MIDDELBURGSCHE C O Ri JV T, N°. 100. Dingsdag 30 October 1832. ©pcttbsrc «Ectrfcoojung ^lËljWSripiNGÊNi (örout-BriUanjc. JVanfcrijfc. üeberlanbcn- Burgemeester en wethouders der stad vlissingen verlangende omgedurende den tijd van zes maandenwanneer daartoe noodzakelijkheid bestaat, te kunnen beschikken over de navol gende LEVENSMIDDELEN en BRANDSTOFFEN, te weten: 14,400 Nederl. Ponden Hard Brood. 1,200 Bossche Boter, 960 Gerookt Spek. 1,200 Rijst. 480 Zout. 24 PePer- 18 Mudden Gort. 24 Groene Erwten. 24 Witte Boonen. 768 Kannen Azijn. 24 Wissen Brandhout. Zoo worden alle de genen, die genegenheid hebben om de voorschreven objecten of eenige van dien, gedurende gemeld tijdvak, binnen deze Stad beschikbaar te hebben, zoodanig, dat gezegde opjecten, hetzij in eens, hetzij achtereenvolgendeop de aanvraag van Burgemeester en Wethou ders kunnen worden geleverd, verzocht, om, ter Stedelijke Griffieaan het adres van den Stads-Secretariseene schriftelijke opgaafin te zenden van de prijzen waarvoor men de gemelde objecten aanbiedt te leveren mitsgaders van de vergoeding welke de aannemers verlangen dat aan hen zal worden betaald indien gedurende het gemelde tijdvak de voornoem de artikelen niet mogten benoodigd zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Vlissingen, den 26 October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. BECKER, vt. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads-Secretaris, A. van der S WA L M E. aan 's Rijks WERVEN der Marine te VLISSNGEN, op Woensdag den zevenden November 1832, aanvang nemende des voormiddags ten 10 uren, van eene aanzienliike partü Eiken en Greinen Mot en Spaanders, Brandhouten Schalen, afkomstig van Gezaagde Houtwaren; ruim «7000 Nederlandsche Ponden Oud Ijzer onderscheidene ijzeren en andere Ge reedschappen, ongeveer 9000 Ned. Ponden Oud Touwwerk en Slapping, 11 Scheeps Ankers (kleine soort) Oude Zeilen Presenningen Vlag gen Paardenharen Matrassen en Kussens Vederen Kussens, Katoenenen Wollen Dekens, Bedlakens, KleedingstukkenArtillerie-Voorwerpen voorts eenige vaten Hard Brood en meer andere goederen alles twee dagen vóór en op den Verkoopdag op de voorz. Werven te zien. FRANKFORT den 23 october. De besluiten der Duitsche bondsver gadering, van den 5 julijbetrekkelijk de tijdschriften en dagbladen, het verbod van staackundige genootschappen van volksvergaderingen en het dragen van andere teekenen, als kokarden enz., dan in den lande gebrui kelijk zijn heeft Z. M. de koning van Pruissen, bij een patent, ter al- gemeene kennis doen brengen. Hoezeer wij" wordt ten slotte van dit patent gezegd in het vertrouwen en de beproefde toegenegenheid on zer getrouwe onderdanen den zekersten waarborg voor het behoud der in wendige rust des iands bezitten, en de beklagenswaardige verschijnselen, waartegen het bondsgezag zich genoodzaakt heeft gevonden wetgevend tusschen beide te komen, onze staten overal vreemd gebleven zijn, héb ben wij echterin onze hoedanigheid van bondsvorstgeene zwarigheid gemaakt die besluiten hiermede algemeen bekend te maken." Men leest in een der Duitsche bladen het navolgend berigt uit Weenen van ió october: Men houdt zich verzekerd, dat de keizer van Oostenrijk aan eiken maatregel van bedwang tegen den koning der Ne derlanden zijne toestemming heeft geweigerd en daarin eenstemmig deukt met de beide andere Noordsehe mogendheden. „De kapitein Reindldie zich heeft schuldig gemaakt aan een aanslag tegen het leven van Z. M. den koning van Hongarije, heeft zijn von nis bekomen. Het bestaat in eenen dwangarbeid gedurende 20 jaren in de vesting Mongatz." Na het bezetten van Jerusalem door Ibrahim-Pacha, is door dezen Egyptischen veldoverste het navolgende bevelschrift uitgevaardigd: Jerusalem bevat tempels en gedenkteekenen der oudheid in zich welke Christenen en Joden uit de verst verwijderde landen plegen te bezoeken. Maar deze talrijke bedevaartgangers hebben reden 0111 zich te beklagen over de ontzettende belastingen die op hunnen weg van hen gevorderd worden. Daar ik er belang in stelaan zulk een schreeu wend misbruik een einde te maken, zoo beveel ik aan alle Muzelmannen in de pachaliks van Safdealsmede in de distrikten van Jerusalem, Tri poli en de provinciën aan de Middellandsche-zee, alle belastingen van dien aard, op alle de wegen en in alle plaatsen af te schaften. Ook be- veel ik, dat de christelijke priesters, die tot de kerken behooren waarin het Evangelie gelezen wordt, en die de plegtigheden hunner godsdienst verrigten niet langer de willekeurige belastingen zullen behoeven te be talen, die hun tot nog toe opgelegd zijn geworden." LONDEN den 24 october. De gezanten van onderscheidene vreemde mogendheden hebben dezer dagen bijeenkomsten gehad met onze minis ters Grey en Palmerstonen volgens een onzer ochtendbladenzoude gisteren tusschen laatstgenoemden staatsman en den Franschen gezant, prins de Taileyrandeene overeenkomst zijn geteekend, waarbij de ope ratien tegen Holland zouden moeten worden geregeld. Hetzelfde blad (hetwelk steeds op eene tusscheukomst van Frankrijk en Engeland in de Belgische aangelegenheden heeft aangedrongen) wil verder verzekeren, dat bevelen zijn afgezonden tot den onverwijlden Intogt der Fransche troepen in Belgie; dat men overeengekomen is, dat genoemde troepen zullen terugtrekken, zoodra het doel van hunnen togt, te weten, het overleveren der citadel van Antwerpen aan Belgie, bereikt is; dat men rekent, dat Belgie omtrent 12 dagen door de Franschen bezet zal wezen; dat Pruissen en de overige mogendheden in dien maatregel toestemmen en dat de Engelsche en Fransche vloten (welke laatste, zoo als het ge noemd blad meent, reeds den 25 dezer zich te Spithead met het Brit- sche eskader zoude vereenigen) denkelijk spoedig naar de Schelde zou den zeilen. Volgens het ministeriele avondblad van eergisteren, zoude graaf Don. hofwelke den 21 uit Berlijn alhier is teruggekomen, uit genoemde hoofdstad de verklaring hebben medegebragt, dat Pruissen toestemt in den dwangmaatregel eener blokkade van Holland door de vereenigde Britsche en Fransche vlotendat de onkosten dezer expeditie zullen gedekt wor den door het aandeel in de schuld, hetwelk Holland van Belgie te vor deren heeft, en dat Pruissen volstandig blijft weigeren zijne toestemming te geven tot den intogt van een Fransch leger in Belgie. Terwijl het derhalve naar aanleiding van de bovenstaande opgaven zoude schijnendat eene expeditie van een vereenigd Britsch en Fransch eskader thans het eenige middel van geweld is, waartoe niet alleen En geland en Frankrijk gereed zijn, maar waarin ook Pruissen heeft toege stemd, verzekert men alhier, dat die expeditie ter zee geschorst is, en leest men in het dagblad van Portsmonthdat het uitrusten eener vloot welke naar de Noordzee bestemd zoude zijn in dit jaargetjjde als nutte loos te beschouwen is, vermits men zich thans niet op de Hollandsche kust zoude kunnen wagen, en men bovendien geene genoegzame magc zoude hebbenom in eene der Hollandsche havens binnen te dringen. Onze dagbladen deelen het antwoord medehetwelk de Nederland sche gezant, den 18 dezer, gegeven heeft op het 09ste en het 70ste pro tocol der Londensche conferentie. In dit stuk worden verscheidene aantij gingen, welke in die protocollen voorkomen, op eene bondige wijze wederlegd, en beklaagt men zich op nieuw ernstig, dat, terwijl de Ne derlandsche regering, in het belang des vredes, steeds tallooze opofferin gen gedaan heeft, aan haar het mislukken der onderhandelingen worde geweten, en aan Belgie gedurig meer en meer wordt toegestaan, PARIJS den 23 october. Op heden is alhier bekend geworden eene nota van den Belgischen minister van buitenlandsc'ne zakenGobletge- dagteekend van den 5 dezer, aan onzen minister van buitenlandsche za ken waarbij de Belgische minister aandringt op de volledige uitvoering van het sedert vijf maanden door de vijf hoven bekrachtigde traktaat, en om ter verkrijging van den waarborg, bepaald bij art. 25 van het met Belgie op den 15 november 1831 gesloten traktaat, krachtige en afdoen de maatregelen en dwangmiddelen aan te wenden om eenen staat van zaken te doen ophoudenwaardoor een zware slag aan de openbare orde in Europa toegebragt, en de algemeene ontwapening verhinderd wordt. AMSTERDAM den 26 octoberDe Fransche, Engelsche en Duitsche partikuliere berigten bevestigen, dat de drie Noordsehe mogendheden het bezigen van militaire dwangmaatregelen tegen ons gouvernement niet zul len dulden. Hoe voordeelig en geruststellend nu ook deze nieuwe staat van zaken voor ons zij zoo heeft dezelve nogtans niet voordeelig op de fondsen gewerkt, aangezien nu uit de onzekerheid welk gedrag Frank rijk en Engeland verder houden zal de vrees voor eenen algemeeneu oorlog doet geboren worden. Althans moet hieraan de flaauwte worden toegeschreven die de fondsen heden ondervonden hebben. NIJMEGEN den 26 october. Laatstleden woensdag kwamen alhier van Maastricht aan 123 onder-officieren en manschappen, welke, voorde dienst ongeschiktnaar de onderscheiden depóts zijn terug gezonden. Heden passeerde alhier de tweede halve batterij rijdende artillerie, waarvan voor eene maand de eerste helft alhier doortrok, komende van Amersfoort en gaande naar het leger, sterk 2 officieren en 77 onder-offi cieren en manschappen en 97 paarden. Bij het in behoorlijken staat brengen onzer tweede linie van defen sie is men onlangs ook begonnen met de inundatie-werken gereed te ma. ken en met alles wat daartoe behoort. Bij het Raemsdonkerveer moe ten inzonderheid zeer belangrijke werken van dien aard aangevangen zijn waarmede men reeds zoo ver is gevorderd, dat een groot gedeelte der provincie Noord-Braband iu weinig tijds onder water zou kunnen gezet worden. MIDDELBURG den 29 october. Z. M. de Koning heeft, na het aanhooren van het adres, hetwelk met eenparigheid van steramen in bei dé Kamers der Staten-Generaa! was aangenomen en den 25 door den graaf van Reedevoorzitter van de Eerste Kameraan Z. M. is aange bodenhoofdzakelijk geantwoord: Dat hoogstdezelve met het levendigste genoegenvooral in deze om- standighedendit adres ontving, hetwelk bij eenparigheid van stemmen jwas aangenomenals een b wijs opleverende van de eenstemmigheid van gevoelens tusschen Z. M. en het Volk, en dat hij daaruit verhoogde kracht ontleende, om de belangen der Natie te blijven voorstaan en om den loop der gebeurtenissen met vertrouwen op de Voorzienigheid af te wachten." Sedert eenige dagen merkt men opdat er weder meerdere en zeer ruime giften ten behoeve van het Vaderland geschiedenmet de uitdruk kelijke betuiging gepaard gaande, dat dezelve strekken, ten blijke van hulde aan het bestuur voor deszelfs krachtige houding in de tegenwoordige hagchelijke oogenblikken. Zoo vindt men in de Staats-Courant van den 25 dezer eene aankondiging van den minister van finamien, betrekkelijk eene, van eenen onbekenden, uit Haarlem bij hem ontvangen aanzienlijke giffc van vijf honderd guldensmet de vermelding dat dezelve strekt ten blij ke van dankbare hulde aan het bestuur van Oud-Nederlands dierbaren Vorst, bij de zoo wijze en krachtige als onwrikbare volharding voor 's lands welzijn, onafhankelijkheid en eer," en daarbij de bekende zin spreuk to be or not to be (te zijn of niet te zijn) houdende. Ook zijn bij den directeur-generaal van oorlog ontvangen van K. te T,, vier kwart-kisten zwarte theemet de volgende aanwijzing: Tor verkwikking van de wakkere verdedigers des Vaderlandszich in hos pitalen bevindende tevens als blijk dat men de vaste houding van hec bestuur toejuicht en gaarne wil bijdragen om deszelfs kracht te verster ken. Dit kleine aanbod geschiedt in den geest van veie laudgenooten

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1