MIDDELBURG SCIIE C 0"vU :R-A N T. N°. 125. Zaturdaff 13 October 1832. iüsbctrï.vnbecfrc publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. ücfoctrïflnfcicu. SI. .!x De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te MIDDELBURG op IVoensdag den 24 October 1832, zullen geveild worden: 629 K<sten 1 SUIKER liggende aldaar. 3,905 Kranjangs JJ Waarvan de Monsters benevens de Verkoop.Conditiën in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 31 Augustus 1832. G. SCIIIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQDirecteurfung. Secretaris. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN EN VAARTEN. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. A AN BESTEDING. Op Dingsdag den 16 October 1832, des voormiddags om tien uren, zal er, ten overstaan van den Notaris Mullié en onder voorzitting van den Inspecteur der Domeinenin bet Logement van I. C. Steenkamp te NEUZEN, publiek worden aanbesteed: 1° Het gewoon onderhoud der tot het Kanaal van Neuzen behooren- de Kram en Rijswerkeningaande met den dag der aanbesteding en eindigende den 1 Augustus 1835. 20 Ten dienste van de Sluizen eu bruggen te Neuzen en te Sas-van- Gent, de leverantie van Iiooo Nederlandsche ponden Steenkolen. 400 ditó kannen Quinquet-Olij. 20 dito ponden Kaarsen. zoo als omschreven is in het bestek, dat ter lezing legt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburgs op de Secretarie van het Stedelijk Bestuur te Neuzenten Kantore van de Agenten van het Domein te Neu zen en te Middelburgen op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Klissingen bij den Heer II. A. Trouip, Hoofd-Opziener over de Wegen en Vaarten; zullende drie dagen voor de aanbesteding de aanwijzing in loco geschieden. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland, I. M. D E L B A E R E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Gezien hebbende eene circulaire van den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 10 dezer A. no. 11380 1. afd. Provinciaal jB/ad no. 119) Brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen »»ng«o.r.. r»t.tiïj tiesiuii van 3 october 1832, no. 3, aan de Leden van den eersten Ban der Schutterijwelke bij de ligting van het loopende jaar opgeroepen en reeds bij de Mobiele Schutterijen ingelijfd zijn en wier korpsen zich bevinden in Vestingen in staat vati belegof Kantonnementen betrokken hebben en dus verkeeren in de termen van art. 8 van *s Konings besluit van den 29 November 1830 Staatsblad no. 85), heeft gelieven toe te staan, om alsnogbinnen twee maanden, zich in gemelde dienst, overeenkomstig de bestaande verordeningen, te doen vervangen. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 11 October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEÉR, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. DIRIGERENDE LEDEN der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverterendat door heil zal worden gevaceerd op Dingsdag den 16 October f832, des avonds van zes tot zeven uren, aan het Lokaal der gemelde Akademie ten einde een iederdie genegen is het onder wijs op de onderscheidene Collegien, zoo voor het Teekenen als de Bouwkunde, te genieten, zich alsdan kotne aanmelden; alsmede op II oensdag j October 1832 'des avonds ten zeven uren, voor de Oefe- naren die naar het LEVEND MODEL verlangen te koinCn teekenen, REGENTEN over het Burgerlijk en Militair HUIS van VERZE KERING te Middelburg, zullen, op Dingsdag den 16 October 1832, des voormiddags ten 10 uren precies, openlijk aanbesteden de benoodigde Objecten voor het onderhoud der Gevangenen, gedurende het jaar 1833, liggende de. conditiën van heden af ter lezing in opgemeld Gesticht. MIDDELBUR.G den 12 october. In tegenwoordigheid der civile en militaire autoriteiten en van eene groote menigte aanschouwersis gis terenvan s Rijks werf te Vlissingen, gelukkig en in de beste orde van stapel geioopenhet schoon gebouwde fregatschip de Rijn, gehoord voor 60 stukken. Thans ziet het antwoord het licht, hetwelk van de zijde van Ne derland op de laatste voorstellen van lord Palmerston aan de conferentie te Londen is ingeleverd. Dit, met uitstekende bekwaamheid opgestelde staatsstukis van den volgenden inhoud n Londen den 20 september 1832. Hunne Exc. de gevolmagtigden van Oostenrijk, Frankrijk, Groot- BrittanjePruissen en Rusland j te Londen in conferentie vergaderd, heb ben, bij hun protocol van den 27 januarij 1831 no. 12 de grondslagen bepaald, welke bestemd waren om de afscheiding van Belgie van Hol land, tot stand te brengen. Zij besloten dat de vijf hoven, eenstemmig tot voormelde grondslagen overeengekomen zijndedie regtstreeks aan de onmiddeli;k belanghebbende partijen zouden mededeelenen dat zij zich zouden verstaan over de beste middelen om die te doen aannemen en ten uitvoer leggen. De koning der Nederlanden trad tot deze grondslagen toe, en beschouwde sedert die toetreding als eene daad, welke de we- derzijdsche verbindtenissen tusschen Z. M. en de vijf mogendheden be- paalde, en hij vorderde, dat de grondslagen, welke in Belgie verworpen wei den diit zouden gehandhaafd worden. De conferentie gaf aan deze vordering geen gehoor. Den 24 octo ber 1831 kwam zij nopens nieuwe grondslagen van scheiding ovefeen, bestaande in vier-en-twintig artikelen, welke, gelijk te verwachten was, door Belgie werden aangenomen. Den 11 november 1831 werden deze opgenomen in een traktaat tusschen de gevolmagtigden der vijf hoven en Belgie, en lnter door de contracterende partijen bekrachtigd, met voor. behoudingen van drie mogendheden welke door de twee anderen wer. den toegestaan. De koning der Nederlandenzonder eenigermate het j-egt op te geven, hetwelk hij met zijne toetreding tot de grondslagen van den 27 januarij 1831 verkregen had, stemde er in toe, om de con ferentie op het nieuw terrein, waarop zij zich geplaats had, zoo veel mogelijk te volgen, en Z. M. bepaalde zich, terwijl hij den inhoud vatl het meerendeel der vier-en-twintig artikelen aannam, om wijzigingen in den inhoud van eenige dier artikelen te eischen, „De wensch van de Nederlandsche regering, om mede te werken tot eenen maatregel, oogensclujnlijk geschikt tot handhaving van den alge. meenen vrede, noopte haar, in den loop der onderhandelingen, om den kring der gevorderde wijzigingen achtervolgens te beperken. Bij eene nota van den 30 jnnij 1832 had de ondergeteekendegevol- magtigde van Z. M. den koning der Nederlanden, de eer aan de confe rentie een ontwerp van traktaat aan te bieden, waarbij Z. M. toestemde om in de zwarigheden te gemoet te komen, voortspruitende uit de twee geschilpunten, welke meer bijzonder de regten van den koning en het belang der natiehet grondgebied en de openbare schuld betroffen. Dit ontwerp scheen in Londen een gunstigen indruk te maken. Op eenige bedenkingenwelke de conferentie in hare vergadering van den 6 julij opperde, bood de ondergeteekende, bij zijne nota van den 10 daaraan volgende, en, ingevolge van additionele voorschriften van zijn hof, bij eene nota van den 25 julijnieuwe voordeelen voor Belgie aanmet op- zigt tot de vaart op de binneniandsche wateren en tot de handelgemeeil" schap met Duitschland door Limburg. Andere aanmerkingen waren ge maakt nopens het opstel van het Nederlandsch traktaat, hetwelk de con ferentie had overwogen. Zij werden het onderwerp van een zorgvuldig onderzoek te 's Gravenhage, waar, ofschoon verscheidene der voorgesla gen wijzigingen in de bepalingen van het ontwerp ernstige ongelegenhe den aanboden, alles werd gedaan, om het meerendeel daarvan aan te ne men. Ingevolge van den wensch, om deze laatste hinderpalen uit den weg te ruimen, was de ondergeteekende nader gemagtigd, met eene klei ne verandering, twee nieuw voorgestelde bepalingen te bekrachtigenwe gens het loodswezenin de gaten en de bakens van de Scheldeen we gens de inlassching in het traktaat met de vijf mogendheden van een ar» tikelbetrekkelijk de goedkeuring van de agnaten van het huis van Nas- san en van de Duitsche bondsvergadering tot de schikkingen nopens het grondgebied; bijvoegingen, welke men, zoo als in Londen werd gezegd, als van weinig beteekenis beschouwde. Ingevolge dezen bevredigenden voortgang werden de voorstellen van het kabinet van 's Gravenhage in beginselen en in strekking gereedelijk aan genomen en geschikt geoordeeld om een gelukkigen uitslag tot stand ie brengen. Van den 20 julij werden de diplomatische vergaderingen met dat inzigt geopend en volgden elkander menigvuldig op; er werd eene uitkomst bereikt waaraan de koning groot belang hechtte. Het regt» streeksch traktaat tusschen Z. M. en de vijf mogendheden, waarvan bet ontwerp den 30 junij was overgelegd en reeds door den inhoud van het antwoord hunner Exc. van den 10 junij hoofdzakelijk was toegestemd Werd ook goedgekeurd wat het opstel betreften de ondergeteekende wenschte zich geluk aan zijn hof het berigt te kunnen mededeelen van het welslagen van pogingen, waardoor, met gemeenschappelijke toestem ming, de onderhandelingen weder gebragt werden op dat terrein, waarvan zij nooit hadden behooren verplaatst te zijn, namelijk dat van bemiddeling. Met betrekking tot het traktaat tusschen Holland en Belgie hadden de conferentien van den ondergeteekende met den voornaamste;: secretaris van staat van Zijne Britt. Maj. voor de buitenlandsche zaken en met Zijne Exc. den baron von IKessenberg eenen niet minder gelukkigen uitslag. Alles scheen dus in de eerste dagen van augustus, het einde der onder handelingen te voorspellen, en omtrent de bepalingen, welke door het hof van 's Gravenhage en door de conferentie te Londen wederzijds zijn toegestemdis men thans zoo zeer overeengekomen dat het niet moge lijk schijnt, dat eenige overweging er de onderteekening van zou kunnen' vertragen. Niettemin heeft de koning der Nederlanden met leedwezen gezien, dat de conferentie tot dus verre het volvoeren eener daad heeft .uitgesteld welke zoo gebiedend in het belang des algcmeeneii vredes geeiscUt wordt. Ten zelfden tijde kan aan de Nederlandsche Regering eene daad?aak ai iet ontgaan zijn, die, ofschoon zij niet in officiële en diplomatische mcdedeelingen is vermeld, niettemin van algemeene bekendheid is, name lijk dat, terwijl te 's Gravenhage stappen ter verzoening worden gedaan, het revolutionnaire Belgie, in stede van dit voorbeeld te volgen, zich meer afkeerig van eenige schikking heeft betoond alle onderhandeling geweigerd heeft, begonnen heeft zijne aanmatigingen te vermeerderen en dagelijks nieuwe eischen te voorschijn te brengen, en wel tot zulk eene hoogte, dat daardoor niet alleen alles wordt omver geworpen, wat de conferentie als regtvaardig en billijk heeft beschouwd, maar zelfs worde afgeweken van de wezenlijke bepalingen der vier-en-twintig artikelen welke in een traktaat tusschen Belgie en de vijf hoven zijn veranderd. Het kabinet der Nederlanden niet willende onderzoeken of dit vreem de verschijnsel moet toegeschreven worden aan het oorspronkelijk begin sel van den opstand, die uit wanorde voortkwam en die vreest in eenig gevestigd stelsel, hoegenaamd, het zaad van'zijn eigen verderf te vinden dan wel aan andere oorzaken, heeft zich niet verborgen, dat, wanneer het langer hieromtrent zweeg, men zijne opofferingen aan zwakheid zou toeschrijven terwijl zij toch alleen door eene opregte liefde voor den vrede ingegeven werden. ln dezen staat van zaken heeft de ondergeteekende in lastom van de conferentie te Londen te vorderen in een zoo kort tijdsbestek als - mogelijk isde onderteekening va» het traktaat yau scheiding (nssclien

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1