N' MIDDELBURGSCHE COURANT, 72. Zaturdag 16 Junij 1832. ^anbcï-illaatgeftappii. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdamop Donderdag den 12 Julij 1832, de volgende partijen Java SUI KER zullen geveild worden, als: 517 Kisten en 1606 Kanassers en Kranjangs, liggende te Rotterdam. En 3171 Kanassers en Kranjangs, liggende te Dordrecht De Monsters, benevens de Veil-Conditienzullen in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 12 Junij 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, StaatsraadPresident. DE CLERCQ, Directeurfungerend Secretaris. BURGEMEESTER "en WETHOUDERS van de Stad OOSTBURG, maken bij deze bekenddat dit jaar weder te dier plaats geene KER MIS zal gehouden worden. Oostburg, den 11 Junij 1832. Burgemeestér en Wethouders voornoemd, H. A. CALLENFELS. Ter ordonnantie van dezelve, M. T II E R I. De Deurwaarder J. F. Carpreau residerende te IJzendijke zalkrach tens daartoe verleende autorisatie, op Donderdag den 21 Junij 1832, *s morgens ten tien uren, op de Markt te IJZENDIJKE, publiek aan de meestbiedendenom gereed en comptand Geldte koop veilen eene groote partij Onbruikbare MILITAIRE KLEEDINGSTUKKENbe staande in: Schakots, blaauw Lakensche Pantalons, Kapotjassen, Kwar- tiermutsen Lakensche Slobkousen Linnen Broodzakken en al hetgeen meer zal worden voortgebragt. Alles aankomende het iste Bataillon der afdeelitig Zeeuwsche Mobiele Schutterij. NIEUWSTIJDINGEN. 20uit«dtlrtttb. FRANKFORT den 8 junij. Uit Berlijn wordt bij herhaling geschre ven, dat men zich aldaar meende te moeten beklagen over den hoogeren toon, dien het Fransche kabinet, sedert den dood van den minister Pé rierhad aangenomen, ook met betrekking tot de binneulandsche aange legenheden van Duitschland; eene zaak, welke men oordeelde, dat het kabinet der Tnilerien niet aangiiig, en tegen welke bémoeijing men, op grond van het beginsel van niet interventie, had gemeend te moeten pro. testeren. De Groot-Hertog van Baden is de eerste Duitsché souverein, wel ke zich in 't openbaar ten aanzien van het feest van Hambach heeft ver klaard. Z. D. H. heeft bij eene ernstige proclamatie te kennen gegeven, dat bet gerucht liep, dat dergelijke feesten in Uabijgelegene staten en ook In Baden zouden worden gevierd, doch dat hij vastelijk besloten heeft, 2ulks niet te dulden; dat de gewone volksvermaken niet zullen worden verhinderddoch dat bij dergelijke gelegenheden geene redevoeringen zullen worden gedoogd. Naar luid dezer proclamatie hebben de aanleg- gers van het bewuste feest hun oogmerk om al de in Duitschland be staande regeringen omverre te werpen en geheel dit land in een gemee- uebesc te herscheppen, met eene stoutheid van taal geopenbaard, Welke aan de treurigste dagen der Fransche omwenteling doet gedenken, en •welke, bijaldien dit hun mogt gelukken, geheel het land aan de grie- Vendste onheilen zoude blootstellen. Uit Tweebrugge meldt mendat bijna in alle dorpen in den Rijn. kreits vrijheidsboomen geplant worden, met Fransche ên Duitsché drie. kleurige vlaggen voorzien. Het landvolk weigert de belastingen te be talen, verwoest de velden en bosschen van het domein, zet In sommi ge plaatsen de burgemeesters af, terwijl weder in andere de vrijheidsboo- men omgehakt worden. In het Wurtembergsche en vooral te Stutgard heeft de poging tot om wenteling, in Beijeren begonnen, grooten afkeer verwekt. Te Ancona, waar onlangs de gonfalonniêre of eerste magistraatsper soon de heer Bosdaridoor een sluipmoord om het leven gebragt is die op rekening der liberalen werd gesteld hebben de laatsten ziende dat zij niet openlijk meer door de Franschen ondersteund werden een afzonderlijk gewapend legioen gevormd waartegen de generaal Cubières patrouilles heeft moeten afzenden. Zij hebben het echter zoo ver ge bragt, dat zij de karabiniers, die nog op de citadel opgesloten zijn be let hebben daaruit te komen en met de Franschen de dienst te verrig- tenzoo als Cubières bij eene dagorder aangekondigd had. De jonge St. Aulaire is naar Rome vertrokken. Het scheendat de karabiniers de stad weder ruimen zouden en dat het bestuur der politie op den Fran schen kommandant zou overgaan. Nog altijd blijft het onwaarschijnlijk gerucht er levendig, dat er een Fransch eskader met 4000 man, die voor Boua en Cónstantine bestemd waren, zal binnenloopen. Depries ters en geestelijken verlaten de plaatser zijn er slechts twee meer over. Volgens berigten uit Bazel en andere Zwitsersche oordenvan Tiet begin dezer maand, was het destijds in eerstgenoemd kanton vrij rustig, en vleide men zich, dat de zaken aldaar, door de bemiddeling <Ies landdags, eindelijk tot eene schikking zouden kunnen gebragt wor den. In het banton Bern hebben den 1 dezer eenige onrustige bewegingen plaats gehadter beteugeling waarvan krijgsvolk uit de stad was afge zonden. Te Neufchatel heeft men eenen aanslag ontdekt, Om eenértwegens deelneming aan de vroegere onlusten aldaar ter dood veroordeelden ge vangene, uit zijnen kerker te bevrijden. Op verschillende plaatsen moest brand gesticht worden ten einde te midden der daardoor veroorzaakte verwarring het plan te kunnen uitvoeren, hetwelk thans verijdeld was. Jfvankrijfc. PARIJS den 9 junijBij dagorder van gisteren heeft de minister van -oorlog in 's konings naam hoogstdeszelfs tevredenheid betuigd aan de troe pen en de nationale gardes, zoo van deze hoofdstad als die van elders zijn komen toeschieten, over hunnen standvastigen ijver, trouwen tucht, welke zij op den 5 en 6 dezer hebben aan den dag gelegd. In dat stuk wordt wijders gezegd, dat de nationale gardes en de troepen te- regt hebben ingezien, dat door den troon te verdedigen, dien het volk gesticht heeft, doch welken de carlisten en republikeinen trachtten omver te werpen, zij de hoofdstad en geheel het rijk voor eene verschrikkelijke wanorde zouden behoeden, en dat zij in de straten van Parijs zoowel den opstand in de Vendée, als elke andere vijandelijke partij eene neder» laag hebben toegebragtvoor welke aan het vaderland bewezene onschat» bare dienst de koning hen dank zegt. Eene dergelijke dagorde is nog bovendien door den maarschalk Labau alleen aan de nationale garde, uitgevaardigd. Morgen zal de koning eene wapenschouw over dezelve houden. De Moniteur van heden kondigt officieel aan, dat, bij de zaraan- komst van de koningen van Frankrijk en Belgie te Compiêgne, het hu welijk van dezen laatsten met prinses Louita van Oriéans bepaaldelijk ge regeld is, ODder bijvoeging dat de beide volken in deze vereeniging eenen waarborg zullen vinden van wederkeerigen bjjstand, en Europa daardoor den algemeenen vrede zal bevestigd zien. De politie zet hare nasporingen steeds met kracht voort. Er zjjn verscheidene belangrijke arrestatien gedaan» als van den heer Garnier PagèsThibaudeau en anderen. Al de gevangenissen zijn vol. «»- De berigten uit de Vendée zijn steeds zeer verontrustendde op stand breidt zich meer en meer uiter zijn eenige proclamatien ver spreid door de hertogin van Berry in naam van haren zoon Hendrik V gedaan, waaruit blijkt dat de hoofden van den opstand hunne z&ak niet verloren rekenen. PARIJS den ii junij. De Moniteur van gisteren bevat èen lang re dekavelend artikelmet hetwelk hij tracht aan te toonendat er geene terugwerking ten opzigte van den belegs-toestand plaats heeft; dat btóti beweert, dat, krachtens de wet van het keizerrijk, zoodra er gewapende opstand is, er ook, de factostaat van beleg is, en dat de ordonnantie van 7 junij slechts den reeds bestaanden staat van beleg heeft bevestigd. Gisteren beeft de groote wapenschouwing der nationale garde en linietroepen plaats gehad; de boulevards van de rue Madelaine tot aan de Bastille waren door deze troepen bezet. Bij deze revue heeft de verwonderlijkste orde gehecrschtnimmer was er meerder geestdrift bij 's konings tegenwoordigheiden nimmer scheen ook de rust der hoofd stad meer zeker als thans te zijn. Het gouvernement heeft gunstiger berigten uit het Westen. Lahous- saie is gevangen genomen. Een kasteel bij Clisson, in hetwelk zich een groot aantal hoofden der chouans hadden geborgenis verbranden ondanks den hevigsten tegenstandis alles gedood. Men kende al de na men nog niet. iflebetrtattbett. 's GRAVENHAGE den 13 junjj, In de op gisteren gehoudene zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn de beraadslagingen geo pend over het ontwerp van wet, houdende wijzigingen in de bestaande wet op het patentregt, hetwelk daarna met 21 tegen 19 steramen ij aan genomen. Daarna beraadslaagd zijnde over het ontwerp van wet, houdende wij zigingen in de wet op de regten van registratieoverschrijvingzegelen successie, is hetzelve met 21 tegen r8 stemmen aangenomen. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft, in hare zitting van heden het ontwerp van wetnopens de aan de regering te verleenen credie- tenaangenomen. Bij besluit van den 5 junij no, 21, heeft het Z.M. behaagd, een groot aantal bevorderingen bij de verschillende korpsen der infanterie te doen. Zijne Exc.de vice-admiraal van Heidenis alhier aangekomen en in het Groot Keizershof afgestapt. - Men verwacht, dat de beide legerkampen den 15 en 16 dezer maand door de daartoe bestemde troepen van het leger te velde zullen betrokken worden. Het getal der troependat in die kampen zal ver- eenigd zijnwordt op 20,900 man begroot. In de Staats-Courant vindt men bet volgende Z. M. onderrigt dat de vrijwillige jagers der Leidsche hoogeschool zich op den 22 dezer zullen vereenigen, ten einde de nagedachtenis van hunnen gesneuvelden krijgsmakker Beekman door het plaatsen van een lijksteen in de Pieterskerk, plegcig te vereeren, heeft, zoo wij verne men dien dag gelieven te bestemmen tot het doen der uitgifte van het onderscheidingsteeken aan de regthebbenden bij de kompagnien vrijwilli gers der akademien van Leiden Utrecht en Groningendie derhalve bij den ophanden aanvang van den grooten vacantie-tijdnaar hunne haardsteden niet zullen terugkeeren dan versierd met het eermetaal voor Trouw aan Koning en Vaderland. Wij twijfelen niet of dit blijk van 's Konings zorg voor het genoegen der studerende jongelingschapwelke zoo veel lust en opgewektheid voor de letteroefeningen heeft betoond als zij vroeger met ijver heeft gediendzal bij haar de waarde der te ontvangen belooning dubbel verhoogen." Het getal schepenhetwelk dit jaar eer haringvaart zal uitloopen bedraagt 118, ais: 77 van Viaardingen, 17 van Maassluis, 10 van Am sterdam, 5 van Enkhuizen, 5 van de Rijp, 3 van de Zwartewaal en 1 van Delfshaven. Den dag voor de uitvaart zal, als naar gewoonte, een plegtig kerkelijk gebed op de onderscheidene plaatsen gedaan wor-den. VLISSINGEN den 14 junij. Zr. Ms. bi'ik dE Zwaluw, komman dant Tamis bestemd om onze haringbuizen te begeleidenen ligt tèn dien einde te Helievoetsluis gereed. De desertie onder de Belgische troepen houdt bestendig aan; da gelijks komen er Belgische deserteurs uit het 4de en 5de district alhier over; een Belgisch officier, zoo men vermeent iste luitenantheeft zich dezer dagen aan onze voorposten overgegeven, bevindt zich in het 5de districten zal heden of morgennaar men hoortalhier aankomen, Aangaande het op den 4 junij jl. uit het dok alhier naar Antwer pen vertrokken koopvaardij-schip Pieter en Karei, verdient het navol gende lofwaardige vermelding. De kapitein Hendrik Poppe heeft vijf tien achtereenvolgende jaren voor Belgische reedersen laatstelijk voor, s het handelhuis Elzen en van Linden te Antwerpengevareohet onbeperkt

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1