BIJVOEGSEL OP DE MIDDELBURGSCHE C van Zaturdag 1 December 1832. Burgemeester en wethouders der stad middelburg elf n e,f Gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Pro vincie, van den 24 november 1832 {Provinciaal Blad no. 134), en gelet op Zr. Ms. besluit van den 21 te voren no, 16, waarbij het houden van eenen algeineenen BEDEDAG, op Zondag den 2 december aanstaan de, is bepaald; Hebben goedgevonden alle Ingezetenen dezer Gemeente uit te noodi- genom ieder voor zich het zijne bij te dragen, ten einde deze dag, aldus bestemd om met diepen ootmoed tot den Troon des Allerhoogsten te naderen en van Denzelven af te smeelten de afwering der gevaren die het Vaderland bedreigen, met eene gepaste Godsdienstige stemming wor de gevierd; zullende gedurende dien plegtigen dag, niet alleen geene waarneming van eenige beroepsbezigheden worden gedoogddie de Gods dienst zonden kunnen storen, maar ook alle neringen en handteringen met uitzondering van al dat geen wat tot de Geneeskundige dienst be trekking heeft, stilstaan, en alle Sociëteiten, Koffijhuizen en Herbergen moeten gesloten blijven alles op de straffen bij de wet van den I maart 1815 Staatsblad no. 21) bepaald. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 24 November 1832, Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien de circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provin cie, van den 22 November 1832, {Provinciaal Blad no. 132), en ge. let op art, 11 12 en 17 van Zr. Ms. besluit van den 17 te voren, {Staatsblad 110, 50), houdende bepalingen tot voorbereidingen tot hel spoedig daarstellen der Reserve-Schutterij Brengen bij deze ter kennis van alle Ingezetenen dezer Gemeente, die, niet behoorende tot de Schutterij, evenwel verlangen mogten zich aan de Reserve-Schutterij vrijwillig aan te sluiten, dat zij zich ten dien einde zullen moeten aanmelden ter Stedelijke Secretarie, om in een daartoe be stemd register te worden ingeschreven. En verwittigen tevens alle zoodanige leden der Reserve-Schutterij die verlangen mogten 0111 gedurende den tijd, dat dezelve mobiel zal zijn, bij eenig korps van het staande Leger of Vrijwillig korpsals Vrijwilli gers te dienen, dat hun daartoe door het Departement van Oorlog ver gunning "zal kunnen worden gegeven. Burgemeester en Wethoudersovertuigd van de Vaderlandslievende ge zindheid van Middelburgs Ingezetenen vertrouwen dat thans nu de be denkelijke omstandigheden waarin het Vaderland verkeert, aan allen de verpligting opleggenom zoo veel in hun vermogen is, de veiligheid de regten en de onafhankelijkheid van Nederland te helpen handhaven, ve len zich zullen voelen aangespoord om vrijwilligtot verdediging van den Vaderlandschen grond de wapenen aan te gordenen aldus met hun ne reeds uitgetrokkene of tot de dienst geroepene medeburgersden roem te deelen van op het voetspoor onzer Voorvaderenmet vertrouwen op den Almagtigen, en onder het bestuur van den edelen Vorst die ons re geert goed en bloed te hebben veil gehadtot behoud van het dierbaar Vaderland. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 November 1832. Burgemeesters en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; gezien de Circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur deiier Provin cie, van den 22 November 1832, {Provinciaal Bladno. 132). en gelet op art 16 van Zijner Majesteits besluit van den 17 te voren {Staats blad no, 50) Brengen bij deze ter kennis van zoodanige leden der Reserve-Schutte rij welke verlangen mogten eenen Plaatsvervanger te stellendat hun daartoe gelegenheid zal worden gegeven vooreerst op den Dingsdag van elke week des namiddags ten één uur, aan het lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburgkunnende zij als dan hunne Plaatsver vangers aldaar, aan de tot dat einde ingestelde Commissie, ter goedkeu ring aanbieden. Wordende de belanghebbenden tevens aandachtig gemaaktdat de Plaatsvervanging aan de leden der Reserve-Schutterij is veroorloofd, onder dezelfde voorwaarden als zulks aan de leden van den Eersten Ban is toegestaan, met dit onderscheid alleenlijk, dat tot Plaatsvervangers kunnen worden aangenomen personen die den ouderdom van Vier-en- Twintig jaren hebbende bereikthun Vijf-en-Veertigste jaar niet hebben volbragt. E11 opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 November 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnatie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. LANDSTORM. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien het besluit van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 28 November 1832 {Provinciaal Blad No. 136), en gelet op de door Zijn Hoog Edel Gestrenge gedane oproeping van den Landstorm Roepen bij deze op alle Ingezetenen dezer Gemeente, van het Man nelijk geslacht, die den ouderdom van negentien jaren zijn ingetreden en hun vijftigste jaar nog niet hebben volbragt, en niet persoonlijk in dienst zijn bij de Land- of Zeemagt, Nationale Militie, Schutterijen of bij eenig ander onder Zijner Majesteit's toestemming opgerigt Vrijwillig Korps, zich te vervoegen op de groote Voorzaal van het Raadhuis dezer Stad, ten einde aldaar, in de daartoe bestemde Registers, voor Ssj den Landstorm te worden ingeschreven, en zulks op de en in de orde hierna vermeld als Maandag den 3 December: Wijk A, des morgens ten negen uren. B, middags twaalf Dingsdag den 4 DecemberWijk Cmorgens negen D, middags twaalf Woensdag den 5 December, Wijk Emorgen» negen Fmiddags twaalf Donderdag den 6 DecemberWijk G morgens negen Imiddags een Vrijdag den 7 December, Wijk K, morgens negen L, middags twaalf Zaturdag den 8 Dec,, Buitenwijk A, morgens negen B n Ven Dmiddags twaalf Been Maandag den 10 December, Wijk M morgens negen N, middags twaalf Dingsdag den u December, Wijk O morgens negen Be/f V, middags een En brengen wijders ter kennis van een iederdat de Mannen boven de vijftig jaren en de Jongelingen beneden de negentien jarendie zouden wenschen zich vrijwillig aan den Landstorm aan te sluiten zich ten dien einde, dagelijks, te rekenen van Maandag den 3 December aan staandedes voormiddags van negen toe twaalf, ter Stedelijke Secretarie kunnen aanmelden Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat niemand, in de jaren van opschrijving voor den Landstorm vallende, nalatig zal blijven, om zich ter inschrijving, op den daartoe bepaalden tu'd en plaats aan te melden, en dat ook anderen, beneden of boven die jaren zijnde, hunne bereidwil ligheid zuilen doen kennen om aan de gedane oproeping te voldoen, en alzoo een vernieuwd bewijs te geven dat Middelburgs-burgerij, op de roepstem van onzen geeerbiedigden Koning gereed is, om den dierbaren geboortegrond in den nood te helpen verdedigen. E11 opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 30 November 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. Middelburg den 29 November 1832. Met een streelend en dankbaar genoegen herinnert zich de COMMISSIE ter voorziening in den nood der Armen en Behoef tigen de 100 ruime als milde bijdragen, welke, ter bereiking van het doel harer zamensteliingook in den voor- gaanden Winter, door zoo vele ware Menschcnvrienden aan haar werden overge maakt waardoor 19 in staat werd gesteld in de eerste behoeften der Armen te kunnen voorzien en alzoo derzelver lot zoo veel doenlijk te verzachten. De Commissie voornoemd van den afloop harer werkzaamheden, in den vorigen Winterverslag hebbende gedaanen door de Edel Achtbare He'eren Burgemees ter en Wethouders dezer Stad uitgenoodigd zijnde, in den aanstaanden Winter als zoodanig weder te willen werkzaam zijn, hebben de ondergeteekendenuitmakende dezelve Commissie, zich daarmede weder belast; waarvan zij de eer hebben aan de Ingezetenen dezer Stad kennis te gevenin de hoop bij vernieuwing in staat te zullen worden gesteld zich die voorwerpen te kunnen aanschaffen welke on misbaar zijn om de armoede in den Winter te lenigen. Zullende daartoe iedere bijdragedie men aan een der ondergeteekenden zal gelieven over te maken hoogst welkom zijn, en^daarvan, van tijd tot tijd, melding gemaakt worden zoo als de Commissie thans reeds het genoegen heeftmet betuiging van den harte lijkste» dank, de ontvangst te'berigten van de volgende giften: Van B. 2 Coupons Weener Metalieka 25 florijnen ieder, en van N. N./60. De Commissie voornoemd De Stoppelaak President. J. van Reygersberg Versluys. S. Roelse Lz. A. PoLEY. J. H. SlSTERMANS. Abm. Lang. N. W. Praag. D. Appel., Secretaris. Ontvangen op het fort Frederik Hendrikte Breskens Van de jufvrouwen Uendriksente Breskens, een pakje pluksel. Van de julvrouwen Geelkerken te Groede, een pakje pluksellinnen, zwachtels en kompressen. Een pak plukselzwachtels en kompressenmet het opschriftVan enige dames uit de Groedewordt dit weinige, als een blijk harer deelneming in het lot der militairen welke mogten gekwetst worden aan geboden. Met genoegen maken wij deze giftenals bewijzen van opregte va derlandsliefde en deelneming onzer vrouwelijke landgenooten, bekend, daarbij de edele geefsters onzen opregten dank betuigende, geven wij tevens de verzekering dat van dit alles een gebruik zal worden gemaakt overeenkomstig de belangen daarbij uitgedrukt. De Plaatselijke Kommandant van het De iste Luit. Administrateur Fort Fredrik Henderik en Breskens J. K R a a t. Mc. L e A N Kapt. De Officier van Gezondheid G. B AUM. Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz., te Middelburgden 30 November 1832. Oude Tarwe de Ned. Mudde, ƒ8, 40. dito Nieuwe 8 ,75. Rogge 6 65. Gerst/4, 5°- Haver ƒ4 00. Boekweit ƒ5 25. Groene Erwten f6 00. Witteboonen 6 50. Aardappelen 1 30» Graauwe Erwten niet aangevoerd. Tarwenbrood hecNed. pond, 15! ets.Roggenbrood 15 ets. Vol- gens pas. Rnndvleesch het Ned. pond, 50 ets. Kalfsvleesch60 ets. Scha- penvleesch 45 ets. Met de belasting. Te Middelburg, ter Drukkerij van de GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1