MIDDELBURG SCHE COURANT l Hl N". 108. jfvaufcirijfe. Zaturdag 8 September 1832. publicatie. ZLanbs&UhxtiQ. NIEUWSTIJDINGEN. ShtitjsdtlattÏL. 3°. dat het voor het ministerie onmogelijk goud? zijn, pm zich voor jSIsbevlAtibstt. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Stedeiijken Raad voorloopig is gearresteerd de Lig ger-Rol voor den ontvangst der Belastingbekend onderden naam van Omslag der Lantaarn- Brandspuit- en Nachtwacht.Geldenover 1832, en dat die Rol, van beden tot en met den 17 September aanstaande, da gelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal lig gen, des middags van twaalf tot twee uren, ten einde een iegelijk in de gelegenheid te stellen om zich met zijnen aanslag bekend te maken; •zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst tot den ont vangst der Reclamatien, welke de belanghebbenden zouden mogen noo- dig achten tegen hunnen aanslag op voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 September 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD. Ter ordonnantie van Ilun Ed Achtbaren, VAN PANHUYS. r* ti-'f De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN, BURGH en WEST- LAND, zalten overstaan van den Heer Hoofd-Ingenieur der Provin cie Zeeland, onder nadere goedkeuring, in het openbaar aanbesteden: De noodzakelijkste Reparatien ter instandhouding van de beide Ha venhoofden der Stad Zierikzee. Deze aanbesteding zal plaats vinden in het Lokaal derzelve Directie, te Zierikzee, op Donderdag den 13 September aanstaande, des voormid dags om elf uren; zullende de Conditiën vooraf aldaar ter lezing liggen en de noodige inlichtingen te verkrijgen zijnbij den Ingenieur A. Ca- lênden den Opper-Commies K, de Kruijff, beide te Zierikzee woonachtig. Zierikzee, den s8 Augustus 1832. De Centrale Directie voornoemd TROMP, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris W. D. de JONGE. FRANKFORT den a septemberDe generaal graaf Pozzo di Borgo ambassadeur van Rusland bij het Fransche hof, is op zijne terugreis van Petersburg naar Parijs te Berlijn aangekomen. - De vergadering der stenden van Brunswijk is door den voorzitter der eerste sectie van die kamers geopend geworden, met eene rede, waarbij hij hoofdzakelijk aankondigde, dat het ontwerp van herziening der staatsregeling in gereedheid gebragt was, en de hoop te kennen gaf, dat bij de beraadslaging diezelfde eensgezindheid tusschen de kamers en de regering mogt bespeurd wordendie tusschen het volk en de rege ring bestond. Sedert de Fransche generaal Cubiires en de troepen onder zijne bevelen zich te Ancona geheel ten gunste der pausselijke regering heb ben verklaard zjjn de liberalen in de Roomsche Staten geheel onder drukt geworden. Zij heffen hierover bittere klagten aan, en alles doet zien, dat Frankrijk volkomen gedaald is in de gunst van het Italiaan- sche volk. Volgens handelberigten op wier echtheid evenwel geen staat te maken is, zou in Konstnntinopel groote gisting heerschen op het ontvan gen van nadeelige tijdingen uit het leger van Iiussein-pachazoo dat men ervoor de rust der stad vreesde, en, tot handhaving der orde, in allerijl derwaarts versterking van troepen oponboden had. Hussein zou als op perbevelhebber afgezet en door Reschid-pacha opgevolgd worden. PARIJS den 3 september. De heer de Flahaut is in den vorigen nacht van Londen alhier teruggekeerd. Men meent dat hij nieuwe voorslagen der conferentie omtrent de schikking der Belgische zaken heeft overge- bragtweinige uren voor zijn vertrek heeft hij met lord Palmerston eene belangrijke conferentie gehad. De heer Sebastiani wordt binnen twee of drie dagen alhier terug verwacht. - De heer de Montalivet lijdt sedert gisteren op nieuw aan eenen he- yigen aanval van jicht, welke hem voorzeker gedurende eenige dagen zal verhinderen zich met de belangen van het ministerie in te laten. De Cazette de France deelt de volgende partikuliere corresponden tie uit Brussel mede; Sedert onderscheidene dagen waren alhier geruchten in omloop, vol gens welke het geschil tusschen Holland en Belgie geheel zonde zijn uit gemaakt, en zulks door tusschenkomst van de heeren van de IVeijer en Stockmar, die als de vertrouwden van vorst Leopold worden beschouwd. In het begin heeft men aan deze geruchtenwelke zoo weinig met de woorden des konings overeenkwamen, niet het minste geloof gehecht, doch thans hebben wel onderrigte personen de stelligste berigten van Londen ontvangen, omtrent hetgeen werkelijk bij de conferentie wordt verhandeld. Volgens deze nu heeft Leopold zijne goedkeuring gegeven aan een geheel nieuw traktaat, waarbij de kwestien omtrent de vaart op de binnenwateren Maas en Scheldeten voordeeie van Holland worden beslist, onder voorwaarde slechts dat aan het grondgebied en aan de ver deeling van schuld niets zoude worden veranderd; doch heeft men dezer zijds ter zei ver tijd verzocht, dat dit traktaat niet voor het aanstaand voorjaar openbaar zoude worden gemaakt, om in den tusschentijd de ge moederen daarop voor te bereiden. De beweegredenen tot dit uitstel zijn: 1°. dat men ons leger thans op den voet van vrede terug brengende, met het begin des winters een aantal lieden naar huis zoude moeten zen den en daardoor verbittering en welligc ernstiger onlusten zoude ver oorzaken de wetgevende kamers, met dit traktaat, hetwelk zoo zeer tegen de pleg. tigste verzekeringen inloopt, in de hand te vertoonen indien daarentegen het uitstel werd toegestaan zoude men de kamers tegen het begin van october bijeen roepen, het budget van 1832 doen aannemen, en, 11a de behandeling van nog eenige andere wetten, zorgen, dat de zitting met fe- bruarij aanstaande geëindigd was, wanneer men dan de uitgaven op den voet van oorlog geregeld had, zoude men het later ais een belangrijk voordeel doen gelden, dat dezelve door middel van eenige opofferingen door het bestuur op den voet van vrede werden teruggebragt 30. dat men in de gelegenheid zoude zijn, terwijl de algemeene aan dacht nog op de moeijelijke onderhandelingen gevestigd was, degenen die een werkelijk aandeel aan de revolutie genomen hebben van het be stuut ie verwijderen 40. dat Oostenrijk Prnissen de kleinere Duitsche Staten en welligc ook Rusland zich bij het Belgische hof zullen doen vertegenwoordigen en dat men vervolgens zich van de tegenwoordigheid dier gezanten zal bedienen om de inzigten van Engeland en Frankrijk te ondersteunen dat men des noods de natie met het vertrek van al deze diplomatenen by gevolg met eenen algemeenen oorlog, zal kunnen bedreigen, indien wij ons niet aan de voorwaarden der conferentie onderwerpen. Ik hg. paal mij bij het vermelden van deze bedenkingen; lieden die Leopoldyol- komen genegen zijn, houden zich overtuigd, dat hij dit voornemen zal weten ten uitvoer te brengen. Om allen twijfel omtrent het bestaan van af zonderiijke onderhandelin gen te benemen, heeft men slechts te vragen, waarom de heer van de IVeyer gedurige bijeenkomsten met lord Palmerston heeft, terwijl de ge neraal Gobletde eenige die als gezant werkelijk te Londen geaccredi teerd isgeheel buiten het spel gehouden wordt Waarom men voort» op eens buitengewone gezanten naar Weenen en Berlijn gezonden heeft terwijl deze hoven, door de voorwaardelijke ratificatien, niet kunnen ge zegd worden het Belgisch gouvernement te hebben erkend De toekomst zal dit alles moeten ophelderen. BREDA den 5 september. De groote krijgsoefeningen welke dezet) morgen op de vlakte van het legerkamp bij Reijen zouden plaats heb. ben, zijn zeer luisterrijk geweest. Dezelve werden uitgevoerd in tegen woordigheid HH. KK. HH. den Prins van Oranje, Prins Frederik en da drie Prinsen, zonen des Veldmnarschalksonder het kommando van den generaal-majoor Destombe, De vereenigde troepen bestaande uit de in het kamp gelegerde 2de divisie infanterie, de iste brigade kavallerie en batcerijen rijdende- en veld-artillerie hebben onderscheidene groote krijgs bewegingen en oefeningen, met los vuur, zoo uit het grof geschut als het klein geweer, gedaan, die allen met de meeste juistheid werden uit gevoerd, en op nieuw van de buitengemeene vaardigheid en geoefendheid der troepen deden blijken. Met genoegen merkte men op, dat Z. D. H, de hertog van Saxen-IVeimar bij de krijgsoefeningen wederom tegenwoor» dig was; ook de generaal-majoor Bagelaerdie eenigzins ongesteld was geweestwoonde dezelve bij. De drie Prinsen, zonen van den Prins van Oranje, zullen, naar wij vernemen, morgen het kamp weder bezoeken, bijzonder ten einde de, in deszelfs nabijheid, door het korps mineurs, aangelegde werken in oq- genschonw te nemen. MIDDELBURG den 7 september. Eergisteren werd alhier gehouden de 54ste jaarlijksche algemeene vergadering van dirigerende en honoraire leden der Teeken-Akademie binnen deze stad. Na het doen Her rekening, door den heer E. P. Cremer Jz.dirigerend lid en thesaurier, geschiedde, in tegenwoordigheid van den edel achtba ren heer burgemeester dezer stad, mr. C. G. Bijleveldde uitreiking van medailles en de uitdeeling der verdere prijzen aan de leerlingen; wordende, onder gepaste toespraken van het dirigerend lid en secretaris, mr. P. Herklots de zilveren medaille der akademie uitgereikt aan den primus 111 het vak der doorzigtkunde Johannes Jacobus Lievense, en de kleine zilveren medaille van 's Konings wege aan den primus der eerste klasse van de bouwkunde, Adriaan de IVagemakerterwijl verder boek geschenken werden vereerd aan den primus van de tweede klasse naar pleiscerIsadk Hermanus Somon van de eerste klasse naar prent Marinus Fagel van de tweede klasse naar prent, Abraham Pietersen van de derde klasse naar prent, Alexander Neugebauwer van de vierde klasse naar prent, Johan Fredrik Hendrik Jane van de tweede klasse der bouwkunde Johannes Snel van de derde klasse der bouwkunde, Johannes Christiaan van Miert van de vierde klasse der bouwkunde, Johannes Jacobus Iteljaan van de vijfde klasse der bouwkunde Jacobus IVillemse waarna, uit het legaat van wijlen den heer Daniël Steven Schorer met accessit-prijzen werden begiftigd in de eerste klasse der bouwkunde, Mattheus Tuyter in de tweede klasse der bouwkunde, George Jacob IVill in de derde klasse naar prent, Johannes Willem Inkman en eindelijk, nog een prijs van aanmoediging, geschonken in de klasse der teekenaren naar bouwkundig ornement aan Leendert Gerardus Fagel. Zijnde voortsna dat ai de leerlingen volgens de bekomene rangen waren opgeroepende vergadering beslocen met bezigtiging der ten toon gehangene prijs-teekeningen. Gisteren is naar zee gezeild, het fregatschip de Ondernemingka pitein PI. Eeltjesvan deze stad naar Batavia. De Londensche binden nemen uit het dagblad van Dumfries in Schotland een berigt overwaarin menhoe treurig overigens deszelfs inbond zijn moge, met genoegen het loffelijk gedrag onzer landgenooten zal opmerken. Het houdt namelijk in dat een visschers scheepje het welk eene maand te voren Shetland verlaten badin de Nith bij Dum fries was aangekomen en dat de kapitein daarvan verscheidene bijzon derheden had verhaald, van eenen vreesselijken storm, die, kort voor 1 zijn vertrek, op de oostkust van Shetland had gewoed, en waarvan de j nieuwspapieren vroeger slechts ter loops melding hadden gemaakt. Niet i minder dan 23 visschers pinken, elk met zes koppen bemand, waren I daarbij met man en muis vergaan, en twee smakken waren omgeslagen, zoodac in het geheel 150 meusehenmeest alleti huisvaders en op gliet-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1