MIDDELBÏJRCrSCHE C O U R A N T. N*. ioa. $3ufrïicatic. Dingsdag- NIEUWSTIJDINGEN. (Strooi--ril t at» je. ifleberlattbieti.. 28 Augustus 1832. Burgemeester en wethouders der stad middelburg. Gezien de deliberatie van den Stedelijken Raad van den 10 dezer, waarbij wijzigingen worden vastgesteld, ten aanzien der heffing van den hoofdelijken omslag ter voorziening in de behoeften van achtergelaten be trekkingen van uitgetrokken Schutters en Vrijwilligers over het jaar 1832, zoo in het bedrag als in den grondslag, door den Raad op den 15 Maart 1831 voor den omslag over dat jaar daargesteld en bij Zr. Ms, besluit van den 11 Junij 1831 no. 4 goedgekeurd, Gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 17 dezer no. 10, houdende, in afwachting van Zr. Ms, nadere bekrachtigingautorisatie op het Stedelijk Bestuur om den bedoelden omslag over 1832 te heffen, naar den, bij Koninklijk besluit van den 11 Junij 1831 110. 4, goedgekeurden grondslag, met de nadere wijzigin gen bij 's Raads deliberatie van den 10 dezer vastgesteld Gezien de deliberatie van den Raad van den 24 dezer, Brengen bij deze ter kennis aan een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat het kohier, waarna de bovengenoemde omslag over het jaar 1832 zat worden geheven, op den 24 dezer door den Raad dezer Stad, voorloopig is gearresteerd en dat hetzelve van heden af tot den 8 Sep tember aanstaandedagelijks, Zon-en Feestdagen uitgezonderd, des mid dags van twaalf tot twee uren, ter inzage zal liggen op de Stedelijke Secretarie, ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen, om, daar toe termen zijnde zijne reclames tegen deszelfs aanslag in gemelde be lasting, schriftelijk, op ongezegeld papier vóór of uiterlijk op den 8 der volgende maand aan Burgemeester en Wethouders in te dienen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLE VELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANI-IUYS. LONDEN den 22 augustus. Zaturdag hebben de Fransche en Belgi sche ministers, als ook de baron van tVessembergbijeenkomsten met lord Palmerston gehad. Maandag hebben de ministers der vijf groote mogendheden eene confe rentie gehouden, 11a dat alvorens de Belgische gezant, de heer van de Weyereen gesprek met lord Palmerston gehad heeft. Gisteren is er weder eene conferentie gehouden, die drie uren geduurd beeft. De Belgische minister heeft gisteren namiddag op het bureau van buitenlandsche zaken met lord Palmerston gearbeid. Gisteren avond zijn van het ministerie van buitenlandsche zaken depeches naar Brussel gezon denvoor sir R.Adair. In een van deszelfs artikelen komt de Courier van gisteren op deszelfs sedert eenige dagen geuite hoop op eene zeer nabij zijnde schik king van de bestaande verschillen tusschen Holland en Belgie nogmaals terug, en verzekert voor alsnog geene zwarigheid te zien, welke die verwachting in het minste verflaauwt, mits de pogingen, welke door zekere partij aangewend wordenten einde enkele punten van het Bel gische vraagstuk ingewikkeld en duister te maken, ten slotte mislukken. Ook staaft dit blad, en door de bewuste 24 artikelen, en door de be sluiten van het Weener traktaat dien aangaande in 1815, welke insge lijks door dezelfde mogendhedennu de conferentie te Londen uitmaken de, onderteekend zijn, het regt van den koning van Holland, om de vaart op de rivier de Schelde, even als die op den Rijn, aan gematigde tollen te mogen onderwerpen. Het staat derhalvezegt de Conrier aan de conferentie om te beslissen, of deze laatste bepalingen, tijdens de vereeniging van Belgie met Holland, on.ier de toen bestaande omstandig heden gemaaktnu bij eene onvoorziene scheiding dezer twee deelen al of niet verbindende blijven en gevolgelijk voor eenige verdere wijzi ging al of volstrekt niet vatbaar zijn. Er zijn hier couranten van Porto tot den 9 dezer ontvangen met de Phyllena welke dien dag van daar is vertrokken. Dit schip heeft op zee vernomen dat er eene ontmoeting tusschen de eskaders van dom Miguel en dom Pedro had plaats gehad. Volgens het zeggen van een officier van een van dom Pedro''s schepen, die bij de Phyllena aan boord gekomen was, zou dat smaldeel twee uren lang met het linieschip van dom Miguel en twee fregatten gevochten hebben, doch genoodzaakt ge weest zijn af te houden toen de andere schepen het linieschip te hulp kwamen. Dom Miguel's scheepsmagt stevende naar Porto, waarschijnlijk met oogmerk om de rivier te blokkeren, dat admiraal Sartorius ongetwij feld zal pogen te beletten. Des ocbtens van den 7 hebben drie duizend man van dom Pedro een aanval op de troepen van dom Miguel gewaagd om hen uit hunne ver sterkte positien in de omstreken van Porto te verdrijven, en schijnen daarin, doch niet zonder verlies aan dooden en gekwestenvrij wel ge slaagd te zijn. Dom Pedro is ijverig bezig om Porto in staat van de- fentie te stellen. De geesteliikheid schijnt bij voortduring zeer vijandig jegens dom Pedro, en in de nabijheid van Porto moeten de monnikken het landvolk tegen hem in de wapenen brengen. De tijdingen uit Griekenland luiden allerongunstigst. Het land is Steeds ten prooi aan partijschap en aan de woelingen van een hoop eer- zuchtigen, die onder elkander om het oppergezag strijden. Men hoopt, dat de regering van prins Otto sterk genoeg zal zijn om een einde aan die twisten te maken en alle onruststokers in bedwang te houden. BREDA den 25 augustus. De vermakelijkheden ter gelegenheid van *s Konings jaardag, op gisteren aan de troepen in het kamp bij Reijen verschaft, zijn, door een heerlijk weder begunstigd in de beste ordeaf- geloopen. De troepen, die zich uitmuntend vermaakten, zijn tot laat n:r- 111r 1,11 in den avond vrolijk bij elkander gebleven. De algemeene vreugde, de smaakvol met groen versierde tenten en de menigte Vaderlandsche vlag gen die overal prijkten, gaven aan de legerkampplaats een zeer schil derachtig voorkomen. In gemeld kamp wordt een gebouw ingerigt, bestemd om, zoo de heerschende ziekte zich ook aldaar mogt vertoonende door dezelve aangetaste militairen op eene doeltreffende wijze te verzorgen. Tot dus verre heersch: onder de aldaar vereetiigde troepen de beste gezondheid. VLISSINGEN den 24 augustus. In den vroegen morgen kondigden het klokkenspel en de vrolijk wapperende vlaggen en wimpels, van alle Rijks en partikuliere gebouwen, zoo wel als van de schepen ter reede en in de havens dezer stadden ingezetenen den gedenkwaardigen dag aan, die ieders hart met dankbaarheid jegens den Koning der Koningen, en met vreugde, bü den dosten verjaardag van den Vader des Vaderlands vervulden. In de kerken der verschillende gezindheden, vereenIgde zich menig stil gebed, met het gebed des priesters, en steeg tot voor den troon van den Allerhoogsten 0111 zijnen zegen af te smeeken over den Monarch die in zorgen vergrijst, om voor het geluk, de eer en het be- lang zijner onderdanen te waken. Ten i2§ uur des middags, werd er groote parade door geheel het garnizoen gehouden, waarbij Z. Exc. de vice-admiraalopper-kommandant dezer vesting, en gevolg van zee-offi cieren, tegenwoordig waren; de uitmuntende houding der troepen, de juistheid der uitgevoerde manoeuvres, de fraaije muzijk en het schoone weder vormden een luisterrijk gehegl. Na den afloop der parade, begaf Z. Exc.de heer opper-kommandant, vergezeld van alle hoofd-en verdere officieren van het garnizoen, zich naar het raadhuis, waar hun door den heerburgemeester eenige ververscliingen werden aangeboden. Des namid. dags ten 5 uren, werd er door Z. Exc. den heer opper-kommandant een diner, aan deszelfs hotel gegeven, waarop d heer burgemeester, de hoofd, officieren en kommandanten der verschillende korpsen, alhier garnizoen houdende, waren genoodigd. Des avonds was bijna geheel de stad fraai verlicht, waarbij in het bijzonder de smaakvolle illuminatien van het raadhuis, het huis van den burgemeester, de kazerne der artillerie Na- tionaie Militie, no. 3, de oostzijde, de ijzeren brug, nieuwendijk, pot- tekaai en korte noordstraat, in het oog vielen. Tallooze aanschouwers vervulden de straten vreugde en gezang paar* den zich aan de zucht voor goede orde en gepaste vrolijkheid nergen» bespeurde men ongeregeldheden één gevoel welde uit ieders borst stemmen vloeiden uit duizende monden tot één, zij klonk; God bt* hoede nog lang den braafsten aller Koningen Den 23 is een Belg die men meent officier bij de garde civique geweest te zijn en die zich aan onze voorposten in het 5de district had overgegeven, alhier aangekomen, en zal naar het korps van den kolonel Cleerens worden vervoerd hij bad zijn korps te Aalst verlaten. Den 2 6 kwam alhier een detachement aan, sterk 90 man, voor da divisie koloniale troepen hier garnizoen houdende, geleid door den isten luitenant Boekhorstkomende van Harderwijk. VKRE den 25 augustus. De zestigste jaardag van onzen godsdienst* minnenden Koning is op eene hem waardige wijze, zoo binnen deze stad als ter reede gevierd de vaderlandsche vlag wapperde alomhet afwisselend klokkenspel en het houden van parade verhoogde onze vreug de en de in het arm gast- en weeshuis verpleegd wordenden, zagen zich door eene edelmoedige gifte, zoo des middags als 's avonds, bui. tengewoon gespijzigd en gelaafd; ook de equipagien van de ter reede liggende kanonneer booten gaven, gedurende dezen dag, door hunne vreugdegezangen te kennen dat zijzoo noodig, de regten onzes lands en de eer onzes Konings zouden weten te handhaven en alzoo de op dien dag aan hen uitgereikte eereltruisen zich bij voortduring waardig te ma ken flang na middernacht getuigden onze straten, zoo door gepaste vrolijkheid en verlichting van sommige huizenen het afsteken van vuurwerken van de ongeveinsde achting en toegenegenheid voor onzen dierbaren Vorst. God spare nog lang onzen braven Koning! dien wij in dezen kommervollen tijd, vooral om zijne standvastigheid, godsdienst en deugd, hoogachten, beminnen en eerenin het bedehuis smeekten wij dit ook voor hem af en om zegen over zijn huis. Door het onlangs daarstellen van een hospistaal binnen onze muren, zagen wij op de meest mogelijke wijze zijne zorg en belangstelling voor deze kwijnende plaats, en dankbare erkentenis bezielt daarvoor onze harten. MIDDELBURG den 27 augustus. Bij de vreugdebliiken welke op den heugelijken gedenkdag van den 24 dezer, in deze stad zoo algemeen zijn geweest verdienen ook die van de thans ziek zijnde strijders voor ons Vaderland welke zich in het militair hospitaal alhier bevinden open baar vernoemd te worden onder den omkransten naamletter van onzen geliefden Koning, boven den ingang der poort geplaatst, prijkten de volgende dichtregelen Hne lijdende wij zijn, ons bloed bruischt voor den Koning, En wat ons hart gevoelt, bewijst dfzc eerbetooning. God spaar den Koning lang; Hij spaar hem voor ons allen; Met zulk een edlen Vorst kan Neêrland nooit vervallen. En geeft God ons weer kracht, en klinkt het voorwaarts weer, Dan strijden wij weer trouwzoo moedig als weleer Uit Amsterdam wordt gemelddat onderscheidene ingezetenen van Nederlands Indie, bij de heeren Betinewitz enWillemsen aldaar, hebben la ten vervaardigen een zoowel door rijkdom als keurige bewerking uitmun tend zilveren tafel-servies om hetzelve als een blijk van erkentelijkheid en hoogachting aan Z. Exc. den generaal H. M. de Koekluit.-gou- verneur-generaal van Neerlands Indie, thans in deze provincie het bevel voerende te doen aanbieden. De kamer van koophandel en fabrieken te Amsterdam heeft aange kondigd dat, uit hoofde van het uitbreken van de cholera in de hoofd stad, de nog in werking gebleven quarantaine maarregelen voor de zee gaten van Texel en de verdere noordwaarts opgelegene, zullen worden opgeheven; behoudens een naauwkeurig onderzoek der schepen, die zee gaten binnenvallendeen der personendie zich aan boord bevinden. Voorts heeft gemelde kamer bepaalddat de schepenwanneer bij de visitatie derzelve blijkt, dat zij naar Vriesland of Groningen, waar de ziekte nog niet is uitgebroken, bestemd zijn, voorloopig onderhevig zullen blijven aan de bestaande maatregelen van quarantaine. De directie van het muntwezen te Utrecht beeftbij ordonnantie

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1