N\ 93. MIDBEUBURGSCHE COURANT. JVatifctrijfc. Zaüirdag ÜcfecvïatibGeïu* ^anbcl-illaatsdtapptj. NIEUWSTIJDINGEN. Zhtitgcftlattb. 4 Augustus 1832. HübetrlAirëat. Be DIRECTIE maakt hekend, dat door haar, te AMSTERDAM op Donderdag den 6 September 1832, zullen geveild worden: 666 Kisten en 5,905 Kanassers en Kranjangs Java SUIKER, liggende aldaar waarvan de Monsters met de Verkoop-Conditien in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, den 1 Augustus 1832. G. SCHIMMELPENNINCK StaatsraadPresident DE CLERCQ, Directeur, fungerend Secretaris. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND ad verteert, dat, van Maandag den 6 Augustus eerstkomende, ten zij nen Kantore zullen worden uitbetaald, alle de Pensioenen over het eerste halfjaar 1832. Middelburg, den 4 Augustus 183a. De Administrateur voornoemd P, P O U S. ADMINISTRATIE der DOMEINEN "WEGEN VAARTEN ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTEDING Op Zaturdag den 11 Augustus 1832, des voormiddags om elf uren 7a! erten overstaan van den Notaris Mullié en onder voorzitting van den Inspecteur der Domeinen, in eene der Zalen van het Stadhuis, te NEUZEN eerst in perceelen en daarna in massa publiek worden aan besteed de navolgende Werken aan het Kanaal van Neuzen te weten Eerste Perceel. a. De herstelling van de door den Zeeworm beschadigde Binnen-Vloed- deuren van het zamenstel der Koppeldeuren benevens die der Ebdeu ren in de Oostelijke Buiten-sluis te Neuzen; waartoe gezamenlijk te leveren ruim 43 kubiek ellen Eiken Hout. b. Het tegen uitwijking beveiligen der door den Zeeworm beschadigde Buiten vleugel-Beschoeijingen aldaar. C, De vernieuwing der Bovendekken van de Draaibruggen te Neuzen en te Sas-van-Gent benevens de herstelling van het Bovendek der Brug te Sluis-Kille. d. Het tweemaal schilderen van alle de tot de Brug- en Sluiswerken van het Kanaal behoorende objecten benevens het opvoegen der Metzel- werken van de Sluizen en Duikers, en de leverantie van twaalf Ton nen Kooiteer. Tweede Perceel, a. De herstelling van de Dijksbeloopen en den Bodem der Westelijke Haven te Neuzen, door aanplemping met Schorgrond en Rijzen Zink stokken. b. De herstelling van de Binnen-beloopen des Oostelijken Havendijks te Neuzen en van den Oost-tragel tusschen de Binnensiuis en de Axel- sche Brug. c. Het vernieuwen van vier honderd en tien vierkante ellen Rïjs-beslag- werk op den Westelijken Havendijk. Derde Perceel. 0. De uitbaggering der bestaande aanzandingen in het Kanaal nabij Sluis- Kille bevattende in het profil ruim 4000 kubiek ellen. b. De opwerking van eenige afschuivingen in de Binnen-taluds der bei de Trageldijken van het Kanaal, tusschen het separatiepunt te Netjzen en de Sluizen te Sas-van Genten in de regter-zijleiding aldaar. iJoo als een en ander omschreven is in het bestek, dat ter lezing ligt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburg, op de Secretarie van het Stedelijk Bestuur te Neuzen, ten Kantore van de Agenten van het Domein te Neuzen en te Middelburg, en op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Vlissingen bij den Heer ff. A. Tromp, Hoofd Opziener over de Wegen en Vaarten in het iste Ressort; zullende drie dagen vóór den dag der aanbesteding de aanwijzing in loco geschieden. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland L M. DELBAERE. De BURGEMEESTER en ASSESSOR der Gemeente STAVENISSSE maken bekend, dat de gewone KERMIS, welke op den 13 September aanstaande invalt, alsdan geen plaats zal hebben. Stavenisse, den 1 Augustus 1832. De Burgemeester en Assessor voornoemd, J. van IC LINKE Vt. Ter ordonnantie van dezelve, M O S E R. De GEMEENTERAAD van CORTGEEN doet te weten, dat, uit aanmerking der bekommerlijke ziekte in Holland, de gewone KERMIS in gemelde Gemeente dit jaar niet zal worden gehouden. Van wegens den Gemeenteraad J. SCHRIER, Secretaris. '■■■Tlil.Jiliii». FRANKFORT den 28 julij. Uit Weenen heeft men den 22 dezer berigt ontvangendat de hertog van Reichstadt (de jonge Napoleonj dien dag was overleden. Zijne moeder was troosteloos, en zou reeds den volgenden dag naar Italië terugkeeren, ttt- Berigten uit Livorno melden den verderen voorspoed van den on derkoning van Egypte. Volgens tijdingen, uit Alexandriealdaar aange- bragt, zou een aantal hoofden van volksstammen van het gebergte van den Libanon zijne zaak omhelsd hebben, en een der voornaamste vorsten hem zijnen zoon als gijzelaar hebben gezonden. De sherif van Mekka die zich pok voor hem verklaard heeft, werd te Alexandrie gewacht, en er werd onder het volk verspreid dat deze vorstkrachtens zijne bevoegdheid als geestelijk opperhooftMekemed Ali van den bat) des Sultans zou ontheffen eu hem als koning van Egypte krooijen. PARIJS den 29 julij. Gisceren is de eerste feestdag ter viering vat) het verjaren der julij-omwenteling in gepaste orde afgeloopen. Heden houdt de koning eene groote wapenschouwing over de nationale garde en linietroepen. De ontwapening der Vendée schijnt met goed gevolg doorgezet te wor. den. Te Nantes moeten reeds twee-en-cwintig duizend geweren, sabels of pistolen in het tuighuis gebragt zijn, welke in de Vendde opgehaald waren. Men heeft vier gewezen galeiboeven gevatdie de verzameling van gedenkpenningen in de koninklijke bibliotheek hebben bestolen. BjJ hen is veel goud gevondeu, en thans is men, ten gevolge van hunne be kentenis, dat zij een gedeelte der gestolen munten bij de pont Marie ip de Seine geworpen hadden, bezig aldaar nasporiugen te doen, die ook het vinden van een aantal penningen ten gevolge hebben gehad. Telegrafische berigten van Bayonnevan den 27 julijmelden dat de troepen van dom Pedro den 13 te Braga en den 17 te Ponte-de. Lima zijn binnengetrokken terwijl men dacht dat dezelve den 18 Lissa bon zouden bezetten. Er had veel afval onder de troepen van dom Mif guel plaatsen men meent dat deze in aftogt naar Spanje is. 's GRAVENHAGE den 1 augustus. Te Scheveningen waren op den 30 julij in behandeling gebleven 120 cholera-ziekenbijgekomen 3a j overleden 15; hersteld 40; blijven in behandeling 97. In deze residentie waren op den 30 julij in behandeling gebleven 28 5 bijgekomen 9; overleden 5; hersteld 11 blijven in behandeling 21. ROTTERDAM den 1 augustus. Bij de 97 zieken maandag alhier ip behandeling gebleven, zijn tot gisteren middag 6 2 bijgekomen daarvap zijn k hersteld, 19 overleden en 129 in behandeling gebleven. Tot beden middag zijn alhier 70 zieken bijgekomen, 10 hersteld ep 16 overleden. Er blijven dus in behandeling 173 lijders. BREDA den 31 julij. De wapenschouwinggisteren nabij het kamp van Reijen door Z. M. den Koning gehouden, heeft volkomen aan de verwachting voldaan, welke zoo velen zich daarvan hadden voorgesteld; Nadat de geliefde Vorst de gezamenlijke troepen der iste divisie infante rie, de onderscheidene regementen der iste brigade kavallerie en de te. genwoordig zijnde rijdende- en veid-artillerievergezeld van Z. K. H. den Prins Opperbevelhebber en Z. K. H. Prins Frederik, benevens eenep zeer talrijken en luisterrijken staf, voor het front was voorbij gereden heeft Hoogstdezelve zich vervolgens op een verheven terrein geplaatst et) van daar eenige groote manoeuvres, door de troepen van alle wapenep uitgevoerd, en welke een grootsch ontzagwekkend schouwspel, zoo al$ het maar zelden gezien wordt, opleverden, aanschouwd; eindelijk heeft zich de geheele divisie, met de kavallerie en artillerie, in kolonne gefor meerd en voor Z. M. gedefileerd. Over de uitmuntende houding en ovep de vaardigheid, waarmede de troepen de evolutien hebben verrigt, kap ook ditmaal, even als vroeger, slechts ééne stem uitgaanterwijl van dp geestdrift, zoo bij de krijgslieden als bij de verzamelde menigte, doop het gejuich van leve de Koning! meermalen bleek. Onder de eerste heeft men daarenboven niet onduidelijk den wensch te kennen gegeven, da( ook deze wapenschouwing door eenen zoo roemrijken veldtogt, als djg van het vorige jaar, mogt worden gevolgd. Het een en ander, begun stigd door een voortreffelijk weder, heeft dezen dag voor alle aanwe- zenden tot een waren feest- en vreugdedag gemaakt. Onmiddellijk pp den afloop der wapenschouwing is Z. M. met hoogstdeszelfs gevolg ngap Tilburg teruggekeerd. Den i augustus. Laatstleden zondag heeft ertijdens het verblijf van Z. M. te Tilburg in den tuin achter het huis van den heer vatf Doorn aldaar waar cle Koning gelogeerd wasonder een smaakvol jp- gerigte tent, een groot diner van ongeveer een honderdtal couverts plaats gehadvaderlandsche geestdrift en vrolijkheid zaten bij die feestmaj} voor. Gisteren heeft Z. M. met de Prinsen hoogstdeszelfs zonen en klein* zonen, de troepen der 3de divisie, in het kamp bij Oirschot gelegerd t benevens de 2de brigade kavallerie en onderscheidene batterijen rijdende en veid-artillerie op de heide nabij Oirschot in oogenschouw genomen bij deze wapenschouwing is de waardige Vorst weder met de grootste geestdrift en het welmeenendst gejuich door onze dappere verdedigers ontvangen. Heden zal Z. M. nabij Eindhoven de troepen der 2de divi sie, onder bevel van den hertog van Saxen-PKeimarin oogenschouiy nemen, Gisteren is eene kar met, maart jl.nabij Bergen-op-Zoom aan gehaalde goederen, ter waarde van omtrent 10,000, van daar hier bin- nengebragtdeze goederen worden naar 's Bosch opgezonden om aldaar openbaar te worden verkocht. VLISSINGEN den 3 augustus. Zr. Ms. korvet Triton, kommat). dant Edelingis eergisteren alhier ter reede gekomen, aan boord heb bende een talrijk transport vrijwillige matrozen, bestemd voor de vloop op de Schelde. Zr. Ms. fregat Javaan en de brikken de Pantbep en de Brak zijn tot het doen van eenen kruistogt bestemden leggen als zoodanig op deze reede zeilvaardig. Men spreekt van het vermeerderen der bezetting op de forten de Nolle en de Ruiter, zoodra de sterkte van het garnizoen hetzelve zal toelaten. De gezondheids-toestand der troepen in het 4de en 5de district, zoo wel als in deze vesting, is zeer gewenscht; alle maatregelen worden door de overheden in het werk gesteld, ter voorkoming van ziekte on der de soldaten; het zoo verderfelijk bovenmatig gebruik van fruit, koudwater enz. wordt ten strengste tegengegaanook heeft men dep soldaat een dubbel ration jenever per dag doen uitdeelen, MIDDELBURG den 3 augustus. Heden is van hier gezeild het kof» schip 'de Herstellingkapt. B. de Jong naar Frederikshaven met ballast. Den 29 jtilij zijn te Delft 2 cholera-zieken in het hospitaal op genomen te Delfshaven en Vlaardingen hebben 2 cholera-gevallen plaats gehad, tloch dat uit laatstgenoemde stad was twijfelachtig. Dat deze ziekte zich te Utrecht zou hebben vertoond wordt tegengesproken. Te Amsterdam zou, den 1 dezer, de beurtschipper Runhard, komende van Rotterdam, aan de cholera zijn overleden, doch er bestaan hiervoor geene stellige bewijzen. Intussqbeu zijn door de regering dier s)ad da*

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1