C O 1ÉI T. w N\ 87. MIDDE.LBURGSCHË Janktrijfc. Zaturdaar 21 Julij 1832. Middelburg, den 16 Julij 1832. NIEUWSTIJDINGEN. SwitseMaub. ^Xcbetrlanbstt. De Uitgevers dezer Courant achten het noodig het Publiek te berigten dat den 1o dezer ingevoerd is de nieuwe wet op de Registratie Over' schrijving en het Zegelvan 16 Junij 11.en dat hierdoor vervalt de verpligting om de Advertentien op Zegel te schrgvenmaar dat het Zegelregt voor iedere Advertentie en bij elke plaatsingzal moeten worden voldaan. e GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt ter kennis melde Z. M. eenige vorderingen in te willigen. Dit voorstel zou detl *i_V der Ingezetenen, dat tegen den Winter-cursus, beginnende den 1 inbond van een 67ste protocol uitmaken, en de Belgische minister de October aanstaande wederom voor degenen welke aldaar de lessen voor generaal Gobletdaartegen hebben geprotesteerd, ei"en rekening inogten willen bijwonen, aan 's Rijks Vee- Artsenijschool te Met onderzoek door de burgerlijke regtnankennaar de oorzaken Utrecht gelegenheid zal worden gegeven om te kunnen worden geplaatst. j en omstandigheden der volksbewegingen van den 5 en 6 dezer, schijnt Dat d'e vereischten om aan gemelde School als kweekeling te worden sommige gewigtige ontdekkingen op te leveren een aantal personen op aangenomen (breeder omschreven in de aankondiging van de Admiuistra. welken tot hiertoe geen vermoeden was gevallen, zijn dien ten gevolge tie der Nationale Nijverheid van den 1 Junij 1832, te vinden in het Bijvoegsel der Staats-Courant van den 5 dier maand) zijn: i°. Niet beneden zestien en niet boven twee-en-twintig jaren oud; 20. Van onbesproken zedelijk gedrag; 30, Gezond van gestel, zonder ligchaams-gebrekenvan voldoende Sterkte en ontwikkeling voor het vak dat zij als Vee-Artsen zul len moeten uitoefenen 4°. Grondig ervaren in het lezen schrijven en rekenen. Dat de kweekelingen aan gemelde School genieten: kost en inwoning, onderwijs, bewassing en onderhoud hunner kleeding, tegen betaling van .Vier-Honderd Gulden 's jaars. Terwijl de aanvragen voor zoodanige plaatsing, gestaafd met de in de •aangehaalde aankondiging uitgedrukte bewijsstukken, vóór den laatsten dezer maandschriftelijk behoort te geschieden bij de Administratie der Nationale Nijverheid, te s Gravenhage. VAN VREDENBURCH. 3lm0!rii0*ti6~&t5ubtcaat. ADMINISTRATIE der DOMEINEN WEGEN VAARTEN ENZ. Provincie Zeeland. Agentschap Sas-van-Gent. AANBESTE DING. Op Zaturdng den 28 Julij 1832, des voormiddags om elf uren, zal er, ten overstaan van het Plaatselijk Bestuur van Oostburg, en in tegen woordigheid van den Inspecteur der Domeinen, in eene der Zalen van het Stadhuis aldaar, worden aanbesteed: Het gewoon dagelijks onderhoud van den zijtak des Grooten Wegs van de iste klasse No. 10, met de dmrin gelegene Heulen en Dui kers strekkende van de Haven te Breskens tot de grenzen van Oost-Vlaandereningaande met den 1 Julij 1832 en eindigende ul timo Junij 1833» zoo als zulks omschreven is in het bestek dat ter lezing legt in het Lokaal van het Gouvernement te Middelburgop de Secretarie van het Stedelijk Bestuur te Oostburgten Kantore van de Agenten van het Do mein te Middelburg en te Neuzenen voorts op de gewone Publieke Plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen te Vlissingenbij den Heer H. A. trofhp, Iloofd-Opziener over de Wegen en Vaarten in het iste Ressort. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland I. M. DELBAERE. FllANKFORT den 15 julij. Z. M. de keizer van Oostenrijk wordt op de reis door zijne Staten eerstdaags te Linz verwacht welke stad door den aartshertog Maximiliaan met zulk een geduchten omtrek van verschansingen voorzien is dat de plaats tot een der grootste en sterk «te vestingen van Europa is gebragc geworden en Oostenrijk daarin zijn grootste bolwerk in de wester-linie van verdediging heeft gekregen. Men verzekert, dat de prins von Metternich zich te Linz bij Z. M. voegen zal. Te Weenen is de cholera weder aan het afnemenmaar in Opper- Oostenrijk Bohemen en Moravie breidt zij zich op nieuw uit. Te Er- furt in Saxen, woedt zij kwaadaardig. Het Russiesch eskader, hetwelk onlangs ter reede van Dantzich verschenen is, om geschut en andere krijgsbehoeften naar Modlin over te brengen en daarentegen eenige honderd in den laatsten oorlog ver minkte soldaten in te nemenheeft den 29 junij de terugreis naar Rus land aangenomen. PARIJS den 1 g julij. De maatregelen van voorzorg, door het be stuur genomen, zijn volkomen voldoende geweest om de rust te bewa ren. De republikeinen die gisteren de inneming der bast'lle gedachten, en de ka rifstendie heden den naamdag van Hendrik K hadden te vieren, hebben zich beide tot het verspreiden var, eenige proclarratien bepaald, welke, zoo het schijnt, op de menigte geen invloed hebben gehad, De maarschalkhertog van Treviso, onze gezant te Petersbnrg is, naar men zegt, zoo weinig over het onthaal aan het Russische hof te vreden dat hij verzocht heeft uit deze betrekking te worden ontsla gen en reeds in de volgende maand zoude terugkeeren Onder de geruchteu die in omloop zijn, behoort ook nog, dat de Fransche regering eene zeer krachtige nota aan Oostenrijk heeft ge zonden, om de neutraliteit van Zwitserland te laten eerbiedigenen zich nog met het stellen van eene andere nota bezig houdtom de Staten Van het Duitsch bondgenootschap tegen alle mogelijke tusschenkomst te beschermen. Men zal voorzigtig doen met de nadere bevestiging van alle deze tijding®" af té wachten. Een der nieuwspapieren verzekert, dat, na eenige twijfeling en Vrij sterke tegenkanting van de zijde van RuslandOostenrijk en Pruis sén door de conferentie besloten zou zijn, om aan te dringen op het ontruimen der citadel van Antwerpen en andere punten in Belgie, die door de' troepen van Z. M. den koning dér Nederlanden nog bezet wor. de», als de basis eener nieuwe onderhandeling, en tevens om aan ge in de laatste dagen in verzekerde bewaring genomen. De Gazette de Bretagne deelt den volgenden brief mede uit Mos. cou tijdens aldaar de cholera heerschte, aan den heer Louyer-Killer- aykoopman te Rennesdoor eenen zijner vrienden geschreven Het middel om zich tegen de cholera te vrijwaren, is dezelve niet te vreezen, en gezond voedsel, en niets raauws of anders moeijelijk ver. teerbaars te nuttigen. Men moet zich ook tegen vochtigheid of nat* worden beveiligen en zich aan geenerlei hoegenaamde uitsporigheid over. geven. Ik heb verscheidene malen een der hospitalen alhier bezocht, hetwelk door eenen mijner vrienden wordt bestuurden gelegenheid ge had om de cholera.lijders in alle tijdperken der ziekte te zien; velen hunner heb ik aangeraakt zonder dat het mij iets hoegenaamd heeft ge. hinderd. Mogt er ten uwent iemand beginnen te braken, of een diar. rhea krijgen doe hem dan maar een aftreksel van Kruizemunt drinken en mogt hij door krampen worden overvallen, doe hem dan met essence van Sul. Ammoniac wrijvenom hem in eene overvloedige uitwaseming te brengen." LEEUWARDEN den 13 julij. Dezer dagen worden alhier in het lo kaal van het Nut van het Algemeen op het Aardenwaltjeten toon gesteld de negenhonderd voorwerpen vervaardigd van hout en ijzer van de kanonneerboot no. 2en bet mag alleen de moeite waard geacht wor. den, deze fraai bewerkte voorwerpen in oogenschouw te nemen. De. zelve leveren een bewijs opwat de kunstvlijt van Oud-Nederland ver mag. Gedurende 14 dagen blijft de gelegenheid ter bezigtiging open. gesteld. 's GRAVENHAGE den 18 julij. Heden is door Z. Exc. den baron van 1'allandt van Keppelminister van Staat, belast met de generale dl- rectie voor de zaken der Hervormde kerkvergezeld van den heere se- cretaris en adviseur Janssen de zeventiende vergadering van de algeméetfa synode der Nederlandsche Hervormde kerk gesloten. Bij de veertientot op gisteren middag te 's Gravenhage aangege ven cholera gevallen zijn sedert tot heden voormiddag twee-en-twintig nieuwe aangiften gedaan de vijf overleden lijders zijn ook sedert met twee vermeerderd; het getal der herstelden bedroeg twee. In den loop van maandag en den daarop volgenden nacht zijn te Scha. veningen bij de 19 zieken nog 22 gekomen, waarvan 8 overledenen geene hersteld zijn zoo dat er gisteren ochtend 33 onder behandeling waren, In den loop van dingsdag tot heden morgen zijn weder bijgekomen 13 ziekenoverleden 9 personen en niemand hersteldblijvende alzoo il» behandeling 37 zieken. De weerzin der zieken, om zich naar het hospi taal te laten overbrengen, schijnt eenigzins te verminderen, dewijl gis teren daarin negen personen opgenomen waren. Gisteren is men begon, nen met aan de talrijke behoefcigen der plaats eene goede warme spii* uit te deelen. Hiervan heeft men rede zich eene gunstige uitwerking tot keering der ziekte te beloven. Volgens alhier ontvangen vrij geloofwaardige berigten uit Lbndenj van den 14 dezer, bleef de conferentie bij den Koning der Nederlanden aandringen op Zr. Ms, toetreding tot het traktaat der 24 artikelen, ter wijl men inmiddels voortdurend de krachtigste pogingen bleef aanwenden om, op eene stellige wijs, te verkrijgen en voorloopig vast te stellen de bepalingen, welke, overeenkomstig de voorbehoudingen der drie Noordsche mogendheden, in een verdrag met Belgie zullen moeten woi> den opgenomen. Intnsschen zon de conferentie het verlangen der ont ruiming van de citadel van Antwerpen, op den 20 dezer maand, in dien zin hebben doen verstaanals daarmede alleen te hebben bedoelddat die ontruiming zou kunnen plaats grijpen ten gevolge van een vóór dien tijd gesloten verdrag tusschen Nederland en Belgie. Men bragt hiermede in verband dat de admiraal Malcolm bet steven naar het kanaal heeft gewend, en beschouwde zulks als geschied te zijn, om alle denkbeeld, als wilde men de genoemde ontruiming door dwangmiddelen daarstellen, te doen verdwijnen. pen reiziger, hier aangekomen, verhaalt het volgende, en Wij kunnen voor de waarheid van zijn verhaal instaan „Eenige officieren der schutterij waren, op hunne zomerreis, tot Cleef gekomen, in het oogenblik dat de Pruissische troepen de stad uittrok- ken tot het uitvoeren van exercitien. Onze officieren bleven dus op hunnen weg staan, en beschouwden de fraaije houding der troepen. Toen, na de eerste manoeuvres, het rust gekommandeefd was, naderde hun de kommanderende officier, salueerde hen met ziinen degen, eti wenkte hen om te naderen; aan deze uitnoodiging voldoende, werden zij door den bevelhebber met hartelijkheid Ontvangen, alle officieren om ringden hen en heteden hen welkom. Moest hun dit onthaal aangenaam zijn; riet weinig werd hun gevoel daarbij verhoogd, door het hooreti aanheffen van ons geliefd koor Wilhelmusdoor een overheerlijk veld- tnuzijk uitgevoerd. De dagen, die hec verlof aan onze officieren toe stond bragten zij in gezelschap van de Pruissische officieren op de al leraangenaamste wijze door en hadden dikwerf het genoegen om te hooren herhalen dat de Hollandsche schutterij ook in Pruissen de ach ting geniet, die hun standvaste moed en Vaderlandsche trouw aan iedec regtschapen krijgsman moet inboezemen. 's HERTOGENBOSCH den 16 julij. In den namiddag van dén 14 dezer, tusschen 5 en 6 uren, barstte er over de gemeenten Berlicum en Middelrode een zwaar onweder los, hetwelk uit het Zuid-Westen op kwam en zich in twee deelen over deze gemeenten uitbreidde» Pat

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1