N* MÏDDELBIJRGSCIIE C O üfR A N T. 103. Zaturdag filuntxuc-cn. £tattfee0tcbitt0 vctsv £)atctit-0Uc. Bcfcettbmaïiing. ftafelittitie. l Septeiüïtèr 1832. CEUauechtixwing. &«tïfe£0iÉbiH0„ NIEUWSTIJDINGEN* iËUbetrlAubett. Het KQLLEGTE van Raden en Generaalmeesteren der MUNT, omierrigt geworden zijnde, dal onlangs te Amsterdam is ontdekt een valsch tiengulden stuk hetwelk derwaarts uit de Hanze-stad Breinen was aangcbragt, heeft gemeend na hezigtiging en onderzoek van dit stukde evengemelde ontdekking ter kennis van liet algemeen te moeten brengen, onder opgave der bevinding van dit stuk en van de kenteekenen van valschheid ten einde een ieder zich voor schade kunne wachten. Het bovengemelde stuk voert het jaartal 1824, mitsgaders de letter B en een palmtak zijnde mitsdien ccne nabootsing van een tienguldenstuk in 1824 op 's Rijks munt te Brussel geslagen. Hetzelve is bevonden een gewigt van slechts 4 wigtjes en 390/1000 te houden, in plaats van 6 wigtjes en 729/1000, bij de wet bepaald; het is dus ruim een derde ligter dan de echte stukken van tienguldcn. liet is vervaardigd uit een'metaal mengsel, waarvan de voornaamste bestanddeclen zijn koper cn eenige zink5 zijnde het stuk daarna verguld geworden. De kleur is naar het geelachtig goud overhellende. Bij een onderzoek van het gehalte op den toets wordt men het bedrog niet dade lijk ontwaar doch eerst dan wanneer men het verguldsel weggestreken heeft. Waar dit verguldsel aan de oppervlakte van het graveersel is afgesletenschijnt de roode kleur van het koper door. Het stuk heeft slechts weinig klankin dikte en omtrek komt het vrij wel over een met de echte tienguldens, althans is het onderscheid hierin niet op het oog waar te nemen. Hit stuk niet gegoten, doch in den ring geslagen of geschroefd zijnde, bezit de zuiverheid en strakheid, aan gemunttc stukken eigen; doch het stempelwerk ver schilt, in onderscheidene opzigtenmet dat der echte tienguldens. JDe voornaamste kenteekenen zijn: Voor- of beeldzijdehet hoofd is zwaarder vooral het ach terhoofd; de hals korter en meer gedrongen, het oor grooter en te laag geplaatst; de wenkbraauw sterker; de bakkebaard strekt zich meer over de wang uit. Wa- penzijde de rand en de versieringen der kroon zijn slordig gegraveerd de kroon rust genoegzaam op de lijst van het wapenschild, terwijl op de echte stukken ccne afscheiding tusschen beide wordt waargenomen; de leeuw is voorovervallende; de kleuren van het wapen zijn onzuiver aangeduid. Aan de letters ontbrekenover het geheel, netheid cn scherpte, van het omschrift op den rand zijn sommige let ters zeer onduidelijk. Een ieder wordt, in het algemeen belang, aangemaand, om op de personen acht te slaan die zoodanige valsche stukken als het hiervoren omschrevene in beta ling mogtcn aanbieden, en dezelve, met opgave van alle tot inlichting dienende omstandigheden, zonder uitstel aan de ambtenaren der justitie of politie, tot het doen van verdere nasporingen bekend te maken of aan te duiden. Utrecht den 20 Augustus x852. Ter ordonnantie van het Kollegie, C. VAN DEB VOORT, Secretarie De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND maakt bekend, dat de leverantie van de thans benoodigde Patent-Olievoor de dienst der Lantaarns op de Zeeuwsche Binnen-Stroomen, bestaande in drie-en- dertig Nederlandsche Vaten, in het openbaar zal worden aanbesteed, op Woensdag den 12 September 1832, des middags ren 12 uren, in de ge wone zaal der aanbestedingen, van het Provinciaal Gouvernement van Zeeland, te Middelburgkunnende van de voorwaarden, waarop die aan besteding zal plaats hebbendoor de gegadigden nader kennis worden genomen in de Bureanx van het voorz. Provinciaal Gouvernement, en ten Huize van den Heer Directeur der Bakens en Lantaarns op de Zeeuwsche Binnen-Stroomen te Middelburg, bij wien ook het Monster wan de Olie kan worden bezigtigd. Middelburg, den 30 Augustus 1832. VAN VREDENBURCH. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland Gelet cp de circulaire van den Heer Gouverneur van den 27 Augus tus 1832, A No. 9545/1 iste afdeeling; Brengen bij deze ter kennisse van de Schutterij-pligtigen van dit jaar 1832, dat alle de Manschappen welke voor den 1 sten Ban uit het Schut terij-contingentvan het loopende jaar, zullen worden aangewezen, zich zuilen behooren gereed te houden, om op de eerste nader te doene aan zegging op te komen en de reis naar de voor dezelve bestemde Korp sen of Depóts aan te nemen terwijl dezulken tevens worden oplettend gemaakt, dat de oproeping, ten gevolge van Zr. Ms, besluit van den 7 Augustus 1831 Staatsblad No. 25), zal gehouden worden te hebben plaats gehad op den dag, dat de bevelen tot in dienststellingbij de Mobiele Schutterijen uitgevaardigd in de Gemeenten waartoe de Dienst- pligtigen behooren, zullen zijn bekend gemaakt; ten gevolge waarvan de veertien dagen, bij artikel 1 van evengemeld besluit, voor de Plaats vervanging gesteld zullen gerekend worden te zijn ingegaan uiterlijk op Zaturdag den 1 September eerstkomende, met verdere mededeelingdat de"daartoe gestelde Commissie tot het onderzoeken en aannemen van Plaats vervangers voor de genen welke dit jaar bij de dienst der Mobiele Schut terijen zullen worden opgeroepen, zal vaceren des Dingsdags en Zatur- dags van elke week, te beginnen met Zaturdag den 1 September, en eindigende Zaturdag den 15 dezer maand, des namiddags ten één uur, aan het Lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg zul lende mitsdien degenen welke Plaatsvervangers wenschen te stellen, zich, bij gemelde Commissiemet hunne Plaatsvervangers en de stukken wel ke tot derzelver aanneming vereischt worden, op een der opgegeven dagen kunnen presenteren. E11 opdat niemand hiervan onkundig zij, zai deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 30 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN; Gelezen eetie missive van den Heer Vice-AdmiraalOpperbevelhebber dezer Vesting, dato 25 Augustus jl. no. 1294, betrekkelijk het reser ve. approvisionnement dezer Vesting, voor den tijd van twee maanden; Hebben goedgevonden De Inwoners dezer Stad ernstig uit te noodigen, om zich, voor den tijd van twee maanden of 61 dagen, te proviandereu en geproviandeerd j. te houdenzoodanig, dat een ieder steeds een genoegzamen voorraad van Levensmiddelen en andere noodwendigheden in deszelfs woning voor- handen hebbe. Zijnde door gemelden Heer Opperbevelhebber aan Burgemeester en Wethouders te kennen gegeven dat zoodra de omstandigheden zulks noodzakelijk doen oordeelen eene Militaire Commissie door Zijn Hoog Ed. Gestr. zal worden benoemd, om, vergezeld van eenen Stedelijken Ambtenaar, zich van het aanwezen der Levensmiddelen te overtuigen; terwijl degenendie daarvan onvoorzien zijn naar elders zuilen moeten vertrekken. En voor zoover eenige Ingezetenen mogten buiten staat wezen om zich in voege voorschreven van Levensmiddelen te voorzien, worden dezelve namens Burgemeester en Wethoudersuitgenoodigdom daar» van, binnen acht dagen na de afkondiging dezes, opgaaf te doen aaa Diakenen der Kerkelijke Gemeentewaartoe dezelve behooren. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebruikelijk is te geschieden, mits» gaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den 28 Augustus 183a. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, De Stads-Secretaris, A. VAN DER SWALME. De ondergeteekendeONTVANGER der Directe Belastingenverzoekt de ten achteren zijnde Belastingschuldigen om de verschenen deelen der Grondbelasting onverwijld ten zijnen Kantore aan te zuiveren aan gezien, volgens de wet van den 2 januarij II, (Staatsblad no. 1), de aanslag dezer Belasting nog in deze maand geheel moet afbetaald zijn. Wordende te gelijk een ieder dien zulks aangaat herinnerd, om de ver» vallene T| termijnen der Belasting op het Personeel en Patentregt niet onaangezuiverd te laten, vermits tegen de nalatigen dwangmiddelen moe ten worden gebezigd. Middelburg, den 1 September 1832. W. A. DE HAZE BOMME. De CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN, BURGH en WEST. LAND, zal, ten overscaan van den Heer Hoofd-Ingenieur der Provin cie Zeelandonder nadere goedkeuring, in het openbaar aanbesteden; De noodzakelijkste Reparatien ter instandhouding van de beide Ha* venhoofden der Stad Zierikzee. Deze aanbesteding zal plaats vinden in het Lokaal derzelve Directie, te Zierikzeeop Donderdag den 13 September aanstaande, des voornlid- dags om elf uren; zullende de Conditiën vooraf aldaar ter lezing liggen, en de noodige inlichtingen te verkrijgen zijn, bij den Ingenieur rl. Ca» landen den Oppcr-Commies K, de Kruijff, beide te Zierikzee woonachtig, Zierikzee, den 28 Augustus 1832. De Centrale Directie voornoemd, TROMP, Vt. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris W. D. DE JONGE. MIDDELBURG den 31 augustus. Het groot militair hospitaal te Vere zal, zoo men verneemt, spoedig in werking komen het personeel der geneeskundige dienst en administratie is daartoe bereids benoemd, en de publieke aanbestedingen van levensmiddelen en brandstoffen zijn reeds gedaan; het gebouw is allerdoelmatigst ingerigt, voor ruim 500 ziekenen vereenigt in zich alle denkbare gemakken en noodwendighe den. De daarstelling van een zoodanig etablisement in deze provincie, heeft het dubbele nut van de menigvuldige evacuatien naar de hospita* len in andere provinciën, zoo nadeeiig voor den lijder als kostbaar voor het gouvernement, grootendeels te doen ophouden, en levendigheid en voordeel aan het zeer kwijnende Vere bij te brengen. Den 27 dezer is te Vere binnengekomen de Engelsche brik Ulijsses kapt. R. Freind, van Schotland, met schaalkolen, naar Middelburg; den 29 het kofschip Klemanskapt. R. R. de Haan, met klipzout, van Liverpool naar Antwerpen, en den 30 de Barbarra, kapt. Robertson met schaalkolenvan Schotland naar Middelburg gedestineerd dezelve zijn alle in quarantaine leggende. In het 4de en 5de district, zoo wel als in geheel de provincie, blijft de gezondheids-toestand zeer gewenscht. Van Aken den 25 dezer wordt gemeld; Gisteren is de verjaardag van Z. M. den Koning der Nederlanden alhier niet alleen door de aan wezige Hollanders plegtig gevierd maar hebben ook een aantal der aan zienlijkste vreemdelingen, onder welke verscheidene Engelschen, Russen en eenige Pruissische officieren, dit familie-feest bijgevvoond. „Een tee- ken (dus leest men dienaangaande in het dagblad van Aken voorkomende berigt) onder vele andere bewijzen, van de hoogachtingdie een vorst» welke in de moeijelijkste omstandigheden zichzelven en zijn volk getrouw bleef, zich onder de beschaafde lieden van de meest verschillende natiën verworven heeft." Vorst Leopold heeft, ter gelegenheid van zijn huwelijk, aan 213 ver oordeelden kwijtschelding of vermindering van straf geschonken, waar onder de kolonel Borremans. Op den 25 augustus, de naamdag van vorstin Louisehebben te Brussel eenige plegtigheden plaats gehad. Bij gelegenheid van den 24 augustus, den geboortedag van Z. M. den Koning der Nederlanden aar zelen de anti-revoiutiouaire Belgische bladen geenszins, de menigta op merkzaam te maken op de voorbeeldelooze welvaart, welke men twee ja ren geleden in Beigie beleefde, en zijn zij daarbij niet spaarzaam met bittere aanmerkingen,

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1