MIDDELBURG SCIIE COURANT» N°. 116. Donderdag- 27 September 1832. Slmorii^atifi^jmbicaaC (Öroot-Btrittawjc,. StAufcuestabtttg» NIEUWSTIJDINGEN. ïöuitecïiUub. JVatiKtrijK. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN VAARTENENZ. PROVINCIE ZEEEAND. VERPACHTING VAN TOLLEN Op de Groote Wegen der Eerste en Tweede Klasse, strekkende van Breskens tot de grenzen der Provincie Zeeland. Op Donderdag den n October 1832, des voormiddags om elf uren, zal er op het Stadhuis te OOSTBURG, door de bevoegde Domein- Beambten ten overstaan van den Notaris Mr. I. E. Risseeuw, worden overgegaan tot de verpachting van den ontvangst bij de onderstaande Tol lenvoor den tijd van één jaar en vijf maanden, ingaande met den 31 October 1832, te middernacht, te weten: Weg der Eerste Klasse, No. 10. De TOL No. 1 te Breskens. 2 te Schoondijke. 3 te Oostburg. r> 4 aan c,en Krll'SWeg, en 5 te Aardenburg. Weg der Tweede Klasse No. 10. De TOL beginnende aan den zijtak naar Aardenburg tusschen Oostburg en Sluis. De verpachting zal plaats hebben eerst voor iederen Tol afzonderlijk, en vervolgens in massa van alle de Tollen tot hetzelfde Nummer van den weg behoorende. De voorwaarden zullen van nu afaan ter lezing leggen in het lokaal van het Gouvernement der Provincie Zeeland; ter Secretarie van de Ge. meenten onder welke de Tollen gelegen zijnten Kantore van de Hee- ren Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburg, en van den Heer Hoofd-Opziener over de Wegen en Vaarten te Vlissingen, bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland I. M. D E L B A E R E. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN EN VAARTEN. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTEDING. Op Dingsdag den 16 October 1832, des voormiddags 0111 tien uren, zal er, ten overstaan van den Notaris Mulliè en onder voorzitting van den Inspecteur der Domeinen in het Logement van I. C. Steenkamp te NEUZEN, publiek worden aanbesteed: 1° Het gewoon onderhoud der tot het Kanaal van Neuzen behooren de Kram en Rijswerkeningaande met den dag der aanbesteding en eindigende den 1 Augustus 1835. g"» Ten dienste van de Sluizen en bruggen te Neuzen en te Sas.van- Gent, de leverantie van II000 Nederlandsche ponden Steenkolen. 400 dito kannen Quinquet-Olij. 20 dito ponden Kaarsen. 200 als omschreven is in het bestekdat ter lezing legt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg; op de Secretarie van het Steuelijk Bestuur te Neuzen-, ten Kantore van de Agenten van het Domein te Neu- gen en te Middelburg, en op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Vlissingen bij den Heer H. A. Tromp, Hoofd-Opziener over de Wegen en Vaarten; zullende drie dagen ▼oor de aanbesteding de aanwijzing in loco geschieden. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland I. M. D E L B A E R E. vorst zijn voortgevloeidhoe hij de Voorzienigheid gebeden heeft onj den Goddelijken toorn af te wenden van een landdat zich zoo misda dig tegen zijne weldoende overheid had vergrepen en hen toenmaals had geschreven om de ware leer des evangelies toch te verdedigen en in stand te houden, welk schrijven echter door de verwarde omstandighe den niet algemeen tot hen gekomen was. Waarom hijnu de vrede en rust door Gods hulp hersteld waren hen tegen de valsche leerstellingen waarschuwde en vermaande, om voor de geloovige volgelingen van deij Heere Christus, bij elke gelegenheid, de bedriegelijke vertoogen der ver kondigers van den leugen met het onveranderlijk woord der heilige schrifc en met de geloofwaardige getuigenissen van de overleveringen der kerk, te wederleggen. Uit deze zuivere bronnen zegt de Pauswaaruit de Katholijke geestelijkheid hare leer ontleenen moetziet men dat de on derwerping aan de door God gestelde magt een onveranderlijk beginsel van de leer der Christenen is en dat niemand zich daaraan onttrekken kanzonder de Goddelijke en kerkelijke wet te overtreden. Zijne Hei ligheid roept daartoe de verklaringen van den apostel Paulusuit den brief aan de Romeinen, en die van den apostel Petrus ten getuige, en noodigc hen uit, niet alleen om der straffe, maar ook om des gewetens wille, de gestelde magten onderworpen te zijn, het zij den keizer als de opper ste magt hebbende of den stadhouderen. Hij toont daarbij verder aan, hoe de eerste Christenen zichin tegenstelling van de Heidenen de Ro- meinsche keizers altijd trouw betoonden, schoon zij onderscheid wisten te maken tusschen den eeuwigen en tijdelijken opperheer, doch uit liefde tot den eersten den laatsten onderdanig waren. Hij vermaant hen einde lijk de overheid te beminnen, te eerbiedigen en daarvoor te bidden, en uit den vurigsten wenschdat alle geestelijken van het koningrijk Polen zich door eene reine leer, eene verstandige handelwijze en een godvruch tig leven mogen onderscheiden, onberispelijk in de schatting van een egelijk; smeekende in die verwachting den Almagtigedat Hij hun ge moed met één gevoel éénen geest en met eendragtige liefde vervuil?. Bewaart, zegt de Paus ten slotte, het u toevertrouwde pand; van uwe lippen vloeije de waarachtige leer; arbeidt vereenigd aan het werk des evangelischen geloofs en bidt God zonder ophouden, en hierop geeft hij hen den apostolischen zegen. Dit stuk is gedagteekend te Rome in d? maand julij, gegeven in de kerk van St. Pieter. LONDEN den 23 september. Het eskader van sir Pulteney Malcolm is den 15 van Cork onderzeil gegaan doch waarheen wordt niet ge meld. Er blijven slechts vier of vijf schepen voor den volgenden win ter gestationneerd. Den 18 dezer is koning Karei X met een talrijk gevolg aan boord van het stoomschip the United Kingdomkapitein Turnervan Leith naar Hamburg vertrokken. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburg, zullen op Vrij dag den 28 September 1832 en volgende dagen, des voormiddags ten negen uren, ten overstaan var, den Notaris Adriaan Stuart Makkers, openlijk verpachten Zes-en dertig Perceelen zoo WEI- als ZAAILAN DEN, aankomende het Gasthuis, en breeder omschreven bij de Condi tiën en Tabellen in gemeld Gesticht voor een iegelijk ter lezing liggende, Het COLLEGIE van REGENTEN over het Gast- en Weeshuis te VLISSINGEN, bregt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat op Dingsdag den 16 October 1832. des voormiddags ten 10 uren, in de Directie-kamer Gesticht No. 1 'Gasthuisin de Helbaardierstraat in het openbaar zal worden aanbesteed de levering van de, voor boven gemelde Gestichten, gedurende het jaar 1833, benoodigde LEVENS MIDDELEN, BRANDSTOFFEN, KLEEDING, SCHOEISEL enz., omschreven in de conditiën van Aanbesteding, welke voor een ieder dage lijks met uitzondering van den Zondag, van 9 uren des voor- tot 4 oren des namiddags, ten huize van den Amanuensis en Rentmeester van gemelde Gestichten ter lezing liggen, in de WagenaarstraatWijk I. No.'98. FRANKFORT den 21 september. De berigten uit Turkije luiden bij voortduring zeer ongunstig voor de Porte. Konga, werwaarts Hussein- pacha, met de weinige hem getrouw geblevene regementen, de vlugt heeft moeten nemen is thansnaar men verneemtin vijandelijke han den. De Turken zijn niet alleen tegen hunnen opperveldheer opgestaan, maar bijna het gansche leger heeft zich ontbonden, en de in Alexandrette aangebragte mondbehoeften zijn door een Egyptisch legerkorps opgeligt. De toestand van den grooten-heer wordt hoogst bedenkelijk, en misschien zijnen troon wankelend. Eergisteren moet de conferentie zich hebben bezig gehouden mee eene nota van den koning der Nederlandendie zoo als het avondblad de Courier van gisteren zegt, wel verre van te dienen om eene regt- streeksche onderhandeling tusschen Holland en Belgie daar te stellen t nieuwe zwarigheden opwerpt. In die nota wordt geen gewag gemaakt van den nieuwen voet van onderhandelen, waartoe Belgie gezind is, efl| daarin wordt zelfs niet gesproken van de bevredigende toenadering van Belgie ten opzigte van den tol op de Schelde. Het schijnt uit de uotg als of de koning geene kennis van die toenadering droegof dat hij be sloten had daarvan geene kennis te nemen. Die nota is door den ko ning der Nederlanden uit eigene beweging aan de conferentie gezonden en in den toon van eene mishandelde partij opgesteld. Zij drukt de ver wondering des konings uitdat de conferentie geene maatregelen geno men heeft om hetgeen dat, zoo als de Nederlandsche regering vermeent bij de onderhandelingen van junij en julij stellig bepaald is in werking te brengen. Zij vraagt van de conferentie, indien zij zich zelve gelijk wil blijven om zonder uitstel de schikking uit te voeren waarin de koning had toegestemd, en die hij als finaal beschouwd heeft en steeds blijft beschouwen. Deze of dergelijke nota is aan de verschillende hoven van Europa ge zonden om de mogendheden te vragen van te beletten dat men tus- schenkome in de zaken van den souverein van eenen onnfhankelijken staattot groote onkosten voor zijne onderdanen en tot nadeel van het monarchaal beginsel door gansch Europa tevens daarbij verklarende dat zoo Z. M gedwongen wordt zijne toevlugt tot het zwaard te nemen, hij gereed is tot het uiterste te strijden voor zijne regten en voor Hollands belang. De nota zou altijd zoo als de Courier verzekertbij de conferentie veel verbazing en zelfs misnoegen veroorzaakt hebben en de leden daar van meer gezind hebben gemaakt om Belgie te beschermen en het te be veiligen van langer bedreigd te worden door de citadel van Antwerpen. Ondertusschen laat bet meergenoemde nieuwsblad de hoop niet varen dat de zaken zullen schikken, zonder dat daartoe geweld zal noodig zijn. Het begrijpt, dat, zoo de koning der Nederlanden geene melding maakt van de gezindheid van Belgie, rakende de heffing van den tol op de Schelde, hieruit nog niet onvermijdelijk volgt, dat Z. M. dit voorstel geheel verwerpthoewei zijn stilzwijgen voor eene weigering mag ge houden worden. PARIJS den 22 september. De geruchten, dat ons gouvernement nil openlijk en gewapenderhand in de Belgische aangelegenheden tusschen beide zoude komen, hebben heden eene meerdere waarschijnlijkheid ver kregen door een kort artikel in den Moniuur geplaatst en het volgen de inhoudende De maarschalk Gerard is vertrokkenom het bevel over het leger van het Noorden op zich te nemenbestemd om Belgie tegen de aan vallen te beschermendie tegen hetzelve door Holland konden onderno men worden," Eergisteren is hier per telegraaf de gewigttge tijding ingekomen van het overlijden van Ferdinand VIIkoning van Spanje, in den ouder- De Poolsche bisschoppen hebben eene breve van Zijne Heiligheid ont- j dom van bijna 48 j'aren. In de tegenwoordige hagclie- vangen waarin de Paus hen te kennen geeftmet hoeveel droefenis hij 'j dood eene allerbelangrijkste gebeurtenisom dat de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar heeft vernomen, die uit den lijken toestand, >n we ken Europa bevnicIt 'ele nierWe «noeu opstand van booze en kwalijkgezinde menschen -tegen hunnen wettigen jelijkheden voor deu algemeenen vrede km ne e

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1