N". 97. MIDDELBURGSCHE C O U R A Bcfcenfem«»ftitig. Dingsdag v> 14 Augustus 1832. 4Ü&35 NIEUWSTIJDINGEN. dVoc-i-imUAujc. Jxauftartjft. HOOG-GEREGTSHOF HOF VAN ASSISES I N IN DE 'S GRAVENHAGE. PROVINCIE ZEELAND. WB E V E L S C H R I F T. ij Mr. CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof in 's Gravenhage Bevelen uit krachte van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee landvoor het derde vierendeel jaars van den jare 1832, zullen geo pend worden te Middelburgop Maandag den 10 September eerstko mende des morgens ten tien urenop den voet bepaald bij de artikelen 16, 17 en 18 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Cornelis Rijnhard VaillantRaadsheer in bovengemeld Hoog-Geregtshof En gelastendat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 30 Julij 1832. VAN MAANEN. Van wege den Heer Eersten President: De fungerende Eerste Griflier van het Hoog-Geregtshof: J. H. S P E I R M A N. De CENTRALE DIRECTIE des Eilands WALCHEREN zal, on der nadere goedkeuring van het Departement van den Waterstaat, op Donderdag den 23 Augustus 1832, aan haar lokaal in de Abdij te Mid delburgdes voormiddags ten 10 uren, in het openbaar aanbieden te besteden Het leveren der betioodigde Dijksmaterialen voor den aanstaanden Winter en het Dienstjaar 1833, bestaande in: Masthoornen, Draghout, Ijzer, Wormnagels, Hollandsch en Bra- bandsch Rijs, Gaarden en Staken, grof stook- en fijn dubbel- bandsch Dek-Riet. Zullende de Conditiën acht dagen te vorenter lezing liggen ter Griffie der voornoemde Directie, en nadere informatien te bekomen zijn aan het Bureau van den Opper-Commies te Middelburg. Middelburg, den 26 julij 1832. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN brengen bij deze ter kennis van een iegelijk, dat, uit hoofde eener te doene aanzienlijke herstelling aan de Bruggen buiten de Duinpoort dezer Stad de Passage door die Poort met Rijtuigen te rekenen van Dings- dag den 14 dezer, voor eenigen tijd zal gestremd zijn. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekon digd en aangeplaktmitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst. Vlissingen, den 10 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. BECKER. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. De Stads-Secretaris A. van der SWALME. De REGERING der Stad AXEL zal, op Donderdag den 16 Augus tus 1832, des namiddags ten drie uren, ten Stadhuize aldaar, in het openbaar presenteren aan te besteden het bouwen eener SCHOOL in gemelde Stadvan welke het bestek en conditiën van heden ter Stads- Secretarij ter lezing liggen. Axel den 4 Augustus 1832. De Regering voornoemd, P. A. VAN DISHOECK. Ter Ordonnantie van dezelve M U L L I Secretaris. LONDEN den 8 augustus. Zondag middag hebben de ministers een kabinetsraad gehouden en zijn drie uren lang vergaderd geweest. Gisteren namiddag is de marquis van Palmella in deze hoofdstad uit Plyinouth aangekomenin welke laatste plaats hijin vier dagen tijds door de stoomboot de Superbuit Porto was overgebragt. De on verwachte overkomst van gemelden marquisbenevens de bijzondere zen ding, met welke hij, van wege dom Pedroaan het Engelsche gouver nement belast ishebben hier tot de tegenstrijdigste geruchten aanleiding gegeven, van welke het meest waarschijnlijke wil, dat deze zending op het verkrijgen van eene openlijke erkenning van donna Maria door het Britsche gouvernement, te gelijk met eene verdere ondersteuning voor hare regtvaardige zaak in Portugal, doelt. Volgens den Courier, zal het verblijf van den marquis van Palmella zich slechts rot enkele dagen be palen waarna hij naar Porto terugkeeren zal, en is het tevens zeer waar schijnlijk, dat de bijzondere zending, met welke hij, door dom Pedro, naar Engeland gezonden is, slagen zal. De onderscheidene uit Porto gelijktijdig aangebragte brieven en berig. ten, loopende tot den 31 julij, ofschoon voor als nog het bevinden van dom Pedro en deszelfs troepen in Porto en deszelfs omstreken meldende, deelen echter betrekkelijk het op den 23 dier maand op de hoogte van Vallonga, plaats gehad hebbende gevecht, eenige nadere bijzonderheden mede, uit welke blijkt, dat, bij die gelegenheid door dom Miguels troe pen scherp en moedig gevochten is, en de toestand van dom Pedro"'s zaak in Portugal niet zoo gunstig staat, als aanvankelijk wel gedacht werd. Het gezamenlijke verlies van den kant van den overweldiger moet in gezegd gevecht, zoo in gewonden, dooden als krijgsgevangenen uiterlijk op 2000 man begroot worden, van welk getal 800 gewonden, naar men verzekert, door dom Miguels troepen zeiven, in karren, van het slagveld moeten medegevoerd zijn en schijnt het tevens mede on gegrond te zijn dat enkele regementen soldaten tot de zijde van donna Maria zonden overgekomen zijnbepalende de overloopers zichzoo het schijnt, nog maar tot enkele manschappen van de linie-troepenen wat meer van de militie. ayas» Men was druk bezig met Porto te versterken en in die stad een aan. tal nieuw aangeworven manschappen volgens sommige berigten \Vel 4000 man bedragendein dett wapenhandel te oefenen, PARIJS den 8 augustus. Ten gevolge van de laatste besluiten def conferentie omtrent de Belgische zaken, heeft, volgens den Messaget het ministerie gelast dat de schepen, die bestemd waren om naar do Schelde te vertrekkente Che.-bourg zullen ontwapend worden, Men schrijft van BrusselDe Belgische patriotten zijn wanhö» pend over het laatste protocol. Leopold heeft groote verpligtingen tö vervullen jegens de natie welke hem aan deszelfs hoofd heeft geplaatst. Indien hij deze positie niet begrijpt, eh indieh hij gelooft dat alles Zich bepaalt tot zijne bruiloft van Compiégnekon hij, bü 2ijn terugkeer, Brussel wel eens voor geheel andere belangen gewapend vinden, datt voor die van zijne kroon." De Quoditienne behelstals uit Brussel geschrevenhet Volgend® artikel „Het kort verblijf van den hertog van Saksen-Coburg in Belgle, en zijne weigering om zijn broeder naar Compiégne te vergezellen, zijn hier het onderwerp aller gesprekken en geven stof tot veel gissingen, Men verzekert, bij voorbeeld, dat de broeder van Leopold door de Noord, sche mogendheden naar Brussel gezonden is, om den koning over te hft. Ien afstand van Luxemburg en van zijn huwelijk te doen: hij is slecht» in het eerste gedeelte zijner zending geslaagd." De liberale bladen deelen heden eenige berigten uit Portugal medé, welke voor dom Pedro gunstiger luiden. Volgens den Courrier zoudetl onder anderen twee vaartuigen van dom Miguel bij bet uitloopen der ha vens van Lissabon door het eskader van den admiraal Sartorius genomen zijn. Minder waarschijnlijk daarentegen is eén ander berigt, hetwelk vatt eene telegrafische depeche spreektvolgens welke het leger van dom Miguel geheel verslagen wasen de minister van oorlog de party van dom Pedro zoude hebben gekozen. 's GRAVENHAGE den 10 augustus. Den 9 en rö Was de Staat dflf heerschende ziekte aldus Te Scheveningenbijgekomen 18, overleden 8, hersteld 35; in b®« handeling 43. Te 's Gravenhage: bijgekomen 26, overleden 12, hersteld 5} in be handeling 44. Te Rotterdam: bijgekomen 38, overleden 13, hersteld 26; in be. handeling 203. Te Leyden had men den 71 nieuwe zieke en 1 overiedetlé, en den 8 dezer, 7 nieuwe zieken en 2 overledenen. In alles waren gisteren aldaar, sedert den 4 dezer, 12 personen door de cholera aangetast, en daarvan 6 overleden en nog 6 onder behandeling. Te Delft hebben zich eenige nieuwe cholera-gevaflen geopenbaard, 60 bleven den 8 dezer nog onder behandeling 7 zieken. Te Schiedam moet den 7 eene vrouw, aan de cholera Zijn overleden. Te Kampen zijn, van den 5 tot en met den 8 dezer, bij de 6 over gebleven zieken, 14 nieuwe bijgekomen, overteden 10, hersteld 3, «tl alzoo onder behandeling gebleven 7. Te Gouda zijn 3 personen door die ziekte aangetast en overleden. Voorts schrijft men uit Tiel den 9, dat voor eenige dagen te Opbe- mert 4 personen door gemelde ziekte zijn aangetast, van welke 3 zijn overleden. De cholera heeft zich ook te Dordrecht geopenbaard s er 2ijn 2 per sonen door aangetastwaarvan een overledenen een in het cholers-*ie- kenhuis onder behandeling is. BREDA den 11 augustus. De aangekondigde bewegingen en stands veranderingen onder de troepen der iste en 2de divisien en der reserve zijn gisteren en heden volbragt geworden; gisteren heeft de iste en he den de 2de brigade der iste divisie het legerkamp bij Reijen verlaten hetwelk onmiddelijk daarop door de divisie van Z. D. H. den hertog van Saxen-PVeimar betrokken is. Z. Exc. de luit. generaal baron van Geert heeft zijn hoofdkwartier thans wederom alhier gevestigd. Uit het kamp bij Oirschot wordt gemeld, dat het Z. K. H. den Prins-Veldmaarschalk, op den 8 dezer, den verjaardag, waarop de 3de divisie Hasselt veroverde en bezette, behaagd heeft, aan Z. Exc. den luit.-generaal Meijereenen prachtigenrijk met goud gemonreerden eeresabel ten geschenke te zenden vergezeld van een zeer vleijenden brief. MIDDELBURG den 13 augustus. Volgens een' brief van kapitein Bootwas het schip Aziavan hier naar Batavia gedestineerdden 15 junij 11. in goeden staat zeilende op 1 gr. 8 m. N. breedte en 23 gr. 30 m. W. lengte. Zr. Ms. korvet de Triton, kommandant van Son is II. vrijdag avond ter reede van Vlissingen gearriveerd, met een aanzienlijk transport matrozen, bestemd voor de vloot op de Schelde. Het Journal du Commercevan Antwerpen, van den 10, meldt, dat particuliere brieven, daags te voren bij de respectabelste handelhui zen dier stad ontvangeninhoudendat lord Palmerston den heer Go~ biet welke tegen de laatste zoo noodlottige besluiten der conferentie had geprotesteerdheeft geantwoord datindien Leopold zich niet on derwierp, Engeland zich bij de andere mogendheden zou voegen om hem hiertoe te noodzaken. Zie daar dan, zegt dat blad. bet uitwerksel van dat geduchte verbond tussehen Frankriik en Engeland, die, naar het zeggen van zekere revolutionaire dagbladen, Belgie eene gelukkige en eervolle bestemming moest waarborgen. De Messager van Gent zegt onderrigt te zijndat de Belgische agen ten te Londen en Parijs, tengevolge van bekomen instructien, al het mo gelijke in het werk stellen om de openbaarmaking van het 69ste protocol tegen te houden. Men had hem verzekertdat er te Londen 300 pond ster ling gegeven waren aan den uitgever van een algemeen verspreid dagblad, den eenigen die eene getrouwe copie van het protocol bezat, ten einde hrj de opname in zijn blad r<og slechts zes dagen vertragen wilde. De Messager gelooft echter, dat die pogingen wéinig zullen baten, daar bet protocol in Holland spoedig openbaar, en daardoor even spoedig in Bel gie zou geweten worden.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1