CMgcmcctsc licbcrlanbisdie NIEUW STIJ DINGEN. (Sroot-Brittatijc.. #icbÊrI«nib£M. hebben plaats gehad ten welken einde ieder hunner bij deze wordt uit- genoodigd, zich op laatstgenoemden dag, des namiddags ten één uur, aan.het Lokaal der School te vervoegen. En, ten derde, dat, onder goedkeuring der Commissie, bij onderling overleg'van Heeren Profess. en Lectoren, en van den Heer Docent in in de Latijnsche Taalis vastgesteld eene Lijst der Lessenwelke aan het Lokaal der School is aangeplakt, en aan de Ed. Achtb. Heeren Bur gemeesters en Wethouders der Steden in deze Provincie ter allixie zal worden toegezonden. Middelburg, den 30 Julij 1832. Namens de Commissie voornoemd, PASPOORT VAN GRIJPSKERKE, Secretaris. De CENTRALE.DIRECTIE des Eilands WALCHEREN zal, on der nadere goedkeuring van het Departement van den Waterstaat, op Donderdag den 23 Augustus 1832, aan haar lokaal in de Abdij te Mid delburg, des voormiddags ten 10 uren, in het openbaar aanbieden te besteden Het leveren der benoodigde Dijksmnterialen voor den aanstaanden Winter en het Dienstjaar 1833, bestaande in: Masthoornen, Dragbout, Ijzer, Wormnagels, Hollandsch en Bra- bandsch Rijs Gaarden en Staken grof stook- en fijn dubbel- bandsch Dek-Riet. Zullende de Conditiënacht dagen te vorenter lezing liggen ter Griffie der voornoemde Directie, en nadere informacien te bekomen zijn aan het Bureau van den Opper-Commies te Middelburg. Middelburg, den 26 Julij 1832. PUBLIEKE VERPACHTING te VEE RE, van eene HOFSTEDE en VROONLANDEN gelegen in het Eiland IValcheren. D. van DEINSE, als daartoe gemagtigd is voornemens om op den li Augustus 1832, des voormiddags om 11 uren, op den Kampveer- tchen Toren, te VEERE, ten overstaan van den Notaris IV. M. Snijder en getuigen, publiek aan de meestbiedenden te verpachten, het navol gende als Eene HOFSTEDE, genaamd de Oranje-Polder, met deszelfs Huizing Schuur en Timmerwerk, voor den tijd van zeven jaren, thans be woond door J. van fVesteinde. Een Stuk VROONLAND gelegen te Westkapelle, in gebruik bij IV. S. Cahriëlsevoor den tijd van zeven jaren. Een Stuk VROONLAND, gelegen te Westkapelle, in gebruik bij A. van der Meulevoor den tijd van zeven jaren. De conditiën en voorwaardenop welke deze Verpachting zal plaats hebbenkunnen gelezen worden ten Kantore van bovengemelden Notaris Snijderte Veere. LONDEN den 27 julij. Gisteren hebben de ministers der vijf groote mogendheden weder eene conferentie op het bureau van buitenlandsche zaken gehouden. Het antwoord van Z. M. den koning der Nederlanden op de laatste nota der conferentie is hier ontvangen, en schijnt door de ministers der vijf mogendheden over het geheel als van een voldoenden aard beschouwd te worden. Men zegtdat de koning der Nederlanden het voorstel der conferentie noch aanneemt noch verwerpt, maar een ernstig verlangen aan den dag legt, om het geschil met Belgie in der minne te schikken. Iloogstdezelve moet verklaren, die schikking even zeer te wenschen als de conferentie zulks doet, en bereid te zijn zich daartoe belangrijke op offeringen te getroosten, in de veronderstelling dat de Belgen dezelf de gezindheid zullen toonen. Hierop moet het antwoord nederkomen en daarin geene der punten opgenomen zijn, waarop de conferentie bij zonderlijk heeft aangedrongen. Het avondblad de Courier begrijpt, dat het hoofddoel van dit ant woord is, om verder uitstel te verkrijgen; ondertusschen bekent het, aan de opregtheid van den koning der Nederlanden niet te twijfelen maar te vreezen dat het verschuiven der schikking diegenen in de hand zou werken, wier belang vordert, dat de zaken ttisschen Holland en Bel gie niet in der minne vereffend worden. Nog verneemt men dat de heer baron van Zuylen van Nyeveld aan de conferentie moet te kennen gegeven hebben, dat de koning zijn meester werkelijk verlangt de zaken ten einde te brengen en hem met de uitge- strektste volmagt bekleed heeft, om deswege met de conferentie te on derhandelen Men heeft hier nog geene regtstreeksche tijdingen omtrent de ver- rigtingen der expeditie van dom Pedroeen partiknliere brief van Bor deaux meldt alleen dat de voorhoede van zijn leger den 14 bezit van Aveiro genomen heeft en op Coïmbra voortrukte. De Portugesche armee onder dom Miguel wordt op 35,000 man bere kend die van dom Pedro kan niet meer dan 11,000 man monsteren en heeft geene ruiterij. Zijne vrienden vleijen zich, dat zijne gelederen welhaast aangevuld zullen worden door de troepen, die tot hem zullen overloopen en in een brief van Falmouth wordt gezegd, dat het 19de regement, 1000 man sterk, en de helft van een ander zich onder zijne banieren hebben geschaard. De hervormings bill, in zoo verre de vertegenwoordiging van Ier land in het parlement aangaat, is gisteren avond in het huis der lords in comité overwogen, en het rapport op heden avond bepaald. Dien zelfden avond is in het huis der gemeenten de derde lezing van de bill, strekkende ter voortbetaling van de Russisch-Hollandsche leening overeenkomstig het ten dien opzigte gesloten traktaat tusschen Rusland en Engeland doorgegaan. Naar men uit Cork schrijft zal het zich te Cove bevindende Brit- Sche smaldeel, onder bevel van den vice-admiraal P. Malcolmbinnen kort door meer andere schepen, uit de Middellandsche-zee en elders, merkelijk versterkt worden. Zoo als het thans schijnt is die scheepsmagt bestemd om de autoriteiten in Ierland des noods behulpzaam te zijn in de handhaving van orde en rust, en heeft zij daartoe ook troepen aan boord. LONDEN den 29 julij. Eergisteren is er weder eene conferentie ge houden door de ministers der vijf mogendheden. Gisteren is hier over Parijs het berigt aangekomen, dat de troepen van dom Pedro den 20 dezer, na een geringen tegenstand ontmoet te hebbenCoïmbra zijn binnengemarcheerd. Drie regeinenten van dom Miguel en vele vrijwilligers hadden zich bij hen gevoegd. De krijgsben den van dom Miguel waren op Leiria terug getrokken en vereenigden zich in de omstreken van Sancarem. 'sGRAVENHAGE den 29 julij. Bij de 130 cholera.zieken welke den 27 dezer te Scheveningen onder behandeling bleven zijn den 28 en 29 bijgekomen 68 overleden 38 en hersteld 40; zoo dat des avonds van laatstgemelden dag nog 120 personen in behandeling bleven. Alhier ter stede zijn, mede sedert den 27 dezer, 9 nieuwe zieken aangegeven, 7 personen overleden en 3 hersteld; blijvende er heden 28 onder behandeling. Men meldt uit Scheveningen, van 26 dezer, het volgende: „Heden heeft de verdienstelijke geneesheer de Beer chirurgijn-majoor en eerst aanwezend officier van gezondheid van het garnizoen te Brielle, de dienst aanvaard als dirigerend geneesheer van het cholera-ziekenhuis te Scheveningen." Van wege het departement van oorlog is de last uitgevaardigd om geene militairen naar het leger te zenden uit plaatsen waar de cholera heerscht. Ten gevolge daarvan zullen de alhier zich in vrij grooten ge tale'bevindende jagers, die naar het leger bestemd waren, vooreerst hier blijven. De berigten van het kasteel van Antwerpen houden in dat zich van den 20 tot den 27 dezer maand geene nieuwe gevallen van cholera hebben vertoond, en dat de 3 soldaten der bezetting, die nog aan de gevolgen dier ziekte leden, thans geheel hersteld zijn. Het berigt, onlangs in de Belgische leugenbladen opgedischtvan desertien en komplotten onder het garnizoen van Maastrichtwordt door de jongste direct uit die vesting ontvangen tijdingen als van allen groud ontbloot tegengesproken en gelogenstraft. ROTTERDAM den 30 julij. Tot zaturdag middag ten 12 uren zijn alhier bij de 47 op vrijdag in behandeling gebleven zieken 22 bijgeko men, 1 is hersteld, 13 zijn overleden, en tot gisteren middag zijn nog bijgekomen 52 lijders, waarvan 16 zijn hersteld en 20 overleden. Er bleven dus nog 71 onder behandeling. Tot heden middag zijn nog aan gegeven 48 personen, waarvan 7 hersteld en 15 overleden zijn; blij vende er dus 97 in behandeling. BREDA den 30 julij. Gisteren, ongeveer ten zeven uren na den middag, is Z. M. langs onze vesting gepasseerd, zich uit de residentie naar het leger begevende Z. K. H. Prins Frederik was zaturdag den zelf den weg langs gekomen. Z. Exc. de gouverneur onzer provincie is Z. M. aan den Moerdijk, de grenzen van dit gewest, te gemoet gegaan en heeft hoogstdenzelven naar het hoofdkwartier te Tilburgwaar de Koning de zen nacht vertoefd heeft, vergezeld. MIDDELBURG den 1 augustus. Eergisteren had alhierop het Vlissingsche bolwerk, op eene plegtige wijze, de uitspraak en exe cutie plaats van eene sententie in appel, in dato 8 junij, geresumeerd en gearresteerd bij het hoog militair-geregtshof te Utrecht, ten laste van Arie Jobsevan Tholen, schutter in de iste kompagnie van het 3de ba- taillon der afdeeling mobiele schutterij van Zeeland schuldig aan dood- of manslag, aan den schutter Kornelis Boluyt gepleegd, vervallen van den militairen stand en veroordeeld tot de straf van het zwaaijen van het zwaard over het hoofd, en tot een confinement in een tucht-, rasp- of werkhuis, op het grondgebied van den Staat, voor den tijd van vijf ach tereenvolgende jaren enz. De indruk welke deze criminele procedure vroeger had te weeg gebragt, gevoegd bij de bijzonderheden daartoe be trekkelijk dat de daad den 1 november 1831 in de kazerne te Vlissin- gen is gepleegden ook dat de verslagene Kornelis Boluyt van dezelfde kompagnie en mede-stadgenoot van Arie Jobse was, had de algemeene aandacht op den uitslag gevestigd, en toonde aan, hoe belangrijk hec vpor den krijgsman is, dat eene verfoeijelijke dood-of manslag aan eene» krijgsmakker gepleegd volgens de wet worden gestraft. Het garnizoen, slechts uit de isie kompagnie van het 2de bataillon der 3de afdeeling mobiele schutterij van Noord-Braband bestaande, gaf ter dezer gelegen heid weder vernieuwde blijken van de uitmuntende orde, die bij het zelve bestaat. Volgens geloofwaardige partiknliere tijding te Amsterdam ontvan gen, zou de cholera zich ook te Utrecht vertoond hebben. Uit Dord recht meldt mendat zaturdag 11. te Delfshaven een persoon aan die ziekte is overleden, en maandag 11. een te Sliedrecht, zijnde een uit Rotterdam naar huis gekomen bnggerwerker. Te Brussel is een adres aan prins Leopold in omloop hetwelk te Antwerpen opgemaakt en reeds met een aantal onderteekeningen voorzien is, en waarbij hij verzocht wordt, tegen het 67ste protocol te proteste ren, en de wensch wordt geuit, dat hij de kamers bij een doe roepen, om haar van dit stuk kennis te geven, en daarna aan Holland den oorlog te verklaren. Vrijdag avond heeft de regering te Antwerpen beraadslaagd over de protocollen en voorstellen van Holland, en is zij van oordeel geweest, dat de aanneming van het laatste protocol door de daarin voorgestelde regten en bepalingen, met de sluiting der Schelde gelijk zou staan; zij heeft eene commissie benoemd, om een adres aan prins Leopold op te stellen, en is algemeen van gevoelen geweest, zich aan het traktaat der 24 artikelen te moeten houden, en den oorlog boven verdere opofferin gen te verkiezen. Van Brussel den 29 julij wordt gemeld: „Gisteren morgen is de koning, van den generaal a" Hane-de-Steenhuyzeden kolonel Prisse zijn secretaris en geneesheer vergezeld, naar Luik vertrokken. Z. M. wordt tegen dingsdag avond terug gewacht. De graaf S. de Latour-Maubourguieuw Frnnsch gezant bij den koning der Belgen is gisteren avond te Brussel aangekomen. Men kondigt weder op nieuw het vertrek van den baron de Loe als gezant naar Weenen aan; tevens verzekert men, dat de heer Serruys eerstdaags naar Berlijn gaat. Gedurende eenige dagen hebben er in de nabijheid der kazernen gestadig vechtpartijen plaats, tusschen de koninklijke guides en de solda ten van het 3de regement; van weerskanten zijn er verscheidene ge kwetst geworden. Sedert gisteren hebben wij slechts één choiera-zieke gehadvan de uitbarsting, den 14 junij, tot gisteren, telt men hier, in 46 dagen tijdsonder eene bevolking van 100,000 zielen, slechts 111 zieken en 57 sterfgevallen. Te Gent merkt men eenige afneming in de ziekte op; gisteren waren er 11 overleden en 6 nieuwe gevallen." Van Gent den 29 julij meldt men, dat de befaamde Bauwens wel ke door liet hof van assises tot levenslangen dwangarbeid was veroor deeldter zake van den districts-cornmissaris Coppens naar het leven te hebben gestaan, van vorst Leopold gratie heeft en reeds op vrije voeten is gesteld. De Zwitsersche bondsdag heeft, in deszelfs vergadering van den 15 dezer, met eene groote meerderheid van stemmen, besloten tot de her ziening van de bestaande bondsacte. De Fransche generaal Cubières te Ancona heeft bepaalddat alle zich aldaar bevindende uitgewekenen, die geene middelen van bestaan hebbenof bij hec Fransche regement van vreemdelingen zich moeten laten inlijven, of met passen zich naar een ander land moeten begeven. (.Zie verder het Bijvoegsel, hetwelk ten elf uren wordt uitgegeven

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 2