N\ i35. MIDÜ ELB U11 SCI IE C O lifi A k T. ws Zaturdag Bcfccttfcmakuu}. £ïb»crtcut is. NIEUWSTIJDINGEN. Jfvaufc rijk. 10 November 1832. Onze bank heeft eene soin in klinkende munt van oms. eer» Burgemeester en wethouders der stad vlissingen zullen op Vrijdag den 23 November 1832 des middags ten 12 uren precies, ten Raadhuize aldaar, in het openbaar, aan de minscbiedende aanbesteden i°. Het Transport van het benoodigde versch Drinkwater voor het Garnizoen dezer Stad 2°. De Wagendiensten ten behoeve van de Stedelijke Fabricagie, en zulks voor den tijd van één jaar, te rekenen van den ijjanuarij 1833 tot den 1 Januarij 1834; op de conditiën welke ter inzage van een ieder op de Griffie dezer Stad zjjn liggende, Vlissingen, den 8 November 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. BECKER. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtb., De Stads Secretaris A. van der SWALME. De COMMISSIE tot verevening van de gevestigde schulden der Stad Middelburg in Zeeland, brengt bij deze ter kennisse van de belangheb benden, dat, ter voldoening aan Zr. Ms. besluit van den 13 Februarij 1819 lett. M. 3waarbij is gearresteerd geworden een plan van vereve ning van de achterstallige Intressen op dezer Stads Obligatien verschul- digd op den 23 Novenber aanstaande, des middags ten 12 uren, op de Voorzaal van het Raadhuis in het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting van honderd stuks Kansbiljetten van de Stedelijke Ren- telooze Schuldte zamen opleverende een kapitaal van vijftig duizend guldens. En dat, aan een iegelijk die zulks zal verlangen, de gelegenheid zal worden gegeveu om bij de uitloting tegenwoordig te zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 7 November 1832. Op last van de Commissie voornoemd VAN PANHUYS, Secretaris PARUS ^en 4 september. Er zijn reeds eene menigte afgevaardigden binnen deze hoofdstad aangekomen welke voorloopig drukke zamenkoms- ten houden, vooral de leden der oppositie, om zich te beraden welke houding zij tegen het ministerie zullen aannemen, t De Fransche marine heeft eene ontdekking gemaakt, waarvan men Zich groote voordeden bij den scheepsbouw voorstelt: men vermengt namelijk teer met aftreksel van tabak, en bedient zich van dit mengsel bij het kalfaten en teren der schepen die daardoor beveiligd zijn tegen de worm welke de dus toebereide teer vergiftigt, Men hoopt door dit middel, het koperen te zullen kunnen ontberen, en dus jaarlijks eenige miljoenen te besparen. Men maakt voor gezegd mengsel gebruik van tabaksstelen die tot hiertoe door de regie verbrand werden. Te Montpellier is de de hoogieeraar Delpechdie er een orthopae- disch instituut had, door een zekeren heer Dempeos van Bordeaux ver. moord. Deze was een jaar vroeger in het genoemde instituut opgeno men geweest en eerst sedert weinige dagen van Bordeaux terug gekomen. Hij had een huis gehuurd in de straat waar de beer Delpech woonde, en Heeft hem uit zijn venster met een dubbel geweer dood geschoten op het oogenblik dat hij als naar gewoonte in zijne kabriolet uitreed. Ook den koetsier heeft hij gewond. Daarna is hij in zijne kamer terug ge keerd en heeft zichzelven met een pistoolschot van het leven beroofd. PARIJS den 5 novemberDe Moniteur deelt heden de volgende te legrafische depeche mede, die gisteren middag ten één uur bij het gou vernement is ontvangen. 's Gravenhage 2 november 1832. w Ue zaakgelastigde van Frankrijk aan den voorzitter van den raad. Plet Nederlandsen gouvernement weigert het Belgisch grondgebied tegen den 12 dezer te ontruimen." Ten gevolge van dit officieel berigt is de geheele diplomatie in be wegingde gezanten der onderscheidene mogendheden hebben met den minister van bnitenlandsche zaken conferentie gehad en couriers naar hunne hoven afgezonden. Van het ministerie van oorlog is eene esta fette naar het hoofdkwartier van het Noorder-leger vertrokken, waarschijn lijk den last overbrengende, om ook de laatste toebereidselen tot den aanstaanden veldtogt in gereedheid te brengen. De reserve-divisie, uit vier regementen zware kavallerie bestaande, die tot nu toe te Bcauvais, Compiegne en Melun gekantonneerd warenheeft heden bevel gekre gen om zich meer naar de grenzen te begeven. Van Valenciennes schrijft men voorts, dat de vaartuigen, die aldaar sinds lang gereed werden gehoudengedurende de laatste dagen met ko gels bommen en ander materieel geladen zijn en zoo het schijnt eerst daags langs de Schelde naar Antwerpen zullen vertrekken, Het Engelsche dagblad de Albion deelt de volgende officiële ver klaring mede die door de Russische gemagtigden bij de conferentie zou de zijn afgelegd: Het aanwenden van dwangmaatregelen, waartoe de hoven van Frank rijk en Engeland hebben besloten, brengt de gcvolmsgtigden van Rus land, ten gevolge der instrtictienwelke bereids aan de overige leden der conferentie bekend zijn, in de noodzakelijkheid van zich uit deze vergadering te verwijderen. Zij zullen dadelijk aan hun hof verslag doen van de omstandigheden, die de bemiddeling der mogendheden, waaraan zij gelast waren deel te nemen, geheel van aard hebben doen verande ren, en waardoor zij dus buiten de mogelijkheid zijn, om verder aan de beraadslagingen hunner ambtgenooten deel te nemen. Terwijl zij alzoo zich voor het oogenblik daaraan moeten onttrekken, zullen zij nadere instructie» van hfln hof inwachten." De Mornir.g Herald voegt hierbij, dat een der Russische gezanten, de graaf Matuschewitzwiens zending zich alleen tot de onderhandeliu- gen aan de Belgische aangelegenheden bepaalde, ten gevolge dezer ver-"" klaring Londen heeft verlaten. Te midden van alle deze ontrustende. tijdingenhouden de ministe riele dagbladen steeds vol, dat Frankrijk en Engeland in overeenstem, ming met de overige mogendheden handelen. GRONINGEN den 5 november. Met goedkeuring van het departe. ment van oorlog en toestemming van de regering dezer stad is, in dé voorgaande week, op de Znider-begraafplaats alhier, aan het noordeinde van het tweede dwarspadvoor rekening van de vrijwillige Groninger jagerseen monument opgerigt voor hunnen gesneuvelden chef, den lui tenant-kolonel C. van Valkenburg. Hetzelve is van wit Statuarisch mar mer vervaardigdmet een voetstuk van blaauwe Namursche steenheeft eene platte naaldvormige gedaante en heeft tot opschrift: De Vrijwillige Groninger Jagers aan C. van Valkenburg; terwijl op het pedescal staat: Hij viel voor Vaderland te Bautersem den 11 Aug1831. NIJMEGEN den 6 november. Gisteren passeerde alhier Z. E. de ba ron Binder, geheimraad en buitengewoon gezant van Z. K. en K. M. den keizer van Oostenrijk bij de Zwitsersche confederatie, komende van 's Hage en gaande naar Weenen. DORDRECHT den 7 november. Van hier worden de afschepingen en afzendingen van allerlie behoeften, ter proviandering van het kasteel van Antwerpen nog steeds ijverig voortgezeten daar het meel niet al toos lang genoeg goed te houden is zoo zijn ook ongemalen granen derwaarts verzondenmet de noodige handmolens daarbij om het zelf, naar mate der behoefte te kunnen malen. MIDDELBURG den 9 november. In de zitting van dé Tweede Ki- mer der Staten-Generaalvan den 6 dezer, zijn eenige verzoekschriften ingekomen en naar de commissie tot de petitien verzonden. Deze com missie heeft op een aantal andere verzoekschriften rapport gedaan welke ter griffie zijn gedeponeerd. De zitting is onbepaald gescheiden. Bij de laatste mededeeling aan de Staten-Generral is aan dezelve overgelegd het door Pruissen voorgesteld verdrag, dat door Nederland met de vijf mogendheden zou worden gesloten. Gelijk bekend is, is onze regering daarin grootendeels toegetreden en slechts weinige ver. anderingen moeten door haar daarin gemaakt zijn. De openbaarmaking van regeringswege van dat verdrag wordt eerstdaags te gemoet gezien. Het is nog onbekend of hetzelve te Londen tot een onderwerp van over. weging aangenomen is. De inhoud van hetzelve moetvolgens loopen- de geruchten weinig van de 24 artikelen verschillen. Het geschilpunt omtrent de Scheldevaarc moet daarbij derwijze uit den weggeruimd zijn, dat er slechts een zeer gering tonnegeld van de schepen op de Schelde zoude geheven worden. Men verzekert voorts dat bij onze regering niet onopgemerkt is gelaten de in art. 2 van dat verdrag voorkomende bepalingdat onder het Belgisch grondgebied ook begrepen zou zijn Luxemburg, voor zoo ver het bij het traktaat bepaalde gedeelte betreft, doch waarbij door onze regering gevoegd ishetgeen door Pruissen daar bij niet was gesteld geworden en behoudens de daartoe te vragen toe stemming der Duitsche bondsveagadering. Nog wil men, dat het tonnegeldvan de zeeschepen te heffen f 150 per ton zoubeloopen, dat te Vlissingen voldaan zoude moeten worden} het Belgisch aandeel der schuld blijft op ƒ8,400,000 bepaald; bij het ver drag zou de uitlegging der artikelen door de conferentie zelve voor de 24 artikelen aangenomen gevoegd worden hetzelve beloopt 23 artikeien waarvan het laatste de ratificatie inhoudt; te Utrecht zullende commis. sarissen over den te bepalen grebslijn bijeenkomenenz. Van wege het keizerlijk Russisch gezantschap te 's Hage is op lasc dier regering, de volgende bepaling bekend gemaakt: Binnen een tijdsverloop van drie maanden, te rekenen van den dag der tegenwoordige bekendmaking af, is elk onderdaan van het koningrijk Polen, die zich buiten 's lands ophoudt en aan den opstand geen deel genomen heeft, verpligt om de vergunning te vragen, het zij om in het koningrijk terug te keeren, het zij om zijn verblijf buiten 's lands te mogen verlengen. De verzoekschriften die de eene of andere dezer aanvragen behelzen, zullen door de verzoekers aan de hoofden der gezantschappen of con sulaten van Rusland toegezonden wordenwelke deze verzoekschriften onmiddelijk aan de beslissing van den heer veldmaarschalk vorst van War. schau zullen onderwerpen. Het spreekt van zelfs, dat de tegenwoordige bepaling zich niet uit- strekt tot de onderdanen van het koningrijk Polen welke, sedert het herstel der wettige orde in het koningrijk de vergunning verkregen héb ben om zich naar buiten 's lands te begeven, of hun verblijf aldaar te verlengen, en die van behoorlijke passen voorzien zijn." Het Journal d^Anvers beantwoordt bet artikelter geruststelling' van de ingezetenen dier stad in den Belgischen Moniteur geplaatst, in dezer voegeOnzentwege kon de Moniteur zich Wel van zulke zotte vertrouwelijke mededeelingen onthouden; doch wij hebben er geene ande. re van zijne ongelukkige beschermheeren te verwachten. Ja de onge rustheid te Antwerpen is groot en regtmatig. Zoo er hóóp bestaat, komt zij niet van het vertrouwen op het gouvernement, waarvan men niets verwacht, noch bekwaamheid, noch geestkracht, noch bepaalden wil. Wordt Antwerpen behouden het zal niet door zijn toedoen zijn, Is de Moniteur eenvoudig genoeg, om aan het afdoende te gèlooven van eene blokkade ter zee en aan den genoegzamen invloed van dien maatregel ter bedwinging van den ijzeren wil van het Hollandsch gouvernement dan antwoorden wij hem dat de hoop der lieden van gezond verstand in geenen deele op deze veronderstelde mogelijkheid rust, en dat wij ge- völgelijk de Fransche expeditie te verwachten hebben, als welke, ten onzen koste eene weidsch klinkende zinsnede voor de troonrede moet komen behalen." Gemeld Journal eindigt met te zeggen, dat er nog tien dagen overblijven en dat de Voorzienigheid slechts een oogeribiik behoeft, om alle menschelijke berekeningen te doen mislukken. Het ver trouwen had de Antwerpenaren dan ook nog niet begeven. Ook leest men in de Antwerpsche dagbladenonder dagteekenining vart' den 5 november, het volgende:

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1