N\ 85. MIDBE.LBURGSCHE C O liiÈA N T. Dingsdag Hjrtifu&tie flukliCftiisit. r. 17 Julij 1832. ,..j vusmfl. 1 1 - i ^Département nan NIEUWSTIJDINGEN. ShtitéclilAttb. (öruïot-Bcittattje. jftrawfcrij it. De Uitgevers dezer Courant achten het noodig het Publiek te berigt, schrijving en het Zegel, van 16 Juni'j 11., en dat hierdoor vervalt Zegelregt voor iedere Advertentie en bij elke plaatsingzal moeten De GOUVERNEUR, van de Provincie Zeeland brengt bij deze ter kennis der belanghebbenden, dac door Zijne Excellentie den Heer Opperjagermeester van Zijne Majesteit, Opperhoutvester voor de Noor- delijke Provinciën, met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbaren de Gedepu teerde Staten, is bepaald: dat de Jagt op Ganzen, Eenden en Water snippen in die Provincie zal geopend zijn op den i Augustus aanstaande; met dien verstande echter, dat dezelve, wat de publieke Jagt aanbelangt, op het Water, langs de Stranden en Oevers van Wateiplassen en op Inge moerassige Landen alleen geopend wordten bepaaldelijk gesloten blijft in en langs Bosschen alsmede op Bouw- en Weilanden tot het gewo ne Jagtveld Ibehoorende. Zullende de opening van de Groote Jagt nader worden bekend gemaakt. Middelburg, den 12 Juljj 1832, De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt ter kennis der Ingezetenen dat tegen den Winter-cursus, beginnende den 1 Octo- ber aanstaande wederom voor degenen welke aldaar de lessen voor eigen rekening mogten willen bijwonen, aan 's Rijks Fee-Artsenij school te Utrechtgelegenheid zal worden gegeven om te kunnen worden geplaatst. Dat de vereischten om aan gemelde School als kweekeling te worden aangenomen (breeder omschreven in de aankondiging van de Administra tie der Nationale Nijverheid van den 1 Junij 1832, te vinden in het Bijvoegsel der Scaats-Cotirant van den 5 dier maand) zijn 1°. Niet beneden zestien en niet boven twee-en-twintig jaren oud; 20. Van onbesproken zedelijk gedrag; 3°. Gezond van gestel, zonder Iigchaams.gebrekenvan voldoende sterkte en ontwikkeling voor hec vak datzij als Vee-Artsen zul len moeten uitoefenen 40. Grondig ervaren in het lezen schrijven en rekenen. Dat de kweekelingen aan gemelde School genieten: kost en inwoning, onderwijs, béwassing en onderhoud hunner kleeding, tegen betaling van Pier-Honderd Gulden 's jaars. Terwijl de aanvragen voor zoodanige plaatsing, gestaafd met de in de aangehaalde aankondiging uitgedrukte bewijsstukken, vóór den laatsten dezer mnandschriftelijk behoort te geschieden b.jj de Administratie der Nationale. Nijverheid, te 's Gravenhage. Middelburg, den 16 Julij 1832. VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat van heden af ten zijnen Kantore kunnen worden geligt de be wijzen van inschrijving in het Grootboek h 5 pet. voor de bij hem overgebragte Recepisseti van No. 62 it 75, Middelburg, den ió Julij 1832. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad en al wie zulks verder zoude mogen aangaan, dat, krachtens Zr. Ms, besluit van den 28 Junij dezes jaars, No. 9, de met I Januarij 1830 ingevoerde of gecontinueerde Stedelijke Belastingen, provisioneel, tot nadere arrestering der voorgedragen tarieven, op den- jtelfden voet als in de zes eerste maanden van dit jaar heeft plaats ge had voor zoo veel noodig, tot den 1 October aanstaande zullen wor den geheven. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en in dezer Scads-Couranc geplaatst. Middelburg, den 12 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat bij hun is ingekomen bet Kohier van Patencregt over hes iste kwartaal dezes jaars, en dat dit Kohier is gesteld in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belas tingen alhier, ten einde het bedrag daarvan te innen, op de termijnen die bij de bestaande wetten zijn voorgeschreven. En ten einde niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekon digd en aangpplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ LEVELD. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN noo- digen bij deze elk en een iegelijk uit, welke daartoe genegen mogt zijn en tevens de vereischte geschiktheid bezitten, om, wanneer onverhoopt de Cholera-epidemie binnen deze Stad mogt uitbreken in het alhier in gereedheid gebragt wordende Lokaal ter verpleging van de door gemelde epidemie aangetast wordende minvermogende en behoeftige In- en Op gezetenen dezer Gemeente, tegen eene behoorlijke bezoldiging, als Hos pitaal-meester en Ziekenvader te worden geplaatstzich daartoe vóór den laatsten dezer maand, des morgens tusschen 10 en 12 uren, ter Ste delijke Griffie aan te melden; geschiedende gelijke oproeping aan al die- j dat den o dezer ingevoerd is de nieuwe wet óp de Registratie jjVcfi e verpligting om de Adverteiitien op Zegel te schrgven maar dat hét worden voldaan genen, welke als Mannelijke en Vrouwelijke Oppassers der Zieken, zod in het voormelde Lokaal als aan het op te rigten Geneeskundig BureaU mogten verlangen geplaatst te zijn. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt mitsgaders in de Middelburgsche Courant geplaatst, Vlissingen, den tó Julij 1832. Burgemeester én Wethouders voornoemd 1 J. J. B E C K E R, Ter ordonnantie van Huu Ed. Achtt). De Stads-Secretaris A. van deR S W A L M Bij Vonnis der Regioank van Eersten Aanleg, zitting houdende fê Middelburg, van den 27 Junij 1832, is afwezig verklaard de Persöötl van MATTHAEUS ISAAC REITZ. FRANKFORT den ro julij. De berigtendat de Diiitsche horlds* vergadering zich ernstig bezig hield inet het beramen van maatregelen» ten einde den geest van omwenteling en woeling, die zich in de laatstd tijden ook in verscheidene Duitsche Staten heeft geopenbaard in zijtletl loop te stuiten, zijn bevestigd, en thans is werkelijk ter dier zake eetl zeer breedvoerig besluit van genoemde vergadering, waardoor Oostenrijk en Pruissen zich voorstellen dat oogmerk te zullen bereiken, open 1 i.ifebe kend gemaakt. Dit, vooral in de tegenwoordige tijdenzeer gewigtigii en opmerkelijke stuk draagt de dagreekenirig van 28 jürtlj eh voert töt opschrift: Maatregelen tot handhaving der wettige orde en der rust iti het Duitsch verbondM Met deze verklaringen van Oostenrijk en Pruissen hébben de geval, magtigden van al de overige Boncls-Statenelk afzonderlijk, de een itt kortere, de ander in meer uitgebreide bewoordingen zich vereenlgd. De verklaring, waarbij de gevolmngtigde van Z. M. den koning def Nederlanden, als grocit-bercog van Luxemburg, de door Oostenrijk etf Pruissen voorgestelde besluitert goedkeurt, hoiidt onder anderen in: dal Z. M. de koning groothertog vastbesloten heeft, om, ter bereiking vaii het groote doel, hetwelk de beide Stat 11 zich hebben voorgesteld, naaf zijn vermogen mede te werken, gelijk hoogstdezelve wederkeerig ook bij voortduring hoogt, dal Van den kant der gezamenlijke leden van het Per- bond de geschikte maatregelen zullen genomen wordenom de regten Wél* ke hoogstdezelve ah groothertog van Luxemburg heeftte handhavenétt dat daarbij de onder anderen in art. 26 der slot-akte van 15 mei 18a® beschrevene bepalingen niet uit lier oog zullen worden verloren." LONDEN den 11 julijOnze dagbladen behelzen iliets stelligs WS* geus nieuwe bes kéten der conferentie, maar daarentegen velerlei rede neringen nopens de laatste voorstellen der Nederlnndsche regering, van welke redeneringen de slotsom is, dat de Belgische zaakgelastigden Wel voortdurend op de dadelijke uitvoering van het verdrag van 15 novem ber blijven aandringen, maar dat daaromtrent toch hoogstwaarschijnlijk een nieuw uitstel noodig zal zijnzullende de conferentie dus ookzoo als genoemde bladen meenen bij voorraad niet tot krachtige maatregelen overgaan, en de zaak omtrent de ontruiming van het kasteel van Antwer pen mede bij voorraad laten rusten. Zondag is er een kabinetsraad bijna vier uren lang vergaderd geweest. Zaturdag-heeft de Belgische ministerde generaal Gobleteen lang ge sprek met lord Palmerston g.ehad, die vervolgens ook een bezoek van de ministers der conferentie gekregen heeft. De ministers der vijf mogendheden zijn gisteren namiddag op het bu reau van bnitenlandsche zaken vergaderd geweest, en hebben eene confe rentie gehouden. Vóór die bijeenkomst heef: graaf Grey een iaftg gesprek met lord Palmerston op dat bureau gehad. Eindelijk is de expeditie van dom Pcdro naaf Portugal op weg. Zij is den 27 der vorige maand van St. MiChiels gezeild en bestond, naar de laatste opgave van daar, uit 9000 man Portugesche linietroepen» 1500 man Engelsche en Fransche soldaten en 2200 zeelieden. Het volk was met een zeer goeden geest bezield en een voordeelige wind scheen den tpgt te begunstigen. Dom Pedro heeft eene proclamatie ann de Portugezen gefigt. Hij zegt, dat hij aan het hoofd van zijn leger optrekt om hen van het juk der dwingelandij te bevrijden, hun vrede, verzoening en vrijheid aanbieden de. Hij noodigt hen allen uit zich onder de vanen van hunne wettige koningin dona Maria II te scharen Zich moedig te houden op zijne bescherming te rekenen en hunne eer te redden. Hun roem en welvaart is al wat hij bedoelt; de onderdrukten wil hij verlossen, de orde herstel len en den wettigen troon zijner dochter met de constitutie weder op- rigten. De cholera neemt weder toe in Londenzij vertoont zich in de cityen ook onder de deftige standen der maatschappij. PARIJS den 10 junij. De Nederlandsche gezant, de heer FageU alsmede de heer LehonBelgisch minister bij ons hof, hebben gisteren eene langdurige conferentie bij den minister van buiteniandsche zaken gehad. Men zegtdat de minister aan de beide gezanten zou te ken nen gegeven hebben dat hij eerstdaags eene' nota aan het Haagsche ka binet zoude zenden, Volgens het dagblad de F/ni stère, zou de schout bij-nacht Labre- tonnière aangesteld Zijn tot bevelhebber over een smaldeel, hetwelk ter waarneming naar de Schelde zou gezonden worden.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1