N°. 86. MIDDELBUBGSCHE COUEAN Donderdag 10 Julij 1832. publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. Beftettbm aftuig. aanbesteding. SÜgcmccue iücbctrlattböcltc fïtaAt;scftap)Uj. ©r00t-33rittati)6. Heberlattbitt. De Uitgevers dezer Courant achten het noodig het Publiek te berigten dat den 1o dezer ingevoerd is de nieuwe wet op de Registratie Over schrijving en het Zegelvan 16 Junij 11en dat hierdoor vervalt de verpligting om de Advertentien op Zegel te schrijvenmaar dat het Zegelregt voor iedere Advertentieen bij elke plaatsingzal moeten worden voldaan Burgemeester en wethouders der stad middelburg Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zonde mogen aangaan, dat, ter voldoening aan art 36 der Wet van den 21 Mei 1819 Staatsblad no. 34), voor den ophef van het regt van Patent, op den 20 dezer en volgende dagen, aan de Huizen der Ingezetenen, eene omschrijving zal worden gedaan, tot ze kerheid dat alle Pacentpligcige Personen van het vereischce Patent zijn voorzien. Wordende mitsdien een iegelijk aangemaandom ten dezen opzigce de noodige opgave te doen aan de Beambten, welke, van wege de Admini. stratie der Lands Directe en Plaatselijke Belastingen, tot deze omschrij ving zijn gemagtigd. Gedaan ten Raadbuize der Stad Middelburg, den 16 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS, Secretaris. De HOUTVESTER in het tweede Jagt-DistrictProvincie Zeeland ontwaard hebbende, dat meest alle de privative of gereserveerde Jag- ten in voornoemd District niet behoorlijk zijn afgepaald overeenkomstig Art. 16 der Wet op de Jagt en Visscherij, van 11 Julij 1814, en dat het gevolg daarvan zoude kunnen zijn dat de Eigenaren of Huurders van voorschrevene gereserveerde Jagten het effect der reserve kwamen te verliezen brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbende Eigena ren en Huurders van privative Jagten i°. Dat, ingeval zij eenig effect der reserve willen genieten, de Jagten zullen moeten zijn afgepaald, op den voet en wijze zoo als zulks bij meergemeld Art. 16 der Wet van 11 Julij 1814 is voorgeschreven 2°. Dat de Jagt-palen bij dat artikel bedoeld volgens besluit van den Heer Gouverneur van dit Gewest, van 24 Augustus daaraanvolgende, in der tijd ter kennisse van de belanghebbenden gebragtop geen verde ren afstand dan op die van 200 Roeden QRijnlandsch") van eikanderen zullen mogen worden geplaatst; En 30. Dat, ingeval aan deze bepalingen niet zal zijn voldaan, door of van wege de Houtvesterij geene surveillance op de privative Jagten zal kunnen worden gehouden. Middelburg, den ia Julij 1832. De Houtvester voornoemd, J. F. BIJLEVELD. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN, WEGEN, VAARTEN enz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP MIDDELBURG. Op Woensdag den 25 Julij 1832, des middags ten één uur, zal er, ten overstaan van het Plaatselijk Bestuur van COLIJNSPLAAT en onder voorzitting van den Heer Inspecteur der Domeinen in eene der zalen van het Stadhuis aldaar, worden aanbesteed: 1°. Het maken van eenen nieuwen houten Spuiduiker in de Haven te Colijnsp/aatbenevens het leggen van 40 vierkante ellen Rijzen Stortebed het uitdiepen van den Spuiboezem het vernieuwen der binnen Paalrei van het Noordelijk Havenhoofd met 42 Dennen Palen a°. Het driejarig onderhoud der Domaniale Havenwerken te Colijns- plaatmet het dagelijksche bewerken der Spuijingen; Zoo als een en ander nader omschreven is in de Bestekkenwelke ter lezing leggen in het lokaal van het Gouvernement te Middelburg; op de Secretarie van het Plaatselijk Bestuur te Colijnsplaatten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Neuzen, en op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer II. A. Tromp, Hoofd opziener over de Wegen en Vaarten in het iste Ressort te Vlissingen. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN gelegen in het Eiland IValcherenover den jare en Oogst van 1832. D. vanDEINSE, als daartoe gemagtigd is voornemensom, op de on- dergemelde dagen en plaatsen, publiek aan de meestbiedenden te Verpach ten de navolgende TIENDE-VRUCHTEN over den Jare en Oogst van 1832 als Te VLISSINGEN ten overstaan van den Notaris Ab. van der Swaltne en getuigen, op Dingsdag den 24 Julij 1832, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de juris dictie der Gemeenten van KoudekerkeBekerke Melis-en Mariekerke, Westkapelle, Zontelande Ritthem Oost- en Westzoulnirg, Bottinge, Hoogelande en een gedeelte van Stad Middelburgs.Ambachten. Te VEERE: ten overstaan van den Notaris IF. M. Snijder en getui gen, op Zaturdng den 28 Julij 1832, des morgens ten 10 uren, de Do maniale KOORN- en andere TIENDEN, gelegen onder de Jurisdictie der Gemeenten van VeereKleverskerkeBrigdamme, St. Laurens, Ga- pinge SerooskerkeVrouwenpolder, Oostkapelle Grijpskerke, Aagte- kerke Domburg en een gedeelte van Stad Middelburgs.Ambachten. De Conditiën en Voorwaardenop welke deze Verpachtingen zullen plaats hebben, kunnen gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te FHssingen en Feerehier boven gemeld. Wordende voorts een ieder gewaarschuwddat, bijaldien de Tienden van vorige jaren onbetaald mogten zijn verbleven zijlieden niet als Pach ters of Borgen zullen worden toegelaten, en dat de 10 prCt. onkosten dadelijk bij de Verpachting zullen moeten worden voldaan. LONDEN den 13 julij. In den Courier van den 11 dezer leest men De vercegenwoordigens der vijf mogendheden zijn gisteren aan het ministerie van buitenlandsche zaken bijeengekomen en hebben eene lange conferentie gehouden over de jongste mededeeling der Nederlandsche regering. De uitslag dezer beraadslagingen was het besluit, om nogmaals een voorstel aan genoemde regering te doenhetwelk de conferentie van dien aard beschouwt te zijndat het de meeste kans oplevertom tot eene voldoende en eindelijke schikking van dit moeijelijke vraagstuk te geraken. Men verneemt, dat de conferentie, getrouw aan hare jegens Belgie aangegane verpligting, en overeenkomstig de verklaringen, door haar bij herhaling in naam der vijf mogendheden gedaan, blijft aandringen op de ontruiming van het Belgisch grondgebied door de Hollanders, als den grondslag van alle nieuwe onderhandelingmaar aan den anderen kant wordt aan den Koning der Nederlanden op verscheidene punten toegege venwaardoor, zonder aan de vorderingen der Belgen in het wezenlijke te kort te doenaan hem een goede grond zal opgeleverd worden om het nieuwe voorstel der conferentie, hetwelk verklaard wordt finaal en beslissend te zijn, aan te nemen. Mogt de Koning weigeren tot het nieuwe voorstel toe te treden, dan zal aan alle onderhandeling een einde gemaakt worden, en dan gelooft men dat Groot-Brittanje en Frankrijk ten behoeve van Belgie zullen tusschen beiden komen. Het is niet ongepast hierbij aan te merken, dat er geen genoegzame tijd is verloopen, om de conferentie in staat te stellen, zich nopens de gevoelens van koning Leopoldmet betrekking tot het onderhavige bij zondere voorstel te verzekeren; men hoopt echter, dat hij daartegen niec zal protesteren." In zijn nommer van heden spreekt de Courier van stellige berigten uit Brussel, volgens welke vorst Leopold weigeren zoude in nieuwe on derhandelingen te treden up een anderen grondslag dan de ontruiming van het Belgisch grondgebiedmaar dat hijverondersteld dat die ontrui- ming vooraf plaats had, zich niet wilde onttrekken aan onderhandelin gen gegrond op het beginsel van wederkeerige toegeeflijkheid. LONDEN den 15 julij. Men verzekert, dat hier berigten ontvangen zijn omtrent een opstand in Litthauen. In alle de bosschen moet een partijgangers-oorlog tegen de Russen gevoerd worden, en in bet bosch van Swietokryz zou een detachement kozakken door de oproerigen ge heel in stukken gehouwen zijn. 's GRAVENHAGE den 16 julij. Bij de 11 zieken, die te Scheve- ningen vrijdag morgen onder geneeskundige behandeling bleven, zijn tot zaturdag morgen nog 6 zieken gekomen, terwijl 1 hersteld is en 2 over leden zijn, zoodat toen nog 14 zieken overbleven, waarbij tot zondag morgen nog 4 zieken zijn gekomenzijnde voorts nog 3 hersteld en s overleden, blijvende er toen 13 zieken overig; van gisteren tot heden morgen (maandag), zijn bijgekomen 13 zieken, overleden 5, hersteld 2, onder behandeling gebleven 19, De bovenstaande mededeeling levert het droevig bewijs op dat de ziek te er nog verre van af is om vermindering of verzachting te ondergaan; wij achten ons verpligt dit te doen opmerken, en evenzeer om niet te verzwijgen, dat de cholera zich sedert 11. vrijdag avond ook in deze residentie geopenbaard, eenige op onderscheidene punten der stad woon achtige ingezetenen aangetast, en gisteren 2 daarvan heeft doen be zwijken. Staats-Courant. Hetgeen dezer dagen is gemeld, nopens een vaartuig rnet talk ge laden dat door eenige Scheveningsche visschers in zee zou zijn ont dekt is niec van allen grond ontbloot. Wat er echter van dit geval waarheid is, kan men nog niet met zekerheid zeggen; doch het is te ver moeden dat er door hun eenen ongeoorloofden handel in visch is ge dreven geworden. De politie is bezig het gebeurde te onderzoeken en men zegtdat er heden reeds eenige Scheveningers daarover verhoord zullen worden, Ook heeft men bevonden dat er in de vorige maand, door verschillende Scheveningsche vrouwen, vet en talk was verkocht, en dat er door eenige goud geld was gewisseld geworden. Door HH. MM. den Koning en de Koningin is, ten behoeve der door de omstandigheden noodlijdenden te Scheveningen, aan burgemees ter en wethouders dezer residentie ingezonden eene gift van 1000. Men verneemt, dat de ltollecte, welke heden alhier, ten behoeve der noodlijdende Scheveningers, aan de huizen der ingezetenen is gedaan met de vrijwillige giften, eene som van 10611 heeft opgebragr. Z. M. heeft bij besluit van den 10 dezer, op het Loo genomen, met uitbreiding van hoogstdeszelfs besluit van den 28 februarij 1828 bepaald dat voortaan geene vergunningen aati landverhuizers voor den doortogt door Nederland zullen worden verleend dan voor zoo verre het blijken zal, dat de schepen, voor bun vervoer bestemd werkelijk in eene Nederlandsche haven zijn of zullen worden ingeklaard en aldaar voor het onderhoud van die landverhuizers uitgerust. MIDDELBURG den 18 julij. Een alhier ontvangen brief uit Maas tricht, van den heer luitenant IFiessnergedagteeketid den 8 dezer, ver meldt eene soortgelijke ontmoeting met de Belgen als kort te voren den heeren IFiegand en Verschuur was wedervaren. Gemelde officier de reis uit Gelderland naar die vesting, over Aken, genomen hebbende, had zich van een Pruisisch pas voorzien, hem door den kolonel Lazaras, welke aldaar zoo veel als consul is, ter hand gesteld. Van Aken vertrokken met een ander Hollnndsch officier, wiens naam in den brief niet wordt vermeld, doch die vrouw en kinderen bij zich had, waren Zij bij twee detachementen der Belgen gelukkig doorgekomendoch bij een derde detachement, op een uur afscands van Maastricht, genaderd, werd de

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1