N T 16 October 1832. fJv.bUcafte. Cc&enbmrtfuMg. jl£bcrlattb0dtc 4!)attbd~fRaat0dïajjjï!j. NIEUWSTIJDINGEN. TDuiteeltlfuib. ©root-B rittftti je. jTAttlSVijfc. IDtcbciiatiben. ISuRGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad MIDDELBURGr, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zou de mogen aangaan, dat door den Raad dezer Stad zijn vastgesteld de navolgende VERORDENIN GEN bij het aanstellen van Makelaars binnen de Stad Middelburggegrond op de bepalingen van het IVetboek van Koophandelgedateerd s3 Maart I836, geinsereerd in het Staatsblad no. 21 hetwelk eerlang in werking z.al worden ge- bragt. Art. 1. Ten dienste van den Koophandel binnen deze Stad, zullen worden gead mitteerd een voegzaam getal Makelaars geëvenredigd aan de behoefte van deszelfs handelwelker getalbij aanstelling of voorkomende vacaturessteeds daarna in overweging zal worden genomen, en zullen de personen, welke die bediening verlan gen zich daartoe bij requeste aan het Stedelijk Bestuur moeten aanmelden. 2. De hiertoe te benoemen personen zullen moeten hebben bereikt den ouderdom van vijf-én-twintig jaren, en van erkende kunde cn braafheid zijn, zij zullen gedurende drie jaren onafgebroken hunne vaste woonplaats alhier moeten hebben gehad en voortdurend hebben en houden. i 3. De aangestelde Makelaars zullen voor of aan hunne woonhuizen, op cene dui- delijke wijze, moeten vermelden hunne voor- en toenamen en derzelver beroep, met bijvoeging van het vak of de zaken, waarin zij uitsluitend handelen, wanneer zij j niet lot uitoefening van alle zaken zullen zijn aangesteld, en zulks ten einde ieder in het geval te stellen des begeerendevan hunne dienst gebruik te maken. 4. De Makelaars zullen zich onthouden van eenige handelingen inet personen waarop zij in het belang van hunne meesters in gemoede geen genoegzaam vertrou wen durven stellen, veelmin de hand leenen aan zoodanige overeenkomsten, welke hun mogten bekend zijnof toeschijnenter kwader trouw te worden ondernomen of daarop merkbaar moeten uitloopen. Hunne garantie voor personen of zaken, kan niet worden gedoogd of gevergd en zijn zij daartoe ongehouden, uitgezonderd hunne verantwoordelijkheidbij art. 11 der algemeene wet voor de Makelaars bepaald. 5. De Makelaars zullen, bij het sluiten van partijen, genietende loonen bij het Viier achter gevoegde tarief uitgedruktwelke (ten zij daaromtrent andere bedingen van voldoening door ééne der partijen wordt gemaakt) zullen komen ten laste van weder- zijdsche partijen, ieder voor de heli ten zulks om het even, of die tusschen-han- delingen zullen geschieden onderhands ot bij publieken verkoop zonder" eenige meer dere of hoogerc berekeningen van hunne meesters of iemand anders, dan bij het ta rief is bepaald of in het vervolg voor hunne belooningcn zal worden vastgesteld. 6. Indien wederzijdsche partijen zulks verlangen, is tot zoolang de Makelaar tot geheimhouding verpligt, hetzij van de geslotene overeenkomst zelve, hetzij van de prijzen en conditiën dezer handelingen. 7. De Makelaars, zich bemocijenue met de bezorging van assurantiën, zullen ge houden zijn zich stiptelijk te gedragen naar de voorschriften diswegens bepaald bij het 2de boek gden titel 7de afdeelingart. i3y tot i42 ingesloten van hel Wetboek van Koophandel, gei'nsereerd in het Staatsblad 110. 34 van het jaar 1826. 8. Overigens worden tot de overtredingen legen deze verordeningen, en alles wat tot de bediening van Makelaar betrekking heeft, geinhaereerd de voorschriften der eerlang in te voeren Wet van 25 Maart 1826 vervat in de 2de afdeeling 4den titel iste boek van het Wetboek van Koophandelen wel bepaaldelijk van art. 4 tol i4 ingesloten als alle hunne verpligtingen inhoudende cn regelende. Volgt het TARIEF der Makelaarsloonen voor de Stad Middelburgenz. Wordende een iegelijk bij deze aangemaand om zich stiptelijk te gedragen aan den inhoud van bovenstaande verordeningen, dewelke, opdat niemand hiervan onwe- tenheid voorwende, zullen worden gedrukt, algekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 October i832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSIIEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Brengen ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de Lig ger-Rol voor den petsonelen Omslagtot vinding der kosten ter onder steuning van aclnergelatene Betrekkingen van uitgetrokken Schutten en Vrijwilligersover 1832, door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie is goedgekeurden dat tot de invordering van dien omslag is benoemd en gemagtigd de Meer .7. L. de Troije Nz.die deze gelden, tegen kwitantie door hem geteekend, te rekenen van den i dezer, tel- ken maand voor twee achterstallige termijnen, aan de Huizen der Inge zetenen, zal ophalen of doen ophalen. En zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den n October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Kot ter damop Vrijdag den 26 October 1832, zullen geveild worden rlZ Kanasters en SUI:;ER- «W™1» Waarvan de monsters, benevens de Verkoop-conditienin tijds zullen worden uitgegeven. De Maatschappij verbindt zich hij deze om vóór het aanstaande Voor jaargeene andere Suikers, dan de nu aangeslagene partijen, aan de Markt te brengen. Amsterdam, den 17 September 1832. VAN DER HOEVEN, waarnemend President. DE CLERCQ Directeur fungerend Secretaris. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN. Provincie Zeeland Agentschap Middelburg. VU R P ACHTING. De AGENT van het DOMEIN, District Middelburg, adverteert mits- dezen dat hij, als daa toe behoorlijk geauthoriseerdonder voorzitting al of niet van den Inspecteur der Domeinen in Zeelandpubliek onder nadere approbatie znl presenteren te verpachten op Zaturdag den Twin tigsten October 1832, des namiddags ten dén uur, in het Gemeentehuis te Qolijnsplaattej] overstaan van het Gemeente-Bestuur aldaar, het Schorre Onrustgelegen aan en tegen de noord-westzijde van het Eiland Noord Beveland, en van,hetzelve Eiland gesepareerd door het zoogenaam de Sc'iuitegatgroot ongeveer Twee Honderd Bunders, in pacht.bezeten geweest door P. Priesterte JVissenkerke woonachtig, cn zulks voor den tijd van 3, 6 of 9 achtereenvolgende jaren, bij de Verpachting nader te bepalen, ingegaan den 1 Augustus 1832, De conditiën en voorwaarden van gemelde Verpachting liggen ter le zing ten Kantore van den Agent van het Domein voornoemd, in de lange Noordscraat te MiddelburgWijk L. No. 132. De Agent van het Domein voornoemd, Bij afwezigheid van denzelven, J. H. HöLSCHER. FRANKFORT den 9 october. De hertog van Bordeaux is den 6 de zer, des voormiddags ten 10 uren, over Spandau door Berlijn gekomen en heeftzonder oponthoudde reis naar Frankfort aan den Oder voort gezet. Daags daaraan is Z. M. koning Karei X langs denzelfden weg en naar dezelfde bestemming door die hoofdstad gereisd. De generaal Cubières is alleronverwachtst met eene begeleiding van pausselijke dragonders uit Ancona vertrokken, het bevel aan den kolo nel van het 66ste regement overgevende. Bij zijn vertrek gaf hij voor dat hij naar Napels ging, om den koning te complimenteren; men ge looft echter, dat er belangrijker ondernemingen mede bedoeld worden. Zijne afwezendheid zou tien dagen duren. De laatste nederlaag van de Porte heeft de zaken van dat rijk een zeer bedenkelijk aanzien gegeven. Het is te vreezen dat men op geener lei wijze een tweede ieger op de been brengen kan, hetwelk de over winnende Egyptenaars kan stuiten, die, zoo het schijnt, dagelijks in het land dat door hun bezet wordt of waardoor zij voortrukkenaangroei- jen en bijval, althans geen tegenstand bij de bevolking schijnen te vin den. Men stelt zich de komst van Ibrahim te Konstantinopel als voor den geest het maakt het onderwerp der gesprekken en voorzorgen uit, en de Porte, die dit niet onverschillig aanzien kan, heeft het handelen in het openbaar over staatszaken op doodstraf verboden. De pest maakt te Konstantinopelmeer dan de choleraschrikke. lijken voortgang in de laatste dagen waren alleen in het Grieksche hos pitaal 300 pestzieken en in dat der Franken 150 gekomen. Wanneer men nagaat, dat de Grieken en Franken het zesde deel der bevolking uitma ken dan kan men rekenendat het aantal stervenden honderden daags beloopt. LONDEN den 10 october. Gisteren is de eerste minister graaf Grej uit Northumberland te Londen terug gekeerd. Vrijdag avond heeft de Fransche minister eene bijeenkomst met lord Palmerston gehaden zaturdag heeft hij ook op het bureau van buicen- landsche zaken een bezoek afgelegd. Vrijdag zijn hier depêches van lord Durham aangekomen. Admiraal Malcoltn is van Portsmouth te Londen aangekomen, en heefc gisteren bij sir James Grahatn, eersten lord der admiraliteit, en daarna bij lord Palmerston en bij lord Althorp een bezoek afgelegd. De Belgische minister, de heer van de Weycrheeft gisteren na den middag eene conferentie met lord Palmerston gehad. Lord Auchland en de eerste secretaris der Fransche ambassade hebben gisteren op het bureau van buitenlandsche zaken gewerkt. PARIJS den 11 october. De Monineur behelst op heden de benoeming van het nieuwe ministerie, hetwelk aldus is zamengesteld de maarschalk Soulthertog van Dnlmatie, minister van oorlog en president van den raad; de hertog vu» Brogliopair van Frankrijk, minister van buitenland sche zaken; de heer Humann, gedeputeerde, minister van finantien de heer Guizotgedeputeerde, minister van het openbaar onderwijs,- de heer Thiers, gedeputeerde, minister van binnenlandsche zaken; de graaf dl Ar- gout behoudt het ministerie van koophandel; de heer Barthe blijft bij liet justitiewezenbij hetwelk hij het bestuur over de eerediensten ver- eenigt; de vice-admiraal de Rigny behoudt het ministerie van marine. De kamers zijn tegen den 19 november opgeroepen. De heer de Talleyrandwiens vertrek naar Londen verschoven is geworden is eerst gisteren avond derwaarts vertrokken. In onze Westelijke departementen maken de opstandelingen, hoe zeer hevig vervolgd wordendede wegen nog steeds onveilig. Om trent het tegenwoordig verblijf der hertogin van Berry heerscht nog al- tijd dezelfde onzekerheid. AMSTERDAM den 11 october. Op gisteren en heden is alhier, on der voorzitting van Zijne Exc. den beer van Tets van Goudriaanminis ter van finantien, gehouden de gewone zitting van het amortisatie-syndi- kaatin welke de verrigtingen gedurende het negende boekjaar, geëin digd den 30 junij 1832, en de rekening en verantwoording deswege, met algemeene stemmen, door de vergadering goedgekeurd, en de door de permanente commissie gedane voorstellen aangenomen zijn geworden. MIDDELBURG den 15 october. Zaturdag 11. is de gewone zitting der Staten-Generaal door Z Exc. den minister van binnenlandsche zaken op last van Z. M. den Koning, gesloten; zullende op beden de nieuwe zitting, op de gebruikelijke wijze en met de gewone plegtigliedendoor Z. M. worden geopend. De blijken van ontevredenheidwelke een aantal Brusselaren in den nacht van den 8, in het openbaar gegeven hebben hebben zich niet be paald bij de Belgische ministersmaar hebben ook den Fransch-Belgischen generaal Desprez betroffen. Volgens de revolutionairen beeft de menigte hare afkeuring willen te kennen geven zoo wel wegens de kleinmoedi ge anti-nationale staatkunde, als ter zake van de jongste regterlijke or ganisatie. j In den nacht van den 10 hebben de jonge lieden zich weder ver- eenigd en revolutionaire liederen gezongen, doch zonder verdere bui. I tenspórigheden te plegen. Men wil als nu den heer Gendeblen plegtsta- i tig inhalen. I De geestdrift van de Brusselsche burgerwacht is dermate uitge- .doofd, dat laatstelijk van de 31 man, die voor de vorstelijke eerewaclu

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1