- 16 69i - 7° ADVERTENTIEN. ZEETIJDINGEN. STOOMJAGT PRINSES MARIANNE, van Middelburg op Rotterdam. De STOOMBOOT DE SCHELDE, van Vlissingen op Bres hens 7Ï gings-middelen dier vesting en der buieen-forten in oogenschouw geno men op verschillende punten wordt nog geschut geplaatst. In den avond van den 28 junij zijn weder drie Belgische deser teurs, uit het 5de district, te Vlissingen aangekomen. liet gerucht, dat er den 28 junij eene Engelsche vloot van den toren van Westkapelle was gezien, is bevonden ongegrond te zijn. Naar men verneemt, zouden de Belgen, met den 30 junij, des middags ten 12 uren, de gemeenschap met de citadel van Antwerpen hebben afgesneden. Zoo zulks in de daad heeft plaats gehadzouden zij hiermede eene daad van vijandelijkheid hebben aangevangenwaarvan de gevolgen belangrijk kunnen zijn. Van Brussel, den 28 junij, wordt gemeld: Het ontwerp van de orde der Eendragt Qde F Union) is in de sec tien van de kamer der dedeputeerden onderzocht geworden de militaire ridder-orde is met eenparige stemmen aangenomen sommige leden heb ben voorgesteld dezelve Leopolds-orde te noemen. Het ontwerp voor de burgerlijke ridder-orde is door ééne sectie goedgekeurd en door de vijf overige afgewezen. De Hollandsche krijgsgevangenendie zich in de gevangenis des Petits-Carmes bevinden, zijn gisteren om te worden uitgewisseld, naar Antwerpen begeleid." Het bekende blad de Belgische Courtier hecht weinig gewigtaan de beloften der conferentie, inde laatste protocollen vervattot het ten ein de brengen der geschillen tusschen België en Holland, en meent, dat de daarbij gevoegde bedreigingen den koning der Nederlanden geenszins zul len bewegen om zijn stelsel van volharding op te geven. Het gelooft dat zelfs het afzenden der Engelsche vloot onvoldoende zijn zou om dit doel te bereiken, en eindigt met te verklaren, dat de Belgen zelve hun ne eigene zaken moeten redderen. Uit Frankrijk wordt gemeld, dat het Belgisch gouvernement Maastricht zou doen omsingelen en zelfs belegeren ten einde de Hol landers tot de ontruiming der citadel van Antwerpen te dwingen. Met groot genoegen moet het letterlievend publiek vernemen, dat er eene geschiedenis van ons vaderland staat uit te komen van den beroem den mr. PV. Eilderdijkwaarvan de uitgave door den overledenen aan den hoogleeraar Tijdeman is opgedragen, en bij inteekening zal plaatshebben. De Sub-commissie alhier, voor de Loterij van Nijverheid-Kunst- en Han del-voorwerpen ten behoeve der verminkten enz., bcrigtdat bij de zelve zijn ontvangen de Trekkingslij sten van gemelde Loterijdat dezelve zijn gedeponeerd in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams alwaar ieder belanghebbende van dezelve inzage bekomen kan. Wordende tevens de genenwelke begeeren dat hunne prijzen door de Sub-com. missie worden verzorgd, verzocht, zich daartoe, met overlegging van hunne Loten te adresseren in genoemden Boekwinkel, PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den 5o Junij i83a. Werkelijke Schuld Rest. Uitgcst. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijndicaat 3| pet. Handcl-Maatschappij Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot. i83i idem i83a Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 4iJ a 42$ 89$ - 89$ 99 - 99i 94$ - 95 79* - 79* 68 - 68$ Rusland bij Hope Co. n» T8ÏS idem i83i, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4 pet. - certificaten Negot. Metaliek Bank-actien. DenemarkenNeg. Londen. Napelscbe certificaten o54 a 04 q4| - gti 66$ - 56$ 49$ - 5o$ C. Marchnaar Onegaalle vier met ballast j the /!nnkapt. T. Smi/h naar Leith en Probitjkapt. G. Scrutton naar Yarmotlth beide met boomschors; de Mercuurkapt. J. F. P. Smit, naar Lissabon, met lin nen; Johanna Charlottekapt. C. Hertz naar Noorwegen; Speculation kapt. A'. Wickiund, naar de Oostzee, et) Maria Fredeaikakapt. J. Man- tey, naar Gothenburg, alle drie met ballast. f-Jeden ontving ik het treurige berigtvan het overlijden van mijnen jongste» Broeder R. A. van WARMELO Ontvanger te Zwolle. Strekkende deze tot kennisgeving aan Vrienden en Bekenden zoo bin nen als buiten de Stad. Vlissingen J- van WARMELO, den 30 Junij 1832. Emeritus Predikant. Qp den 7 julij aanstaande, des voormiddags om 10 uren, zullen, ten Huize en Her berge van Gijsbregt Adriaar.senste WALSOORDEN, in de Gemeente Plontenissepubliek worden aanbesteed: 1. Eenige reparatiewerken aan het Palenhoofd van Walzoorden. 2. Het betimmeren en leveren van twee koppel Sluisdeuren. 3. Het gedeeltelijk vernieuwen van eenige Rijswerken aan den Mo len-Polder, en 4. Het gedeeltelijk uitbreken en op nieuw opmetselen van de beide Zijvleugels enz. van de groote Zeesluis te Walzoorden. De voorwaarden dezer besteding kunnen worden nagezien bij den Heer kV. van der Lindeop den Huize te Zande in genoemde Gemeente, alsmede bij den Heer A. J. Obreen Dijkgraaf van de Watering van Wal zoorden te fluhtzullende de aanwijzing ten locale daags voor de be steding plaats hebben. Men zal op Donderdag den 5 Julij 1832, des voormiddags ten Elf uren, te BIERVLIET, publiek verkoopen eenige Oude KLEEDING- STUKKEN, bestaande in Grijzen Kapotten, Pantalons, Blnauwe Ves ten, en hetgeen meer zal worden geveild; in comptanc gereed geld te betalen. ]\/{en zal op Maandag den 16 Julij 1832, des morgens ten 9 uren, op de Hofstede, bewoond door de Kinderen van wijlen Izah Koeman gelegeir inden Frederiks-PolderGemeente COLIJNSPLA AT ten over staan van den Notaris L. van der Moer residerende te Colijnsplaat publiek en aan de meestbiedenden presenteren te verkoopen Tien Paarden, als: een vosse Ruin, oud 4 jaren; een bruine Ruin, oud 14 jaren; eene bruine Merrie, oud 10 jaren; eene bruine Merrie, oud 10 jaren; een vale Ruin, oud 14 jaren; eene bruine Merrie, oud 20 jaren; een zwarte Ruin oud 5 jaren een zwarte Ruin, oud 6 jaren; een' zwarte Hengst, oud 10 jaren, en een Kagche! 8 baatgevende Melkkoeijen a Vanrsen2 Kalvers, 3 Varkens, 6 Biggen, 3 Knarn- honden, 30 koppel Hoenders, een overdekte Speelwagen, 3 Boeren wagens, 1 Un'ewieis-Kar 1 Rolblok 1 Molbord 1 Windmolen, 3 Ploegen, 4 ijzeren en 3 houten Eggen in soort, 2 Sleden, 1 Snijbak, 1 Voederbak, een Geesselsteen en Paard, ZeeftenRieken, Vorken, Mesthaken en verdere Bouw- en Melkgereedschappen en eenige Meu- belaire Goederen benevens eene partij Mutsaard en Willigen Hout. En op Woensdag den 18 Julij 1832, des avonds ten 6 uren, in de Herberg van L. Braamse, te COLIJNSPLAATSPublieke Verkooping va» de VRUCHTEN TE VELDE, leggende in de Landen van boven gemeld Hofstede, in onderscheidene perceelen, als; 12 Bunders 39 Roeden 46 Ellen Tarwe. I „32 13 Winter-Garst. 3 n 84 °3 Winter-Zaad. 3 4 VLISSINGEN den 30 junij. Heden is van hier naar Ramsgate ge zeild Aurora kapt. H. G. de Wallmet garst. Sedert den 26 dezer zijn voor Antwerpen bestemdalhier ter reede j gakomen: Seandwanien kapt. T. J. Lootz, en Haabetkapt. P. Cle- j mensen, beide van Riga. met rogge; Cellieukapt. J. Crowellvan; Boston, met kotïij en suiker; die Hoffnungkapt. H. T. Brahms, van! Nieuw-Harlingen roet haver; Uoldernesskapt. J, Wilson van Huil j met rogge en haver; Neptuneskapt. A. G. Iken van Petersburg, en J Frcdericakapt. P. J. Bager van Taaborgbeide met rogge; de Krouw 1 Helena kapt. J. M. Gurnky van Wender, met haver; Johanne Alber- dine, kapt. S.J. Schulte, van Koningsbergen, met roggeen garst; Bro- derling Seinigkapt. M. S. van Berg, van Riga, met koorn Marianne kapt. B. H. Nee, van Embden, en Caroline, kapt. J. P. Hemme, van Aalburg, beide met haver; Oscar kapt. R. Lowsonvan Riga, met rogge; JVilliam Baker, kapt. W. Martin, van Nieuw-York, met koffij en katoen; le Constant, kapt. A. van Schie van Liverpoolmet klip zout; PVoodhouse, kapt. J. Tate, van Riga, met rogge; Mathlda, kapt. H. C. Adamsen, van Odensee met garst; Agrteta, kapt. H. Daniels, van Weile, met haver; Diana, kapt. J. C. Dinze van Goolemet manufacturen; Lowenkapt. H. A. Boye, van Koningsbergen met haver en garst; Amalia Charlottekapt. P. M. Westermark, van Riga, met haver; Catharinakapt. G. II. Swenner, van Petersburg. met stukgoe deren; die Gute Hofnar g, kapt. J. E. Eggers van Kiel, met haver; Maria Dorotheakapt. J. Moller, van Riga, met rogge; AnnaErika, kapt J. Bengsison van Denemarken Marianne, kapt. J. C. Kjeer, van Pragter; Anna Adelhcidkapt. G. Wisseling, van Hoeksiel, en de Vrouw Gepke, kapt. W. C. U. Kena van Leer, alle vier met haver; Sophia Catharina, kapt. P. W. Brandt, van Kiel, met huiden; Marjan tskapt. J. tlenryvan Rio-Janeiro, met suiker en huiden; PVekome kapt. J. Tohuston van Libau', met granen; the Farro kapt. J. Nairn, v.111 Aal- burg, en Phenix, kapt. O. Ketels, van Taaborg, beidé met haver; To- ders Minde, kapt. K. Lund van Holbeek, met garst; Julia Sophia, kapt. S. Irenison, van Riga, met rogge. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en gisteren en heden van onze reede naar zee gezeild: Prcble Belle, kapt. N. Harsen naar de Oostzee; de Zwaan, kapt. J. Pettersenop avontuur; de drie Gezusters kapt. S. Nielsen, naar de Oostzee; die six Sustrenkapt. J. Claassen naar' Newcastle; Euphrosinekapt. D, Branhaven, en Castor Pollux, kapt. H. H. Horm, beide naar de Oostzee; Frantz, kapt. H. H. Zeplien naar Elzeneur Niord, kapt. J. Jurgensonnaar Archangel Mathilda, kapt. G. A. Klimp, naar de ITavannah; Krageroekapt. M. Kruidsen naar Noorwegen F.manuelkapt, J. F. Wiljoth; ZF.oluskapt. C. FI. Krohn en Heinrich Thèodoor kapt. T. Vossalle drie naar de Oostzee en alle dertien met ballast; Diana kapt. F. Pieper, naar Embden, met Stukgoederen; Heinrich Biornkapt. B. Knudsennaar Bergen, met ballast; die Hoffnungkapt. J. Merinsnaar Cushaven met klompen Hendrika kapt. O. H. Brahmsnaar Petersburg de Maria, kapt. C. H. Bruns, en Isabellekapt. J. Tibbet, beide op avontuur; Arcadia, kapt. n r> n "O 70 19 84 Rogge. Klavers, Paardeboonen. Blaauwe Erwten. 9° 79 20 96 97 1 „47 96 Haver. Uit de hand te koopte bevragen bij den Notaris Mr. A. F. Sifflè in den Langendelft te Middelburg, A. 99, op Donderdag den Vijfden Julij 1832, des voormiddags van tien tot twaalf uren: ongeveer 1 Bun der 26 Roeden 45 Ellen TARWE en 30 Roeden 90 Ellen GARST, onder Serooskerkein Wisse-Lennis blok, bene'vens I Bunder 18 Roeden 24 Ellen TARWE, mede onder Serooskerke, in Lange Piers blok, folio 145 verso. y\l de genen die iets te pretenderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van Mejufvrouw MAATJE DANIELSE Weduwe den Heer ANTIIONIJ de MEESTER gelieven daarvan opgave of beta ling te doen aan den ondergeteekenden voor ultimo Julij aanstaande, J. A. A U B R IJ, Executeur. p. ANDRIES, gepatenteerd Commissionair, maakt het geëerde Pu bliek bekend dat hij met het einde dezer week zal vertrekken naar AMSTERDAM en nangelegene Plaatsen belast zich met alle soorten van Commissie»alsmede met het laten verwen en wasschen van alle soorten van Goederen; belooft eene prompte bediening. Adres aan zijn Huis in de St. Geertruistraatover het Postkantoor No. 102. Jemand genegen en geschikt zijnde 0111 als PLAATSVERVANGER bij den Tweeden Ban der Middelburgsche Schutterij te dienen, vervoege zich bij de Uitgevers dezer Courant. JTen MEISJE, het Wollen Naaijen willende leeren; adressere zich in de KoepoortstraatLett. E No. 60. JTen BOODSCHAPS-MEISJE terstond benoodigd in de Lombaard straat, Lett. C. No. 74. Regeling der afvaart gedurende de maand Julij 1832. Van MIDDELBURG: Van ROTTERDAM Dingsdag Vrijdag Zondag 3» 6, s morgens 8f uren Woensd. Znturdag Maandag 4' 71 9 's morgens 8 uren. 10 11 vaart gedurende de maand Julij 1832 op de volgende nrens Van VLISSINGEN, Vaii BIIESKENS, Dingsdag 3v"i. 5 2 en nm. 4 ur. Dingsdag 3 vm. en nm. 5 Woensd. 4 6 99 4 Woensd. 4» 7 99 99 5 Donderd. 5 6 99 5 Donderd. 5 7 99 99 6 Vrijdag 6 1 99 6 Vrijdag 6 9» 99 99 7 Zaturdag 7 8 r> Zaturdag 7 9s 99 99 Van VLISSINGEN naar NEUZEN Maandag 2 Julij, 's namidd. 2 uren, terug 's namidd. 4 uren. TER DRUKKER# VAN DE GEBROEDERS ABRAHAM».

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 2