MIDDEIiBUBGSCHE C O 17 II A NT N°. ii 8. Bingsdag 2 October 1832. ^Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. <8r0öt~ laciii jfcawferijfe. K Dc prijs dezer Courant is, in de drie maandenf 2 50, en franco per Post 2 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regelmet uitzondering der Huwelijks-Geboorte- en Doodbekendmakiq- gen, waarvan de prijs, van 1 tot 6 regels, is 1 50, en voor iederen regel daarboven 25 Cents. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt comptantj flf bij het einde van ieder vierendeel jaars. De inzending der Advertentien behoort te geschieden des morgens vóór 10 urenindien men dezelve in het eerst qjt te geven No. verkiest geplaatst te hebben. Be DIRECTIE maakt bekend, dat de NA JAARS-VEILINGEN der Maatschappij, van 1832, zullen gehouden worden op de dagen en plaatsen, en bestaan zullen uit de artikelen en hoeveelheden, hieronder gemeld als Te AMSTERDAMDonderdag 11 October 1832: 11,737 Kisten en Kistjes THEE, liggende te Amsterdam. Vrijdag 2 October 1832: 27,176 Balen Java KOFFIJ, liggende te Amsterdam. Voorts ten zelfden dage 82 Vaten NOTEN-MUSCAAT, liggende te Amsterdam, 14 dito DITO, liggende te Rotterdam. 50 dito FOELIJ, liggende te Amsterdam. 10 dito DITO, liggende te Rotterdam. l8o dito NAGELEN, liggende te Amsterdam. Te ROTTERDAM, Donderdag 18 October 18321 31,643 Balen Java KOFFIJ, \liggende ce Rotterdam 3,560 dito Sumatra KOFFIJ, j ce 7,705 dito Java KOFFIJ, liggende te Dordrecht. Te MIDDELBURG, IVoensdag 24 October 1832: 18,773 Balen Java KOFFIJ, liggende te Middelburg. Pe Maatschappij geeftbij deze aankondiging, de verzekering, dat zij Vóór hare gewone Voorjnnrs-Veilingen van 1833, geene andere Thee fCoffij en Specerijendan de bovengemelde partijen, aan markt zal brengen. De Monsters der Koffij en Specerijen zullen op Vrijdag den 14, en die van de Thee op Maandag den 17 September, verkrijgbaar zijn, terwijl de Conditiën in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 31 Augustus 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ, Directeur, fung. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, en al wien zulks verder zoude mogen aangaan, dat, krachtens Zr. Ms. besluit van den 23 September dezes jaars No. 85, de met 1 Janunrij 1830 ingevoerde of gecontinueerde Stedelijke Belastin gen, provisioneel tot nadere arrestering der voorgedragen tarieven, op denzelfden voetals in de negen eerste maanden van dit jaar heeft plaats gehad, voor zoo veel noodig tot den 1 Jannarij 1833, zullen worden geheVen. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd, en in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 1 October 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANI-IUYS. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburgzullen, öp pingsdag den 9 October 1832, des voormiddags ten 10 uren precies, in gen der Vertrekken van het Gesticht No. 1 (Gasthuis*) in het openbaar aanbesteden: de levering van de in de Godshuizen, gedurende het jaar 1833. benoodigde LEVENSMIDDELEN, BRANDSTOFFEN enz.; nader omschreven in de voorwaarden van aanbesteding in eerstgemekl Gesticht ter lezing liggende. LONDEN den 25 september. Men verneemtdat na de conferentie welke vrijdag gehouden is, en waarin de Nederlandsche nota is ontvangen gewordendoor lord Ralmerston dadelijk een kabinetsraad is belegd. Heden is de conferentie wederom vergaderd, en, zoo men verzekert, js iti hare bijeenkomst van gisteren niets beslist geworden. De Courier verzekert dat de tijdingen uit de Nederlanden het gevoe len versterken dat het niet waarschijnlijk is dat tnssehên Holland en Belgie vijandelijkheden zullen uitbreken, daar de Nederlandsche regering zon beslot-en hebben niets te doen dat als een aanval op Belgie kon ■beschouwd worden hoezeer ten gelijken tijde bereid zijnde allen aanval die tegen Holland gerigc mogt wordenkrachtdadig af te weren en Belgie van zijnen kant even gezind is alle redenen van beleeding te ver mijdendie militaire maatregelen van de zijde van Holland konden ten gevolge hebben. De graaf Mastuchevitzde Russische buitengewone gezant bij dit hof, heeft, op de jagt zijnde, bij ongeluk een schot in de dij bekomen. De wond is niet gevaarlijk, doch belet den graaf heden de conferentie bij te wonen. - De beroemde dichter en romanschrijver, sir Walter Scott is inden ipuderdom van 61 jaren, opzijn buitenverblijf Abbotsfordtoverleden. PARIJS den 25 september. Na de zoo stellige aankondiging, dat de koning van Spanje den 15 overleden was, baarde het niet weinig ver. wondering gisteren in den olücielen Monitsur een berigt te lezen door den ambassadeur van Frankrijk bjj het Sp^ansche hof aan deu minister van bnitenlandsche zaken, den 20 september uit St. Ildefonsè geschre ven, van dezen inhoud: De koning, aan wiens leven den 17 gewanhoopt werd, is den 18 des ochtends eensklaps beter geworden gisteren vertoonden zich weder om ontrustende teekenendoch deze dag is wel voorbij gegaan en zonder dat het gevaar geheel geweken is, schijnt de toestand van Z. M, veel beter dan men had durven hopen." Uit dit berigt, dat den 24 per telegraaf van Bayonne is aangekomeq, blijkt, dat het gouvernement schrikkelijk bedrogen is geworden, toep het, volgens éene telegrafische depecbe, den dood des konings bekencj gemaakt beeft; tevens vervallen mi alle de redeneringen, die ten ge volge van deze valsche tijding over de erfopvolging tot de Spaanse^ kroon zijn gemaakt. MIDDELBURG den 1 october. Wij vernemen, dat het Z. M. behaagd heeft den heer gouverneur dezer provincie, bij besluit van den 28 sep tember 11., tot staatsraad in buitengewone dienst te benoemen. Op gistereti isnaar wij vernemenalhier de order ingekomendat de vesting Vlissingen ai meer en meer moet worden versterkt, en alle beschikbare troepen zich derwaarts moeten begeven. Het hoofdkwartier van Zijne Exc. den luitenant-generaal de Koek is heden naar Breskens overgebragt. De jongste berigten uit Londen melden nog niets stelligs noperjf de verhandelingen der conferentie. De toon der dagbladen, welke alg de organen van het tegenwoordige Engelsche ministerie worden aange merkt, doet vermoeden, dat dit ministerie in de daad willens zoude zijn omin verband met Frankrijkeen maatregel van geweld tegen Neder land te nemen. De omstandigheid echter, dat de conferentie verschej. dene bijeenkomsten heeft gehad zonder tot een besluit te kunnen ko. men, doet aan den anderen kant ook vermoeden, dat de gemagtigden def zoogenaamde Noordsche mogendheden verre zijn van dit werk der onge- regtigheid goed te keuren of te bevorderen. Volgens de laatste berigteq zoude de conferentie den 25 eene bijeenkomst hebben, tot welke de Ne» derlandsche gezant mede was uitgenoodigdwelligt, om het besluit d§f vergadering te vernemen. De Belgische Courrier van den 29 behelst het volgende: V Emancipation spreekt van belangrijke depechesdie gisteren vatx Londen te Brussel gekomen zijn, en die, volgens dit gewoon leugên-or- gaan van ons ministerie van buitenlandsche zaken, documenten zonden houden geschikt om te géloovendat de conferentie eenstemmig denk? over de noodzakelijkheid eenef onmiddellijke oplossing onzer aangelegen hedenen omtrent de te nemen middelen, om daartoe onverwijld te ger*. ken. Wij gelooven beter dan Emancipation te weten, dat de gisteren van Londen gekomen depeches vooreerst volstrekt geen besluit van dB conferentie van den 24 houden, zoo als TEmancipation zegt, dewijl er op den -4 in het geheel geen besluit genomen is; en wat betreft de tij dingen van den 25, welke die depeches van de conferentie van dien dag géven zij houden niets anders belangrijksdan het voorstel tot eene soort van wapenstilstand tusschen Belgie en Holland, een voorstel dat de con ferentie doet, om ongetwijfeld zekerder te zijn van de voortduring vat] het stat-u quo hetwelk ons den doodsteek geeft," Het Belgische dagblad E Industrie behelst uit Luik den 26 degep het volgende: Men schrijft ons van de grenzen der Pruissische Rijn-provincien De verschillende legerkorpsen hebben bevel ontvangen om zich on verwijld voorwaarts te begeven, en zich tot eefte aanvallende beweging tegen Frankrijk gereed te houden, ingeval hetzelve in de Hollandsch- Belgisclie zaak tusschen beide mogt komen. Alles is hier voor oorlog gestemd, veroorzaakt doör de algemeens verontwaardiging welke het gedrag van Frankrijk wegens Zijne buitenland sche staatkunde verwekt: maar het is vooral de naam van Belg welke bü de Pruissische soldaten tot een voorwerp van verachting Wordt, want dezen onderscheiden de natie niet van het gouvernement. Dit is wel is waar -onbillijk; doch dit komt omdat men zich niet verbeelden kan, dat een revolutionair volk, indien bet maar iets had overgehouden van de kracht en moed, welke men zegt dat het eertijds heeft betoond, zich aan zoo veel laagheid schuldig maakt. De gemoederen zijn bij ons tot eene zoodanige hoogte gestemd, dat wij spijt zouden gevoelen indien Frankrijk zijne bedreigingen niet vervulde: wij verlangen hartelijk al die logenachtige berigten te doen ophouden, welke de Fransche dagbladen behelzen wegens de voorgewende verdeeldheden welke Duitschland be roeren en op welke zij al het goed gevolg van hun revolutionair syste- ma gronden." Hetzelfde dagblad behelst een brief uit Aken, waarin het volgende voorkomt De bedreigingen van Frankrijkverre van Holland schrik aan te ja gengeven een nieuw voorbeeld wat een volk vermag hetwelk voor de heiligste zaak, zijne nationale eer, het Zwaafd voert. Men zegt, dat zoodra zich de tijding in het leger van den Prins van Oranje verspreid de, dat 25,000 Franschen zich, in den strijd welke men dacht dat op het punt was van te zullen plaats hebben bij de Belgen zouden voe gende algemeene kreet was: voorwaarts! voorwaarts en dat de veld maarschalk werd uitgenoodigd om aan het Fransche kabinet te doen vra» gen, of het ai of niet voornemens was nog andere hulp aan Leopold te zenden, want dat deze 25.-000 man -er nog bij te bevechten te hebben^ geenszins den togt des Hoüarrdschen legers zonde tegenhouden." JDeze les aan de Belgische ministers (iaat VIndustrie er Op volgen} behoeft geene nadere uitbreiding.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1