N". n3. middelbu ju g scii e C O BAN T. Donderdag 20 September 1832. NIEUWSTIJDINGEN, ©rojot-larittattjc, jDebfitrfatthgtt. .i£7 o. iu "jr.v v. :rr ADMINISTRATIE DER DOMEINEN TWEGEN VAARTEN ENZ. PROVINCIE ZEELAND. VERPACHTING VAN TOLLEN, op de Groote Wegen der Eerste en Tweede Klassestrekkende van Breskens tot de grenzen der Provincie Zeeland. Donderdag den ji October 1832, des voormiddags om elf uren, zal er op het Stadhuis te OOSTBURG, door de bevoegde Domein- Beambtenten overstaan van den Notaris Mr. I. E. Risseeuwworden overgegaan tot de verpachting van den ontvangst bij de onderstaande Tol lenvoor den tijet van één jaar en vijf maanden, ingaande met den 31. October 1832, te middernacht, te weten: IVeg der Eerste KlasseNo. 1 o. De TOL No. 1 te Breskens. 2 te Schoondijke. 3 te Oostburg. 4 aan den Kruisweg, en 5 te Aardenburg. Weg der Tweede Klasse No. 10. De TOL beginnende aan den zijtak naar Aardenburg tusschen Oostburg en Sluis. De verpachting zal plaats hebben eerst voor iederen Tol afzonderlijk, en vervolgens in massa van alle de Tollen tot hetzelfde Nummer van den weg behoorende. De voorwaarden zullen van nu afaan ter lezing leggen in het lokaal van het Gouvernement der Provincie Zeeland ter Secretarie van de Ge meenten onder welke de Tollen gelegen zijn; ten Kantore van de Hee- ren Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburgen van den Heer Hoofd Opziener over de Wegen en Vaarten te Vlissingen, bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland I. M. D E L B A E R E. n n n n REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburgzullen op Vrij dag den 28 September 1832 en volgende dagen, des voormiddags ten negen uren, ten overstaan var, den Notaris Adriaan Stuart Makkers openlijk verpachten Zes-en dertig Perceelen zoo WEI- als ZAAILAN DEN, aankomende het Gasthuis, en breeder omschreven bij de Condi tiën en Tabellenin gemeld Gesticht voor een iegelijk ter lezing liggende. LONDEN den 14 september. De berigten uit Ierland worden allerbe langrijkst, want het is te vreezen, dat het er toch tot een openlijke oorlog tegen het gouvernement, met al de gevolgen van een burger-oorlog komen zal. De heeren CTConnell en Doyle laten niet na op de afschaffing der tienden en een afzonderlijk bestuur voor Ierland aan te dringen. De onder-ko ning van Ierland, lord Angleseyen de heer Stanley zijn met een vasten moed bezield, 0111 niet voor de bedreigingen der opstandelingen te bui gen, en zij maken zich gereed om de crisis, die zij voorbereiden, door te staan. Op vele plaatsen dwingen de oproerigen de landbewoners hunne hoeven te verlaten, zich ten krijg uit te rusten, en oefenen geweld uit aan degenen die weigeren hunne oproepingen te volgen. - In de vorige week is Zr. Ms. stoomschip Dee, bevelhebber R. O li- ver van Plyraouth op de rivier gekomen. Dit schip heeft twee werk tuigen, ieder van honderd paarden kracht; zijne geheele uitrusting wordt door elk zeeman met belangstelling beschouwd. Het is met een lange en twee gewone twee-en-dertig ponders gewapend en heeft nog een stuk van vier-en-tachtig ponden aan boord welk laatste draait op een Ijzeren cirkel in het dek, en een holle kogel van 10 duimen diameten van 82 pond schiet. De Fransche ingenieur Paixhans is de uitvinder hiervan en volgens proevenin Frankrijk genomenis dit schot uit zulk een diameter van eene verschrikkelijke uitwerking. Er zijn later te Woolwich dergelijke proeven genomen. De Dec is herwaarts gezon den om eenige veranderingen in de rolpaarden en sleden van haar geschut re maken, Laatstleden zaturdag heeft een aanzienlijk transport paarden, met 360 vrijwilligers, die meestal vroeger in Portugal en Spanje gediend hebbende haven van Londen verlaten om naar Porto te stevenenzij zullen nog door meerderen gevolgd worden. Met de Londen Marchant de Britomart en andere schepen zijn kleedingstukkenwapenen en krijgs voorraad afgezonden, om het leger van dom I'edro te versterken, het geen in overeenstemming geschiedt met de uitrustingen die te Brest, Cherborg en in andere Fransche havens plaats hebben. Brieven van den 4 uit Porto en den 6 uit Lissabon brengen geen bijzonder nieuws aan. Te Porto bleef alles in denzelfdcn toestand. De inwoners zijn van den schrik en vrees voor een aanval van dom Miguel «enigzins bekomenvooral sedert men het voor onmogelijk houdt, dat hij de stad binnen dringen kan. De bevelhebber van dom Pedrd's zeemagt, admiraal Sartoriusheeft aan de vreemdp consuls te Lissabon doen weten, dat alle neutrale sche den, geene krijgsbehoeften aan boord hebbende, aldaar vrijelijk zullen binnengelaten worden; doch het is niet bekend, of het gouvernement te Lissabon eenige schepen meer zal toelaten, 's GRAVENHAGE den 17 september. De generaal Chassé heeft den 13 dezer op zijnen brief van den 10, [in ons no. 112 vermeld], van den kommaudaut van Antwerpen het antwoord ontvangenwaarvan wij de volgende vertaling aan onze lezers mededeelen Antwerpen, den 12 September 1832. Mijnheer de Generaal dier plaats, maar er zijn ook buitenwerken aanzienlijk versterkt geworden. Hetzelfde is het geval met de punten die gij op den linkeroever besef houdt, en bepaaldelijk met het Vlaamsche-boofdalwaar op dit oogen- blik gearbeid wordt, en hetwelk men wapent met mortieren, die laiigsi de Schelde uit Holland aangebragt zijn. Langs denzelfden weg zijn op onderscheidene tijden een aanzienlijk aantal andere vuurmonden op hef kasteel aangekomen gij hebt zoodoende den status quo op hetzelve ver. anderd en gebruik gemaakt van eene bevoegdheid die nooit in derge lijke omstandigheden is verleend geworden. Ik heb mij niet daartegen verzet, omdat mijne regering tergende woordenwisselingen wilde vermij den. Ik eisch wederkeerig dezelfde handelwijze ten aanzien van de ves. ting Antwerpen, welke door de citadel, door de forten op den linker oever en door uwe zeemagt niet minder bedreigd wordt, dan het kasteel door de bezetting der vesting. Daar deze vesting bovendien aan de meest bedreigde zijden van haren omtrek geen front heeft, zoo ben ik, als met hare verdediging belast, geregtigd en volstrekt verpligt om daarin te voorzien. Steunende op dat regtzal ik nooit wijken voor onregtvaar. dige bedreigingen van welken kant ook afkomstig, en zal ik voortgaan met de vervulling der pligten, die mijn post mij voorschrijft; terwijl ik de verantwoordelijkheid, die gij, mijnheer de generaal, mij wel zoudf willen opleggen, afwijze en die op u laat nederkomen. (get.) Buzen. Wij achten het overbodig, de stelling te bestrijden, als of er eenige gelijkheid zou bestaan tusschen de versterking van het kasteel en hep Vlaamsche-hoofd en de werken ingerigt om dat kasteel aan te vallen j maar het verdient misschien raededeeling, dat de versterking en de mor. tierenwelke de kommandant van Antwerpen thans aan het Vlaamsche- hoofd meent te zien aanbrengen bestaan in de oprigting van een toestel voor de exercitien van een troep koorddansersdie tot verlustiging der bezetting derwaarts zijn gekomen. Uit deze briefwisseling tusschen den generaal Chassé en den Antwerp- schen bevelhebber vloeit voort, dat de vijandelijkheden tusschen het kas» teel en de stad afhankelijk blijven van het al dan niet voortzetten der werken van aanval van *s vijands zijde. Des generaals rapporten van dep 14 en 15 dezer brengen daaromtrent mede, dat toen nog hoegenaamd geene werkzaamheden bespeurd wierden. {Staats-Courant. Men verzekertdat in het begin der vorige week aan onze rege- ring nieuwe voorstellen uit Londen zijn toegekomen. Van derzelver in houd is evenmin als van het te dien aanzien door ons bestuur genomen besluit iets bekend. Sommigen verzekeren dat de Belgen bg deze nieuwe voorstellen uitgenoodigd worden tot het betalen van een regt voor de vaart op de Schelde voor elk schip of in eens aftot het geven van eene schadeloosstelling voor het aan hen afgestaan wordende gedeelte van Luxemburg, of het afstaan aan Nederland vaneen stuk landsin Limburg» tot het kapitaliseren der schulden tot het afzien van den handelsweg door Sittard. ROTTERDAM den 17 september. Gisteren zijn hier met de stoom boot Sir Edward Banks van Londen in het hotel des Pays-Bas aangeko men mevrouw de hertogin van Angoulimeonder den naam van gravin de Marneen de prinses Louise Marie Therèseeenige dochter van de hertogin vanBerry, onder den naam van mademoiselle de Rosnyverge zeld van mevrouw de hertogin de Gontault en mevrouw de burggravin d'Agoultden graaf de Damasden graaf Ogeherty en eenig gevolg, met voornemen om van hier de reis naar Duitschland voort te zetten. Mevrouw de hertogin heeft zich dadelijk na hare aankomst naar de kerk in de Leeuwenstraat begeven, om er de godsdienst bij te wonen en voor haren gelukkigen overtogt te danken. [Dus ver de Rotterdamsche Courant. Het Amsterd. Handelsbladde aankomst dezer vorstelijke personen te Rotterdam vermeldende, voegt er het volgende bij Bij hunne aankomst zijn zij door de burgerlijke en militaire overheden met alle eerbewijzen ontvangen. Een officier van 's Konings huis heeft hen, namens Z. M.wezen begroeten, en dadelijk is eene estafette naar het Loo afgezonden geworden, om H. M. onze geliefde Koningin, die haar verlangen om mevrouw de Dauphine te zien heeft te kennen gege ven van hare aankomst te verwittigen. Een groot deel der bevolking van Rotterdam was toegesneld om deze feestelijke aankomst te zien. De prinsessen konden hunne gevoeligheid over de wijze waarop zij op Hol lands gastvrijen grond ontvangen werdenuiet verbergen maar dedetl daarvan openlijk blijken, MIDDELBURG den 19 september. Als stellig zeker wordt ons ge meld dat gisteren van Antwerpen de tijding is ingekomendat de Bel gen de nieuw opgcrigte verdedigings-werken tegen de citadel hebben ge slecht en de stukken geschnt weggenomen. De berigten uit ons leger dat nog dagelijks versterkt wordt, mel den eenstemmig dat irren van onzen kant op zijne hoede is voor eenen aanval der Belgen en dat alle inaacregelen zijn genomen om hen kracht dadig te ontvangen. Van Brussel den 16 en 17 dezer wordt gemeld: De generaal Goblet vertrekt eerst heden of morgen naar Londen, Een Eng-eische kahinets-courier die, den 14 met dringende de- peches over Gent naar 's Hage moest, heeft slechts tot aan de grenzen kunnen komen een courier uit 's Hage heeft de depecbes komen over» nemen. Onder de steden, die een eerevaandel zullen krijgen, moet ook dB stad Parijs geteld worden, die, gelijk onze bladen te regt aanmerken- zoo veel genegenheid voor de Belgische revolutie getoond en talrijkq zendingen van vrijwilligerswapenen en geld gedaan heeft. Het Mémorial vermeldt, dat de graaf van Dietrichuein die gezegd wordt als Oostenrjjksch gezant te Brussel te zullen komen dien post slechts voorlooplg zal waarnemen om door het tegenwoordig lid der con ferentie den heer Neuniannaderhand vervangen te worden. Bij een besluit van den 4 dezer wordtwaarschijnlijk uit hoofde vatj het groot aantal aan alle veroordeelde binneniandsche deserteurs kwijt» scheiding van straf geschonkengelijk daarenboven nog aan 63 andere Sedert de staking der vijandelijkheden hebt gij u voortdurend bezig j militairen, voor andere misdaden veroordeeld. Hoe groot het aantal dezef gehouden met het versterken van het kasteel; men heeft zich daar niet i veroordeelden en nu vrijgestelden moet wezen kan onder anderen blijken bepaald tot het aanleggen yan werken van yerdediging binnen den omtrek uit een berigt van de Gazette van Gentwaarin voorkomt, dat er vap

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1