N\ 74. MIDDELBURG SCHE COÜBA NT. Donderdag 21 Junij 1832. ^chuttevij, lantsheer, l. P. NIEUWSTIJDINGEN. sPniterfil.-uib,. (BtrojaG 33 vittaw je. „ivmtfcvijfc, De beer de Cuttervan Cent, is door bet bof van assise» va» LOTING VAN DEN JAR.E 1832. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, Gelet op art. 11 van Zr. Ms. besluit van den 21 Maart 1828 Brengen bij deze ter kennisse van alle de genen Welke daarbij belang hebben i°. Dat de Alphabetische Naamlijst van alle de Personen, die aan de Loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Gemeente moeten deel- nemen ter inzage van een iegelijk zal liggen op het Raadhuis de- zer Stad, van heden tot en met Donderdag den 28 dezer (de Zon dag uitgezonderd), des voormiddags van 9 tot 12 uren, ten einde een ieder in staat zoude zijn om, ingeval hem op die Lijst eenige Personen of omstandigheden mogten voorkomendie op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten wor den weggelaten, zulks ter kennis te brengen van de Commissie wel ke bij de Loting tegenwoordig zal zijn. 2°. Dat de tijd, waarop voorschrevene Loting zal plaats hebben, is be paald op Vrijdag den 29 dezer, des morgens ten 10 uren, 3°. Dat de Loting zal plaats hebben op de Boven-Voorzaal van het Stadhuis. 4°. Dat almede bij de Loting zullen moeten tegenwoordig zijn ten ein de tot eene Naloting te worden toegelaten, alle Personen, vallende in de jaren der Schutterij, welke uit andere Gemeenten, sedert de laatste Inschrijving, in deze Gemeente zijn komen inwonen, en buiten de termen van dienstpligtigheid zijn gebleven. En 5°. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de Ingeschre venen zelve, of derzelver Gevolmagtigdenten welken einde zij, zoowel als derzelver Gevolmagtigden voorzien zullen moeten zijn van het Oproepings-Biljethetwelk ieder hunner van wege het Ste delijk Bestuur zal worden te huis bezorgd. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drnge, zal deze worden ge drukt afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 18 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, VAN PANIIUYS Secretaris. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat bij hem zijn terug ontvangen de Bewijzen van Inschrijving in het Grootboek, it 5 pet., tot No. 61 ingesloten; wordende de houders der provisionele reftis, door hem afgegeven, verzocht, de afhaling hun ner verwisselde stukkenzoo veel doenlijkte bespoedigen. Middelburg, den 20 Junij 1832. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. De DOMBURGSCHE KERMIS zal dit jaar, als naar gewoonte, beginnen op den 25 dezer, en eindigen met den 2 Julüde gewone Vermakelijkheden zijn gepermitteerd, mits dezelve op den 29 en 30 plaats hebben. Domburg, den 20 Junij 1832. De Burgemeester, A. v. d. M E U L E. FRANKFORT den 14 junij. De proclamatie op den 6 dezer door de burgemeesters en den grooten raad dezer vrije stad aan derzelver be woners ter waarschuwing tegen het houden van alle onwettige staat kundige bijeenkomsten en het dragen van derzelver onderscheidingsteeke nen gerigtis over het algemeen met veel goedkeuring ontvangen. Slechts aan enkele kwaadwilligen is de bewuste proclamatie eene erger nis, doch hun onvermogen om eenig kwaad te stichten, doet hier de vrees voor het ontstaan van wanorde en onlusten reeds merkelijk afnemen te meer daar niet alleen de hoofden van de onderscheidene korpsen der burgerwacht dezer stad, maar ook de manschappen derzelve, uitdruk kelijk verklaard hebben, alles voor de handhaving van de rust en orde op het spel te zullen zetten. Naar men uit Weenen onder dagteekening van den 5 junij, meldt, duurden de bewegingen en het doortrekken van troepen in die hoofdstad steeds voort. Uit Ancona schrijft men, van den 3 dezer, dat zich op den mor gen van dien dag eene bezending uit de partij der liberalenbestaande uit 8 voorname personen, vergezeld van eene tallooze menigte men- schen met eene petitie van denzelfden inhoud naar den Franschen ge neraal Cuètères en den pauselijken graaf Florenzi begeven hebben. Door beide voornoemde personen is deze petitie, in welke met veel aandrang om eene wijze en volkomene hervorming der regering dier stad en bo vendien om eene merkelijke wijziging der wetten verzocht wordt met welwillendheid ontvangen, cn op dezelve geantwoord, van vol gaarne, tot het verkrijgen van zulk een regtvaardig en billijk verzoek bij het pau selijk bestuur al het hunne te zullen bijdragen. Voor het overige is alles bij dezen optogt met de grootste stilte en rust gepaard gegaan. De jongste tijdingen uit Griekenland zijn verre van geruststellend te zijn, daar de verdeeldheden en partijschappen in dit land, in weerwil van de inspanningen der nieuwe regering, nog blijven voortduren. Het te houden nationaal congres was te Argo bijeen geroepen. LONDEN den 17 junij. Donderdag hebben HH. MM. een maaltijd gegeven ter eere van prins Talleyrand en den heer Falckbij gelegen heid van hun vertrék uit Engeland. De conferentie heeft wederom eene vergadering gehouden, doch daar in moet niets beslist zijn. Sir IValtcr Scott is hier aangekomen en bevindt zich eenigzins be ter, hoewel hij steeds in een zorgelijke» toestand verkeert. -^T. 1m PARIJS den 13 junij. De staac van beleg dezer hoofdstad dulirt tioff- altijd voort, ofschoon dezelve van alle zijden veel tegenstand vindteti men is niet vreemd van het denkbeeld dat het gouvernement stith gé- drongen zal zien om dien staat binnen weinige dagen op té heffen, ert hét onderzoek naar de gebeurtenissen van den 5 eti 6 dezer aan de gewond regtbanken op te dragen. Het aantal der gevangenendie ter zake der hoofdbeschuldiging gevötl- Uisd moeten Worden, bedraagt, zoo men 2egt, vvel 1800 personen. Aan het ministerie Van binnenlandsche zaken maakt men lijsten Vati verdachte personen, waarop zelfs verscheidene afgevaardigden vodrkomeff. In den vorigen nacht heeft men weder een groot aantal wapenen eó een goeden voorraad buskruid in beslag genomen. Men verhaalt, dat de aartsbisschop Van Parijs, de heer de QUeler)gé* vlugt is. Men heeft op zijn buitengoed te Conflans huiszoeking gedaanA doch men moet daarbij niets ontdekt hebben. Sommige lieden honden het er voor, dat het geschiktste middel,. Waar* toe de regering in de tegenwoordige moeijelijke omstandigheden haar We* vlugt moet nemenis de kamer der gedeputeerden te ontbinden en een# nieuwe bijeen te roepen. Men wil, dat de raad der ministers niet ongenegen is om tot dien stitp over te gaan. Ook houdt men het voor meer dan waarschijnlijk, dat aj» le de vreemde uitgewekenen van Parijs zullen verwijderd Worden ett men hen in vele kleine depots uiteen zal leggen, ten einde hun de moge lijkheid te benemen van iets tegen de rtist en orde te beproeven. De generaal Lafayette is naar zijn landhuis te laGrange, nabij Parijs, vertrokken. Men meldt de gevangenneming van den heer Chateaubriand De ambassadeur van Sardinië heeft zijne afscheids-audientle bij den ko* ning gehad. Dit geefc stof tot velerlei gissingen. Te Toulon is eene zamenzwering ontdekt, die op rekening van dö Carliscen wordt gesteld, en die niets minder ten doel had dan om hel arsenaal in brand te stekende galeiboeven los te laten en van de Verwar ring, welke hieruit ontstaan zou, gebruik te maken om de stedelijke re* gering te overweldigen en Hendrik H uit te roepen. Men verhaaltdat met de telegraaf berigt is on tvangendat er ernstige beroerten te Toui» Ion uitgebroken zijn; doch hieromtrent is niets stelligs bekend. ^Ieb«rlAtibeti. MIDDELBURG den 20 junij. Een partikuliere brief uit Londen, van den 16 dezer, alhier ontvangen, behelst het volgende: Men wil dat Engeland en Frankrijkin de laatste bijeenkomst vim de conferentie, na veel moeite, overgehaald zijn geworden om in den geest van de modificatie door Rusland gerecommandeerd ten tijde Van de ratificatie der vredes-artikelen te ageren. Mogt dit waar zijndan zullen de uitstaande zaken tusschen Holland en Belgie spoedig vereffend zijn. Men presumeertdat er geene bijeenkomsten van de conferentie meer zullen zijn." In de Belgische bladen vindt men het volgend antwoord van dé Hollandsche gevolmagtigden te Londen, op het 63ste protocol. Londen 2 Junij. De ondergeteekenden, plenipotentiarissen van Z. M. den Koning der Nederlanden hebben in den avond van gisteren den brief ontvangen t weiken hunne Exc. de plenipotentiarissen hun wel hebben willen adresse ren, onder dagteekening van 31 mei, en vergezeld van het protocol no, 63. De inhoud van dit laatste stuk vordert gebiedend, van de zijde der ondergeteekenden, eenige uitleggingendoormiddel van welke de gang, door het kabinet van 's Hage gehouden, naar hunne innige overtuiging, een volle zal geregtvaardigd worden. De verbale nota, aan hunne mededeeling van 29 mei gevoegd, ij, itt. derdaad, zoo als het protocol het zegt, letterlijk dezelfde als die, welk® aan graaf Orlof op het laatst van zijn verblijf te 's Hage geadresseerd werd, maar niet min zeker is het, dat het ontvouwen in den boezem der conferentie van den inhoud dezer verbale nota alleen vertraagd geworden is, ten gevolge van het door de leden der conferentie uitgedrukt gevoe len, zoodra dezelve confidentieel hier bekend geworden was, dat vó6f alles de vijf mogendheden zich eerst op dezelfde lijn moesten geplaatst hebben, met andere woorden, dat allen het traktaat van 15 november geratificeerd hadden. Te 's Hage zoo als bieris de taal van de vertegenwoordigers der vijf hoven te dezen opzigce dezelfde geweesten het Nederlandsch gouvernement heeft gemeend aan den wensch der conferentie te moeten toegeven met hare openingen te schorsen tot op een tijdstip hetwelk het zelf als nabij scheen te verwachten. Onderrigt door de mededeeling van 4 mei, dat de gebeurtenis aan die verwachting beantwoord had, heeft het moeten denken dat de behandiging der voormelde verbale no ta voorstellen behelzende die nog niet officieel aan de conferentie voor gelegd waren, het eenvoudigste en tegelijk het regelmatigste middel aan bood om de onderhandelingen te hervatten en voort te zettenen de ondergeteekenden geven zich de overtuiging, dat de heeren plenipotenti arissen der vijf hoven, de kwestie uit het gezigtspunc dat hunne Excel- lentien aangewezen wordt beschouwende, niet aarzelen zullen, hij voor keur boven de besluiten welke het eind van het protocol schijnt aan te kondigen, zich te zullen bezig houden met het formele antwoord, dat het 's Gravenhaagsch kabinet regt heeft van hunnentwegen te hopen, (get.) A. R. Falck. H. van Zuylen van Nyevelt, Van Brussel den 17 junij wordt gemeld: Het rapport der centrale sectie over de ligting- van 50,000 man bur gerwachten is nog niet uitgebragt; de afgevaardigden hebben in hunne beide jongste zittingen hunne beraadslagingen over da regterlijke organi satie voortgezetzonder dat er over het bedoeld rapport gesproken is geworden. Men verzekertdat de kamers, na de aanneming der wetten op de lig* ting van 50,000 man en die op de militaire en burgerlijke ridder-orde, tot aan de maand september of october zullen geprorogeerd worden." - Een der Belgische bladen verzekert, dat aan het huwelijk van prins Leopold de voorwaarde verbonden is, dat de kinderen, die uit zij nen echt zullen voortspruiten, in de Roomsch-Katholijke godsdienst roos ten opgevoed worden.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1