MIDDE LBURGSCHE COÜ1A N\ 107. Donderdag |Ï0tiftc«ttC ipubliiatic. trjjdimv i tig. NIEUWSTIJDINGEN. SDwitecMtimb. 6 September 1832, (ötrooUlaviÉtattjé. JVattfctrijft. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excell. den Opper-Houtvester voor de Noordelijke Provinciën met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbaren de Gedeputeerde Staten, is bepaald dat in deze Provincie, met uitzondering der Gemeenten in het 4<sfe en 5de District buiten de linie der Voorposten gelegenwaar dezelve gesloten blijftvoor dit jaar, de Groote Jagt op Zaturdag den 15 September aanstaande zal geopend zijn; terwijl echter niet zal mogen worden gejaagd op Gron den waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopen en geen Wild zal mogen worden vervoerd naar Provinciën alwaar de Jagt nog niet geo pend is. Middelburg, den 1 September 1832. De Gouverneur voornoemd, VAN VREDE NB U R C H. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG. Gezien de deliberatie van den Stedelijken R.aad van den 10 dezer waarbij wijzigingen worden vastgesteld ten aanzien der heffing van den hoofdelijken omslag ter voorziening in de behoeften van achtergelaten be trekkingen van uitgetrokken Schutters en Vrijwilligers over het jaar 1832, zoo in het bedrag als in den grondslag, door den Raad op den 15 Maart 1831 voor den omslag over dat jaar daargesteld en bij Zr. Ms. besluit van den 11 Junij 1831 tio. 4 goedgekeurd; Gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 17 dezer no. 10, houdende, in afwachting van Zr. Ms. nadere bekrachtigingautorisatie op het Stedelijk Bestuur om den bedoelden omslag over 1832 te heffen, naar den, bij Koninklijk besluit van den 11 Junij 1831 110. 4, goedgekeurden grondslag, met de nadere wijzigin gen bij 's Raads deliberatie van den 10 dezer vastgesteld Gezien de deliberatie van den Raad van den 24 dezer; Brengen bij deze ter kennis aan een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat het kohier, waarna de bovengenoemde omslag over het jaar 1832 zal worden geheven, op den 24 dezer door den Raad dezer Stad, voorlcopig is gearresteerd en dat hetzelve van heden af tot den 8 Sep tember aanstaande, dagelijks, Zon-en Feestdagen uitgezonderd, desmid dags van twaalf tot twee uren ter inzage zal liggen op de Stedelijke Secretarie, ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen, om, daar toe termen zijnde zijne reclames tegen deszelfs aanslag in gemelde be lasting, schriftelijk, op ongezegeld papier, vóór of uiterlijk op den 8 der volgende maand aan Burgemeester en Wethouders in te dienen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. De BURGEMEESTER der Gemeente IJERSEKE maakt bekend dat de Kermis of Jaarmarkt, dit jaar, niet zal gehouden worden. IJerseke. den 4 September 1832. De Burgemeester voorn., M. P. D O M I N I C U S. De ondergeteekende, ONTVANGER der Directe Belastingen verzoekt de ten achteren zijnde Belastingschuldigen om de verschenen deelen der Grondbelasting onverwijld ten zijnen Kantore aan te zuiveren aan gezien, volgens de wet van den 2 jannarij 11. {Staatsblad no. 1), de aanslag dezer Belasting nog in deze maand geheel moet afbetaald zijn. Wordende te gelijk een ieder dien zulks aangaat herinnerdom de ver- vallene T| termijnen der Belasting op het Personeel en Patentregt niet onaangezuiverd te laten, vermits tegen de nalatigen dwangmiddelen moe ten worden gebezigd. Middelburg, den 1 September 1832. W. A. DE HAZE BOMME. De Provinciale Geneeskundige COMMISSIE in Zeelandontwarende, dat eenige Ingezetenen dezer Provincie, gehoor gevende aan de schoon schijnende woorden van eenige winzuchtigenzich bij het alhier onver hoopt ontstaan der Cholera hebben voorzien van een aantal in- en uitwen dige Geneesmiddelen, acht het van haren pligt, de goede Ingezetenen dezer Provincie voor diergelijke verderfelijke handelingen te waarschu wen daar het dezer Commissie, na gedaan onderzoek dezer Geneesmid delen, gebleken is, dat onder dezelve hevig werkende gevonden worden welke voorzeker, algemeen en overal toegediend wordende, niet dan schadelijke gevolgen kunnen opleveren daar het eene onbetwistbare waarheid is, dat, zullen de Geneesmiddelen niet schaden, deze behoo- ren gewijzigd te worden naar de verschillende vormen der ziekte en de individuele gesteldheid van eiken lijder. Middelburg, den 5 September 1832. De Provinciale Geneeskundige Commissie in Zeeland, J. R. de VASSY President. Ter ordonnantie van denzelven, Js. de MAN Jz., Secretaris FRANKFORT 31 augustus. Er is te Berlijn veel drukte voor de aan staande herfstmanoeuvreswaarbij wel 40,000 man in de wapenen zal zijn er is een aantal vreemde generaals aangekomen. Men verwacht, dat dit militaire schouwspel prachtig wezen en tot vele feesten aanleiding geven zal. Uit de Pruissische Rijnprovinciën verneemt men dat de troepen van alle wapenen die een geruim en tijd op de Belgische en Fransche grenzen waren vereenigdwerkelijk thans naar hunne vorige standplaat sen lerugkeereu. V De Nederlandsche gevolmagtigden hadden in hunne nota van den 3d januarij dezes jaars, bij de conferentie te Londen ingediend, aanga8r,dd de vrije vaart op de Schelde onder anderen gezegd Dat iben zich te Mentz niet over de vaart op de binnenwateren tusschen dab Rijn en Schelde verstaan had en dat bet Nederlandsche kabinet niet Had kun. nen doorgrondenwaarom men ten voordeele van Belgie voqrwahrdeu zou bedingen, welke de oeverstaten van den Rijn nimmer Voor hun ei. gen belang in aanspraak hadden genomen.'4 Hiertegen hebben de gé. volmagtigden van Baden en Hessen bij de centrale commissie tot de Rijn vaart, den 30 jtilij II. eene verklaring ingeleverd, waarbij zij beweren 4 dat toen de Nederlandsche regering, bij het einde van het jaat 1830 ert het begin van het jaar 1831, uit hoofde van de scheiding Van Hollancj en Belgie op de doorhaling van Antwerpen hetwelk bij het concept, traktaat onder de vrijhavens opgenoemd was, aangedrongen heeft, zulks toenmaals toegegeven is geworden om de sluiting van het eitid-traktaac van 31 maart 1831 niet langer op te houden, doch onder Uitdrukkelijk voorbehoud van Baden, BeijerenHessen en Pruissen waar zich Frank rijk aansloot, dat die doorhaling van Antwerpen als vrijhaven slechts irt geval eener voortdurende scheiding van waarde zou zijn; voorts, dat da oeverstaten hiermede niet geoordeeld wilden worden Van het gebruik der wateren tusschen den Jlijn en Schelde af te zienen onder uitdrukkelijk beding, om dat onderwerp na de beslissing ten aanzien van het grond, gebied der Belgische kwestie in overweging te nemen en tot een nader besluit te brengen, welk voorbehoud de Nederlandsche gevolmagtigda had aangenomen in het vertrouwen, dat zijn gouvernement er genoegen mede nemen zou, en ook om op den bepaalden tijd met de oeverstaten in onderhandeling te treden. Deze verklaring der staten van Baden en Hessen is in het protocol der zitting opgenomen. Beijeren, Frankrijk en Pruissen hebben in verschil, lende termen daarmede ingestemd. De gevolmagtigde voor Nassau heeft opgemerkt, dat de nadere onderhandelingen zullen doen zieii, in welken zin de vroegere moesten opgevat worden. LONDEN den 31 augustus. Gisteren avond hebben de gevolmagtig den der vijf mogendheden wederom eene conferentie op het burëau vatl buitenlandsche zaken gehouden. Er is geen nieuws van Portugal doch de vrienden vail dom Pedri vleijen zich, dat zijne zaken niet zoo ongunstig staan, als men wel gé» zegd heeft. Volgens tijdingen van Porto, van den 20 der vorige maand hebben de troepen van dom Pedro op verschillende strooptogten eenige transpor, ten met proviand die voor het leger van dom Miguel bestemd Wareii buit gemaakt. Het linieschip de Joao moet zeer lek op den Taag terug zijn gekomen en ook heeft een der andere vaartuigen van dom Miguel veel van het kanon van den admiraal Sartorius te lijden gehad. PARIJS den 31 augustus. De heeren de Tallest and en e,l'Jrgout heb ben gisteren weder langdurige conferentien gehad, na afloop van welke men eene ongewone beweging bij het ministerie van buitenlandsche Zn. ken heeft opgemerkt, en depeches naar Weenen, Londen en Brussel ver. zonden zijn. Men zegt dat de conferentie van Londen aan het Belgisch gouvernement nieuwe voorslagen heeft gedaandoch dat deze vooraf aan de goedkeuring van het Fransch kabinet zijn onderworpen. PARIJS den 1 september. Men zegt thans, dat de zending van den heer de Flahautte gelijk met de Belgische, ook de Portugesche zaken ten doe! had. Immers is het zeker, dat deze diplomaat onderscheidene con ferentien met den ninrquis de Palmella heeft gehad. De Quotidiennc spreekt heden stellig tegen, dat de hertogin Van Berryten gevolge van een val van het paard zoude gewond zijn doch naar de wijze te oordeelen waarop dit berigt gegeven wordt t schijnt het stellig, dat zij zich voortdurend in de Vendée bevindt. De St. Simoniscen hebben zich tegen het arrest van het hof van nssises in cassatie voorzien. Eenige hunner zijn gisteren avoftd, terwijl zii zich van Ménulmontant naar hunne woning in de stad begaven, gro. velijk'door het volk beledigd, Van Tripoli heeft men berigtenvolgens welke aldaar op den 26 jutij eene geheele omwenteling zoude hebben plaats gehad. De vermoe delijke erfgenaam van den bassaSidi Mehemethad zich aan het hoofd der troepen gesteld, zich van de stad meester gemaakt, en den bassa in deszelfs paleis belegerd. BRËDA den 3 september. Men zal zich de kloekmoedige en mensch. Bevende daad herinneren, waardoor, op den 16 junij II. vier kanonniers, behoorende tot de 3de kompagnie vi ij willige artilleristen alhier in garni zoen met namen: van den fierghOomkensvan Leeuwen en Braam uit het gewelf van een der zalen van de koninklijke militaire akademte eenige personen die, ten gevolge van het sterk rooken en ontdampen van houtskolen, door stiklucht bevangen waren en daardoor in levens- gevaar verkeerden, met gevaar van hun eigen behoud gered hebben. Naar wij vernemen heeft het Z. M-, hij besluit van 5 augustus no. 96, be haagd ieder van bovengenoemde manschappen te vereeren met eene zilveren medaille van de tweede grootte, en met een schriftelijk bewijs van hoogstdeszelfs tevredenheid voor het door hen hierboven vermeld gehouden lofwaardig gedrag. MIDDELBURG den 5 september. Met veelvuldig wegnemen van zeedriften langs de kusten, steeds, maar vooral in deze dagen, zoo ge vaarvol ter overbrenging van verderfelijke ziekten heeft aanleiding ge- geveu dat reeds onderscheidene personen, als schuldig aan dieverij, door de regïhank alhier tot gevangenisstraf zijn verwezen. 1 Berigten uit het leger melden, dat Z. H. de hertog van Saksen IVeimar zich door een' val met een paard min of meer bezeerd lmeft. Z. H. wordt in deszelfs tent in het kamp te lle ij en verpleegd, en er is alle hoop op eene spoedige genezing. .Van Asten, in Noord Braband den 30 augustus, schrijft men, dat daags te voren onze veldontdekking door een dertigtal kavalleristen der Belgen was aangevallendie reeds op ons grondgebied eene charge op onze dragonders had gemaakt; doch dat, zoodra twee van onze coni-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1