N\ 83. MIDBELBÜBGSGHE C O E ■Ats Donderdag- 12 Julij 1832. 33cfsCubmaEi«0c«. 3m0iMt0altc~,Sj»nbtcaat. i^cfesvlattbödïe iïtaatscïiajjjjij. jN i ITWSTlj DING EN. -.vp- 't j- .rv'S5 5 'd*l A, k:; MWOS ht": KL'" 'S'j," faf :V»-. De Uitgevers dezer Courant achten het noodig het Publiek te berigten dat den 1 o dezer ingevoerd is de nieuwe wet op de Registratie Over— schrijving en het Zegelvan 16 Juni'j 11., en dat hierdoor vervalt de verpligting om de Advertentien Op Zegel te schrijven itiaat dat het Zegelregt voor iedere Advertentieen bij elke plaatsingzal moeten worden voldaan. n» REGLEMENT op het verkoopen van ZEEVISCH binnen de Stad Middelburg. (Vervolg en slot. Zie oiis vorig No.) Art. 22. Bepaling omtrent den afslag. De verkoop moetende geschieden bij vermindering en mijning, zal de afslag plaats hebben met tien cents, wanneer de in hel park geplaatste koop door den afslager wordt ingesteld boven de vijf gul dens, en met vijf cents wanneer de instel is van vijf guldens of daar beneden. Art. 23. Bepaling omtrent de mijning. Geene inijning mag geschieden an ders dan na dat de 'vierde loopcr zal zijn gehoord ook zal, met uitzondering der marktvrouwen, niemand meer als eenen koop achter den anderen mogen koopen maar ten minste eene tusschcnloop van zes koopen moeten plaats hebben. Door de beambten bij de Vischmarkt, mitsgaders door den eigenaar of aanvoerder, zal niet mogen worden gemijnd zullende ook niemand mogen mijnen dan op zijn eigen naam. Art. 24. Toewijzing der koopen. Indien meer dan eene stem bij de mijning zal zijn gehoord wijst de afslager den koop toe, aan dengenen wiens stem hij het eerst onderscheidenlijk heeft gehoord. Indien ecnige twijfel daaromtreutbij hein be staat, moet het lot heslissen. Art. 25. Publiekmaking der koopen. Het bedrag van den koop zal door den afslager met luide stemme worden bekend gemaakt, zullende door hem van eiken koopin een daartoe aan te leggen registerworden opgetcekend de namen der koopers en verkoopersalsmede de soorthoeveelheid mitsgaders de koopsom der verkochte Visch. Art. 26. Kosten van den afslag. Wegens kosten van den afslag zal door de koopers twee en een half ten honderd van de koopsom met het bedrag van dezelve, dadelijk na dat de koop is toegewezen, ten behoeve van den afslager, jn deszelfs handen worden uitbetaald zijnde echter van deze verpligting uitgezon derd de personen in artikel 3o vermeldvan welke het verschuldigde niet voor na twee uren des namiddags zal worden ingevorderd. Ingeval van wanbetaling, is de afslager bevoegd om de gehrekigen in het vervolg crediet te weigeren. Art. 27. Verrekening met de Verkoopers. Zoodra de afslag geëindigd is zal de afslager aan de verkoopers rekening doen, en eene nota aan hen uitrei ken, zoo van de verkooppenningen en onkosten, als van het zuiver provenu, het welk door hem, alvorens de markt te mogen verlaten, aan alle de verkoopers zal moeten worden uitbetaald. Ingeval van verschil, kan door dezen van den afslager een uittreksel worden ge vraagd, uit het hij artikel 25 voorgeschreven register, die zulks alsdan vcrpligt is te geven, tegen betaling van vijf cents, te voldoen door dengenen, ten wiens be hoeve hetzelve wordt afgegeven. Art. 28. Loon van den Afslager. Voor het inzamelen der Gelden alsmede Voor het voorschot van het provenu derzclve en het instaan voor alle wanbetaling, mitsgaders voor het gebruik der hennen en het loon van den omroeper zal door de eigenaars of aanvoerders aan den afslager moeten worden betaald, twee en een half ten honderd van het onzuivere provenu der verkochte Visch Ingeval de visschers of eigenaars hunne Visch met eene schuit afzenden, zonder eenig opzigtzal de afslager, voor die Visch zorg dragende, hij de verrekening der gelden, hoven deszelfs gewoon loon, twee en een half ten honderd commissie, van het onzuivere provenu voor zich mogen afzonderen. Art. 29. Verbod tegen afzonderlijke Vischplaatsen. Het is verboden, om zich met eenigc Visch op de straten kaaijcn ot grachten, te koop te stellen, op de boete hij artikel 1 bepaald. Art. 3o. Huur der Vischbanken. De personen, welke eene bank op de visch markt verlangen ten einde de door hun op den afslag gekochte Visch aldaar te koop te veilen, zullen zich tot dat einde hij den alslager vervoegen, welke hen, tegen betaling van dertig centsvoor den tijd van eene week eene bank ten ge- bruike zal toewijzen. Ingeval van wanbetaling, is ook hier van toepassing het bepaalde hij art. 26. Art. 3i. Invordering der bankgelden. De afslager is gehouden, om den huurprijs van gezegde 'banken, wekelijks, van de vischverkoopersten behoeve der Stad in te vorderen. Art. 32. Schoonhouden der banken. De personen, welke zich van eene bank op de Vischmarkt hebben voorzien zijn vcrpligtdezelve dagelijks na gemaakt ge bruik schoon te makenop verbeurte van 5o cents. Art. 53. Benoeming van beambten. Tot hel keuren en afslaan der Visch mits gaders liet gadeslaan van alles, wat hij dit reglement is voorgeschreven zullen, door het Stedelijk Bestuur, een afslager, twee of meer keurmeesters en eenen markt- knechtuf marktvrouw, worden aangesteld en bcccdigd cn zulks op zoodanige instruc- tienals door hetzelve bereids zijn of' zuilen worden vastgesteld. Art. 54. Onderlinge hulji der beambten. De beambten der Vischmarkt zul len eikanderen, hij ziekten of wettige afwezendheid adsistcren en de noodige hulp verlecnen. Art. 35. Verpligting van den markt knecht of marktvrouw. De markt- knecht of marktvrouw is gehouden de Vischmarkt te reinigen, en te zorgen dat alle vuilnis van daar geweerd worde hij ol zij zal buitendien alles tot den afslag in gereedheid brengenen aan de keurmeesters opgeven de namen der visschersde soorten der Visch en wie der visschers het eerst is gekomen. Art. 36.. Revocatie vroegere bepalingen. Alle voorgaande Stedelijke verorde ningenbetrekkelijk de Vischmarkt of den verkoop der Zcevisch zullen, ten ge volge der bepalingen in dit reglement voorkomende, worden gehouden voor ver- vallen. Art. 07, Vervolging der overtredingen. Alle overtredingen van de bepalin gen in dit reglement vervat, zullen worden bekeurd en vervolgd, overeenkomstig de bestaande verordeningen zijnde de Commissaris van Politic henevens de Agen ten van Politie en Veldwachters, speciaal gelast, voor de handhaving van dit regie ment sliptclijk zorg te dragen. Art. 58. Verdeeling der Boeten. De boeten zullen komen ten behoeve van de Stad. En wordt een iegelijk aangemaand om zich sliptclijk te gedragen naar den in houd van bovenstaand reglement, welks bepalingenop den vijftienden Julij aan staande, in werking zuilen komen. Zullende, opdat niemand hiervan onkundig zij, deze worden gedrukt, afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Cpurant geplaatst. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 2 Julij i852. Burgemeester en Wethouders voornoemd BIJLEVELD, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren VAN PANIIUYS, Secretaris. BURGEMEESTER cn WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, gelet op hunne Bekendma king van 4 J1111 ij jl.noodigen bij deze andermaal elk en een iegelijk uit die Gehuwd of Ongehuwd, daartoe bereidvaardig zijn, om zich als Vrouwelijke of Mannelijke Oppassers der eventuele Cholera Zieken, in het lokaal ter vrijwillige verpleging van zoodanige minvermogende In- en Opgezetenen dezer Stad ingerigt, te laten emploijerenterwijl aan elk der zoodanige»van Stadswege zal worden uitbetaald, weke lijks, f 6, zullende buitendien aan hun vrije Kost en Inwoning in bo vengemeld lokaal worden verleend. Al wie zich daartoe mogen verlangen aan te dienen, vervoege zich ter Stedelijke-Griffie vóór den afloop dezer maand, des morgens tHS» schen 9 en 12 uren. Zon- en Feestdagen uitgezonderdten einde zich aldaar te laten inschrijven. En opdat niemand hiervan onkundig blijve zal deze worden afgekort» xligrt en in deze Stads-Courant geplaatst Gedaan te Middelburg, den 9 Julij 1832. Burgemeester eri Wethouders voorrioerad B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. VAN PANHUVS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien ztflks zoude mogen aangaan, dat bi) den Raad provisioneel is gearresteerd da Liggerrol voor den ontvangst der Belasting op de Fourdgien over 1832. en dat die Rol van heden af, tot en met den 24 Juiij aanstaande, da» gelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal liggen des middags van twaalf tot twee uren, ten einde een iegelijk in de ge» tegenheid zoude zijn, om zich met zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst, tot dërt ontvangst der reclamatie», welke de belanghebbenden zoudeit trtogett noodig achten tegen hunnen aanslag op voormelde Rolih te breilgetl. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Julij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYS, Secretaris. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald de Interessen der Borgtogten van 's Rijks comptabele Ambtenarenover het eerste halfjaar 1832. Middelburg, den 12 Julij 1832. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. ADMINISTRATIE DER DOMEINENT WEGEN VAARTEN ENZ. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP MIDDËLfiURÓ. AANBESTEDING. Op Woensdag den 25 Julij 1832, des middags ten èèn uur, Zal er, ten overstaan van het Plaatselijk Bestuur van COLIJNSPLAAT en onder voorzitting van den Heer Inspecteur der Domeinen, in eerie der zalen vntl het Stadhuis aldaar, worden aanbesteed: i°, liet maken van eenen nieuwen houten Spuidtiiker in de Haven te Colijnsplaatbenevens het leggen van 40 vierkante ellen Rijzett Stortebed het uitdiepen van den Sptiiboezem het vernieuwen der binnen Paalrei van het Noordelijk Havenhoofd met 42 Dennen Palen; 2°. Het driejarig onderhoud der Domaniale Havenwerken te Colijns- plaat, met het dagelijksche bewerken der Spit ij in gen Zoo als een en ander nader omschreven is in de Bestekkenwelke ter lezing leggen in het lokaal van het Gouvernement te Middelburg; op de Secretarie van het Plaatselijk Bestuur te Colijnsplaat; ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en te Neuzen, en op de gewone publieke plaatsen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer H. A. Tromp, Hoofd» Opziener over de Wegen en Vaarten in het iste Ressort te Vlissingen. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN. gelegen in het Eiland Walcheren over den jare en Oogst van 1832. D. van DEINSE als daartoe gemagtigd is voornemens om, op deon- dergemelde dagen en plaatsen, publiek aan de meestbiedenden te Verpach ten de navolgende TIENDE-VRUCHTEN over den Jare en Oogst van 1832 als Te VLISSINGEN ten overstaan van den Notaris Ab. van der Swalme en getuigen, op Dingsdag den 24 Jtiiij 1832, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de juris dictie der Gemeenten van Kondekerke, Bekerke Melis- en Mariekerke, WestkapelleZoutelande Ritthem Oost- en Westzoulnug Bottinge, Hoogelande en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten. Te VEERE ten overstaan van den Notaris IV. M. Snijder en getui gen, op Zaturdng den 28 Julij 1832, des morgens ten 10 uren, de Do maniale KOORN- en andere TIENDEN, gelegen onder de Jurisdictie der Gemeenten van Veere KleverskerkeBrigdamme, St. Laurens, Ga. pinge ScrooskerkeVrouwenpolder, Oostltapelle Grijpskerke, Aagte- kerke Domburg en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten. De Conditiën en Voorwaarden, op welke deze Verpachtingen zullen plaatshebben, kunnen gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te Vlissingen en Veere, hier boven gemeld. Wordende voorts een ieder gewaarschuwddat, bijaldien de Tienden van vorige jaren onbetaald mogten zijn verbleven, ziilieden niet als Pach ters of Borgen zullen worden toegelaten, en dat de 10 prCt. onkosten dadelijk bij de Verpachting zullen moeten worden voldaan. FRANKFORT den 6 julij. Te Manheim hebben, ter gelegenheid van de geregteltjke verhoeren waaraan zekere Frans Stromeyer die tot de- zamenzwering der Duitsche revolutionairen in betrekking staaton der woi pen was, oproerigheden plaats gehad, welke door de gewapende

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1