N". n 5. MIDDELBURG SCHE COURANT.;#! notificatie NIEUWSTIJDINGEN. SDuittfcfeïaiib. JVattfcrijfc. jflcbetrlatitatt. Dingsdag flcbcvlattbecïic ^anhÊl"iUaat&cha^x), (0 vooUlavtttat* je. 25 September 1832. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdamop Vrijdag den 26 October 1832, znllen geveild worden: 249 Kisten jAVA SUIKER, liggende aldaar. 7949 Kanassers en Kranjangsj J b& Waarvan de monsters, benevens de Verkoop-conditienin tijds zuilen worden uitgegeven. De Maatschappij verbindt zich bij dezeom vóór het aanstaande Voor jaargeene andere Suikers, dan de nu aangeslagene partijen, aan de Markt te brengen. Amsterdam, den 17 September 1832. VAN DER HOEVEN, waarnemend President. DE CLERCQ, Directeur fungerend Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gelet op J 3 van een besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincievan den 1 junij dezes jaarsno. 4 Provinciaal blad no. 69); Herinneren bij deze allen belanghebbende Ingezetenen dezer Gemeente aan de navolgende bepalingen betrekkelijk de invoering der Nederland- sche Vochtmaten voor den Handel in het groot, achtervolgens Zr. Ms. besluit van den 19 april 1832 Staatsblad no. 12), op den 1 junij 1832 door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, gepubliceerd als: 1. Dat, te rekenen van den 1 October 1832, het gebruik der Neder- landsche Vochtmatenbij den verkoop in het groot, van alle Wij nen, Bieren, Sterke Dranken, gedisceleerde Wateren, en in het algemeen van alle natte waren voor de geheele uitgestrektheid van bet Rijk, verpligtend zal zijn. 2. Datvan dat tijdstip af, al de tot dus ver in gebruik zijnde groote Vochtmaten buiten gebruik gesteld, afgeschaft en onwettig verklaard wordenen het verboden zal zijn eenige andere groote Vochtmaten in Winkels Herbergen Slijterijen Tapperijen Branderijen Brou werijen, Fabrieken, opene Magazijnen en openbare plaatsen voor handen te hebben en te gebruiken dan de bij opgenoemd besluit ingevoerde Nederlandsche Vochtmaten. 3. Dat de Vochtmaten voor den Handel in het groot een inhoud zul len hebben van vijf, tien en twintig Kannen, en eeniglijk vervaar digd zullen mogen worden uit geslagen Ijzer, vertind Koper en zeer stevig zoogenaamd driedubbel Kruisblik; terwijl voor het me ten der Olie eene maat van vijftig Kan is toegestaan. 4. Dat het gebruiken of voorhanden hebben der afgeschafte maten na het voormelde tijdstip, zal worden gestraft overeenkomstig de wetten en verordeningen hieromtrent bestaande of nader vast te stellen. En worden mitsdien alle belanghebbende Ingezetenen dezer Gemeente nogmaals ten ernstigste aangemaand om zich de door hen benoodigde Vochtmaten onmiddelijk aan te schaffen, ten einde, door eene behoorlij ke nakoming van de hun ten dezen opgelegde verpligtingen de onaan gename gevolgen af te wendenwelke van de veronachtzaming derzelve het gevolg zullen zijn. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 24 September 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. BERLIJN den 17 september. Onze Staats-Courant kondigt aan, dat Z. M. de koning eergisteren den tot koninklijken Belgischen buitenge wonen gezant aan hoogstdeszelfs hof benoemden generaal-majoor von itfercxals zoodanig in een gehoor ontvangen en deszelfs geloofsbrieven aangenomen heeft. LONDEN den 18 september. Het avondblad de Courier is thans van gedachte dat de kwestie over de Schelde tusschen Holland en Belgie niet spoedig geschikt worden zal, doch meent evenwel, dat de twist tusschen beide de landen den algemeenen vrede van Europa geenszins in gevaar zal brengen. Dezer dagen zijn hier twee officieren van rang, in dienst van den ko- jling der Nederlanden, aangekomen. De Fransche minister, baron de Mareuilheeft gisteren een bezoek bü lord Palmerston op het bureau van buitenlandsche zaken afgelegd. In het Iersche graafschap Limerick schijnt thans de plaatselijke regering sterk genoeg te zijn 0111 de ontevredenen in toom te houden, In de laatste dagen heeft men daar beproefd achterstallige tienden in te vor deren en is dit volkomen gelukt. Ook heeft er een verkoop van in be slag genomen vee plaats gehad, niettegenstaande de bevolking van zes kerspelen besloten had de verkooping met geweld te beletten van welk Opzet zij had moeten afzien door de ontzagverwekkende houding der ma gistraatspersonen. Op eene andere plaats is het voldoende geweestdat de regering verklaard heeft de hand aan de wet te zullen houden om bet volk, dat oproerig werd, tor gehoorzaamheid te dwingen. PARIJS den 19 september. In het westen nemen de woelingen der Carlisten meer en meer toe. Omtrent de Belgische aangelegenheden verhaalt men alhier, dat, terwij! de overige leden der Londensche conferentie in de laatste tijden de onderhandelingen, als het ware, hebben laten varen, daar zij geen voornitzigt hadden op eene minnelijke schikking, alleen de Etigelsche minister, lord Palmerston, bij wijze eener vriendschappelijke mededee- ljng, een ontwerp vati schikking aan het kabinet van 's Gravenhage heeft toegezonden. Het Fransche kabinet zoude voor zes dagendoor den jFratisehen gezant te 's Gravenhageonderrigt zijn gewordendat ook dit voorstel door de Nederlandsche regering verworpen was, en daarop zou. den aan den Franschen gezant te Londen instructien zijn toegezonden, hoofdzakelijk inhoudende: „dat het belang van geheel Europa en vooral van koning Filips dringend vorderde, dat de Belgische aangelegenheden onverwijld werden afgedaan; dat Z. M. bij de opening van de zitting der kamers moest aankondigen, dat die zaken of minnelijk geschikt waren, of afdoende krachtdadige maatregelen vereischtendat het Fransche kabi net, steunende op de vriendschap van Engeland, het onvermijdelijk noq- dig acht, dat, uit naam van Frankrijk en Engeland, aan de Nederlan» den een ultimatum worde toegezonden, en dat, ingeval dit ultimatum verworpen of onbeantwoord mogt blijven, het Fransche gouvernement zich verpligt zoude rekenen, om de toevlugt tot de wapenen te nemen." De Fransche ambassadeur te Londen zoude deze instructien gisteren hebben ontvangen. In afwachting van het antwoord op dezelve, hebben de ministers verscheidene malen over deze aangelegenheid beraadslaagd en zijn zij, naar men zegt, gisteren tot het besluit terug gekeerd, om te Cherbourg eene vloot te vereenigen, welke gezamenlijk met een En- gelsch eskader zoude moeten ageren. Deze vloot zoude door den ad miraal de Rig% gekommandeerd worden. Tevens zoude de minister Soult verklaard hebben, dat er slechts 8 dagen gevorderd zouden worden, om den maarschalk Cérard met 30,000 man te Antwerpen te doen wezen, Voorts luidt het verhaal, dat heden die besluiten aan den Franschen ge zant te Londen zijn medegedeelddat men last heeft gegeven tot he{ vereenigen van troepen op de Belgische grenzen; dat de hertog van Of. leans nog heden naar Brussel zal vertrekken, enz. Onze dagbladen behelzen thans het testament van mevrouw Lae- titade moeder van Napoleondie sedert lang zeer ongesteld is: z)e hier de voornaamste bepalingen Zij vermaakt 50,000 Romeinsche kroonen aan de moeder van den her tog van Reichstadt. Honderd duizend kroonen aan ieder harer zoons en dochterseen aanzienlijk legaat voor een vroom gesticht. De bank van leening zal hare diamanten en kostbaarheden bewaren welke tien mjl» lioen Romeinsche piasters beloopen al het overige van hare roerende en onroerende goederen zal een majoraat uitmaken, waarvan de bezitter zal zijn de oudste zoon in de mannelijke linie van Napoleon. Ingeval de Napoleons mogten komen uit te sterven zullen de goede ren welke dit majoraat uitmaken en op 75 millioen franken geschat worden, op de hoofdstad van Korsika overgaan, mits uitkeerende een legaat van 50,000 piasters. Het lijk van mevrouw Laetitia zal naar Ajaccio overgebragt worden alwaar men haar een gedenkteeken zal op. rigten met het opschriftAan de moeder der Napoleons, MIDDELBURG den 24 september. Uit Antwerpen verneemt men, dat het daar allerdroevigst gesteld is; er komen bijna geene vreemde sche pen meer, en hunne aankomst zal weldra geheel ophouden de magazij nen zitten opgepropt met goederen; de kooplieden hebben meest op ac ceptatie gekocht, en hebben hoegenaamd geen debouché voor hunne wa ren; verscheidene geprotesteerd teruggezondene wissels, hebben det vreemde handelhuizen den blinddoek van de oogen doen vallen; men is thans bekend met de glorie en den voorspoed van Belgie, en men zendp niets meer af. Men heeft getracht in Amsterdam voor Belgische rekening een voor schot te verkrijgen doch niemand vertrouwt een' handel die even zoo wankelbaar is als de troon van het land waarin zij gedreven wordtal de schepen die uit de Oostzee enz. door de Sond komen en primitief naar Belgie waren gedestilleerd, krijgen te Elzeneur andere bestemming, naar Amsterdam of Rotterdam. Brieven uit Londen (den 20 te 's Gravenhage ontvangen) melden, dat aldaar van de Belgische regering een weigerend antwoord op de laat ste voorstellen van lord Palmerston was aangekomen, en men met onge» rustheid een gelijk afwijzend antwoord van den Koning der Nederlanden verwachtte. Men was verder aldaar van oordeel, dat de conferentie, op het ontvangen van een zoodanig antwoord uit 'sHage, spoedig uit elkan der zoude gaan. Een van deze brieven zegt, dat Karei X Engeland nog niet verlaten had, en in zijn vertrek vele moeijelijkheden ondervond. Het is den Nederlandschen zaakgelastigden te Washington den heer Bangeman lluijgens, gelukt, de uitlevering van dei) beruchten dief der diamanten va# H. K. K. H mevrouw de Prinses vnn Oranje Carara- alias Polarite erlangenen dezelve isonder geleide van twee Ameri- kaansche policie.beambtente 'sHage in de gevangenis gebragt. Eene Amerikaansciie schoonerwelke tot zijne overvaart bevracht \vasis te Rotterdam aangekomen, en heeft den gevangene, in zware ijzers geboeid aan land gezet. Hij is reeds aan den prokureur-generaal overgegevep ten einde zijn proces op te maken. De beruchte dief, en het grootste ge deelte der gestolene diamanten, welke reeds vroeger te 'sHage aangeko men en door mevrouw de Prinses erkend zijnbevinden zich nu in ze kerheid hier te lande. Oen 21 dezer is te 's Hage, op den Franschen schouwburg, ten tooneele gevoerd Guiliaume de Nassau, ou quinze ans d^histoirevan den heer C. Durand, muziek van den heer Mezcray. Stuk en uitvoering heb ben de verwachting verre overtroffen. De decoratien stelden voor de dorpen Willebrouck Zoeterwoude, en de stad Delft, in 1568, 74 en 84. De kleeding was naauwkeurig gevolgd. Geheel het opstel, waar in de nationaliteit steeds op den voorgrond staat, is met de meeste toe juiching ontvangen." Van 's Hertogenbosch den 20 dezer wordt gemeld: Een gerucht, als of 'er gisteren weder bevel zoude zijn gegeven tot eene voorwaart- sche beweging onzer troepen, is tegengesproken. Ofschoon het steeds als waarschijnlijk wordt opgegeven, dat eene vijandelijke beweging van de zijde der Belgen aanleiding heeft gegeven tot de maatregelen van voor. zorg van onze zijde, is de eigenlijke oorzaak van de genoemde maatre gelen nog niet met genoegzame zekerheid gebleken, De hertog van Orleans is den 20 te Brussel aangekomen. Hij is aan het palcis afgestapt en hee/t zich daarop naar Laeken begeven. De prins was van den heer Boismilon verzeldde generaal Baudrand is ietj later aldaar aangekomen. 13e bij den staf van het Belgisch leger als luitenant-kolonel geplaatste Pool Proczynskiis den 20 van Brussel vertrokken, om de gauscbe grens-Jiuie aan de H0'Ianc'sc^e zil^e £aan onderzoeken.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1