N\ 78. MIIIDE LBL'llC SCI IE COUBAN lUberlmtfcgtt. Zaturdag -.ïjbjkp 30 Junij 1832, üctiÊrlsn^ciic ^aKbcï-f$lafltj5c5tap|itj» fhifclicaité. bijleveld. 2lbüÊ*rtetit«. NIEUWSTIJDINGEN. 3Duit$chlflttb. Jftratïiwijfc. cholera begint zich hier met meerdere hevigheid te verklarenen zou Xstrs •fT-r- De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdamop Donderdag den 12 Julij 1832, de volgende partijen Java SUI KER zullen geveild worden, als: 517 Kisten en 1606 Kanassers en Kranjangs, liggende te Rotterdam, En 3171 Kanassers en Kranjangs, liggende te Dordrecht. De Monsters, benevens de Veil.Conditiënzullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den ia Junij 1832. G. SCH1MMELPENNINCK, Staatsraad, President DE CLERCQ Directeurfungerend Secretaris, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat de Lotelingen der Schutterijwelke, op grond van art. 19 der Wet van den 11 April 1827 Staatsblad No. 17), mogten verlangen van het voorregt van Nummerverwisse/ing gebruik te maken, daarvan vóór den 9 Julij aanstaande, aan het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, zullen behooren kennis te geven, met opgave van den Persoon door wien zij respectivelijk wenschen vervangen te worden en van het nummer door denzelven getrokkenzullende ten dien einde ter Stads Griffie eene bus worden geplaatst, ter ontvangst van gemelde aangiften. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 28 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANHUYSSecretaris. De WESTKAPELSCHE KERMIS of JAARMARKT zal voor dezen jare, als naar gewoonte, beginnen op den 2 Julij cn eindigen den 9 der- zelve maand De gewone Vermakelijkheden zijn gepermitteerd, en zul len op den 6 en 7 Julij 1832 plaats hebben. Westkapelle, den 22 Junij 183a. De Burgemeester P. J. VERHAGE. De gewone JAARMARKT of KERMIS zal dit jaar alhier niet ge houden worden. Schoondijke, den 26 Junij 1832. Burgemeester en Assessoren HEINDk. van CRUYNING, Ter ordonnantie van dezelven, De Secretaris, A. de S M I D T. De CONTROLEUR der PLAATSELIJKE BELASTINGEN te Mid delburg in Zeeland belast met het toezig't over de inning van het Marlet- geld, berigt door deze dat voor de Kermis of Jaarmarkt, welke, vol gens besluit der Regeringop den 23 Julij aanstaande zal aanvangen en eindigen middernacht van den 4 Augustus daaraanvolgende, de aanvra gen tot het bekomen van Plaatsen voor Tenten of Kramenmet opgave der grootte (uitgedrukt in Nederlandsche Maat), niet anders dan bij gefrankeerde brieven aan hem Controleur moeten worden ingezonden zullende de inzending dier aanvragen voor den 15 Julij aanstaande moe ten plaats hebbenna welk tijdstip niemand zal kunnen aanspraak maken op de plaatswelke hem ten vorigen jare was toegewezen. Middelburg, den 19 Junij 1832. De Controleur voornoemd, M. W. K R IJ G E R. BERLIJN den 23 junij. Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden is hier van \s Hnge aangekomen werwaarts men meent dat hij al spoedig wederom terug lteeren zal. Z. K. H. prins FFillemzoon onzes konlngs, is van hier naar Peters burg vertrokken. FRANKFORT den 23 junij. De koning van Beijeren is den 18 de zer binnen Munchen teruggekomen, en er met ongemeene blijdschap door de geheele bevolking ontvangen. Het berigt eener zamenkomst van Z. M. met den keizer van Oostenrijk te Innsbruck heeft zich niet be vestigd, maar het gerucht liep te Munchen, dat het te Salzburg zou zijn dat beide monarchen elkander ontmoeten zouden, 's Keizers weder- keering naar Weenen schijnt niet voor half julij te zullen plaats hebben. Daags na de wederkomst des konings van Beijeren is de graaf van Munch Bellinghausenvoorzitter op den Duitschen bondsdag, op de te rugreis van Weenen naar Frankfort, te Munchen aangekomen, en scheen in laacstgemelde stad eenige dagen te zullen vertoeven. De cholera breidt zich over het Pruissisch gedeelte van Saksen uit. Het aantal slngcoffers is er wel niet groot, maar zij sluipt van dorp tot dorp langs de rivier de Saaie. PARIJS den 23 junij. De Motiiieur spreekt de geruchten van oorlog en van eene gewapende coalitie, die gereed staan zou te veld te trekken stellig tegen. Voor sommige lieden, zegt hij, is het veranderen van standplaats van eenige bataillons reeds een bewijs van vijandige oogmer ken van den kant der vreemde mogendheden. Hij verzekert, dat de vredelievendste bedoelingen bij voortduring in de betrekkingen tusschen de verschillende kabinetten den eersten rang blij ven bekleedenen dat er meer dan ooit reden bestaat om op het behoud van den algemeenen vrede te tekenen. -uiutaaa Die verzekering heeft een gunstigen invloed op den prijs der fondsgfl gehad, welke door de menigte van oorlogzuchtige geruchtent dezer d#» gen verspreid, gedrukt Was. Dezen nacht is de prins de Talleyrand hier Uit Londen terug gek O» men, en nu hoort toen algemeen verzekeren, dat hij president van deli raad der ministers zal worden, hoewel sommige lieden meenen, dat, ZOO hij zich dien post al laat welgevallen, hij echter eerst twee maanden de baden van Bourbon 1'Archambault zal gaan gebruiken. Thans schijnt de maarschalk Soult den meesten invloed in den raad te hebben, vooral sedert op zijn advies Parijs in staat van beleg is ge steld. De minister van buiteulandsche zaken, de generaal Sebastiani is steeds Ziek, en men gelooft, dat hij het ministerie verlaten zat, bij. aldien de prins de Talleyrand aan het hoofd van het bestuur mogt komen, De krijgsraad heeft heden zekeren Hassenstratz, overtuigd van zich aan het hoofd eener gewapende bende tegen de militaire magt te hebben verzet, ter dood veroordeeld. De veroordeelde heeft zich dadelijk op den raad van herziening en het hof van cassatie beroepen. Voorts zijn tusschen de twee en drie honderd personen, welke op den 6 en volgende dagen waren gearresteerd, in vrijheid gesteld, wijl het bjj nader onderzoek gebleken is, dat er geene wezenlijke bezwaren tegen hen waren ingebragt. Het hof van cassatieop hetwelk de vroeger ter dood Veroof» deelde heer A. Geoffroyen nu ook Colombat, zich hebben beroepen t heeft gisteren op grond dat niet alle noodige stukken waren overgelegd de uitspraak over dat beroep uitgesteld tot den 28 dezer, Het verhoor, hetwelk de heer Berryer den 18 dezer teNantes heeft ondergaan wordt hoofdzakelijk door onze dagbladen medegedeeld. Daar» uit blijkt, dat die heer met het bepaalde doel om de hertogin van Berry te zien en te spreken zich naar Nantes heeft begeven, en daarin ook il geslaagd; dat hij haar echter heeft afgeraden om in de tegenwoordige omstandigheden eene poging te doen tot herstel der oude regeringen dat hij stellig ontkend heeft deel te hebben gehad aan eene beraadslaging tot het oprigten van een voorloopig bestuur hetwelk zou hebben moe ten bestaan uit den hertog van BellunoHyde de Neuville Chateaubriand en hem Berryeren dat hij nooit geweten heeft dat men er aan gedacht had om hem daartoe te roepen. De heeren Hyde de Neuville en Fitz-Jatnes hebben ook eene protest!» tie tegen hunne gevangenneming openbaar gemaaktwaarin zij zich be roepen op de onwettigheid der ordonnantie waardoor zij voor eene bui tengewone regtbank gebragt worden en zij verklaren daarin wijders be reid te zijn om op alle vragen te antwoorden en het bestuur alle inlich tingen te gevenzoodra de wettige orde en de gewone loop Van zaken zullen zijn hersteld. De politechnique school is bij koninklijke ordonnantie gereorganU seerdbijna 200 kweekelingen van dezelve, die aan de oproerige bewe gingen geen deel hebben genomenzijn op nieuw tot dezelve toegelaten 60 anderenwaarvan sommigen in hechtenis zich bevinden Zijn wegge zonden. - De berigten uit de westelijke departementen zijn heden minder gun stig. Hoezeer het grootste deel der bevolking voor het oogenblik tot de rust is wedergekeerd, zwerven er echter vrij talrijke benden geinsur- geerden rond, die hier en daar eenige zwakke posten ontwapenen, en voor het overige zich door plundering op de voorstanders van het tegen woordig bestuur wreken. De militaire regtbanken hebben aldaar hunne werkzaamheden nog niet kunnen aanvangenwijl onderscheidene officieren geweigerd hebben daar in zitting te nemen. De Spaansche gezant, de heer d'Ofalia, moet eenige dagen gele den aan den minister van buitenlandsche zaken eene nota hebben over handigd, welke de verzekering inhield, dat Spanje in den twist der Portugesche prinsen niet tusschen beide zal komen. Dit zou ten gevol ge hebben gehaddat terstond per telegraaf aan de prefecten der greni- departementen order gegeven was, oin de Spaansche uitgewekenen, die sedert een geruimen tijd zich op de geheele linie van de Pyreneën be vinden, en wier tegenwoordigheid aldaar aan Spanje niet aangenaam kon zijn, van de grenzen te verwijderen en naar Bergerac te zenden, waar nog een depot bestaat. Mina gaat naar de baden en wordt binnen eene maand te Parijs terug verwacht. MIDDELBURG den 29 junij. Z. K. H. de Prins Veldmaarschalk is, van zijnen uitstap naar 's Gravenhage, den 25 dezer wederom in het hoofd kwartier te Tilburg weergekeerd. Naar men verneemtzouden er gisteren avondop den toren te Westkapelle, 18 zeilen, zoo men meende Engelsche linieschepen, zijn gezien. Ook aan de studenten der Groningsche hoogeschooldie zich even als hunne makkers van de beide andere akaderaien, onder de ver dedigers des Vaderlands hebben geschaard, is het metalen kruis uitge deeld. Men meldt uit 's Hertogenbosch den 24 junij Dezer dagen is in onze streken het gerucht verbreid dat te Oud-Gastel (gelegen tusschen de Willemstad, Bergen-op-Zoom en Breda) eene vrouw door eene onge steldheid was aangetastwelke de kenteekencn der cholera opleverde. Terstond zijn door de bevoegde overheden en door de provinciale ge neeskundige commissie maatregelen genomen, om naar dit losse, doch onrustbarende geruchtnaauwkeurig onderzoek te doen cn het is bij die onderzoek gebleken, dat de bewuste zieke, met name Cornelia van Calmthoutgeenszins door de cholera is aangetast geweest, maar zich eene gewone ongesreldheiddie van braking en kramppijnen vergezeld ging, op den hals heeft gehaald door, van eene reis vermoeid en ver hit zijnde, veel koud water te drinken en daarenboven een koud voetbad te nemenen dat zij thans weder volkomen hersteld is," Men schrijft uit Brussel den 26 junijDe wet ter organisatie eener reserve-armee is heden aangenomendeze bespoediging heeft men te danken aan de door het ministerie aan deszelfs vrienden gedane mede» deeling, dat er haast wasde senaat is bijeengeroepen om de wet te sanc- tionneren binnen eenige dagen zal bet ministerie een krediet van tien millioen guldens aanvragen voor de bestrijding der oorlogskosten. Do

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1