N\ 77. MIDDELBURGSCHE C O IT RAN JVanktijfc, Donderdag1 28 Junij 1832. bcir Blaten en <Sewi0ten. NIEUWSTIJDINGEN. 53uit0chl.iub. (BttooUiStrittAuje. jföebetrlanben. 's GRAVENHAGE den 24 junij. Z. K. H. de Prins van Oranje ft gisteren morgen ten 6 uren alhier aangekomenen vertrekt beden avond BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente" van BIER-' VLIET, maken bij deze bekend, dat dit jaar weder in die Ge meente geene KERMIS zal gehouden worden. Biervliet, den 18 Junij 1832. Burgemeester en Assessoren voornoemd, D. B A E R T. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris J, de BATS. BEKENDMAKING. De ARRONDISSEMENTSIJKER voor het Eerste District van Zee- land, daartoe geautoriseerd door de Edel Groot Achtbare Heeren Gede puteerde Staten berigt bij deze, dat de termijn van den Herijkdie, vol gens Publicatie, met den laatsten dezer maand Junij moest eindigen, voor dit EERSTE DISTRICT wordt verlengd, tot op den 17 Julij aanstaan, de: en dat hij diensvolgens, na volbragte IJk-tournêewederom ten zjj- nen Kantore te Middelburg zal vaceren van Woensdag den 27 dezer lot en met den 17 Julij, op de gewone uren en volgorder, te weten: Maandags, IJzeren Gewigten.Dingsdags, Koperen dito.IVoens. dags, Lengte- en Inhoudsmaten.Donderdagsvoor de Landlie den.— VrijdagsVochtmaten, en Zaturdags voormiddagsde Ge wigten voor Goud, Zilver en Juweeleii; welke bij deze worden opgeroepen. En worden de belanghebbende IJkpligtigen in dit Districtdie tot nog toe ongeholpen of achterlijk gebleven zijn, mitsdien ernstig uitge- noodigd zich deze verlenging van termijn ten nutte te maken en alzoo de onaangename gevolgen van verzuim of nalatigheid te ontgaan. Middelburg, 25 Junü 1832. De Arrondisseraents-Ijker voornoemd, BOURJÉ. FRANKFORT den 21 junij. De koning van Beijeren moet, op de terugreis van Rome naar Munchente Inspruck den 17 dezer eene za. menkomst met den keizer van Oostenrijk gehad hebben. De prins von IVrede zou den 22 dezer Munchen verlaten, om op den 26 daaraanvol gende over de Beijersche troepen in den Rijnkreits eene generale inspec tie te gaan houden, Een publiek blad zegt, dat de citadel van Warschau op eenen on gemeen kolossnlen voet zal gebouwden daaraan meer dan 30 milMoen Poolsche guldens zullen te koste gelegd worden. De hertog van Nassau heeft, even als de koning van Wurtemberg en den groothertog van Badenhet honden van volksvergaderingen het openlijk doen spreken tot het volk en het dragen van vreemde kleuren verboden. - De doormarsch van troepen door Weenen naar het westen gaat on- opboudeljjk voort. De houding dier troepen wordt hoogelijk geroemd. Het bevestigt zichdat er te Perugia ongeregeldheden hebben plaats gevonden. Ook te Ferrara is het volk den 11 junij onrustig geworden, bij gelegenheid van het inrukken van eenige Pauselijke troepen. Deze gijn, tot zelfbehoud, genoodzaakt geworden op de menigte te schie ten, tot dat de Oostenrijkers tusschen beiden zijn getreden en de rust hebben hersteld. Te Ravenna is het eerste detachement Zwitsers door bet gemeen aangevallen en met moeite voor deszelfs woede beveiligd. De hertog van Reiehstadt (de jonge Napoleonis in een zeer be- denkelijken toestand. Zijne krachten nemen af. Zijne doorluchtige moe der, de hertogin van Parma, werd te Weenen verwacht. Het Russische eskader van Reval is naar Kroonstadt gezeildt, na dat het zich met de schepen van Sweaborg vereenigd heeft. Deze vloot zal in den loop der maand een kruistogt in de Oost-zee beginnen. Volgens berigten uit Alexandrie, van den 15 mei, had den 8 dier maand St. Jean d*Acre deszelfs poorten nog niet voor Ibrahim-pacha ge opend* LONDEN den 22 junijDe koning woonde den paarden-wedloop te Ascot bij, en stond voor een open venster met de koningin en het hof, toen juist na den eersten riduit de menigte volks, die op den weg ver gaderd was, een steen naar boven geworpen werd, die Z. M. aan het voorhoofd trof, zoo dat hoogstdezelve twee of drie passen achteruit wag gelde. Gelukkig had de koning zijn hoed op en raakte de steen dien even boven den rand, en dit belette, dat Z. M. door den worp gekwetst Werd. Ook verdween de schrik, die deze gebeurtenis onder de menigte maakte, spoedig, want de koning vertoonde zich weldra weder aan het venster en werd met een hartelijk gejuich begroet, toen men zich over tuigde, dat hij geen letsel bekomen had. Intusschen was de moedwillige, die naar Z. M. gegooid had, terstond gegrepen. Hij was een oud ma troos met een houten been, die in 's lands dienst was geweest, daarna in het hospitaal voor verminkte en oude zeelieden van Greenwich ge plaatst, doch uit hoofde van wangedrag daaruit weggejaagd. Hij beken de, dat hij de daad uit wraak had bedreven, om dat hij een verzoek schrift aan den koning om een pensioen ingezonden had en dit van de hand was gewezen. Hij verklaarde tevensdat niemand van zijnen op zet eenige kennis had gedragen en hij geene medepligtigen had. De naam van dien booswicht is Dennis Co/linsgeboortig van Cork. Woensdag heeft graaf Grey het hoogerhuis kennis van dit voorval ge geven en voorgestelddat het parlement den koning bij een adres zijne afschuw en verontwaardiging over dezen vvreeden en verradelijken aan slag op Zr. Ms. leven zou betuigen en tevens hoogstdenzelve geluk wen- schen, dat Z. M. zonder eenig letsel van zijnen geheiligden persoon daar aan ontkomen was. Ook zou het parlement daarbij zijn leedwezen ver klaren dat er onder Zr. Ms. onderdanen een menscb gevonden is die tot zulk een snood bedrijf in staat was, en verzekeren, dat het den Almagtige bidt, dat het Hem behagen moge de natie nog lang in het ge not der zegeningen te laten, die zij onder Zr. Ms. regering ondervindt- en over 's konings dierbaar leven te blijven waken. Dit voorstel is dadelijk aangenomen. De minister heeft bij die gele genheid gezegddat het hem duidelijk gebleken is, dat de dader vol strekt geen medepligtigen heeft gehad. De lords hebben daarop eene boodschap aan het huis der gemeenten gezonden en eene zamenkornst met de ieden daarvan gevraagd, ten einde over het gezamenlijk aanne men van dit adres te beraadslagen. Dit is gereedelijk toegestaan en bet lagerhuis heeft zich vervolgens met het| adres vereenigd. Ook de gemeenteraad*Is heden vergaderd geweest, om een adres in denzelfden zin aan Z. M. te stemmen. De keizer van Rusland heeft zijnen ambassadeur aan dit hof, den prins Lievenhet grootkruis van de St. Andreas-ordeen den graaf Mastuschewitz hetzelfde kruis van St. Alexander Newski gezonden. Dit wordt beschouwd als een blijk van Zr. Ms. tevredenheid over het ge drag, dat beide zijne gevolmagtigden bij de conferentie hebben gehou den en met eene nieuwe ratificatie van het bekende traktaat gelijk ge steld. De Courier, die deze omstandigheid mededeelt, zegt nog om trent den tegenwoordigen staat der onderhandelingen met Holland op gde- den grond te kunnen verzekeren, dat er niets waar is in het berigt, dat Rusland ongenegen zijn zou om aan te houden op den grondslag, door de overige mogendheden bepaald namelijk dat geene der voorgesteld® wijzigingen in overweging genomen zal worden, dan na dat de konlhg der Nederlanden de puntendie hij nog in Beigie bezet houdt, ont ruimd zal hebben. Het voegt hier verder bijdat in het laatste protocol der conferentis de koning der Nederlanden uitdrukkelijk uitgenoodigd wordt te verkla ren of hij bereid is tot den bepaalden grondslag toe te treden. De ter mijn voor zijn antwoord toegestaan, wordt in dat sttik niet genoemd f doch in eene bijzondere mededeeling, door elke der mogendheden a*n het hof der Nederlanden gezonden moet Z. M. te kennen gegeven zijn, dat men verwacht, dat hoogstdezelve zijne toetreding tegen den 30juojj zal kenbaar makenen de voorwaarden van het protocol tegen den 15 julij volvoeren zal. De Courier spreekt van hoogerhand het gerucht tegendat er eet» traktaat van alliantie tusschen Oostenrijk, Rusland, Pruissen en Holland zou gesloten zijn, en verzekert stellig, dat daarvoor niet de minst® grond bestaat. De prins de Talleyrand is gisrereu te Douvres ingescheeptom naar Frankrijk over te steken. Hier meent men zeker te zijndat aan den prinsbij zijne terug, komst in Parijs, het voorzitterschap van deh raad der ministers zal op. gedragen worden, maar dat hij het niet zal aannemen, dan op beding, dat alle buitengewone magtwaarvan het Fransche ministerie thans ge bruikt maaktdadelijk wordt opgegeven en bet gezag der wetten weder zijnen gewonen en constitutionele!) loop herneme. De heer Durand de Mareuilwelke den prins de Talleyrand, ge durende deszelfs afwezigheid uit dit rijk, als Fransch gézant moet vet- vangen, is alhier aangekomen zijnde, heeft terstond daarna met den print en lord Palmerston een onderhoud gehad. Van eene geloofwaardige zijde wordt gemeld, dat de heer C. Ba» gotonze gezant te 's Hage als zoodanig bij het hof van Petersburg werkelijk benoemd was, doch dat de hevige uitvallen van de bladen der Whigs daar tegen zijne benoeming hebben doen intrekken. LONDEN den 24 junij. Eergisteren hebben de baron van Wessemberg de Oostenrijksche minister, met eene bijzondere zending belast, en de baron Durand de Mareuilminister van Frankrijk een bezoek bij lord Palmerston afgelegd. De secretaris der Nederlandsche ambassade heeft dien dag op het bureau van buitenlandsche zaken gearbeid. Lieden die wel onderrigt meenen te zijn, verzekeren, dat de confe rentie met de schikking der zaken tusschen de Nederlanden en Belgie, op dit oogenblik, niet verder gevorderd is dan zij het tien maanden ge leden was. PARIJS den 21 junij. Er is bevel gegeven om den aanbouw van schepen in de meeste onzer zeehavens met ijver door te zetten. Men vermoedt, dat dit met staatkundige aangelegenheden in verband staat. De cholera vertoont zich op nieuw met meerdere hevigheid in deze hoofdstad. Behalve dat het niet vreemd is, dat die kwaal terugkeert kan de staat van spanning, waarin de ingezetenen alhier, sedert den 5, geleefd hebben, niet dan de ontwikkeling der ziekte hebben bevorderd» Den 22. De tweede afdeeling van den krijgsraad heeft, in hare zitting van gisteren, zekeren Colombat, beschuldigd van aan den opstand werkelijk deel te hebben genomen, tot de doodstraf veroordeeld. In de westelijke departementen duren de arrestaciën steeds voorten worden de gevangenen, vooral te Nantes, op bijzonderen last van den ge neraal Bonnet, op 'c strengst bewaakt. Het ministerieel blad le NouvelBste vermeldt heden, dat men hl den raad tot liet belangrijk besluit gekomen isom 300 bataillons na tionale garden te mobiliseren; een getal van nagenoeg 250,000 man zou daardoor onder de wapenen geroepen worden. De algemeene aandacht blijft alhier steeds op de gevangenschap der heeren de ChatcaubriantHyde de Neuville eri Fitz-James gevestigd. Eerstgemelde heeft, noch aan den regter van instructie, noch aan den prokureur des konings, eenig antwoord willen geven op de vragen, die hemkort na zijne in hechtenisneming gedaan zijn maar heeftin het Journal des Débatseen brief doen plaatsen, hoofdzakelijk inhoudende, dat hij wel de tegenwoordige maatschappelijke, maar niet de staatkundi ge orde van zaken erkende dat hijvan eene gewone misdaad beschul digd wordende, zich verpligt zoude achten, op de vragen der regterlijke overheden te antwoorden, maar, zoo hij zichzelven gelijk wilde blij ven, dit niet doen kon, wanneer het eene staatkundige misdaad gold; en dat het dus de taak der aan het bestuur de facto gehoorzamende reg- ters was, om bewijzen van zijne schuld bü te brengen. Men meent dat deze heeren zeer spoedig in vrijheid zullen worden gesteld.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1