N". q5. MIDDELBURGSCHE COURANT, Donderdag 001 a areclmwittg. 9 Augustus i#32. NIEUWSTIJDINGEN. (Sruot-BrUtanje, jflebgtrÏAtfbgft» Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland; In aanmerking nemende, dat het schoonhouden van Straten, Pleinen, Goten, enz., mitsgaders de zuiverheid der Huizen en het gebruik van goed Drinkwater, onder de voornaamste voorbehoedmiddelen tegen den Aziatischen Braakloop worden opgegeven en dus ook de zorg en het toezigt daarover, door den Heer Gouverneur dezer Provincie, bij des- zelfs circulaire van den 19 Mei jl. Provinciaal Blad no. 67), bijzon der aan de Gemeente-Bestuuren zijn aanbevolen; Hebben goedgevonden 1°. Den Ingezetenen dezer Gemeente nogmaals te herinneren aan de Art. si 22 en 24 van het Reglement van Algemeene Plaatselij ke Policie, gepubliceerd den 24 April 1820, en een ieder daar bij te verwittigen, dat de Agenten van Policie bepaaldelijk zijn gelast, om van heden af, dagelijks des voormiddags van acht tot negen urenaan de Huizen rond te gaan ten einde zich te verzekeren of het schoonhouden der Goten en Straten behoorlijk geschiedt, en tegen de nalatigen Proces-Verbaal op te maken. 2°. De bovenvermelde Artikelen van het Reglement van Policie al hier in derzelver geheel in te lasschen Art 21. 1. Het is verboden op de straten, markten, kaaijen, pleinen en an dere publieke wandelplaatsen, eenige vuiligheid te werpen. fi 2. Het is alinede verboden op deielve publieke plaatsen iets te verrigten het welk tegen de welvoegelijkheid strijdig is, of ecnigen stank of hinder nouden kunnen veroorzaken. 3. Niemand vermag uit de huizen stallen of andere gebouwen ook niet uit de schepen of schuiten, te brengen en op de straten, kaaijen en andere publieke plaatsen, mitsgaders op bolwerken en singels te leggen of in de buiten- en binnen havens en grachten, dok, sassen of buitenvesten, te werpen, vuilnis, mest, slijk, asch looge roet uit schoorsteenenkapijzer potscherven, gebroken glasalval van beesten, of eenige andere diergelijke voorwerpen Dezelve zullen met uitzondering van kapijzerpotscherven en gebroken glas naar de Stads vuilnis bakken mogen vervoerd worden. 4, Vermits er karreliedcn aangesteld zijn om de voorwerpen waarvan in het voorgaande en in dit artikel gesproken wordtte vervoeren, en welke van hunne aannadcring met een ratel kennis geven, zoo zijn de bewoners van huizen bevoegd, om in bakken, tonnetjes of manden, deze vnorwerpen voor korten lijd te doen stellen tegen den muur van hunne woningen, ten einde zulks vervolgens door de karreliedcn kunne worden weggehaald. 5, De asch en de andere voorwerpen, hiervoren gemeld, mogen nietmet elkan der vermengd worden de asch moet altijd in eene afzonderlijke bak, tobbe of pot worden gesteld. Art. 22. 1. De bewoners of gebruikers van huizen pakhuizen, stallen en an dere gebouwen, en bij gebreke van dien, de eigenaars ol beheerders derzelve, zijn gehouden de straten, een ieder tot op de helft daarvan voor zijn huis, te doenve- gen en schoonhouden, en daartoe aangemaand dezelve te wieden. De kerken en andere publieke gebouwen zijn van deze bepaling niet uitgezonderd. 2. De bewoners of gebruikers, en bij gebreke van dien, de eigenaars of beheer ders van huizen en andere gebouwen, staande op de kaaijen en grachten, zijn ver- pligt zulks te doen tot aan den lijn, waarop thans de hoornen zijn geplant. 3. De bijeengevaagde slijk en vuiligheid moet in een bak of tonnetje worden ge schept, en tegen het huis of gebouw worden geplaatst, om door de karrelieden te kunnen worden weggevoerd. 4. De bewoners of gebruikersen bij gebreke van dien, de eigenaars of beheer ders van huizen, stallen, pakhuizen en andere woningen, zullen de goten die voor achter of bezijden deze gebouwen, langs de straten, pleinen of publieke plaatsen liggen, dagelijks doen uitbczemen en schoonhouden. Art. 24 1. Het slagten der runderbeesten, koeijen vaarsen, kalvers, schapen en varkens, (met uitzondering van de varkens welke men begeert te branden, in plaats van te schouwen) moet geschieden in de slagthuizen ol stallen. 2. Gcene ingewanden of ar.dere onreinheden, voortkomende vajn de slagting van runderen koeijen, vaarsen, kalvers, schapen of varkens, mogen in de goten ol riolen of op de straten kaaijen pleinen of eenige andere publieke plaatsen noch in de binnengrachten worden geworpen, maar moeten naar de stads of eigene roest bakken worden gevoerd, ten zij die in putten of tonnen vergaard worden, welke dan van daar zullen moeten worden gebragt naar de plaatsdaartoe door Heeren Burge- jneestcren vastgesteld. 5 3. De ingewanden van den vischen andere onreinheden en vuilnisvoortko mende uit het reinigen en schoonmaken van de Vischmarkt, zullen moeten gebragt worden naar de plaats daartoe door Heeren Burgemeesteren bepaald. 4, Het is wel uitdrukkelijk verboden dezelve in de de goten of riolen, of op de «tratcn, kaaijen pleinen of publieke plaatsen of ook in de binnengrachten te werpen. 3°. Een ieder aan te manen om zich daaraan stipteli.ik te gedragen op de straffen bepaald bij art. 60 van hetzelve reglement. 40. Zoodanige Ingezetenen, welke goed Drinkwater mogten ontbe ren, uitte noodigen, om daarvan kennis te geven ter Stedelijke Griffie, dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, om daarin van Stadswege des noods te kunnen worden voorzien. En opdat een ieder hiervan kennis drage zal deze worden afgekon digd aangeplakt en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Augustus 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS, ADMINISTRATIE der DOMEINEN WEGEN VAARTEN ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTEDING. Op Zaturdag den 11 Augustus 1832, des voormiddags om elf uren, zal erten overstaan van den Notaris Mullié en onder voorzitting van den Inspecteur der Domeinen in eene der Zalen van het Stadhuiste NEUZEN, eerst in perceelen en daarna in massa, publiek worden aan besteed de navolgende Werken aan het Kanaal van Neuzen te weten Eerste Perceel. (t. De herstelling van de door den Zeeworm beschadigde Binnen-Vloed- deuren van het zamenstel der Koppeldeuren benevens die der Ebdeu ren in de Oostelijke Buiten-sluis te Neuzen; waartoe gezamenlijk te leveren ruim 43 kubiek ellen Eiken Hout. bHet tegen uitwijking beveiligen der door den Zeeworm beschadigde Buitenvleugel-Beschoeijingen aldaar. c. De vernieuwing der Bovendekken van de Draaibruggen te Neuzen en te Sas-van-Gent, benevens de herstelling van het Bovendek der Brug te Sluis-Küle. d. Het tweemaal schilderen van alle de tot de Brug- en Sluiswerken van het Kanaal behoorende objecten benevens het opvoegen der Metzel- ?*v-' *S V-*k. iwv' werken van de Sluizen en Duikers, en de leverantie van twaalf Top, nen Kootteer. Tweede Perceel. a. De herstelling van de Dijksbeloopen en den Bodem der Westelijke Haven te Neuzen, door aanplemping met Schorgrond en Rijzen Zink- stukken. b. De herstelling van de Binnen-beloopen des Oostelijken Ilavendijks te Neuzen en van den Oost-tragel tusschen de Binnensluis en de Axel- sche Brug. c. Het vernieuwen van vier honderd en tien vierkante ellen Rijs-beslag. werk op den Westelijken Havendijk. Derde Perceel. a. De uitbaggering der bestaande aanzandingen in het Kanaal nabij Sluis. 'Kille bevattende in het profil ruim 4000 kubiek ellen. b. De opwerking van eenige afschuivingen in de Binnen-talnds der bei de Tra geld ij ken van het Kanaaltusschen het separatiepunt te Neuzeq en de Sluizen te Sas-van-Gent, en in de regter-zijleiding aldaar. Zoo als een en ander omschreven is in het bestek, dat ter lezing ligt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg, op de Secretarie van het Stedelijk Bestuur te Neuzen ten Kantore van de Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburg, en op de gewone pubiiekg plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Vlissingen bij den Heer 77. 4, Tromp, Hoofd Opziener over de Wegen en Vaarten in bet iste Ressort; zullende drie dagen vóór den dag der aanbesteding de aanwijzing in loco geschieden. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland I. M. D E L B A E R E. LONDEN den 3 augustus. In de conferentie van verleden dingsdag moeten de ministers der vijf mogendheden na eene lange beraadslaging over het traktaat, door den koning der Nederlanden voorgesteld, over gegaan zijn om daarin eenige wijzigingen te maken, in zoodanigen zin» als zij, overeenkomstig de verklaring van den Nederlandschen gezant, den baron van Zuylen van Nyeveltreden hadden te gelooven dat doop zijnen koninkl. meester zouden aangeqomen worden. Na tot die wijzi, gingen te hebben besloten, maakten zij een protocol op dat zij teeken, denen dat, zoomen verneemt, gisteren over Calais naar Brussel gezon den moest worden, om het den koning der Belgen voor te leggen inde hoop, dat hij het zou goedkeuren en dus de zaken binnen weinige da gen tot eene schikking te brengen. Sir Robert Adair zou door lord Pal' merston verzocht zijn koning Leopold de dringende noodzakelijkheid t§ doen gevoelen om toe te treden toe dit laatste protocol waarin het Ne* deriandsche traktaat met zekere wijzigingen door de conferentie is erkend en aangenomen. Daar de buitengewone Belgische minister, de generaal Gobletuif naam van zijn souvereingeweigerd moet hebben deel te nemen aan eeni ge negotiatie, welke niet tot grondslag zou hebben de ontruiming der citadel van Antwerpenzoo zou de conferentie instructien naar Brussei hebben gezonden om de terugkomst van den heer van de IVeyer te vra gen die hier spoedig gewacht wordt, doch die ook op geene andere basis zal kunnen handelen, ten zij daartoe door de wetgevende kamers of door den koning, op zijne eigene verantwoordelijkheid, gemagtigd zijn. AMSTERDAM den 4 augustus. Heden is op de reize herwaarts de schippersknecht op den Kamper beurtman plotseling ongesteld geworden welke ongesteldheid bij zijne aankomst alhier bevonden werd de Aziati sche braakloop te zijn, waaraan hij dan ook, in weerwil der geneeskun dige hulp, bezweken is. Het schip is buiten de sluizen gehaald en d§ gemeenschap met hetzelve afgesneden. Burgemeester en wethouders dezer stad hebben aangekondigd, dat wegens het dreigend gevaar der choleradit jaar alhier geen jaarmarkt zal gehouden worden. Van 'sGravenhage den 5 dezer wordt gemeld: De kabinetsraad is gisteren en ook heden vergaderd geweest. De latere nota's der Londensche conferentie, loopende tot 31 julij. hebben, naar men verzekert, het onderwerp van overleg uitgemaakt, en men ver wachtte dat het antwoord der regering op dezelve binnenzeer kort zou de verzonden worden. Hoezeer van den inhoud der laatst bij de rege ring uit Londen ontvangen stukken niets bepaalds is uitgelekt, vleit men zich evenwel bij voortduring, dat de beslissing onzer geschillen met Bel- gie niet meer verre ttf is. BREDA den 6 augustus. Naar men verneemt zullen de troepen, toe de iste divisie van het leger behoorende, in den loop dezer week het legerkamp bij Rijen gaan verinten en wederom in de omstreken onzer ves ting, waar reyens het hoofdkwartier der divisie gevestigd zal wezen gekanconneerd worden; gemeld legerkamp zal door de troepen der twee. de divisie, onder bevel van den hertog van Saxen-TVeimarworden bp- trokken het hoofdkwartier des veidmaarschalks blijft voor als nog te Tilburg gevestigd MIDDELBURG den 8 augustus. De heer .7. H. Cornielje, door zijne exc. den minister van binnenlandsche zaken bij dispositie van 25 jnnij jl.benoemd tot lector voor de theoretische en practische heelkunde bij de provinciale geneeskundige school alhier, ter vervulling der open, gevallen plaats door het overlijden van den ervaren heer .7. van Daalen en als zoodanig, op den 1 dezer maand, door den heer voorzitter der commissie geïnstalleerd zijnde heeft op heden deszelfs functien bij op- gemelde school aanvaard. De in onze vorige courant geïnsereerde opgave van twee cholera gevallen welke zich te Zierikzee zouden hebben geopenbaardnader gebleken zijnde geheel ongegrond te wezenzijn wij tiitgenoodigd daarvan bij deze kennis te geven. Door het derde bij die opgave voorkomend geval wordt bedoeld het twijfelachtig sterfgeval van een den 27 julij II., uit de gevangenis te IJooni e» voorts van Rotterdam, ten huize van hare

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1