cou Bfetf t. MIDDELBURGSCHE N°. ioo. Dingsdag 21 Augustus 1032. publicatie. 2ïaufecötsbin0. NIEUWSTIJDINGEN. Sktiiïüdtiató. 4üeberlantPen. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland Gezien de deliberatien van den Scedelijken Raad van heden Brengen ter kennisse van alle Ingezetenen dezer Gemeenteen wie zulks verder zoude mogen aangaandataangezien her gebruik van Onrijp Fruit voor zeer nadeelig wordt gehouden bij den thans in naburige gewesten heerschenden Aziatischen Braakloop, de verkoop of invoer van Onrijp Fruit binnen deze Gemeente verboden isen dat alle over- tredingen tegen deze Plaatselijke verordening zullen gestraft worden met eene boete van drie gulden of gevangenisstraf, ter beslissing.„van den Regter, indien de overtreder dezelve boete niet kan betalen en zalten aanzien van het vervolgen derzelve in acht genomen worden het bepaal de bij het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policiegepubliceerd den 24 April 1820. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads.Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. Krachtens autorisatie van Z. Exc. den Heer Directeur-Generaal van Oorlog, en onder deszelfs nadere approbatie, zal de kommanderende Of ficier der Garnizoens Troepen te VE11E, belast met het toezigt over het Hospitaal aldaar, op Zarurdag den 25 Augustus 1832, des mid dags ten 12 uren, in het Lokaal van gemeld Hospitaal, aan de minst- inschrijvenden aanbesteden de navolgende leverancien ten behoeve van gedacht Etablissementte rekenen van het openen van het Hospitaal tot ultimo December 1832 te weten 1. VLEESC1I. fBOTER. f MUNITIE-BROOD. I KAARSEN. 2.\WIT BROOD. jZEEP. 3. STEENKOLEN. 6,<)ZOUT. 4. TURF. /LAMP-OLIE en IGORT. 'bIER-AZIJN. rVoor de levering de- 5.-jRIJST. AARDAPPELEN.) zes behoeft slechts (GELE ERWTEN. ^'{WORTELEN. tot den laatsten Oc- Itober 1832. De Inschrijvings-Biljetten voor ieder der artikelen hier boven afzon derlijk geplaatstmoeten inhouden de namen woonplaats en het beroep der Inschrijvers, alsmede van hunne Borgen; terwijl de geen welke de minste inschrijver is, en derhalve de leverancie, onder approbatie als boven kan worden toegewezen dadelijk daarna een Certificaat van het Plaatselijk Bestuur moet ingeven, houdende, dat hij voor de volledige uitvoering der aanneming, waarop hij heeft ingeschreven, volkomen ge goed, mitsgaders dat zijne Borgen solvabel zijn. De prijzen der inschrijvingen zullen voor de artikelen onder No. 1 2,5 en 4 eerste objecten van No. 6, per Ned. Pond, de Turf per 100 Stuks, de Lamp-Olie en Azijn per Kan, die der Steenkolen per duizend Ned. Ponden en die der Wortelen en Aardappelen per Mudde (tevens bij deze laatste twee artikelen het getal Ponden te vermelden) duidelijk in letters voluitgeschreven per Gulden en Cents worden op gegeven. De voorwaardenwaarop de gedachte leverancie zal geschieden zul len van heden af aan ter lezing liggen op het Bureau van den Admini strateur in het Hospitaal. Van de Gort, Rijst, Erwten, Olie en Kaarsen, zullen in het Hospi taal monsters ter bezigtiging liggen waarnaar de levering zal moeten ge schieden. De Biljetten van Inschiijving, op gezegeld papier geschreven, zullen des Znturdags morgens, vóór tien uren, behoorlijk verzegeldmoeten bezorgd zijn in eene daartoe bestemde gesloten Busop het Bureau van het Hospitaal geplaatst; zullende 11a gemeld tijdstip geene Biljetten meer worden aangenomen, alsmede die voor niet ingekomen worden be schouwd, welke niet aan de voorschreven vereischten beantwoorden. Vere, den 17 Augustus 1832. De kommanderende Officier voornoemd, BOULAGER, Kapit. Van wege den OPPERSTRANDVONDER Bewesten de Schelde zal op Dingsdag den 21 Augustus 1832, des vóórmiddags ten elf uren, op de oude Visehmarkt en voorts aan het Pakhuis van den Heer JValtman in de Hellebaardierstraat te VLISSINGEN ad opus jus habentiam wor den verkocht i°. Een gedeelte van een WRAK, liggende aan de Kaai aldaar. 20. Een gedeelte van een WRAK liggende aan den Iioofdplaatschen Wal. 3°. Eenig TOUWWERK ANKERS, ZEILEN en verdere goederen, liggende in het Pakhuis der Strandvonderij te Vlissingen, alsmede op de Kaai en aan de Kraan aldaar alles afkomstig van het ver ongelukte Galjasschip de drey Julien. WEENEN den 6 augustus. Men verkeert hier steeds in het uitzigt op eene spoedige gunstige vereffening der verschillen tusschen Holland en Belgie, en houdt zich ook overtuigd, dat de rust in de Duitsche Sta ten zonder de aanwending van geweldige middelen wederkeeren zal. Heden heeft hier eene verschrikkelijke gebeurtenis plaats gehad. Een huisvader, zijnde een zadelmaker, gisteren en heden morgen vroeg nog bij gezond verstand heeft op de gruwzaamste wijze zijne vrouw vermoord daarop ook zijne twee oudste kinderen dood geslagende twee jongere geworgd en zich daarop verhangen. Alle zes de lijken Zijn heden na- middag in het gasthuis gebragt 0111 geregtelijk geschouwd te worden. Naar men verneemt is de oorzaak van den gepleegden afgrijsselijken moord gelegen geweest in het verval van zijn beroep en het vooruitzigt van met zijn gezin tot den bedelstaf te zullen geraken. Ten einde te trachten zijnen toestand te verbeteren had hij het wanhopige middel om zijn geluk in de loterij te beproeven vruchteloos aangewend, en daar ten dage zijner ijzingwekkende daad een groote wissel vervallen was, zoo geloofde hij, gelijk uit eenen gevonden brief bleek, zijne huisgenooten slechts door het met hem verlaten dezer wereld voor schande te kunnen behoedenHet lijk des moordenaars zal naar de executieplaats vervoerd en Oaóer de galg begraven worden. LONDEN den 15 augustus. De Courier van gisteren bevat eene rede nering over de Belgische aangelegenheden, waarin dezelve worden voor gedragen als zeer nabij zijnde aan eenen gewenschten minnelijken uitslag. De schrijver bestrijdt thans de meening, als of van de zijde van Holland (gelijk hij en zijns gelijken het voorheen noemden) eene onbezonnene stijfhoofdigheid betoond ware; hij roemt integendeel de toegeeflijkheid, welke het Ilollandsch bestuur aan den dag gelegd heeft, en verklaart, dat de vertraging, welke de minnelijke schikking nog ondervindt, thans alleen te wijten is aan de ktinstcnarijen van de lieden der bewegings partij in Belgie, welke het tijdelijke aanzien, waartoe zij door met de belangen van hun land strijdige middelen zijn opgeklommen, wenschen te behouden." Hij meent echter, dat de heer van de IVeyer eerstdaags de toestemming van vorst Leopold tot de voorstellen der conferentie hier te lande zal aanbrengen. Voor het overige geeft de schrijver te kennen, dat er geen 69ste protocol bestaat. Voorname reizigers, welke onlangs de familie van den voormaligen Franschen koning te Holyrood bezochten, hebben opgemerkt, dat bij dezelve hoegenaamd geene ongerustheid bestond ovér het lot der hertogin van Berry en waaruit men wilde opmaken dat deze vorstin zich fn vol- komene zekerheid bevond. De laatste berigten uit Portugal zijn niet zeer gunstig ten aanzien der onderneming van dom Pedro immers Porto blijft steeds de eenige stad welke in zijne magt isook zou aldaar eene door de geestelijkheid bewerkte zamenzwering tegen denzelven zijn ontdekt. 's GRAVENHAGE den 16 augustus. Z. M- heeft bij besluit van den 5 dezer bepaald, dat. ter voorziening in de kosten tot afwering of be strijding van den Aziatischen Braakloop, door al de gemeenten des rijks, in geval van ongenoegzaamheid van den post voor onvoorziene uitgaven en van eventuele inzamelingen van liefde-giften onder de ingezetenen de toevltigt kan worden genomen tot de 2 pc. der gemeente-inkomsten van 1832 en vroeger, staande ter beschikking van het algemeen bestuur, voor zoo ver daaraan niet reeds eene andere bestemming mogt zjjn of moet worden gegeven. Ook heeft Z. M. heden een besluit genomen nopens de inlijving van de manschappen der ligting van het loopende jaar bij de mobiele schutte rijen waarbij onder anderen bepaald wordt, dat {de gouverneurs der pro vinciën zullen zorgen, dat die manschappen den 15 september eerstko mende geëquipeerd zijn. Wij blijven hier voortdurend zonder eigenlijk gezegd nieuws. Van den inhoud der laatst door de Londensche conferentie aan de Nederland- sche regering gedane mededeelingen lekt niets uit. Alleen wil men we ten dat dezelve van vredelievenden aard zijn, gelijk men het, in het al gemeen daarvoor houdt, dat de gezinningen der conferentie en ook der mogendheden zelve, bepaaldelijk van Engeland en Frankrijk, volstrekt niet beantwoorden aan den oorlogzuchtigen toondie door zekere Fran- sche en Belgische bladen nog altijd gevoerd wordt. Men gelooft hier bij voortduring aan eenen niet ver meer verwijderden gunstigen afloop van zaken, en meent dat, nadat de 24 artikelen beteids virtnaliter door Bel gie aangenomen zijn, en, van den anderen kant, de Koning der Neder landen niets eischt of verlangt, wat met den geest dier 24 artikelen In strijd is, van den kant van Belgie de finale afdoening, waarin dan ook de erkenning van dat land en van koning Leopold begrepen is, niet aan den vorm zal worden opgeofferd. De vertraging, die men opmerkt, zou de, naar het oordeel van sommige lieden, welke meenen goed onderrigc te zijn, moeten worden toegeschreven aan den wensch der conferentie, om zich vooraf te verzekeren van de gezindheid der partijen opzigtelijk de punten, die voor eene nadere onderhandeling zouden worden open gehouden. Laatstleden dingsdag is alhier bij het hoog geregtshof, ter kamer van correctionele appellen, behandeld de zaak der zoogenaamde, de openbare zeden aanrandende blaauwboekjes van van der Ven en is, conform het requisitoir, bij arrest van gisteren de persoon van Thomas Hendrik LVH- lem Apeker als drukker dier zedelooze pamfletten, tot gevangenis van een jaar, eene boete van 236 gulden en de kosten van het proces ver oordeeld, niet verbeurdverklaring der blaauwboekjes. Uit het steedje Ommen, in Overijssel, meldt men, dat aldaar in j den namiddag van den 8 dezer in eene schuur brand ontstaan is, welke ondanks alle aangebragte hulp zoo zeer toenam dat, in minder dan één uur, dertig woonhuizen en twee schuren eene prooi der vlammen wer den, waardoor een-en-veertig huisgezinnen, te zarnen omstreeks een vijf de der bevolking van genoemde plaats uitmakende, van het grootste ge deelte hunner goederen beroofd en meerendeels in de diepste armoede ge dompeld zijn. 's HERTOGENBOSCH den 16 augustus. Ondanks de herhaalde vre delievende geruchten, worden de toerustingen ten oorlog niet verzuimd en moet dezer dagen weder een aanzienlijk transport scherpe patroonen uic Holland in deze oorden zijn aangekomen. Naar luid van bijzondere be rigten van den Maaskantzoude de Belgische bezetting van Venlo dezer dagen versterkt zijn geworden. Een persoon, welken dezer dagen te Luik de graad van doctor in de regten is verleendheeft zich bij de regtbank te dezer stede aange meld om als advocaat te worden toegelaten. Het openbaar ministerie, deswegens gehoord, heeft zwarigheid gevonden, om in dezen gunstig te concluderenen wel inzonderheid uic hoofde van de onwettigheid van

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1