MIDDELBURGSCHE N\ ioi. Donderdag fêgkcnbma&iugc». NIEUWSTIJDINGEN. 53uti0chl«it»&. (BtfooUlStrittanjc,. JVankijk. ^tebevlattbiett. Van tijd tot tijd worden hier nog al Belgische deserteurs biiinenge- Burgemeester en wethouders der stad middelburg brengen bij deze ter kennisse der Ingezetenen dezer Gemeente, dat, even als in vorige jaren op den Verjaardag van Zijne Majesteit onzen geliefden Koning, invallende op den 24 dezer, des voormiddags ten 10 uren binnen deze Stad eene korte en doeltreffende Godsdienst-oefening zal worden gehoudenom aan het weldoend Opperwezen dankzegging voor de vermeerdering der jaren van Z. M. toe te brengenen tevens verlenging van Hoogstdeszelfs leven eerbiedig af te sineeken. Vertrouwende Burgemeester en Wethoudersdat ieder Ingezeten zoo uit belangstelling in de plegtigheid, als uit eerbied voor de Godsdienst, gaarne het zijne zal toebrengen dat dezelve door niets gestoord inaaf met eerbiedige stilte gevierd worde. Gedaan en gepubliceerd ten Raadhuize der Stad Middelburg den 20 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANH JYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gelet op 2 van art. 32 van het Reglement van Algemeene Policie, hou- dende Bij publieke Feesten zullen geene Vuurwerken mogen worden afge- stokendan op de uren en plaatsen door Heeren Burgemeesteren daar- toe bepaald." Brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, dat op den 24 dezer zijnde de Jaardag van Neêriands geëerbiedigden Koning op geene andere plaatsen Voetzoekers of andere Vuurwerken mogen wor den afgestoken dan op de opene Pleinen binnen deze Stad en alleen tusschen Negen Uren des Avonds en Middernacht. En dat de Beambten der Stedelijke Policie bepaaldelijk zijn belast op de nakoming een wakend oog te houden en tegen de overtreders Pro ces-Verbaal op te maken. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 20 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANHUYS. FRANKFORT den 17 augustus. Uit Weenen meldt men, dat 's kei- zers zoon, de jonge koning van Hongarije, des morgens van den 9 te Baden zijne gewone wandeling doende, door zekeren Frans Reindleen gepensioneerd kapitein van slechte levenswijsen die op eene aanvraag om eene gratificatie van f 900 maar 100 ontvangen had, gevolgd is, en deze, op rwee schreden afstandseen pistool op Z. M. heeft gelost, doch de kogel aan den schouder is afgeschampt en slechts eene ügte kneuzing veroorzaakt heeft. De booswicht is dadelijk gevat. Te Konstantinopel is tijding van de Turksche vloot, dat zij van Mitylene onder zeil gegaan is om de Egyptische op te zoeken. De Turk sche admiraal /fa/zY-pacha had gedurende zijn verbiijf van vijf dagen te Mitylene, een voornaam persoon uit die plaats voor zich ontboden en hem daarna doen onthoofden. LONDEN den 17 augustus. Het parlement is gisteren door Z. IVL in persoon geprorogeerd met eene aanspraak, welke in twee opzigten eene teleurstelling geeft aan velen, die vastelijk verwacht hadden, dat Z. M. daarin, i°. het uitzigt op eene zeer nabij zijnde schikking der Nederlandsche verschillen zou aangekondigd, en 20. zich stellig ten voordeele der zaak van dom Pedro zou verklaard hebben. Ik ontvang," dus heeft Z. M. zich ten opzigte der buitenlandsche aangelegenheden uitgedrukt, „bij voortduring van alle vreemde mogendheden betuigingen van den meest vriendschappelijken aard, en ofschoon ik niet in staat ben om tl de finale schikking aan te kondigen van de verschillen, die zoo lang tusschen Holland en Belgie bestaan hebben, en alhoewel ongeluk kig de strijd in Portugal tusschen de vorsten uit het huis van Braganza nog voortduurt, zoo vertrouw ik nogtansuit hoofde van de innige verbindtenis, welke tusschen mij en mijne bondgenooten bestaat, op het behoud van den algemeenen vrede," De Courier betuigt zijn leedwezen, dat de koning in zijne aanspraak niet gezegd heeft te hopen, dat de verschillen tusschen Holland en Bel gie spoedig geschikt zullen zijn en verklaart niettemin te blijven vol harden bij de meening, die dit blad eenige dagen geleden geuit heeft, namelijk dat men op het punc was om bij een vergelijk dien twist te doen eindigen. Woensdag avond is in het huis der lords over de Portugesche za ken gesproken door den hertog van Wellington en den eersten minister graaf Grey. De hertog beweerde, dat het belang van Engeland vorder de, dat door eene gepaste tusscbenkomst er een einde aan den oorlog in Portugal gemaakt werd. Hij beschouwde de onderneming van dom Pedro als geheel mislukt, daar hij tot nog toe geene andere plaats dan Porto Hl zijne magt had, en volstrekt geen bijval van de natie had te wachten. Voorts begreep hijdat het ministerie niet naauwkeurig de regelen van neutraliteit in dezen twist deed in acht nemen. Graaf Grey heeft hoofd zakelijk de regtvaardigheid van dom Pedro's zaak bepleit, én daarbij zich tegen de klagten van den hertog, rakende de neutraliteit, verdedigd, ver zekerende dat Engeland niet afweek noch afwijken zou van het stelsel van onzijdigheiddat het begrepen had in deze te moeten volgen. LONDEN den 19 augustus. Vrijdag avond is de heer van de Weyer te Douvres aangekomen. De Courier zegt, dat niet dezelfde paketboot, die den Belgischen ge zant overgebragt heeft, hier ook eene mededeeling is ontvangen, inhou dende, dat Belgie hoop heeft en verlangt om de geschillen spoedig, zoo mogelijk, op eeue vredelievende wijzen te schikken, doch die op OMMH de eene of andere manier geschikt wil hebben, Graaf Mastuchewitzde Russische minister, en de Beyersche mi. nisterhebben gisteren conferentien met lord Palmerston gehad. PARIJS den 17 augustus. De Engelsche gezant heeft héden fflorgetl een bijzonder gehoor bij den koning gehad en vervolgens depeches naar Londen verzonden. Eene Russische oorlogsbrik uit de Levant komende, heeft te Tod. Ion depeches voor den Russischen gezant aangebragt eh is met het ant» woord dadelijk weer vertrokken. Tot groote ergernis, vooral van de dag» bladschrijvers heeft de kommandant van dit Vaartuig niet goedgevonden om de Fransche vlag op de gewone wijze te begroeten noch ook bij den zee-prefect een bezoek af te leggen. PARIJS den 18 augustus. Gisteren avond ten zeven nren zijn er, zoo bij het ministerie van buitenlandsche zaken als bij den Engelschett gezant, gewigtige depeches uit Londen ontvangen. Heden is een kabi netsraad, onder het voorzitterschap van den koning, gehouden, waarin waarschijnlijk die depeches het onderwerp van beraadslaging hebben ge leverd. Van derzelver inhoud is intusschen niets bekend. Bij het ministerie van oorlog is men druk werkzaam met de orga nisatie van het materieel van het leger. Er zoude voorts gedacht wor den om een observatie-korps aan de Zwitsersche grenzen bijeen te trekken, Uit Portugal zijn geene andere berigten ontvangendan die welke over Madrid komen en de zaak van dom Pedro als nagenoeg verloren voordragen; het schijnt zeker, dat hij in de geestelijkheid en in den gods dienstijver der bevolking eenen geduchten tegenstand vindt. Men verwacht binnen veertien dagen alhier eene levensgeschiede nis van den hertog van Reichstadt in 't licht te zien verschijnen. De zelve zoude geschreven zijn door den voormaligen minister de Montbel die sedert de revolutie te Weenen zijn verblijf had, en dagelijks den jon. gen vorst bezocht. Als eene bijlage zoude men voorts in dit werk da zooveel gerucht makende briefwisseling met den oudsten zoon van Lode- wijk Napoleon vinden. 's GRAVENHAGË den 20 augustus. Gisteren morgen ten half twaalf uren is de Koning van hier naar het Loo vertrokken alwaar Z. M. mee Hoogstdeszelfs familie Zijnen verjaardag zal vieren. - Eergisteren morgen is de kabinetsraad reeds ten half elf ufen verga derd geweest, en heeft bijna vier uren geduurd. Naar mgn verneemtzou, ten gevolge daarvanonverwijld een ambtenaar van bét depnrtemeuc van buitenlandsche zaken met nadere voorschriften voor den baron van Zuylen naar Londen vertrekken. Heden ochtend is van hier een detachement grenadiers van het depót naar het leger vertrokkenook de jagers van het depót staan op hun vertrek naar dezelfde bestemming. AMSTERDAM den 15 augustus. De gewone jaarlijksche algemeene vergadering der loffelijke en in Nederland alleen bestaande maatschappij s tot Nut van Algemeen werd gisteren morgen in de Luthersche oude kerk geopendmet eene doeltreffende en welsprekende redevoering van den tijdelijken voorzitter van het hoofdbestuur den weleerw. zeer gel. heer Wiltschutten onderwerp hebbende: de populariteit der maatschap pij tot Nut van *t Algemeenvoorafgegaan afgewisseld en besloten door eene cantatewaarvan de tekstbij herhaling door den heer Wam- sinck Bz. was vervaardigd. Uit het uittreksel van het algemeen verslag, des namiddags In de kerk der Doopsgezinden voorgelezen, bleek, dat de maatschappij, in weerwil van den ongunscigen loop der tijdsomstandigheden, nog bestaat uit 183 departementen, uitmakende het aanzienlijk getal van U371 leden Tot algemeenen voorzitter voor het ingetreden maatschappelijk jaar is verkozen de lieer rnr. J, .7. Uitwerf Sterlingen tot hoofdbestuurders, in plaats der afcredende heeren rnr. M. C. van Hallen W. H.Warnsinck Bz. de heeren Y. Mullerhoogleeraar, en N. SwartRemonstrnntsch predikant. VLISSINGF.N den 20 augustus. Nadat, ter vervulling der vacature bij de Ned. Hervormde Gemeente alhier, veroorzaakt door het emeritaat van Do. .7. van IVarmelodoor den breeden kerkeraad een twaalftal ge maakt was, op welke geplaatst waren: DD. C. de Visserte Tholen; .7. S. van den Heuvelte Cortgeen .7. H. Solite 's GravezandeW. Ternooy Apelté Berkel en Rodenrijs; .7. J. Denier van der Gonte Naaldwijk; P. J. Idoolhaas, te Hoorn; M. A. Jentinkte Harüngen; ff. M. Bouvinte Koudekerke; .7. C. van de Velde, te Brielle; G.J.de Witte Brouwershaven; ,7. H. Gunning, te Vfaardiugen en B. Loose, te Oost-Souburg, werd, den 18 junijuit hetzelve een viertal gefor meerd, hetwelk bestond uit DD. W. Ternooy ApelP. J. Koolhaas, J. 77. Soli en M. A. Jentinkde twee laatsten met het lot tegen Ds. .7. S. van den Heuvel. De kerkeraad, door gewigtige redenen gedrongen de beroe. ping uit te stellen, mogt dezelve heden volbrengen, en werd beroepen Do. W. Ternooy Apel, predikant te Berkel en Rodenrijs. MIDDELBURG den 22 augustus. Zr. Ms. besluit van den 10 augus tus 1832, bevat onderscheidene benoemingen tot officieren bij de mobie le schutterijen, en onder anderen bij die der provincie Zeeland: tot ka- j piteins Servaas 'Pak, Robert Stuart Makkers en' A'driaan Ruyzethans iste luitenants; tot iste luitenants Adriaan Marinus Becius en Daniël Marinus de Supervilla, thans 2de luitenants; tot 2de luitenants, Gerard Rottier sergeant-majoor bij dezelfde afdeeling, John Kleiman en Hendrik Cornelis van Deinsevrijwilligers bij het 2de bataillon jagers. Nog is door Z. M. benoemd tot burgemeester der gemeente Zoute- lande c. a.de beer A. van der Swalme. Op den 13 dezer een jaar geleden, waarop de iste brigade der 3de divisie van het leger gereed stond haren roemrijken intogt binnen Leuvens muren te doen is, in het kamp bii Oirschot, door eene com missie uit de vrijwillige jagers der Leydsche hoogeschooluit naam van gemeld jagerkorps, aan Z. Exc. den Itiit.-generaal Meyerkommaudanc der divisie, eenen prachtigen eeresabel, en aan den kolonel Stoecker kommandant van de iste brigade derzelve, een niet minder schoonen degen als een blijk van aandenken voor de onder henlieder leiding eti bevelen zon luisterrijk medegevoerden tiéndaagschen veidtogt, aangeboden, Uit Eindhoven schrijft men van den >8 dezer:

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1