MIDDELBURG SCIIE C N T. N°. i52. Za turdag NIEUWSTIJDINGEN. 23uit©cItUnb. CÖiroot-'lStnttauje. jfócbetrlfttibétt. 3 November 1832. FRANKFORT den 25 october. Van wege liet Beijersche gouvernement zullen tot dat de Grieksche troepen zullen gevormd en geoefend zijn, voorloopig voor den tijd van 4 maanden, naar Griekenland gezon den worden eene Beijersche brigade van vier bataillons infanterie van linie, een bataillon jagers en eene afdeeling kavallerie en artillerie. Men meent dat Athene veel kans heeft als residentie voor den koning verko. zen te worden, zoo uit hoofde van deszelfs geschikte ligging, over heerlijke luchtsgesteldheid allervruchtbaarste landsdouwen als wegens de schoonste en beste bouwmaterialen en de bruikbaarste zeehavens en reeden welke Attica oplevert. De hertoglijke regering van Saksen-Coburg heeft, overeenkomstig een besluit van de bondsvergadering, bekend gemaakt, dat alle de pro testen, petitien en adressen, die tegen de wetten dezer hooge vergade ring in omloop gebragt wordenals ongeoorloofd zullen worden aange merkt, en dat de aanleggers en verbreiders daarvan in regten betrokken zullen worden, LONDEN den 28 october. Eergisteren is de conferentie vergaderd geweestzoo men verneemtom te handelen over het bevredigend ont werp van traktaat, dat door den Prtiissischen minister voorgedragen en door de Nederlandsche regering gewijzigd was. Men schijnt deswege geen besluit genomen te hebben; doch men verzekert, dat men eene min zame schikking der zaken meer nabij gekomen is, dan bij eenige vroege re gelegenheid. Men zegt, dat de Fransche en Pruissische ministers eergisteren op de conferentie het gerucht tegengespoken hebben dat Pruissen een protest bij het Fransche kabinet zou hebben ingediend. Ondertusschen blijft men hieraan geloof hechten, en wil men die verklaring daardoor uitleggen ,- dat welligt genoemde ministers geene officiële kennis van dat protest dragen. Eergisteren avond was de Fransche vloot nog niet te Spithead aange komen doch zij zou er elk oogenblik door sir Pulteiley Malcolm ver wacht worden. PARIJS den 29 october. Omtrent de Belgische zaken en de gewigti- ge besluiten, die daarmede in verband staan, is er heden niets bekend gewordendan een artikel van het Journal des Débatshetwelk alleen ten doel heeft, de bedenkingen, door de oppositie-bladen geopperd, uit den weg te ruimen. Wij ontleenen daaruit het volgende; „Engeland heeft zich thans door een traktaat of oveieenkomst, om't even hoe men het gelieve te noementen naauwste aan Frankrijk ver. bondenom den koning der Nederlanden tot toegeeflijkheid te noodza ken, De Fransche vloot is reeds op dit oogenblik in de Engelsche ha vens; het leger bevindt zich op de uiterste grenzen, gereed om op het eerste teeken voorwaarts te gaan. Indien Frankrijk alleen deze maatre gelen had genomen, zouden de Noordsche mogendheden zulks waarschijn lijk hebben toegezien, thans, nu hetzelve met Engeland vereenigd te werk gaatis het zelfs niet te veronderstellendat men eenige zwarig heid zoude ontmoeten. Ziedaar hetgeen wij verkregen hebben, en wat tevens de zwarigheden en bedenkingen der oppositie wederlegt." Gisterenzondagis de heer Duvand en Mareuil met depeches van Londen alhier aangekomen. Naar men zegt, zouden dezelve nieuwe voorstellen van den gevolmagtigde van Pruissen aan de conferentie in houden, waarschijnlijk met het doel, om de dwangmaatregelen alsnog door eenig uitstel voor te komen. De raad van ministers is dadelijk bijeengekomen. De hertog van Orleans bevindt zich sedert gisteren in de hoofdstad, doch van zijn vertrek naar het leger schijnt nog niets te zijn bepaald. Tiet geruchtdat de maarschalk Gérard in het opperbevel van het Noor der-leger zoude vervangen worden, vindt meer en meer geloof, AMSTERDAM den 31 october. Volgens berigten uit Londen aan- gebrngt door de stoomboot de Batavier, welke heden te Rotterdam is gearriveerd, was het alliantie-traktaat tusschèn Engeland en Frankrijk den 23 october gesloten en nog dien dag naar Parijs gezonden. Men meen dedoch zulks behoefde bevestiging, dat hetzelvedoor Frankrijk ge ratificeerd, bereids te Londen was uitgewisseld, en er diensvolgeus een ultimatum naar 's Graveuhage was afgezonden. De Londensche conferen tie had de wijzigingen verworpendie door ons gouvernement in de voorstellen van Pruissen waren gemaakt. Intnsschen was het zeker, dat Pruissen protesteert tegen het inrukken der Fransche troepen in Bel- gie, en dat de Oostenrijksche en Russische gcvolmagtigden in afwach ting van instructien hunner hoven, zich met de verklaringen van Pruis sen hebben vereenigd. De scheeps-kapiteins A. M. I-ltighesvoerende de schooner Alida en Claeysvoerende het schip Ortheliusonder Hollnndsche vlag varende, hebben die vlag smadelijk behandeld. Omtrent den eersten heeft ons gou vernement, op kiagte van den Ncderlandschen consul te Havanna, de noo- dige maatregelen genomen om aan al de schepen, waarop gemelde Hu ghes in het vervolg als gezagvoerder mogt worden aangesteld, de benoodig- de scheepspapieren te onthouden. Claeys(die wel hetzelfde lot zal we dervaren) is door het collegie Zeetnanshoop alhier van zijn lidmaat schap ontzetwaarbij deze bijzonderheid verdient vermeld te worden dat toen het bestuur van dat collegie voorstelde op deze zaak inge volge de wetten, in eene volgende vergadering te besluiten, de verga dering eenparig een dadelijk besluit verlangde, welke inbreuk op de wetten een der sprekers verdedigde, met het schoon gezegde: De wet kon daarin niet voorzien, een Hollander kon die misdaad niet kennen waarop kapt. Claeys eenstemmig als onwaardig lid uitgesloten werd. 's GRAVENHAGE den 30 october. De Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal heeft, in hare zitting van heden, beraadslaagd over het ontwerp tot het nader beschikbaar stellen van sommen voor de buitengewone be hoeften van 1839. Daarover hebben het woord gevoerd: de heeren van Foreestvan Alphenvan Reenende Jonge en Beclaertsdie allen de noodzakelijkheid betoogd hebbenom de regering door het verleenen van verdere geldelijke middelen in staat te stellen tot het volharden in de waardige houding, die door Nederland, tot handhaving van deszelfs reg ten en belangen en ter bekoming van eenen eervollen vrede, is aange nomen. De heer van Alphen inzonderheid heeft, aan het slot zijner uit gebreide redevoering, beweerd, dat een eerlijke vredezoodanig als die van de zijde van Nederland was aangebodentot verzoening en weder- zijdsch voordeel van beide de partijen zoude strekkenmaar dat een afgedwongen vrede, met schending van alle beginselen van staatsregc tot stand gebragt, al wierd de handhaving daarvan ook door alle de vors ten van Europa bezworen, niet zoude bljjven bestaan, en integendeel eene onuitputtelijke bron van twist, onrust en kwelling zoude worden, en eens ons werelddeel stroomen bloeds zoude kunnen kosten. Hij heeft herinnerd, hoe hij, toen de Nederlandsche jongelingen en mannen naar de grenzen trokken, gezegd had, dat, als de regering aan de Natie niet ontviel, de Natie aan de regering niet ontvallen zoude. Hij heeft et bijgevoegd, thans dankbaar te moeten erkennen, dat beiden elkander ge trouw zijn geblevendat één denkbeeld en één zin Vorst en Volk blijven vereenigen, en dat daarop en op zijn vertrouwen op de Godde lijke Voorzienigheid zijne overtuiging rustte, dat eindelijk de goede zaak zoude zegevieren. De heeren van Foreest en van Reenen vonden, alleen uit een finan- tieel oogpunt, in de gedane voordragt bezwaren, hoofdzakelijk daarin bestaande, dat, hunnes inziens, de noodige middelen tot dekking van de thans weder toe te stane uitgavenniet voorhanden schenen te zijn. Hunne bezwaren zijn gedeeltelijk door de heeren de Jonge en Beelaerts wederlegd. Zijne Exc. de minister van finantien heeft insgelijks Itorre- lijk tot verdediging der wet het woord gevoerd; waarna dezelve met 38 tegen 2 stemmen (die van de heeren van Foreest en van Reenen) werd aangenomen. Bij het voornoemd ontwerp van wet wordt vastgesteld Art. 1. Het nog overblijvende gedeelte van de sommen, aangewezen bh het eerste artikel van de wet van 4 januarij 1832 {Staatsblad no. 7), tot voorziening in de uitgavenwelke het gevolg kunnen zijn van den voortdurenden staat van oorlog in het jaar 183a, wordt beschikbaar ge steld, te weten: op het achtste hoofdstuk departement voor de marine f 572»274 47 °P het negende hoofdstuk departement van finantien f 5»°32<25® oö op het tiende hoofdstuk departement van oorlog 5,290,683 34 en dus te zamen de som van tien millioenen acht hon derd vijf en negentig duizend twee honderd vijftien guldenzeven en tach tig centen. 2. Bij het wegvallen der omstandighedenter oorzake van welke de kredieten, in het voorgaande artikel vermeld worden beschikbaar gesteld, zal over het gedeelte derzelve, waarvan alsdan nog geen gebruik zal zijn gemaakt, niet anders dan ten gevolge van nieuwe wettelijke bepalingen kunnen worden beschikt. Morgen ochtend begeeft zich H. M. de Koningin van hier naar Berlijnom aldaar de bevalling af te wachten van Mevrouw de prinses Albrecht van Pruissen. Heden, tegen den middag, is er aan het ministerie van buitenland- sche zaken een courier aangekomen met depeches van de Londenschr conferentie. Heden middag ten 3 uren is er een buitengewone kabinetsraad bjj Z. M. gehouden, welke vrij land geduurd heeft. Men verneemt dat vele schutterswelke met een onbepaald verlof naar hunne haardsteden terug waren gekeerd, dezer dagen bevel bekomen hebben zich onmiddellijk weder bij hunne korpsen te vervoegen. De regering schijnt het ontwerp te koesteren 's londs middelen van verdediging, klimt de nood, op eenen nog ontzngwekkender voet te brengen en ons leger te versterken. Over de daartoe te nemen maatre gelen zijn wel velerlei geruchten in omloop, doch is nog niets met ze kerheid bekend. Onder anderen wil inendat uit den tweedenen derden ban der in de steden of op het platteland dienstdoende schutterijen mobiele colonnes geformeerd zouden worden, die voor het leger te velde of de vestingen zonden dienen. 's GRAVENHAGE den 31 october. Heden ochtend is H. M. de Ko ningin naar Berlijn vertrokken. Men verneemtdat de op gisteren bij het ministerie van buiten- landsche zaken uit Londen ontvangen depeches de tusschen Frankrijk en Engeland gesloten conventie bevatten en de opeisching tevens van de citadel van Antwerpen tegen den 2 november aanstaande. Heden wordt er een kabinetsraad bij Z. M. gehouden, waarbij de Prins Veldmaarschalk tegenwoordig moet zijn. Men verzekert, dat het gouvernement besloten zou hebben op het door Frankrijk en Engeland toegezonden manifest niet te antwoorden, en dat de baron van Zuyiet» van Nyevelt nit Londen wordt terug ge wacht. De Eerste Kamer van de Staten.Generaal is heden vergaderd ge weest ten einde te beraadslagen over het aan haar toegezonden ontwerp van wet ter beschikbaarstelling van het overschot der toegestane fondsen voor de buitengewone behoeften van dit jaar. Ook de afdeelingen van de Tweede Kamer zijn lieden bijeen gekomen, om te beraadslagen over de begrootingen der stantsbehoeften voor 1833. Op den 19 dezer is op het kasteel van Antwerpen in den ouderdom van 48 jaren overleden, de luitenant-kolonel Rupertuschef der 13de afdeeling infanterie, ridder van de militaire Willems-oide 4de klasse, kommandant van het hoofdkwartier van den generaal der infanterie, ba ron Chassé. DORDRECHT den 31 october. Z. K. H. de Prins van Oranjt is hier in den atgeloopen nacht, ten half 2 uren, gepasseerd, zich naar'sGra- venhage begevende, waarschijnlijk ten gevolge van eene aan hem gezon dene estafette, welke hier gisteren voormiddag omstreeks half 12 ureij was doorgekomen, Ten gevolge van den raaddoor de Engelsche consuls op maan dag aan de schepen djer natie gegeven om zich uit de Hollandsche ha vens te verwijderen, zijn dezelve, naar men verneemt, thans alle, zoo van bier als van Rotterdam, vertrokken. Ook verneemt men, dat gis teren de Fransche consul te Rotterdam de schepen onder Fransche vlag insgelijks heeft aangemaand ouj te vertrekken.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1