cour a n T- N\ 96. MIDDELBURGSCHE es Zaturdag 11 Augustus QUgcmccuc licbicirïanböcïie Maatschappij.. NIEUWSTIJDINGEN. &hiii©dtUsttb. V«i- V^i ADMINISTRATIE DER DOMEINENWEGEN, VAARTEN enz. Provincie Zeeland. Agentschap Middelburg. A ANBESTED ING. Woensdag den 15 Augustus 1832, des vooriniddags om 11 uren, zal er, ten overstaan van den Notaris de Foirwen onder voorzitting van den Inspecteur der Domeinen in eene der Zalen van het Stadhuis te GOES voor een tijdvak van drie jaren, publiek worden aanbesteed het onderhoud van den Grooten Weg der iste KlasseNo. 3, strekkende van de Slijkpoort te Middelburg tot aan de Rivier de Eendragt te Tholen en zulks in drie Perceelen te weten: Eerste Perceel. Beginnende aan de Slijkpoort te Middelburg en eindigende aan het Veer huis aan het Sloe, zijnde eene lengte van ongeveer 6,900 ellen, met de leverancie van 30,000 Straat-Klinkert jaarlijks. Tweede Perceel. Begint aan den Veerdam aan het Sloe, en eindigt aan den Yerseken- dam, uitmakende de lengte van ongeveer 25,000 ellen, met de jaarlijk- sche leverantie van 65,000 Straat-Klinkert, bevevens het opnemen en met Klinkersteen weder instraten van 600 vierkante ellen keiweg, in het eerste onderhouds jaar, en het leveren der daartoe benoodigde Straat- Klinkert. Derde Perceel. Beginnende aan het Veerhuis te Gorishoek en eindigende aan het Ponteveer in de Rivier de Eendragt te Tholenzijnde eene lengte van 13,000 ellen, met de jaarlijksche leverentie van 40,000 Straat Klinker: benevens het opnemen en met Klinkersteen weder instraten van 300 vier kante ellen keiweg in het eerste onderhouds jaar, en de jaarlijksche le verantie van 60 lasten Briksteen aan het Ponteveer te Tholen. Zoo als een en ander omschreven is in het bestek, dat ter lezing ligt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg, op de Secretarie van het Stedelijke Bestuur te Goes, ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Neuzen, en op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Vlissingen bij den Heer H. A. Tromp, Hoofd-Opziener over de Wegen en Vaarten in het iste Ressort; zullende drie dagen vóór den dag der aanbesteding de aanwijzing in loco geschieden. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland, I. M. D E L B A E R E. PUBLIEKE VERPACHTING te VEERE, van eene HOFSTEDE en VROONLANDEN gelegen in het Eiland Walcheren. D. vanDEINSE, als daartoe gemagtigdis voornemensom op Heden II Augustus 1832, des voormiddags om 11 uren, op den Kampveer- schen Toren te VEERE, ten overstaan van den Notaris W. M. Snijder en getuigen publiek aan de meestbiedenden te verpachten het navol gende als Eene HOFSTEDE, genaamd de Oranje-Poldermet deszelfs Huizing Schuur en Timmerwerkvoor den tijd van zeven jarenthans be woond door J. van IVesteinde. Een Stuk VROONLAND gelegen te Westkapelle, in gebruik bij IV. S. Gabriêlsevoor den tijd van zeven jaren. Een Stuk VROONLAND, gelegen te Westkapelle, in gebruik bij A. van der Meulevoor den tijd van zeven jaren. De conditiën en voorwaardenop welke deze Verpachting zal plaats hebben, kunnen gelezen worden ten Kantore van bovengemelden Notaris Snijder, te Veere. De REGERING der Stad AXEL zal, op Donderdag den 16 Augus tus 1832, des namiddags ten drie uren, ten Stadhuize aldaar, in het openbaar presenteren aan te besteden het bouwen eener SCHOOL in gemelde Stadvan welke het bestek en conditiën van heden ter Stads- Secretarij ter lezing liggen. Axel den 4 Augustus 1832. De Regering voornoemd, P. A. VAN DISHOECK. Ter Ordonnantie van dezelve M U L L I Secretaris. De BURGEMEESTER en ASSESSOR der Gemeente STAVENISSSE, maken bekend, dat de gewone KERMIS, welke op den 13 September aanstaande invalt, alsdan geen plaats zal hebben. Stavenisse, den 1 Augustus 1832. De Burgemeester en Assessor voornoemd J. van K LINKE Vt. Ter ordonnantie van dezelve, M O S E R. FRANKFORT den 5 augustus. De besluiten der bondsvergadering ■werken tot nog toe voordeelig. De toon der dagbladen is gedaald ter. wijl slechts twee der overdrevenste tijdschriften volgens de bestaande wet ten verboden zijn ziet men overal gematigdheid en eerbied voor de re geringen. Het is bekend, dat nu vreemde bladen door de vijanden van Duitschland te baat genomen worden; maar de Duitsche bondstaten zul len door eensgezindheid onderling en wederkeerig voor elkanders regten en belangen waken. Prins Otto van Beijeren heeft den troon van Griekenland aangeno men eerlang wordt hij te Wurtzluirg verwachtalwaar hij met de eer die aan gekroonde hoofden toekomtontvangen zal worden. Uit Konstantinopel schrijft mendat de sultan de stad Damascus welke altijd als eene heilige stad aangemerkt geworden is niet in staat van verdediging heeft willen stellenop dat zij niet tot schouwplaats van den oorlog en met het bloed der Muzelmannen bevlekt worden zou. Ibrahim van Egypte, die de heiligste regten met voeten treedt en ^geenar^f lei godsdienst eerbiedigt, heeft Damascus met zijn krijgsvolk bez\tj.Jdj Ali-pache, de stadhouder van dat gewest, heeft de stad als eene ttóji en onverdedigbare plaats aan zijn geweld ten prooi moeten geven, Het^" Ottomannische leger van 7/«.w/»-pacha rukte met zoo veel snelheid voort als de hitte van het jaargetijde in die zandige gewesten toelaat. BREDA den 8 augustus. Z. K. H.de opperbevelhebber van het leger, heeft aan hetzelve uitgevaardigd de navolgende dagorder voor het leger te velde. Het is eene aangename taak, die de Koning mij heeft opgedragen, om aan het leger de tevredenheid te moeten betuigen, over den voordeeli- gen staatwaarin Z. M. alle de onderscheidene korpsen heeft bevon den die het leger te velde uitmaken. De Koning heeft in de goede houding der troepen zigtbare vorderin. gen bespeurd. De orde en juistheid, waarmede in Zijne tegenwoordigheid de bewe gingen der verschillende wapens zijn uitgevoerd, hebben den Koning ten bewijze gestrektdat werkdadigheid en ijver zoowel eiken soldaat be zielt als de hoofden van onderscheiden rang. Het leger kan alzoo, meer dan ooit, het vertrouwen regtvaardigen dat Koning en Vaderland in hetzelve stellen. Hoofdkwartier Tilburg, 4 augustus 1832. De Veldmaarschalk, Opperbevelhebber van het leger, WILLEM, Prins van Oranje. VLISSINGEN den 9 augustus. Bij besluit van 21 junij jl. no. 76» is door Z. M. ter vervanging van den heer L. de Jonge Borgerhojf, eervol ontslagen, tot notaris in het kanton Vlissingen, ter residentie van Vlissin gen benoemd de heer D. Uyttenhoovendie op heden als zoodanig beëe- digd en in functie is getreden. Heden arriveerde alhier, tot versterking van het garnizoen, eene kompagnie artilleristengekommandeerd door den kapitein von Spycher komende van de Willemstad. Het fort de Ruyter buiten Vlissingen wordt even als het fort de Nolle in een geduchten staat van verdediging gesteld. Men spreekt hier van eene talrijke versterking van ons garnizoen. De gezondheidstoestand in het 4de en 5de district zoowel als in deze vesting, blijft wenschelijk. MIDDELBURG den 10 augustus. Volgens de laatste opgaven van den 7 en 8 dezerwas de staat der ziekte als volgt Te Scheveningenbijgekomen 17, overleden 11, hersteld 31; in be handeling 69. Te 's Gravenhagebijgekomen 20, overleden 9, hersteld 4; in be handeling 35. Te Rotterdam: bijgekomen 49, overleden 17, hersteld 34; in behan deling 204. Zondag hebben zich ook te Leyden twee bedenkelijke ziekte-gevallen opgedaan, die nader bleken de Aziatische cholera te zijn; beide lijders zijn bezweken. Den 6 zijn wederom twee personen ziek geworden van welke een overleden en de ander nog onder behandeling is; tot dingsdag op den middag zijn er geene nadere gevallen bekend geworden. Te Kampen zijn, van den 4 tot den 5 dezer, door de ziekte aangetast 5 mannen en 4 vrouwen, waarvan dén man is hersteld en 3 zijn over leden, zoo dat nog 1 man en 4 vrouwen in behandeling zijn gebleven, Uit Londen wordt gemeld, dat de cholera in die hoofdstad nog hevig voortduurtmen berekent het getal dooden aldaar op honderd daags. Er is bijna geene familie die niet eenige betrekking of kennis te betreu ren heeftwelke door deze ziekte is weggerukt. Ook op het land maakt zij vele slagtoffers. Uit 's Hage den 7 schrijft men Dezen nacht is van hier een kabinets-couriermet depeches voor onzen gezant te Londen, vertrok ken; dezelve zouden, naar men zegt, het antwoord van het gouverne ment behelzenop de laatst door de conferentie aan den baron van Zui len gedane openingen. Een brief uit Brussel, van den 7 dezer, te Amsterdam ontvangen, behelst het volgende Het bestaan van het 69ste protokol zoo stellig door de Engelschc dagbladen aangekondigd, wordt hier als twijfelachtig beschouwd. De koning zal den 12 terug zijn; althans zijn tegen dien dag de escortes gekommandeerd. Men weet volstrekt nog niet welke toebereidselen Brussels ingezetenen ter ontvangst der nieuwe konin gin zullen maken. Men houdt zich nog met niets bezig. Velen der stads-werklie- den arbeiden in het paleis om de appartementen der koningin in gereedheid te brengen. De grootste onzekerheid heerscht nog altijd onder het publiek nopens de jongste voorstellen der conferentie. Deze en 'skonings huwelijk maken dan ook, in alle onze estaminets, sociëteiten, cafés enz. de eenige stof tot de gesprekken uit. De dagbladen schermen in het wild. Een gedeelte derzelvcn opgeruid door Fransche heethoofden, Belgische woelgeesten strijdlustige militairen, die den smaad der hij Leuven geleden neêrlaag van zich wenschlen af te wasschenrazen en lieren en schreeuwen luidkeels oorlog 1 oorlog Deze verwerpen dan ook voetstoots en blin delings ieder denkbeeld van schikking in der minne. Maar wat beteekent toch al dat geschreeuw waaraan men sinds zoo lange reeds is gewend geworden, dat wcr- kelijk het algemeen er volstrekt geene notitie meer van neemt: ik kan u intus- schen verzekeren, dat alle bezadigde lieden en die maken gewisselijk verre weg het meerderdeel der natie uit, even als hij u, niets vuriger verlangen dan dat er toch maar eindelijk een einde aan kome 1 Alle wcldenkendtn zijn het hierover eens, en wenschen dat onze geschillen bijgelegd en onze zaken tot afdoening gebragt worden. Liever wil men zich eenige opoffering getroosten dan langer in dien slaat van onzekerheid voortleven, of om nietige, waarlijk, alles wél ingezien, slechts beuzel achtige verschillen, de kansen te wagen van eenen oorlog, waardoor het gansche land in onafzienbare rampen gestort of wel geheel kan vernietigd worden. Alles heeft dan ook hier een zoodanig voorkomen dat die zoozeer gewen- schte schikking spoedig zal tot stand komen. Mij is van goederhand ver zekerd, dat de heer de Meulenaere zich onlangs heeft geuitdat n hij hoop had, dat de Hollandsch-Belgische zaken binnen kort, tot eene afdoening zouden gera- n ken, zonder dat daarbij in het geringste aan de eer, de waardigheid en de be- langen van Belgie zoude worden te kort gedaan." Hieruit nu wil men almede af leidendat toch de laatste voorstellen der conl'ercncie niet zoo geheel schadelijk of ongunstig voor Belgie zullen zijn. Men gelooft, dat de onderhandelingen verder te Coinpiègne zullen plaats grijpen, en men brengt daarmede in verband het vertrek derwaarts van den heer van de Weijer die anders bij de huwelijks-ceremonie niets te maken had. Sommige lieden zijn van gedachte dat, te gelijkcr lijd met 'skonings terug komst en zijnen pleglstatigen intogt met de nieuwe koninginmet en onder het i vreugdegejuich der haar huldigende Brusselarenonder het trompettcngeschalhet

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1