N' MIDDELBURGSCIIE COURANT I 10. Donderdag 13 September 1832. jÊlotificati* likkenbmAiuttg. NIEUWSTIJDINGEN. i-Juitechlrtttb. (Örool-Siriltftttjc. Jranfcrijft. ^ebetrlanbsn. K' De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat op Maandag den 17 Sep tember 1832, des middags ten twaalf uren ten overstaan eener Commis sie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van Zee land in de Vergaderzaal der Provinciale Staten, in de Abdij te Middel burgin het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting der Obli- gatien van de Provinciale Negotiatie van ƒ290,000, welke, ingevolge het plangearresteerd bij Zijner Majesteits besluit van den 1 December 1822, no. 70, met den 1 Januarij 1833 moeten worden afgelost. Middelburg, den 31 Augustus 1832. VAN VREDENBURCH. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door Zijne Excell. den Op- per-Houtvester voor de Noordelijke Provinciën met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbaren de Gedeputeerde Staten, is bepaald: dat in deze Provincie, met uitzondering der Gemeenten in het 4de en 5de District buiten de linie der Voorposten gelegenwaar dezelve gesloten blijftvoor dit jaar, de Groote Jagt op Zaturdag den 15 September aanstaande zal geopend zijn; terwijl echter niet zal mogen worden gejaagd op Gron den waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopen en geen Wild zal mogen worden vervoerd naar Provinciën alwaar de Jagt nog niet geo pend is. Middelburg, den 1 September 1832. De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van alle Ingezetenen dezer Gemeente, dat, van den 10 dezer afaan een begin is gemaakt met de Praktische Oefe ningen der te Vlissingen in bezetting liggende Artillerie, met de Batte rijen op de Courtine No. 1213, als mede voor de Worpen uit de Mortieren op het Strand voorbij het Fort de Nolleaan den zoogenaam- den Vijgeter. en zulks tot nadere bepaling, van des morgens 8 tot des na middags 3 uren. Geschiedende deze bekendmaking, ter wegneming der onrust, welke het vernemen van schutgevaarte, in de nabijheid der Ves ting Vlissingenzoude kunnen doen ontstaan. Middelburg, den 11 September 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. REGENTEN over de GODSHUIZEN te Middelburgzullen op Vrij dag den 28 September 1832 en volgende dagen, des voormiddags ten negen urenten overstaan van den Notaris Adriaan Stuart Makkers openlijk verpachten: Zes-en-dertig Perceelen zoo WEI- als ZAAILAN DEN, aankomende het Gasthuis, en breeder omschreven bij de Condi- titien en Tabellen in gemeld Gesticht voor een iegelijk ter lezing liggende. FRANKFORT den 7 september. De adressen tegen de besluiten der bondsvergadering worden nog altijd in Rijn-Beijeren levendig gehouden. Bij de twee voornaamstendie daartegen opgemaakt waren, is nu nog een ander gekomenhetwelk meer dan duizend onderteekeningen telt. Elk beschouwt die besluiten uit een verschillend oogpunt, doch allen komen in de hoofdzaak overeen. Men verhaalt dat in Wurtemberg een landstorm opgerigt worden zal van mannen van 20 tot 50 jaren, en dat Z. M. de koning de statuten daarvoor reeds aangenomen heeft. Voortdurend beijvert zich eene partijdie Rusland vijandig is verkeerde berigten te verspreiden over de behandeling der Poolsche za ken en personen. Men kan intusschen verzekerendat de Russische regerings-personen en ambtenaren in dat land, nog kort geleden, eene uitdrukkelijke aanschrijving ontvangen hebben om allen schijn van ge strengheid te vermijden, die stof tot klagen zou kunnen geven, en dat de graaf von Paskewitsch wekelijks eenige uren gehoor geeft aan elk die hem over zijne belangen wil komen spreken, terwijl hij naar alle klagten scherp onderzoek laat doen. Vele Poolsche uitgewekenen beklagen hun ne ballingschap, en men kan er staat opmaken, dat een aantal dezer men- schen tegenwoordig wel weder gaarne bij het leger geplaatst zou zijn. Er valt ook niet aan te twijfelen, of zij, die zich niet te diep in de revolutie van Polen gestoken hebben en zich enkel hebben laten medesle pen zullen cc Petersburg in de kwijtschelding opgenomen worden, in dien zij slechts kennelijke blijken gevendat zij tot inkeer verlangen te komen. Bij het Russische leger wordt veel verlof gegeven en er zijn weinig bewegingen bij. Men gelooft, dat de keizer in den herfst te Warschau komen zal. In eenen brief uit Geneve worden de volgende plaats gehad heb bende merkwaardige natuurverschijnselen vermeld: Na negen weken van aanhoudende droogte en ongewone hitteis aldaar het, in de anders vrij vochtige vlakte van plana panus gelegen, kerkhof in brand geraakt, zoo dat het lange gras op de graven, de cypressen-boomen de houten kruis- sen enz. vuur vatteden en men met moeite den brand door het aan voeren van brandspuiten meester werd maar nog merkwaardiger is het geen in het naburige Savoijen, ten gevolge eener verzengende hitte en droogtevoorgevallen isop eenmaal werd in verscheidene dorpen de stormklok geluidom de ingezetenen op te roepen tot het dempen van eenen tot hiertoe ongehoorden brand namelijk eenen onderaardschen die de wortelen der boomen 2 voet diep onder den grond aantasttede boomen in menigte deed omvallen, en dan, door het bovenkomen der brandende wortelen, de boomen zelve verteerde; men heeft, om dien brand te stuiten, de boomen aan vele plaatsen omgehouwen, en einde lijk is een weldadige regen een einde komen maken aan de bekomme- 1 1 1 1 r.. ringen der menschen die zoodanig door dien onderaardschen brand 'ver schrikt waren dat geheele dorpen werden verlaten, LONDEN den 9 september. Eergisteren avond hebben de Pruissische, Fransche en Nederlaudsche ambassadeurs couriers naar hunne hoven gei zonden. Dien geheelen dag heeft er eene buitengewone drukte onder de leden van het korps-diplomatieke geheerscht, ten gevolge, zoo men zeide, van depeches uit Weenen, Berlijn, Brussel en 's Hage ontvangen. Er zijn bijeenkomsten gehouden tusschen den Pruissischen minister baron Bu lowden Nederlandschen minister, baron van Zuilen van Nyeveltden Oostenrijkschen zaakgelastigde, baron von Neumann en andere ministers. Ook des avonds zijn de vreemde gevolmagtigden weder vergaderd ge weestdoch er schijnt geene conferentie op het bureau van buitenland- sche zaken gehouden te zijn. De geruchten, die in omloop waren, kwamen niet overeen met hetgeen door de ministeriele bladen dezer da. gen omtrent eene minzame schikking der zaken van Holland en Belgis gezegd is. De broeder van den Oostenrijkschen eersten ministers prins Metter nich, is hier dezer dagen aangekomen, onder den naam van graaf An» dreossy, en moet met eene zeer belangrijke zending belast zijn. Onder de in omloop zijnde geruchten behoort, dat koning Ka rel X en zijn gezin Schotland zouden verlatenom zich te Gratzin Oosten rijk, te gaan vestigen. Men voegt er bij, dat men hem de verpligting zou opgelegd hebben, om de hertogin van Berry steeds bij zich te houden, Nog altijd is men hier zonder tijdingen uit Portugal. De vrien. den van dom Pedro willen het doen voorkomen als of zijne zaken eenig- zins beter staan, en verzekeren, dat, ofschoon de hooge geestelijkheid hem steeds zeer vijandig blijft, de wereldlijke geestelijken zijne partij of liever die der koningin donna Maria beginnen te omhelzen, van welke omstandigheid zij zich veel goeds beloven. PARIJS den 6 september. Men houdt het thans voor zeker, dat de koning der Nederlanden de kennisgeving van het huwelijk der prinse» Louise met prins Leopold geweigerd heeft aan te nemen om dat in dien brief Leopold koning der Beigen werd genoemd. Een der liberale bladen wil deze omstandigheid in verband brenden met de terugkomst van den marqnis van Dalmatieden Franschen gezant in 's Hagedie zich thani met verlof te Parijs bevindt. MIDDELBURG den 12 september. Naar wij vernemen zijn door Z. M« benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen Leeuwjhr, fl. de Jonge med. doctor en professor aan de geneeskundige school, en de heer J. C. van den Broeckemed. doctor alhier. Men spreekt in het leger van eenen gesloten wapenstilstand voor den tijd van eenige maanden, In hoeverre dit gerucht geloof verdient, zal de tijd leeren. Van Vlissingen, den 12 dezer, wordt ons gemeld: Heden worden de manschappen der artillerie geoefend in het schie ten naar de schijf, met het geschut van de wallen dezer vesting: de vaardigheid en oplettendheid dier militairen valt bij deze oefening bij. zonder in het oog." De heer Niemezeckwelke dezer dagen, met zijn gezelschap, al. hier belangrijke proeven zijner kunst heeft vertoondis naar wij ver. nemen, gisteren naar de citadel en het Vlaamsche hoofd vertrokken, om aldaar eenige representatien te geven, Uit Hellevoetsluis is naar zeer gezeild Zr. Ms. oorlogsbrik peVut* gende V isch kapitein-luitenant Tuning Het nieuw gebouwde schip van den heer Hoboken te Rotterdam, Prinses Mariannekapitein Admiraalmet hetwelk zich de hear J, C. Baud naar Batavia begeeft, in den 7 van Goeree in zee geloopen. De akademische senaat te Leiden heeft, onder dagteekening van den 8 dezerbekend gemaakt, dat de Hoogleeraren aldaar in de eerst» volgende week met het houden hunner lessen zullen aanvangen. Het Belgische Mémorial vermeldt, dat er in het entrepot te Ant werpen 37 kisten met meubelen en goederen voor den Franschen gezant te 's Hage, den hertog van Dalmatiezijn aangekomen, voor welke verlof was gevraagd om onmiddellijk naar Holland temogen verzenden, en maakt daaruit het besluit dat er niets aan is van de geruchten alsof gemelde hertog voor goed den Haag zou verlaten of reeds werkelijk verlaten had. Te Antwerpen is men bezig aan het opruimen van een aantal bar. rikaden het schijnt dat de minister-generaal Evainbij zijn jongst be zoek aldaar tot derzelver wegneming verlof heeft gegeven. Het Londensch blad the Morning-Herald behelst een brief uit Ant werpen van den 3 september, waarin een uitvoerig tafereel van den te- genwoordigen toestand en handelstaat dier koopstad wordt gegeven. Wij bepalen ons alleen bij het begin en het slot dezes briefs. De Belgische omwenteling (dus luidt het begin) is voor Antwerpen op het verlies van haren handel op de koloniën en op Holland en op de schorsing van ha- re voordeeiige gemeenschap met Dnitschland te staan gekomen." Het slot is als volgt Die stad heeft hare voornaamste markten verloren en indien daarin niet op de eene of andere wijze voorzien wordt, moet verarming en ontevredenheid haar deel zijn. Het sluiten der Schelde zoude haar den doodsteek gevenen in dat geval zouden de Antwerpe naars in plaats van langer onder het beheer van eenen vorst te blijven voor wien zij geene natuurlijke gehechtheid koesteren, zich liever inde armen van Frankrijk werpen. Men heeft meer dan één aanzienlijk Ant werpenaar hooren zeggen, dat Leopold verjaagd zal worden, indien hij in de sluiting der Schelde toestemt," De Belgische Moniteur behelst in zijn nommer van den 8 eene soort van verklaring, strekkende voornamelijk tot logenstraffing van de Parijsche bladen, die zich, zoo als hij zegt, uit Brussel de ongerijmdste tijdin gen doen schrijven welke sommige Belgische bladen met gretigheid over nemen en van lange aanmerkingen tegen het gonvernement doen verzeld gaan alsof hetzelve verantwoordelijk ware voor hetgeen de Parijsche drukpers dagelijks in het hoofd kwam haren lezers op te disschen. De Moniteur heeft het voornamelijk tegen den Messager des Ciambresdie,

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1