"A N\ 99. MIDDE.LBÜRGSCHE C O IJ ït A N T. Zattirdag x;:: 18 Augustus 1832. ü3Unbedt£bitt0, NIEUWSTIJDINGEN. SuitSchUtlb. Jxau&rijfe. jfleberlanbsti. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND ad verteert, dat van heden af, ten zijnen Kantore, kunnen worden af gehaald de bewijzen ter inschrijving in het Grootboek k 5 pCt.voor de Recepissen bij hem overgebragt, en waarvan de Kwitantien zijn gequo teerd van No. 76 i 89. Middelburg, den 17 Augustus 1833. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. DIRECTEUREN van het BIJBELGENOOTSCHAP te MIDDEL BURG noodigen bij deze alle contribuerende Leden uit, om te compa reren op Maandag den 20 Augustus aanstaande, ten één uur, in het Museum alhier, ten einde de rekening over het jaar 1831 aan te hooren en nieuwe Directeuren, in plaats van de aftredende, te verkiezen. Middelburg, den 6 Augustus 1832. In naam der Directie, G. WALLER Secretaris. Krachtens autorisatie van Z. Exc. den Heer Directeur-Generaal van Oorlog, en onder deszelfs nadere approbatie, zal de kommanderende Of ficier der Gamizoens Troepen te VERE, belast met het toezigt over het tijdelijk Hospitaal aldaar, op Zaturdag den 25 Augustus 1832, des middagsten 12 uren, in het Lokaal van gemeld Hospitaal, aan de minst- inschrijvenden aanbesteden de navolgende leverancien ten behoeve van gedacht Etablissement, te rekenen van het openen van het Hospitaal tot ultimo December 1832 te weten 1. VLEESCH. (BOTER. MUNITIE-BROOD. KAARSEN. 2,\WIT BROOD. - ZEEP. 5. STEENKOLEN. 0,<jZOUT. 4. TURF. /LAMP-OLIE en iGORT. (.BIER AZIJN. (Voor de levering de- RIJST. AARDAPPELEN.zes behoeft slechts GÈLE ERWTEN. 7' (.WORTELEN, tot den laatsten Oc- Itober 1832. De Inschrijvings-Biljetten voor ieder der artikelen hier boven afzon derlijk geplaatstmoeten inhouden de namen woonplaats en het beroep der Inschrijvers, alsmede van hunne Borgen; terwijl de geen welke de minste inschrijver is, en derhalve de leverancie, onder approbatie als boven kan worden toegewezen dadelijk daarna een Certificaat van het Plaatselijk Bestuur moet ingeven, houdende, dat hij voor de volledige uitvoering der aanneming, waarop hij heeft ingeschreven, volkomen ge goed, mitsgaders dat zijne Borgen solvabel zijn. De prijzen der inschrijvingen zullen voor de artikelen onder No. 1 3,5 en 4 eerste objecten van No. 6, per Ned. Pond, de Turf per 100 Stuks, de Lamp-Olie en Azijn per Kan, die der Steenkolen per duizend Ned. Ponden en die der Wortelen en Aardappelen per Mudde (tevens bij deze laatste twee artikelen het getal Ponden te vermelden) duidelijk in letters voluitgeschreven per Gulden en Cents worden op gegeven. De voorwaardenwaarop de gedachte leverancie zal geschieden zul len van heden af aan ter lezing liggen op het Bureau van den Admini strateur in het Hospitaal. Van de Gort, Rijst, Erwten, Olie en Kaarsen, zullen in het Hospi- taal monsters ter bezigtiging liggen waarnaar de levering zal moeten ge- achieden. De Biljetten van Inschrijving, op gezegeld papier geschreven, zullen des Zaturdags morgens, vóór tien uren, behoorlijk verzegeldmoeten bezorgd zijn in eene daartoe bestemde gesloten Busop het Bureau van het Hospitaal geplaatst; zullende na gemeld tijdstip geene Biljetten meer worden aangenomen, alsmede die voor niet ingekomen worden be schouwd, welke niet aan de voorschreven vereisclnen beantwoorden. Vere, den 17 Augustus 1832. De kommanderende Officier voornoemd, BOULAGER, Kapit. FRANKFORT den 12 augustus. De jongst ontvangene berigten uit Konstantinopelloopende tot den 23 jnlijbevestigen thans nader, dat In die hoofdstad op den 21 dier maand een protocol geteekend is, bij hetwelk de Porte tot de vergrooting van de Grieksche grensscheiding, overeenkomstig het dienaangaande ontworpen plan door de Londensche .conferentie, namelijk van den golf van Arta tot dien van Volo, derzel- ver volkomene toestemming geeft, benevens de o> afhankelijkheid van den Griekschen staat nogmaals erkent. Op dien zelfden ring moet insge lijks een tweede protocolwaarin aan de Porte eene schadeloosstelling in geld voor het afstaan van voornoemden streek gronds, van de zijde van Griekenland, toegezegd wordt, voor welke Rusland, Engeland en Frankrijk zich borg stellen, goedgekeurd zijn. Gezegde schadeloosstel ling beloopt op 40 millioen piasters, wanneer het in Londen voor de veiligheid van Griekenland noodig geoordeeld wordt, aan hetzelve de bovengenoemde grensuitbreiding te geven; daar de Porte daarentegen slechts 10 milioen piasters voor schadeloosstelling ontvangen zoude, wanneer nog de voorkeur mogt worden gegeven, om de grenslinie van Griekenland beneden Zeituny te beginnen en bij Arta te doen eindigen. Volgens deze zelfde berigten, luiden de laatst uit Syrië aangebragte tij dingen zeer treurig, en heerscht er dien ten gevolge in Konstantinopel eene groote neerslagtigheid en ontevredenheid, welke voor de rust dier hoofdstad doen vreezen. Het gerucht zelfs spreekt van eene oproeping onder de wapenen van de gezamenlijke edelen en het vertrekken van den sultan zeiven naar deszelfs leger in Azie. Uit Ancona wordt van den 1 gemeld dat de Pauselijke delegaat aldaar is aangekomen en door den Franschen generaal Cubières plegtsta- tig ontvangen. De generaal heeft den genoemden overheidspersoon een middagmaal gegeven waarbij op het gelukkig herstel der goede ver standhouding tusschen den H. Stoel en Frankrijk is gedronken. PARIJS den 12 augustus. De gezanten van Engeland, Oostenrijk, en Pruissen zijn gisteren en heden naar Compiégne vertrokken, en zouden aldaar gewigtige besluiten tusschen de beide vorsten genomen zijn. De ministeriele bladen verzekeren ook heden dat de heer van de H'eyer niet naar Londen vertrekt, immers zijne reis over Brussel zal nemen. Volgens het dagblad F A mi de la Religionheeft de Paus, door een bijzonder rescript aan de Poolsche bisschoppen, zijne deelneming betuigd over het ongelukkig lot, hetwelk dit land heeft ondergaan, daarbij ech ter te gelijker tijd zijn leedwezen te kennen gevende, dat eenige geeste lijken zoo verre de pligten van hunnen stand hadden kunnen vergeten, om aan de laatste onlusten eeti werkelijk aandeel te nemen, en dus het volk met der daad in den opstand aan te moedigen. Dit rescript, voegt genoemd dagblad er bij, hetwelk op verre na niet overeenstemt met de beginselen, welke in het vorige jaar door eenige onzer Fransche schrij vers openlijk werden verkondigd, heeft deze laatsten overtuigd dat zij, ook bij den Heiligen Stoel, geene goedkeuring noch ondersteuning hadden te wachten, en hebben zij dientengevolge Rome weder verlaten, om, zoo men zegtnaar Belgie te gaan waar hunne leer meer algemeen bijval zal vinden, en waar zich eenige hunner vertrouwdste vrienden, en onder deze de republikein de Rotter bevinden. PARIJS den 13 augustus. Het koninklijk gezin is heden op den raid dag alhier terug gekomen. Het dagblad le Temps deelt heden eene partikuliere corresponden tie van Compiégne mede volgens welke er op het oogenblik der vol. trekking van het hooge huwelijk een courier met gewigtige depeches van Brussel aangekomen was. Onmiddellijk na het eindigen der plegtigheid hadden de vorsten een vrij langdurig onderhoud en werd er vervolgens door koning Leopold eene conferentie met de heeren le Hon, van de IVeyer en de Mèrode belegd. Den volgenden dag waren er op nieuw depeches ontvangen welke tot dergelijke beraadslagingen hadden aan leiding gegeven, en waarop het antwoord met den meesten spoed aan den heer de Meulenaere werd verzonden. Overigens was van den inhoud dezer verschillende stukken niets met zekerheid bekend, doch dezelve schenen over het geheel weinig vredelievend te zijn; zoozeer, dat de koning van Frankrijk in het bijzijn van den Engelschen gezant, den Bel gischen vorst had getracht gerust te stellen en hem zijnen bijstand open lijk had toegezegd. Frankrijk en Engeland hadden belden nu alle mid delen van minnelijke schikking uitgeput, en indien de koning der Neder landen daaraan zijne goedkeuring niet wilde hechtenzouden nu ook beide hunne vorige verbindtenissen in derzelver geheel vervullen. De berigtgever had later hier nog bijgevoegd dat de weigering van den koning der Nederlanden omalvorens het definitief traktaat gesloten was, het Belgisch grondgebied te ontruimen, tot dit een en ander aan leiding zoude hebben gegeven. Wat hiervan zij zal de tijd moeten leeren, doch ook hier trekt het de openbare aandacht, dat vorst Talleyrand zeer onverwacht van de bader» is teruggekeerd en de heer de Flakaut niet minder onverwacht van Com piégne naar Londen is vertrokken. Voorts zijn de ministers gisteren in de hoofdstad wedergekeerden is er dadelijk een kabinetsraad bij den heer de Montalivet gehouden alwaar insgelijks de laatste depeches uit de Nederlanden ontvangen, het ontwerp van beraadslaging zijn geweest, Uit verschillende berigten blijkt, dat in het westen de rust nog ver re is van hersteld te zijn en daar even als in het zuiden schijnen ds carlisten nieuwe pogingen te willen wagen om het vorig bestuur te her stellen. Onderscheidene gewapende benden doorkruisen de westelijke de partementen en maken dezelve hoogst onveilig voor allen die bekend staan als de tegenwoordige regering of de omwentelingsgezinde partij te zijn toegedaanen reeds zijn onderscheidene ambtenaren het slagtoffer van deze verbittering en wanorde geworden. Ook te Lyon heeft de ontevredenheid onder de werklieden nieuwe aanleiding tot onlusten gegeven. Een dagblad van Lyon, hetwelk ge heel in den geest van het gouvernement geschreven wordt, meldt, dat in d-.ri avond van den 5 dezer eene menigte volks in de voorstad la Croix- Roiisse verzameld was, en men aldaar eene menigte bedreigingen tegen de fabriekanten hoorde. Toen den volgenden dag hetzelfde tooneel werd herhaald, heeft men eerst eene patrouille gezonden om het volk uiteen te drijven doch werd deze zoo ernstig ontvangen dat zij genoodzaakt was in eene der kazernen de wijk re nemen. Na dat vervolgens de amb tenaren'van politie te vergeefs alle pogingen hadden aangewend, om de menigte tevreden te stellen en tot rust te brengenwas een bataillon linietroepen tusschen beide gekomen en had de voorstad bezet. Des nachts zijn daarop nog eenige met stokken gewapende benden, onder het zingen van oproerige liederen, de stad doorgetrokken, doch zonder ver-- dere ongeregeldheden te plegen. In den avond van den 7 dezer schijnt dit een en ander nog een ernstiger aanzien te hebben gekregen maat daarvan zijn de bijzonderheden nog niet bekend intusschen heeft de Pré- curseur de Lyon, een dagblad dat de republikeinsche partij is toegedaan, opeia 1 ijk de werklieden tot rust en orde vermaand waaruit schijnt te kun nen worden opgemaakt dat het zich niet met de zegepraal van deszelfs partij durft vleijen en werkelijk verzekert men dat eene telegrafische depeche gisteren aan het gouvernement de tijding heeft overgebragt dat de rust te Lyon volkomen hersteld was. AMSTERDAM den 11 augustus. Heden is alhier, van de werf Hol' lani'iamet goed gevolg van stapel gelaten, het nieuw gebouwde koop vaardij schoonerschipgenaamd van Speykgroot 200 tonnen, zijnde dit het eerste koopvaardijschip in ons Vaderland, hetwelk met dien naam prijkt hetzelve is door den scheepsbouwmeester Corr.elis van Smeten gebouwd en is de vijftiende en laatste bodem door hem sedert 1824 tot heden vervaardigd daar gemelde scheepsbouwmeester door het gouverne. ment geplaatst is als constructeur bij de marine-werven te Java. MIDDELBURG den 17 augustus. Den 12 jnnij 11. is te Suriname gear. riveerd het brikschip Sara Agatha, kapitein P. J. Kasse van deze stad, Den 11 dezer hebben te Gent 33 katoen-drukkers voor de correc- tlonnele regtbank dier stad te regt gestaan wegens ongeoorloofde zamen- scholing en andere overtredingen. Elf derzelven zijn tot gevangenis van een tot drie maanden en in boeten verwezen de overigen zijn vrijge-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1