat deze aanbesteding voor het volgende jaar op nieuw geschiedt, uit aanmerking het biljet van inschrijving bij de vorige aanbesteding van eene der goedgekeurde proeven en minsten inschrijver niet in den ver- eischten vorm was ingerigt. 2. Dat de voorwaarden, waarop deze aanbesteding zal plaats hebben, van heden af ter lezing zal leggen in het Bureau van den ondergetee. kenden. 3. Dat de naam, voornamen en woonplaats van den inschrijver, mits gaders die van zijne borgenduidelijk zullen moeten worden geschreven. 4. Dat de prijzen der inschrijving naauwkeurig in schrijflettersin cents en honderste gedeelten van cents, moeten worden uitgedrukt, en dat de biljetten door de inschrijvers zullen onderteekend moeten zijn. 5. Dat de biljetten, behoorlijk op gezegeld papier geschreven, ver zegeld, op het Bureau van het Hospitaal bezorgd, ingestoken moeten worden inde daartoe bestemde geslotene bus, uiterlijk des middags voor twaalf uren van den dag der aanbesteding, na welk tijdstip geene inschrij vingen meer zullen aangenomen worden. 6. Dat alle biljetten welke niet in den verlangden vorm zijn inge rigtof op ongezegeld papier geschreven, alsmede die, welke eenige bijzondere voorwaarden bevatten, die niet bij het bestek van aanneming zijn vastgesteldbuiten aanmerking gehouden en verworpen zullen worden. 7. Dat door den inschrijverte gelijker tijd met het biljet van inschrij ving eene of meer behoorlijk gecachetteerde dubbele proeven zullen moeten worden bezorgd, van de soort en kwaliteit van Wijn, welke de gegadigde aanneemt tegen de, bij het inschrijvings.biljet op te geven, prijzen te leveren en aan welke proeyen zal moeten gehecht zijn een afzonderlijk verzegeld biljet, waarin de naam en woonplaats van den in schrijver zal moeten vermeld staan blijvende een dier proeven ingeval van aanneming, ongeopend gedeponeerd, tot tijd en wijle de leverantie een aanvang neemtom daarmede niet de te leverene vergeleken te worden. 8. Dat de inschrijvers en hunne borgen van hunne gegoedheid tot het behoorlijk volbrengen der leverantie bewijzen van het Plaatselijk Bestuur zullen moeten overleggenhetwelk echter dan eerst zal behoeven te geschieden, wanneer het zal gebleken zijn dat hun de leverantie is toe gewezen en in welk geval zij verpligt zullen wezen binnen 24 uren na dat hun daarvan zal zijn kennis gegeven, die bewijzen aan de Admi nistratie van voormeld Etablissement te bezorgen, daar, bij gebreke van dien, over de leverantie nader zal worden beschikt. Vere, den 17 December 1832. De kommanderende Officier der Garnizoens Troepen, belast met het tóezigt over voornoemd Hospitaal, BOULAGER, Kapitein. De Plaatselijke SCHOOL-COMMISSIE binnen deze Stad brengt ter kennis van de daarbij belanghebbende, dat de Jongelingenwelke ver langen, met den, in de maand Januari 1833 beginnende, Cursus, tot de Latijnsche Scholen te worden toegelatendaarvan in persoon zullen moe ten .kennis geven aan den Voorzitter der Commissie den Heer E. P, Crcmer Jz., vóór of uiterlijk op Maandag den 24 dezer loopende maand Decemberzullende hun de dag van het te houden- Examen- nader1 worden opgegeven. Middelburg, den 19. December 1832. J. RF.ITZ, Secretaris LONDEN den 15 december. De verkiezingen hebben bijna overal met eene buitengemeene orde en regelmatigheid plaats. De kandidaten, die tot de gematigde partij behooren, hebben de meeste stemmen, ter wijl het den overdreven Torys even als bekende radicalen niet gelukt gekozen te worden. Men verzekert van zeer goeder handdat de keizer van Rusland aan zijne afgezanten alhier den stelligen last zou hebben gegeven, om de conferentie niet meer bij te wonen. De vorige lastbrieven zouden zijn ingetrokken en de bij hen ontvangene instructien zouden van een zoodanig krachtigen aard zijn, dat de afgezanten zelfs verlegenheid zou den hebben ondervonden, om een en ander aan lord Paltnerston mede te deelen. 's GRAVENHAGE den 16 december. Uit een voorloopig berigt van het fort Bath, van den 14, blijkt, dat de verrigtingen der vloot op de beneden-Schelde den vorigen dag met eenen gunstigen uitslag bekroond zijn geworden. Zr. Ms. bombardeer-korvet Proserpine moet name lijk den 12 met veel beleid hare bommen in de Kruisschans geworpen, en daardoor ten laatsce de vijandelijke batterij tot zwijgen gebragt hebben. Ook de werpbatcerij van het fort Liefkenshoekdie hare projectilen over de rivier heenwierp, moet tot dezen uitslag hebben bijgëdragen. Men had van de schepen het wegdragen der dooden van de batterij zeer goed kunnen zien. Over het geheel had men op onze vloot de overtuiging, dat de Franschen langs de Schelde veel geleden hadden. Op de Euri- dice waren drie en op de Proserpine twee bommen gevallen, waardoor deze beide schepen enkele dooden en gekwetsten hadden. In den loop van den 13 zijn zeven van Zr. Ms. kanonneerbooten in de overstrooming bij Lillo doorgedrongen ook met het doel om den toe gang tot de binnenzijde van den dijk beneden Lillo aan de Franschen te beletten. Z. M. heeft bepaaldten einde de dienstneming bij de marine zoo veel mogelijk te bevorderen en aan te moedigendat zoodanige perso nen die genegen mogten zijn om zichvoor den oorlogstijd of zoo lang de tegenwoordige omstandigheden durenin hoogscdeszelfs zeediensc te verbindenen daartoe geschikt zullen worden bevondenzullen genieten de volgende premien, als: de onder-officieren en matrozen der eerste klasse ƒ30, de matrozen der tweede klasse f 25 en die der derde klas se 12:50: wordende daarenboven voor aanbrenggeld toegekend, voor een onder-officier en voor een matroos f 3. De hoofd commissie, welke zich belasc heeft met de bezorgingen het toezigt van de loterij van nijverheid-, kunst- en handelvoorwerpen over het geheele Rijkten behoeve van de verminkten en van de nage- latene betrekkingen der gesneuvelden in den jongsten roemrijken strijd voor het Vaderland, heeft thans ter kennisse van het publiek gebragt, dat het batig slot der beide verlotingen, na aftrek der onvermijdelijke kosten, bedraagt de aanzienlijke som van f2 8,693 SL welke door haar is gestort geworden bij de commissie van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden. *s GRAVENHAGE den 17 decemberIn de zitting van de Tweede Kanier der Staten-Generaalvan heden, is gelezen eene kennisgeving van den minister van buitenlandsche zakeninhoudende, dat hij door Z. M. is belast geworden, om morgen, dingsdag, ten 2 uren, in eene openbare zitting der vergadering, eene mededeeling te doen. De beraadslagingen over het gewijzigd ontwerp van wet ter bepaling van de grondbelasting over 1833 is vervolgens geopend. Een aantal le den hebben het woord daarover gehad en de minister van financiën heeft hetzelve verdedigd. De beraadslaging gesloten en de wet in omvraag gebragt zijnde is dezelve met 28 tegen 19 stemmen afgestemd. De drie zonen van Z. K. H. den Prins Veldmaarschalk zijn, na het fort Bath bezocht en. door den kapitein-ter-zee Lucas vergezeld, eenige schepen van Zr. Ms. vloot in oogenschouw te hebben genomen, gisteren ochtend ten tien uren te Bergen-op-Zoom teruggekeerd. Een bijzonder berigt van de Schelde houdt in dat Zr. Ms. fregac E u r 1 d 1 c e den 15 tusschen Lillo en Liefkenshoek lag. Den nacht te vo ren hadden de Franschen van den Doel een sterk geweervuur tegen eene onzer kanonneerbooten gerigt, doch zonder daaraan eenig nadeel te heb ben kunnen toebrengen. VLISS1NGEN den 18 december. Den 15 dezer is van hier de Schelde opgevaren de stoomboot Hercules. Terwijl den 16 van de Schelde alhier gearriveerd is Zr. Ms. stoom-pakec Suriname, kommandant van Frank en den 17 uit onze haven is gehaald de stoomboot de Beurs van Amster- dam, om de Schelde weder op te varen. MIDDELBURG den 19 december. Van goederhand hebben wij het genoegen te kunnen meiden, dat de luitenant-ter-zee Kluyskenswelke den 12 dezer bij de Kruisschans aan den regter-arm is gekwetscen zich thans te Vlissingen bevindtgeene amputatie zal behoeven te onder gaan zoo als wij in ons No. 150 als waarschijnlijk hebben opgegeven.- Naar men zegt is de schout-bij-nacht de Man tot kommandant van het eskader op de Schelde benoemd en is den kolonel-ter-zeeLucas het bevel over de Euridice opgedragen. Uit ons 4de district heeft men berigt, dat den 12 drie officieren, van wie men niet onderscheiden kon of het Franschen dan Belgen wa rendoor twee soldaten vergezeld, Plulippine tot op 150 passen gena derd zijn. De onzen dit bespeiwendehebben op deze krijgslieden uit een tweeponder eene blikken doos afgeschoten, waatop zij zich dade.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1