MIDDELIÏURGSCIIE COURANT. N°. 128. 25 Octofcer 1832. fJufclicatie, Donderdag t t0fif ic-^Mbtcaa 1. Zevende partij Denzelven. NIEUWSTIJDINGEN. djroot-Bvittrtwjc. jSUbetrlattbett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Gezien hebbende eene circulaire van den Heer Staatsraad, Gouver neur dezer Provincie, van den 10 dezer, A. no. 11380 1. afd. {Provin ciaal Blad no. 119); Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat Z. M. bij besluit van 3 october 1832, no. 3, aan de Leden van den eersten Ban der Schutterij welke bij de ligting van het loopende jaar opgeroepen en reeds bij de Mobiele Schutterijen ingelijfd zijnen wier korpsen zich bevinden in Vestingen in staat van belegof Kantonnementen betrokken hebbenen dus verkeeren in de termen van art. 8 van 's Konings besluit van den 29 November 1830 Staatsblad no. 85), heeft gelieven toe te staanom alsnog, binnen twee maanden, zich in gemelde dienst, overeenkomstig de bestaande verordeningen, te doen vervangen. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG verwittigen bij deze de Ingezetenen dezer Gemeente dat het Kohier voor den ontvang der Lantaarn-Brandspuit- en Nachtwacht-Gelden over het dienstjaar 1832, is gesteld in handen van den Heer Jean Louis de Troije Nz als door den Raad dezer Stad tot Collecteur van dit middel aangesteld; wordende een iegelijk bij deze aangemaand, om, bij het be komen van het Biljet van aanslag, deszelfs verschuldigde te voldoen, ten Kantore van gemelden Collecteur, in de VlissingschestraatLett. I. No. 162, alwaar des Maandags, Donderdags en Vrijdags, tot de ont vangst van dit middel, des namiddags van drie tot zes uren zal worden gevacéerd. E11 zal, ten einde een iegelijk hiervan kennis drage, deze worden af- gekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN. Provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. FE R P ACHTING. De AGENT van het DOMEIN, District Middelburg, adverteert mits deze, dat hij, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, al of niet onder voorzitting van den Heer Inspecteur der Domeinen in Zeeland, publiek, onder nadere approbatie, zal presenteren te Verpachten, op Zaturdag den tienden November achttien-honderd twee en-dertig, des middags ten twaalf uren, in het Gemeentehuis te Haamstedeten overstaan van het Ge meente-Bestuur aldaar: Het GRASGEWAS der Duinen en Waranden van de voormalige Konijnenjagtin den Eilande van Schouwen liggende, verdeeld in de navolgende Elf partijen als Eerste partij, van de voormalige Konijnenjagt, laatst in pacht geweest bij Bartel Boot. Tweede partij, laatst in pacht geweest bij Adrianus Bakker. Derde partijlaatst in pacht geweest bij Adriaan Kortense. Vierde partijLeendert Salomonse Blom. Vijfde partijJan Blom. Zesde partijLeendert Montfoort. Achtste partijPieter Fokker en C. van Hullen. Negende partij C. van Hullen. Tiende partij, Pieter Fokker. Elfde partijLeendert Bolle. En zulks voor den tijd van vijf achtereenvolgende jarenin te gaan met den dag der approbatie. De Conditiën en Voorwaarden van gemelde Verpachting liggen ter lezing ten Kantore van den Agent van het Domein voornoemd, in de lange Noordstraat te MiddelburgWijk L. No. 132. De Agent van het Domein voornoemd, Bij afwezigheid van denzelven, J. H. HÖLSCHER. OPENBARE VERKOOPING. De OPPER-STR AND VONDER beoosten de Schelde, Provincie Zee- tand, als daartoe behoorlijk geautoriseerd, zal, ten overstaan van den Heer Burgemeester der Stad Zierikzee in het openbaar veilen en ver- koopen: het te Zierikzee liggend Amerikaansche BRIKSCHIP, genaamd Elder Brewstergroot l66||Tonnen, met deszelfs INVENTARIS, be staande in Ankers, Kabels, Zeilen, Touwwerk enz., enz.; daags voor de Verkooping te bezigtigen. Deze Verkooping zal plaats vinden te ZIERIKZEE, op FFoensdag den 31 October 1832, des voormiddags 0111 9 uren, eerst in perceelen en daarna in massa. Gedaan te Zierikzee, den 15 October 1832. De Opper-Strandvonder voornoemd, W. D. d e J O N G E. LONDEN den 19 october. Het avondblad zegt, dat eene lange en welgescbrevene nota, zoo als alie de stukken van het Nederlandsch mini sterie va» buitenlandsche zaken zijn, door den heer baron van Zuylen van Nyevelt aan de conferentie is ter hand gesteldin antwoord op het 70ste protocol, en dat eene andere nota, tot wederlegging der laatste voor stellen, aan lord l'almerston overhandigd is. Hierin zou het Nederlandsch kabinet verklaren geneigd te wezen om de zaak zoo doenlijk tot eene minnelijke schikking te brengen, dat, wat men ook moge zeggen, altijd zijn onveranderlijk pogen geweest zon zijn. De aanspraak, waarmede de koning der Nederlanden de zitting der sta- ren-generaal geopend heeftschijnc hier vrij veel indruk gemaakt tè heb ben en wordt door de verschillende nieuwspapieren beoordeeld in den zini der partijen, tot welke zij behooren. Een dezer, dat zich de be langen van Holland aantrekt, verklaart, dat de aanspraak volkomen aan zjjne; verwachting beantwoordten de gevoelens daarin vervatmet eene welsprekendheid geuit zijn eigen aan hen die voor eene regtvaardige zaak strijden en een magtigen vijand hebben. Omtrent het nemen van maatregelen, om Holland te dringen, heeft men niets naders. Gisteren moest dit puntzoo men verhaalde in een ka binetsraad behandeld worden. De Russische en Fransche ambassadeursde Pruissische minister en de Oostenrijksche minister, baron van PFessembergzijn heden na» middag op het bureau van buitenlandsche zaken te zamen gekomen, om eene conferentie met den burggraaf Palmerston te hebben. Volgens tijdingen uit Portugal zouden de troepen van dom Miguel op den 30 september en den volgenden dag van voor Porto afgetrokken zijn. Van Vigo schrijfr men den 3 dat des avonds van den 19 het smaldeel van dom Miguel in de baai ten anker gekomen was, zoo als men voorgaf om eenige geleden haverij te herstellen. De schepen van dom Pedro kwa men den 2 in het gezigt en blokkeerden den 3 de twee ingangen van de haven. De Spaansche minister, de ridder Zea Bermudes is nog niet naar het vasteland overgestoken en wacht een conrier van Madrid met ver dere instmctien van koning Ferdinandalvorens de reis aan te nemen. Het gouvernement heeft order gegeven om het besluit van den raad, van 2 november 1831 omtrent de slaven.bevolkingdat onlangs zoo veel misnoegen in de West-Indische koloniën veroorzaakt heeft, niet ten uitvoer te leggen, dewijl beide huizen van het parlement eene com missie hebben benoemd, om onderzoek te doen naar den staat der West- Indische zaken, MIDDELBURG den 24 october. Eergisteren is de Tweede Kamer der Staten-Generaal in comité vergaderd geweestten einde het rapport ha- rer commissie, belast met het ontwerpen van een adres, in antwoord op 's Konings aanspraak van den troon, te hooren. Daarna zijn de respec- tive afdeelingen bijeen gekomen. Morgen ten één uur zal er eene pu blieke zitting zijnwaarin de heer de la Cour, benoemd tot lid der Ka mer voor de provincie Noord-Braband zitting zal nemen. Na de pu blieke zitting is er comité-generaal. De begrooting van de gewone Staats-uitgaven voor den jare 1833 beloopt eene som van f 49,385,849:26 en de opbrengst van alle du middelen is begroot op ƒ49,402,685 94. Tot goedmaking van de uit gaven zullen worden gebezigd de Rijks directe belastingen de accijnsen en de registratie, en de verdere indirecte belastingen op het zegel, de griSe, de hypotheken en de successien, zoo als deze nog worden ge heven. De grondlasten tot 8,426,177 hoofdsom in hoofdsom, met 20 opcenten benevens 2 opcenten voor kwade postenwaarvan drie vier den over de provinciën zal worden omgeslagenterwijl het overige een vierde door de belastingschuldigen zal worden gedragen naar de verkre gen uitkomsten van het kadaster over de gezamenlijke provinciën. De belasting op het personeelmet 75 opcenten zoo lang zij naar de be staande wet zal worden geheven deze opcenten zullen op 30 worden verminderd van het tijdstip af, dat eene nieuwe wet op deze belasting ingevoerd zal worden. Het patentregt met 50 opcenten en voor de ei genaars van binnenschepen met 25 opcenten alles over de vier eerste maanden des janrs; zullende deze onderscheiden opcenten op 25 worden bepaald met den aanvang van 1 mei 1833. De accijnsenvermeerderd met die op den turf, de steenkolen, het brandhout en het gemaal, met 25 opcenten, uitgezonderd het gemaal. Het regt van registratie en ver dere indirecte belastingen met 25 opcenten. De regten op den in-, uit en doorvoer enz. Het regt op de gouden en zilveren werken en de opbrengst der posterijen en der loterij. De opbrengst der domeinen van Z. K, H. Prins Frederik. De opbrengst van te verkoopeu goederen, en eene uickeering van een millioen tweemaal honderd duizend gulden uit de geldmiddelen van de overzeesche bezittingenten behoeve van de. schatkist te doen. Bij de accijnsen op de brandstofFen is het eerste artikel van het ont werp omtrent den accijns op den turf, overeenkomstig het eerste arti kel van het laatst vorige ontwerp artikelen 2 3- en 4 bevatten de nieu we Massificatie van den turf en vervangen het 2de artikel van het vroe gere ontwerp. De accijns op de steenkolen, van buiten het Rijk wordende ingevoerd, zal bedragen: op gruis of maatkolen en sintels of einders vier gulden van elke zeeton of tien mudden en op grove sehaalkolen zeven gulden van elke duizend ponden. De accijns zal dadelijk bij den invoer, boven en behalve het inkomend regtzijn verschuldigd. Aan fabriekentrafieken en takken van nijverheid en werkzaamheid zal vrijdom van den accijns wegens een gedeelte van de hoeveelheid steenkolen, ten dienste daarvan benoodigd, worden verleend. Deze vrijdommen bepalen zich tot Is -fa en van den verschutdigden accijns, en zijn alie, ten getale van 55, bij het ontwerp opgenoemd. De accijns op het brandhout zal bedragen tien ten honderd van de waarde. Als brandhout wordt beschouwd en als zoodanig aan den accijns onderworpen, alle hout hoegenaamd, ten zij zoodanig gezaagd, dat hec kennelijk tot werkhout bestemd is; ook zijn aan den accijns onderwor. pen alle takkebossenrijzen, mot, spaanders en alle brandhout, afkom stig van de slooping van gebouwen, schepen of vaartuigen. Van den accijns worden vrijgesteld zaagsel en krullen. De accijns zal enkel ver schuldigd zijn dadelijk bij den invoerin eenige der voornaamste steden en besloten plaatsen, binnen ieder der onderscheiden provinciën gelegen en bij het ontwerp opgenoemd. Ter vervanging vau dezen accyns op

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1