MIDÖE LBURGSCIIE COUR A %M N°. ioG. 7» j&v 2Sefeic«bm»ifeht0, fJufrlicatie. Dingsdagf 4 September 1832, VAN VREDENBURCH. NIEUWSTIJDINGEN. Shiiiödtl&wb. sriUists je. Jxanfcvijfr. Be GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat op Maandag den 17 Sep tember 1832, des middags ten twaalf uren, ten overstaan eener Commis sie uit de Edel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van Zee land in de Vergaderzaal der Provinciale Staten, in de Abdij te Middel burgin het openbaar zal worden overgegaan tot de uitloting der Obli- gatien van de Provinciale Negotiatie van f290,000, welke, ingevolge het plan, gearresteerd bij Zijner Majesteits besluit van den 1 December 1822, no. 70, met den I Januarij 1833 moeten worden afgelost. Middelburg, den 31 Augustus 1832. SCHUTTER IJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeeland Gelet cp de circulaire van den Heer Gouverneur van den 27 Augus tus 1832, A No. 9545/t iste afdeeling; Brengen bij deze ter kennisse van de Schutterij-pligtigen van dit jaar 1832, dat alle de Manschappen welke voor den isten Ban uit het Schut terij-contingentvan het loopende jaar, zullen worden aangewezen, zich zullen behooren gereed te houden om op de eerste nader te doene aan zegging op te komen en de reis naar de voor dezelve bestemde Korp sen of Depóts aan te neuien terwijl dezulken tevens worden oplettend gemankt, dat de oproeping, ten gevolge van Zr. Ms, besluit van den 7 Augustus 1831 Staatsblad No. 25), zal gehouden worden te hebben plaats gehad op den dag, dat de bevelen tot in dienststellingbij de Mobiele Schutterijen uitgevaardigd in de Gemeenten, waartoe de Dienst- pligtigen behooren, zullen zijn bekend gemaakt; ten gevolge waarvan de veertien dagen, bij artikel 1 van evengemeld besluit, voor de Plaats vervanging gesteld zullen gerekend worden te zijn ingegaan uiterlijk op Zaturdag den 1 September eerstkomende, met verdere mededeeling dat de daartoe gestelde Commissie tot het onderzoeken en aannemen van Plaats vervangers, voorde genen welke dit jaar bij de dienst der Mobiele Schut terijen zullen worden opgeroepen, zal vaceren des Dingsdags en Zater dags van elke week, te beginnen met Zaturdag den 1 September, en eindigende Zaturdag den 15 dezer maand, des namiddags ten één uur, aan het Lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg zul lende mitsdien degenen welke Plaatsvervangers wenschen te stellen, zich, bij gemelde Commissiemet hunne Plaatsvervangers en de stukken wel ke tot derzelver aanneming vereischt worden, op een der opgegeven dagen kunnen presenteren. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 30 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANIIUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aan gaan, dat bij den Stedelijken Raad voorloopig is gearresteerd de Lig ger-Rol voor den ontvangst der Belasting, bekend onderden naam van Omslag der Lantaarn-, Brandspuit- en Nachtwacht-Celdenover 1832, en dat die Rol, van heden tot en met den 17 September aanstaande, da gelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal lig. gen, des middags van twaalf tot twee uren, ten einde een iegelijk in de gelegenheid te stellen om zich met zijnen aanslag bekend te maken; zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst tot den ont- vangst der Reclamatien, welke de belanghebbenden zouden mogen noo- dig achten tegen hunnen aanslag op voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 3 September 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B1JLEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANIIUYS. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek cn Toevoor- zigt in Zeelandresiderende te Middelburginformeert bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Don derdag den Zierden October 1832 en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen te worden toegelaten tot het Heel-Verlos- of Artsenij- mengknndig Examen, of tot dat van Oog- of Tandmeester of Drogist zich voor den 20 dezer maand bij requestemet overlegging van de noodige bewijzen te vervoegen bij den Heer .7. R. de Zassij Pre sident derzelve Commissie. Middelburg, den 3 September 1832. De Provinciale Commissie voornoemd, Namens dezelve Js. de MAN Jz.Secretaris. FRANKFORT den 28 augustus. Ofschoon tot nog toe, sedert het bekend worden der bonds-besluitende openbare orde alomme ongestoord is gebleven, ontvangt men bij voortduring uit de Zuid-Duitsche Staten berigten wegens de aldaar heerschende misnoegdheid. Een onzer dag bladen doet opmerken dat de regeringen der kleinere Duitsche Staten een bijzonderen, misschien te grootenspoed schijnen gemaakt te heb ben met de afkondiging der bonds-besluiten, vermits tot dus verre noch Oostenrijk, noch Pruissennoch Beijeren die besluiten hebben uitge vaardigd. In deze opmerking schijnt men eene zekere geruststelling te willen vinden omtrent de bedoeling der gemelde bonds-besluiten; men verzekert namelijk, op grond vau de verklaring van eenige leden der bonds-vergaderingdat de hoofdbedoeling der besluiten geweest is hc betoomen der drukpers, welke bepaaldelijk in de kleinere Duitsche Staten^ zeer losbandig was geworden, en dat men geenszins ten oogmerk heeft gehadom welverkregene regten te krenken noch om de verdragsgewij- ze tusschen vorst en volk tot stand gebragte staatsregelingen te verkorten, LONDEN den 29 augustus. Maandag nadenmiddag is er weder eetje conferentie gehouden door de ministers der vijf mogendheden, Terwijl de conferentie vergaderd was bevond zich de Belgische minister, de heer van de FZeyerop het bureau van buiteniandsche zaken. De Morning-Herald behelst het volgeld artikel: Wij vernemen dat de graaf de Flahautdie woensdag naar Parijs te rug keert, onderscheidene bijeenkomsten met graaf Crey en lord Palmer ston heeft gehadmet betrekking tot Belgie en de overige aangelegenhe den der vreemde politiek. Hij zai aan het Fransche gouvernement gun stige berigten te geven hebben, nopens de gezinningen welke thans het Engelsche kabinet bezielen. Lord l'almerston schijnt eindelijk den misslag te beseffen welken h(j begaan heeft door aan het Heilig Verbond te veel in te willigen, en sedert de jongste veertien dagen heeft hij sterk aangedrongen op het ver vullen der meeste vorderingen van koning Leopolddie overigens geheel en al gegrond zijn op een plegtig traktaat hetwelk onvoorwaardelijk door de gouvernementen van Engeland en Frankrijk is geratificeerd. Toen het nieuwe concept-traktaat van den koning van Holland hij de confe rentie ontvangen was wendden de pleinipotentiarissen der vijf hoven groote moeite aan om den generaal Gpblct tot het aannemen van hetzelve te brengen behoudens eenige minbedu:dende door lord Palmerston voor- gedragene wijzigingen aan sir R. Adair werden instructien gezonden pig te trachten Lcopolds toetreding te verkrijgen en dezen op nieuw te bewe gen om den heer Goblet door den heer van de JVeyer te doen vervangen wien men ten onregte beschouwde als de onwaardige aan Leopold gevraagda concessien te begunstigen. -De dingtaal door den heer van de JVeyer gevoerd heeft de vijfhovigO conferentie onaangenaam verrast, en aan lord Palmerston doen inzien dal hij van nu af aan eene andere rigting had te volgen. Het is waarschijn* lijk dat de zeer dringende voorstelliugen van den buitengewonen gezant van des Belgischen konings schoonvader, die zonderling afsteken bij die van des heeren Talleyrands plaatsvervangerde werking gehad hebben oq} lord Palmerston in zijn ruimer stelsel van buiteniandsche politiek te be vestigen. „Wij kunnen stellig verzekeren, dat Lodewijk Philips met kracht zich verklaard heeft tegen de eischen van zijne Hollandsche Majesteit, en dat hij alle in zijne magt staande middelen aanwendt om ieder besluit def conferentie te beletten, hetwelk eene verkrachting zoude moeten zijn van den geest des traktaats van 15 november. Blijft nu over te weten t of hij moed en vastberadenheid genoeg zal hebben om zijnen schoon zoon tegen de souvereinen van het Heilig Verbond te beschermen in het geval waarin dezen dulden zonden dat de koning van Holland de hem kortelings toegezonden voorstellen der conferentie verwierp. Vóór wei nig tijds nog was door lord Palmerston aan den generaal Goblet te ken* nen gegeven, dat het Engelsche kabinet niet verlangde, om Belgie's wil le, zich in onmin te brengen met Rusland, Oostenrijk en Pruissen; en dat Frankrijk hoe gaarne ook anders Belgie willende bijstaan, zulks nie{ doen zonde zonder Engelands medewerking. Belgie schijnt dit anders t« begrijpen, en de heer van de IZeyer beeft verklaard, dat, indien ook Aea- pold nog toestemde tot het onderhandelen over de zoodanige artikelen die daartoe konden aanleiding geven hij aan den anderen kant besloten had de kansen des oorlogs te beproeven, liever dan te dulden dat de grondsla gen van het traktaat der conferentie zouden worden verkracht." Volgens officiële depeches van dom Pedrovan den 19 dezer de» avonds, zou, na de aankomst van den generaal Gaspar Teixeira in het hoofdkwartier van dom Miguel's leger aldaar een krijgsraad gehouden ei» besloten zijn om Porto niet aan te vallen maar eene positie te nemen aan den overkant der Vouga, welke rivier de troepen zouden overtrek ken. Nog had men te Porto berigtdat er eene sterke bende guerilla» ten voordeele der constitutionele zaak bestond die reeds een detache ment van vijf honderd Mignellisten geslagen en hun een konvooi met mond- en krijgsbehoeften* ontnomen had. Eindelijk zouden Alentejo eu de Algarves in een staat van gisting zijn en verwachtte men dat beide provinciën zich tegen dom Migue^ zouden verklaren. De armee van doiji Pedro was vol moed. Van een anderen kant verzekert men dat dom Miguel zijn leger bij Porto nog met vijf duizend ma.n versterkt heeftdie hij uit Lissabonder- waarcs heeft gezonden en uit keurbenden bestaan. Men is hier voornemens eene publieke vergadering te houden om over de zaken van Portugal te raadplegen en daarbij moet Z. K. H. de hertog van Seccex's konings broeder, de voorzittersplaats bekleeden, PARIJS den 30 augustus. Eergisteren zijn er depeches van onzen ge zant te Londen, den h eer Durand de Mareuilaangekomen, in welke de Belgische aangelegenheden als geregeld worden voorgedragen bijaldien Belgie wil toestemmen in de voorwaarden, welke tevens aan het bewind van Frankrijk zijn medegedeeld. De heer van de IVeyer heeftzegt men de verantwoordelijkheid van de goedkeuring dezer voorwaarden niet op zich willen nemen, maar naar Brussel geschreven. De minister cT Argout welke, sedert de afwezigheid van den heer Sebastianide buiteniandsche zaken bestuurt, heeft zich, na het ontvangen der depeches, terstond naar prins Tallcyrand begeven en een geruimen tijd met denzelven ge arbeid. Na den afloop der conferentie is een courier naar Brussel afge zonden. Men verzekert heden op nieuw, dat de heer de Talleyrand naar Lon den zal vertrekken, zoodra de generaal Sebastiani de portefeuille van buiteniandsche zaken weder zal hebben opgenomen. Tot zoolang is, zoo het schijnt, de tegenwoordigheid van den eersten dier diplomaten on ontbeerlijk, immers wordt hij dagelijks door den heer ddArgout geraad pleegd. - In onderscheiden Fransche zeehavens wordt ijverig gewerkt om dom Pedro ten spoedigste te ondersteunen. Je Kante», Cherbourg ep Por-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1