ZEETIJDINGEN. ABVERTENTIEN. Braband vrijgesproken van de beschuldiging, dat bij den 5 julij des vo- rigen jaars een aanslag of complot gesmeed zou hebben, om den burger oorlog aan te stoken en de burgers tegen elkander in het harnas te jagen. Op den 17 zijn te Gent 16 personen aan de cholera overleden. Prins Leopold heeft twee besluiten genomen bij welke de qua rantaine-maatregelen op de grenzen van Belgie opgeheven worden. Het Belgische dagblad ie Lynx behelst het volgende Wat doen, wat willen, waartoe bereiden de groote mogendheden ziCh Is het vredeis het oorlog dat zij beramen De conferentie schrijft, de ambassadeurs reizen, nota's worden gewisseld, maar niets wordt afgedaan; ziedaar alles wat wij er van weten. De kaarten intnsschen geraken door een. Griekenland wordt het -moede. De Rijn is ontevreden. Zwitserland in beweging. Italië lijdt. Dom Pedro scheept zich in. Dom Miguel spot er mede. Spanje neemt waar. Engeland intrigtieert. Oostenrijk gaat voort. Pruissen wacht. Rusland nadert. Frankrijk geraakt uiteen. Holland doet niets. Belgie weet niet wat te doen en men vraagt ons 50,000 man en vijftig dui zend mannen leven niet van weinig. Men antwoordt den heer Goblet niet, en de heer Thorti wordt ons niet wedergegeven, en men spreekt ons van bruiloften van feesten en van nationale belooningen bet mi nisterie zegeviert, en het Mémorial is tevreden. Het zij zoo; maar wat doen wat willen waartoe bereiden zich de groote mogeudheden De Courtier Beige meent de aandacht der Fransche en Belgische natiën te moeten bepalen op eene tijding waaraan hij zegt geloof te hechten, te weten, dat er den 4. dezer te Berlijn een alliantie-traktaat tusschen Pruissen, Rusland, Oostenrijk en Holland zou gesloten zijn. De staatkunde dezer vier mogendheden (dus vervolgt dat blad) wendt thans al hare pogingen aan om tot hetzelve het geheele Dtiitsche bond- genoodschap te doen toetreden mitsgaders Denemarken voor het her togdom Hoistein en verscheidene Uanzee-steden. De tegenwoordigheid te^Berlijn van Russische staats-raden en generaalshet verblijf van den prins von Wrede voor Beijeren, en de drukte welke men sedert eenige weken bij de Dtiitsche diplomatie heeft waargenomen hadden betrekking op de onderhandelingen tot sluiting van dat traktaat. De dagteekening die hetzelve draagt (4 junij) belet te geloovendat de sluiting zoude verhaast zijn door de laatste gebeurtenissen van Parijs, welke eerst den 5 hebben plaats gehad. Het is zeer waarschijnlijk dat de uitwerkselen dezer gebeurtenissen in geenerlei opzigt de besluiten wijzigen, door de Nóordsche mogendheden ten aanzien van Frankrijk en dcszelfs omwen teling genomen om dat deze beschikkingen bestonden voor de dagen van den 5 en 6 junij. Het is eene nieuwe coalitie tegen grondbeginse len dezelve zal eindelijk dan eerst uitbarsten, wanneer al de toebereid selen geheel zullen zijn daargesteld. Indien Frankrijk ditmaal verstandig handelt, zal hetzelve niet afwachten tot men het aanvnllehet zal zoo veel maar mogelijk is, het regt aannemen, om zich op de meeste punten vooruit te stellen, ten einde gebruik te maken van de goede be schikkingen welke Italië nog overblijven voor dat de Oostenrijkers dat land geheel met hunne troepen hebben overstroomd en ten einde almede gebruik te maken van de goede [men leze oproerige'} gezindhedenwel ke het grootste gedeelte der Badensche en Beijersche beyolkingen langs den Rijn, aan den dag leggen, voor dat zij door de tegenwoordigheid der Pruissische troepen weerhouden worden." Men heeft hier te lande Bataviasche couranten tot den 21 januari) laatstleden ontvangendezelve behelzen omtrent Java zelf, behalve qenige benoemingen van ambtenaren en officierenniets van aanbelang. Omtrent den loop der zaken op de westkust van Sumatra vindt men in de courant van den 21 jannarij een belangrijk berigt, hoofdzakelijk inhoudende: dat den 4 december uit Padang een klein smaldeel, bestaande uit Zr. Ms. korvet Pollux, kapitein Eegen eenige kleine oorlogs-vaartuigenis weggezeild om eene onderneming tegen Katingan te doenwelke voornamelijk ten doel had, om de Padries, voor den inval in onze distrikten gedaan, te straffen en den smokkelhandel te beteugelen, welke onderneming dopr de vermeestering van de rots Oedjong-Radjabij Katingan, waarop de vij and zich voornamelijk verschanst had, met den gewensebten uitslag is bekroond, zoodat de schepen reeds den 17 december behouden te Padang terugkeerden. Een en ander heeft plaats gehad onder het beleid van den luiteriaut-kolonel en resident Elout. De landingstroepen, die uit Neder, landers en Amboinezen bestonden zijn aangevoerd geworden door den majoor Michiehdie de verschansingen op genoemde rots, welke zoo door natuur als kunst zeer sterk waren, stormenderhand heeft laten in nemen, nadat het vijandelijk geschut door het vuur onzer oorlogschepen tot zwijgen was gebragt. Na de inneming van Oedjong-Radjawaren de Padries in hunne bosschen gevlngt, zoodat de onzen zonder veel moeite hunne bentings vernield, het aldaar aanwezige geschut vermeesterd, en de (zeeroovers) praauwen die bij hen op stapel stonden verbrand hadden. Nogmaals strekt het den ondergeteekenden tot genoegen, opgave te doen van eenige ontvangene geschenkenvan de weduwe H. G.als1 Ned. pond tabak, I dito dito pluksel en 4 zwachtels; waarvoor hartelijke!! dank aan de onbekende geefster wordt toegebragt. Vlissingenden 15 Junij 1832. De 2de luitenant administrateur der garnizoens ziekenzaal Van den BROEK. De chirurgijn-majoor isten rang, belast met de geneeskundige dienst in het etablissement C. J. COURT. De fungerende militaire ender-intendantbelast met het toezigt over meergemeld etablissement, KRIESFELD. PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den 18 Junij i832. Werkelijke Schuld Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisalic-Sijndicaat 3§ pet. Handel-Maatschappij Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83i 1 idem i83ai Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecous. 4a| a 42| - 1 16J - 16J 7'! 72 5GJ - ó7| 8fi£ - 87* 90$ -91! 99 - 99r 96J - 97? 80J - 81J c9i - 7° 85 - 85J Rusland, bij HopeCo. Leening -j i» idem i83i, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijkbij GoilüCo. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Bank-actien. DenemarkenNeg. Londen. •1 Napelsche certificaten 93? 94i g4| - 90 84a «5 57J - 57J 4gJ - 5o 84 84! 67i - '67? 74J - 74J VLISSINGEN den 19 junij. Van den 16 dezer tot heden zijn, voor Antwerpen bestemd, alhier ter reede gekomen: Champion, kapt. J. Rud, van Riga, met rogge; de twee Gebroeders, kapt. J. Muis, van Liver- poolmet klipzout, moet quarantaine houden; Venus kapt. B. Elling- sen; Resolutionkapt. J. P. Meiuckedie Einigkeit, kapt. H. P. Voss Charlottekapt. H. Spugelberg, nlie vier met rbgge, cn Lion, kapt. G. Riedel, met lijnzaad, alle vijf vanRiga; Highlanderkapt. A. Lindsey, van Riga; de Goede Hoopkapt. W, C. Duinkervan Embden en Atlas, kapt. G. Scott, van Riga; alle drie met rogge; Maria', kapt. T. C. Kraeffc, van Koningsbergen, met rogge en garstPrins Christian, kapt. J. L. Fisher, met rogge, en Christine Char lotte, kapt. J. J. Schlie, niet tarwe en lijnzaad, beide van Riga; Haabetkapt. H. Hanscnvan De nemarken, en Friese TVillkapt. D. Asschendorff, van Riga, beide met rogge; Emanuelkapt. J. C. Oestman en de zeven Gebroeders, kapt. H. J. Wriedebeide vau Petersburg, met tarwe; Carl Gustaaf Rosenor kapt. H. P. Drewitzvan Aarhuis, niet haver;kapt, H. P. Hoed van Savannah met rijst en katoen. Nog is alhier ter reede gekomen eene Engelsche loodsboot, waarvan de naam onbekend is. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en den 16 dezer van onze reede naar zee gezeild Anna Catharina kapt. T. Kolla, naar Stettin en Regina, kapt. J. H. Koop, naar Petersburg, beide met stukgoederen; Sybilla kapt. E. Thonhill naar de Oostzee; Brother Friend, kapt. S. Wagth op avontuur, en St, Mieheikapt. M. Knudsennaar Huil, alle drie' met ballast. \\Tordt bij deze aan de belanghebbenden herinnerd dat voor de Jon gelingen die in 1833 moeten Loten voor de NATIONALE MILITIE en wonende in Gemeenten beneden de duizend zielen, als nog, doch niet langer dan tot primo Julij aanstaande, kan worden deel genomen jn het Genootschap ter voorziening in het Plnatsvervangen bij gezegde Militie, in de Provincie Zeeland, op de wijze, bepaald bij het Regle ment hetwelk bij de Directie of een der Heeren Agenten te bekomen is, als voor het Eiland Walcheren en'voor de Gemeenten in het 4de Districtbij den Heer D. de Feyter te Middelburg. Zierikzee den 8 Junij 1832. De Directeur van voornoemd Genootschap J. T. B E T H E. J)e ondergeceekendeom gewigtige redenen voornemens zijnde van woonplaats te veranderen heeft zijne Affaire overgelaten aan E. POT, door wien dezelve met primo Julij aanstaande, voor zijne rekening, zal worden voortgezetintusschen een iegelijk verzoekende welke iets van hem te pretenderen hebben of aan hem verschuldigd zijn, daarvan, voor 15 Julij aanstaande, opgave of betaling te doen. Vlissingen, 20 Junij 1832. PHILIPPUS METS. ondergeteekendede bovenstaande Affaire in TABAK, KRUI DENIERS VETTE WAR IERS- en AARDEWERK-WAREN hebben de overgenomen van PHILIPPUS METSen die met primo Jtilij staan de te aanvaarden neemt bij deze de vrijheid zich in de gunst van zijne geëerde Stad- en Landgenooten te rekommanderen, onder belofte van eene prompte bediening. Vlissingen, den 20 Junij 1832. E. POT. J)ie iets te pretenderen heeft vanof verschuldigd is aan den Boedel van J. A. KELDERS, Meester Timmerman, overleden binnen Middel burg, gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten zijnen Sterf huize uiterlijk vóór den 15 Julij aanstaande. Notaris D. J. van der Horst Serlé Zal, 0p HEDEN den al Junij 1832, des voormiddags ten 11 uren, op den Kinderdijk, bij de Spijkerbrug, te Middelburgin het openbaar verkoopeneene groote partij PLANKEN, HEKKENS, gemaakte GOTENBALKEN, SPAR REN enz., alles voor den aanvang derVerkooping aldaar te bezigtigen, [Jit de band te koop een fraaije TUIN gelegen aan den Buitensin gel dezer Stadtusschen de Noord- en Koepoortente bevragen bij den Boekverkooper C. E. Schutters, Uit de hand te koop een nieuw Mahoniehouten SECRETAIR-OR- GEL, van 8 Registers, Holpijp daaronder begrepen; te bevragen bij C. R. Roelofse, te GOES. J)e Zoutzieder WILLEM BERNARD van DEINSE maakt bekend, dat, aan de Zoutkeet te Arnemuidenop den Dijk, Wijk B. No. 59, en ten zijnen Woonhuize te MiddelburgRonaansche Kaai, Wijlt G. No. 119, is te bekomen best wit KEETZOUT, grof en fijn, of zoogenaamd BOTERZOUTmet de vijftig Nederiandsche Ponden en daarboven; ver zoekt voortdurende gunst. J. de KOK is nog voorzien van BANKET-HAMMETJES, van 2^3 Ned. ponden belast zich ook met 't koken van Hammen en Paterribben. .In den Boekwinkel van de GEBROEDERS ABRAHAMS zijn te bekomen, de na volgende MILITAIRE WERKEN: Reglement op de exercitiën cn manoeuvres der Infanterie, 3 stukken in gr. 8vo. al« Soldalen- en Pelotons-Schoolmet de generale kommando-woorden ïste stuk 1 80. Batailïons-School2de stuk f 1 5o. Evolutien van Linie, 3de stuk f 1 80. Reglement ingerigt voor liet Theoretisch onderwijs, door den Generaal Dibbefz 2 stukjes in zak-formaatJ i ieder afzonderlijk 5o ets. Algemeen Reglement op de Inwendige Dienst, de Poiicic en de Krijgstucht, gr. 8vo. 1 80. Marsen-Reglement, ten dienste van alle Militaire Korpsen, gr. Svo. 3o ets. Reglement voor de Garnizoensdienstgr. 8vo. 75 ets. Reglement van Krijgstucht ol' Discipline, in zak-formaat, 5o ets. Provisioneel Reglement van Administratie Lij de Landmagt, gr. Svo. 1 3o. Algemcenc voorschriften op de uitvoering van hel Provisioneel Reglement van Admi nistratie hij de Landmagtgr. Svo. f 1 30. Scharten, Gids voor de Onder-Officieren en Korporaals van de Infanterie, met het bijvoegsel over de Voorpostendienst, kl. Svo. vierde druk, f 1 5o. Over de Voorpostendienst afzonderlijk, 25 ets, Krijgs-artik.'lcn, in zak-formaat, 20 ets. Algemecnc voorschriften omtrent het tirailleren en het defileren, 4o ets. Van der Netten Handleiding tot het gebruik van liet Schietgeweer hij het Schijf schieten er. in het Veld, gr. 8vo. 1 80. Buser, Handleiding voor aankomende Officieren cn Onder-Officierenter verkrijging van cenen behoorlijken leefregel, 8vo. 90 ets. Mémorial des Camps rocueil a 1'usage de M. M. les Officiers de 1'Armée de Ter- re par Urbain gr. Svo. f 4 75. SlotenmakerHandleiding tot de geregelde uitvoering van dc werkzaamheden voorgeschreven hij de wet op de Schutterijen, gr. 8vo. ƒ3, 60. DeckerTaktiek der drie wapens: Infanterie, Kavallerie en Artillerie, uit het Hoogduitsch vertaald, door den Baron L. van Boecop gr. Svo. 4, 5o. BeuscherHandleiding voor Onder-Oilicieren der Artillerie 2 deelcn, i2ino.y'4 80. Stieltjes, Handleiding tot de kennis der verschillende soorten van Batterijen enz., ïste en 2de stuk, gr. Svo. 80 ets. In dcnzelven Boekwinkel is te bekomen Proteus. Tijdschrift voor de Hollandsche Hccren-Kleedingno. 1. Ieder No. hij intcekening 80 ets. Euphrosync. Tijdschrift voor de Hollandsche Dames-Klcedingno. 1 ij, Ieder No. hij inteekening 5o ets. Dit laalstgemelde is ook ter lezing te hekomen. TER DRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS»

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 2