MIDDELBURGSCfife coüIan N\ 71. En 'IfslSt" I™. )K0FF«> JVatifcrijfc. Donderdag 14 Junij 1832. ^tcbeirlanb0chc ^rtnbcUfttaatsidtajjpij. Bekcttbmakin0ctt, NIEUWSTIJDINGEN. jücberlattbet!. De DIRECTIE maakt bekend dat door haar zal geveild worden Tc ROTTERDAM, op Dingsdag 19 Junij 1832: 17,087 Balen Java 1 „r^„rr 2,350 Dito Sumatra J J ''Sgende te Rotterdam En 7's45 Dito Java KOFFIJ, liggende te Dordrecht. Te AMSTERDAMop Vrijdag 22 Junij 1832 De Maatschappij geeft, bij deze aankondiging, de verzekering, dat *ij, vóór hare gewone Najaars- Veiling van 1832, geene andere Koffij dan de bovengemelde partijen aan de Markt zal brengen. De Monsters zullen op Maandag 14 dezer verkrijgbaar zijn en de Vei- ling-Conditien in tijds worden uitgegeven, Amsterdam, 8 M;ei 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris, De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teertdat, van heden af, alleen ten zijnen Kantore, en voor de helft in Schatkistbiljetten, zullen worden uitbetaald de Tractementen aan de Ambtenaren bij 's Rijks Marine Regtbanken en Vredegeregten District- CommissarissenAuditeur-Militair, Kadaster, Waarborg der Gouden en Zilveren Werken en Roomsch-Katholijke Eerdienst. Middelburg, den 14 Junij 1832. De Administrateur voornoemd P. P O U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN, brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat er in den loop van dit jaar, geene KERMIS of JAARMARKT binnen gemelde Stad zal gehouden worden. Vlissingeuden 4 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. J. BECKER, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren De Stads Secretaris A. van der SWALME. Aardenburg, 9 Junij 1832. De gewone KERMIS, invallende acht dagen na het Pinksterfeest, zal van dit jaar binnen deze Stad geen plaats hebben. Burgemeester en Wethouders, F. v. D. P L A S S C H E. Ter ordonnantie van dezelve, J. LUIJCX. De? ONTVANGER der Centrale Directie des Eilands WALCHEREN verwittigt de daarbij belanghebbenden, dat bij hein ontvangen zijnde de door Zijne Exc. den Gouverneur dezer Provincie executoir verklaar de Rol van het Geschot, over den jare 1832, de daaruit getrokkene Aanslag-biljetten zijn rondgebragten maant de belastingschuldigen ten ernstigste aan, zich in de door hun te doene betalingen naar de daarin bepaalde termijnen te gedragen. Middelburg, den 25 Mei 1832. De Adsistent Ontvanger voornoemd ISAAC LUTEIJN. REGENTEN van de Godshuizen en het Algemeen Armbestuur te GOES adveiteren bij deze, dat bij de Uitloting van Obligatien wegens de achterstallige Schulden, ten laste van hunne administratienwelke heeft plaats gehad op den 6 Februarij dezes jaars, zyn getrokken de navol gende Nummers te weten 6, 40, 42,82, 110, 121, 126, 138, 156, 192, 193,201, 203, 216, 220 229, 23Ó, 243, 298, 340, 343, 355, 359, 365, 382, 402, 44', 45', 457 460467, 474, 478, 492, 493, 496, 513,522, 523 542 552 557 564, 580, 587, 607. Tot de uitbetaling van welke, mitsgaders van de Interessen der nog onuirgelotene Obligatien, in de Regenten.Kamer van het Weeshuis te Goes zal worden gevaceerd, iederen Woensdag in de maand Junij eerstkomende, des middags van 12 tot 2 uren. Goes, den 22 Mei 1832. Namens Heeren Regenten voornoemd, H. C. PILAAR, Rentm. en Aman. LONDEN den 6 junij. Het huis der gemeenten heeft zich vereenigd met de amendementendoor het hoogerhuis in de hervormingswet ge maakt en haar aangenomen. De koninklijke bekrachtiging is donderdag, door middel eener commis sie aan de hervormingsbill gegeven. PARJJS ten 7 junij. De vereenigde inspanning der nationale garde van de linietroepen en andere legerkorpsen, hebben eindelijk volkomen gezegevierd over de pogingen om de maatschappelijke orde omver te wer pen. Niet voor gisteren avond ten zes uren is het gelukt alle posten meester te worden waar de republikeinen zich verschanst haddenen zulks is niet geweest dan 11a veel verlies aan beide zyden. De nationale garden der omstreken van Parijs hebben vooral veel geledendeze hadden eenen buitengewonen ijver betoond. Men is verwonderd geweest, dat zulk een klein getal republikeinen het hoofd aan zooveel vereenigde troe pen gedurende 24 uren heeft kunnen bieden. In het klooster St. Mery waren zij niet boven de 300 man sterk en desniettemin hebben zij met eene verbittering, eene betere zaak waardig, van <5 uren 's morgens tot 4 in den namiddag gevochten. Men dient echter daarbij in aanmerking te nemendat zy eene schier onneembare stelling gekozen hadden en hui plan uitmuntend beraamd was. Sedert veertien dagen had men in de straat St. Martin een riool begin, nen te makendoor den arbeid en de uitgeworpen aarde was de weg zeer vernaauwdzoodat het daar zeer gemakkelijk viel barrikaden te ma ken. De republikeinen hadden er vier in de straat St. Martin gemaakt. De laatste, die het digst bij de kerk St. Martin was, had eene gelijke hoogte met de eerste. Het voorkomen der straat levert een vreemd schouwspel op. Reeds verdringen de nieuwsgierige Parijzenaars zich om de plaatsen waar gevochten is te gaan bezien. Vele winkels zijn door de kanonkogels beschadigd. Omtrent de vermeestering van de kerk St. Mery en van de omliggende gebouwen verneemt men de volgende bijzonderheden. De republiekeinen hadden zich eerst bij de kerk, vervolgens bij bet hotel Jaback en in de huizen tegen over en rondom het klooster ver sterkt. Reeds des morgens zocht het 4de legioen der Parijscbe nationale garde en van de omstreken deze stelling, met behulp van het 14de regi ment, meester te worden, maar zij werden afgeslagen, zoodat andere troepen naar deze zyde gerigt moesten worden. Drie barrikaden werden met de bajonet door de troepen en nationale garde der nabuurschap be- meesterd. Bij de vierdeop een geweerschot van de kerk af, werd de hardnekkigste tegenstand geboden. Te twee uren kwam de maarschalk Soult, ten einde eenen algemeenen aanval te bevelen. De nationale gard# van St. Denis, Villette en Pantin rukten daarop langs den Boulevard aan met twee stukken geschut, waarmede de versperringen omver en de poort van de kerk St. Mery stuk geschoten werden. Het gevecht werd daar op een oogenblik gestaakt; de maarschalk Soult gaf den republikeinen tien minuten beraad om zich over te geven. De republikeinen aan deze oproeping niet beantwoord hebbendewerd het gevecht met vernieuwd# woede hervat. Een detachement van linievereenigd met een deel van het elfde legioen, is alstoen door de Lombardstraat gekomen en bemng. tigde met de bajonet de beide huizen op den hoek der straat St. Mery van waar de republikeinen een moorddadig vuur onderhielden en de toe gangen tot de kerk verdedigden. Te zes uren was alles geëindigd en Parijs weder tot rust gekomen. Het heeft der regering niet aan kracht ontbroken om de gewaagde po. gingen der republikeinen te bestrijden. Vele liedenmen spreekt wel van duizend, zijn gearresteerd, en op de meest bekende carlistische et! repnblikeinsche of oppositie-bladen is beslag gelegd. De minister van bintienlandsche zaken heeft gisteren den koning een rapport omtrent den toestand der zaken gedaanten einde te betoogendat het noodzakelijk was Parijs in staat van beleg te verklarenten gevolge waarvan dan opk de koning dien maatregel heeft bevolenmet bijvoeging evenweldat dit, in niets zou schaden aan de bepalingen betrekkelijk het kommande ment en de dienst der nationale garde. Nog heeft de koning, op voordrage van den minister van oorlog, d# polytechnische school ontbondenen mede besloten de artillerie van d# nationale garde af te danken. De school van Alford zal gereorganiseerd worden. Onder de gearresteerden moet zich een veertigtal Polen bevinden, die deel aan den opstand genomen hebben. Men zegt, dat bij alle de corapagnien der nationale garde gekwetsten zijn. De tijdingen uit het westen zijn ver van gunstig. De chouans moeten zich van Chateaubourg, eene kleine stad in het departement van Hle-et- Villaine, hebben meester gemaakt, en er eene geregelde magc van meer dan twee duizend man bijeen hebben. Men wildat het aan de hertogin van Berry gelukt ZOU zijn zich (3 Paimboeuf in te schepen en Frankrijk te verlaten, 's GRAVENHAGE den 9 junjj. In de zitting van de Tweede Ka mer der Staten-Generaalop heden gehouden, zijn de beraadslagingen over de crediet-voordragc voor den oorlogstoestand geopend en is dit ontwerp, na eene levendige en gewigtige discussie, met 42 tegen 4 stem men, die der heeren Fockemavan Sytzama, van Reenen en Sandberg aangenomen geworden. Achttien redenaars hebben er het woord over gevoerd. De heeren Schimmelpenninck en van Dam hebben breedvoerig de verkwistingen bij— gebragtdie er in het leger zouden plaats grijpen. Overigens hebben vele leden den wensch naar eenen spoedigen vrede geuit, en te kennen gegeven, dat zij eene volgende maal niet weder de regering voor den oorlog gelden voornemens waren toe te stemmen. Vele andere hebben gemeend dat er geene gelegenheid tot vrede nog bestond. De laatste spreker Cde heer van Nesuitte daarbij zijn gevoelen, dat, indien de re gering bij de onderhandelingen afzag van hetgeen onmogelijk is te ver krijgen, en bij hare billijke eischenv olhardde, aan die eischen zou wor den voldaan en het woel- en dweepzieke Belgie wel gedwongen zou worden om daaraan toe te geven in alle gevallen meende hij dat de Kamer de thans gevraagde nieuwe credieten niet mogt weigeren. De minister van financien daarna optredende, gaf zijn genoegen te kennen over den geest van eenstemmigheid, welke ook nu wederom hij deze beraadslaging had voorgezeten. Vervolgens heeft hij op onderschei dene bedenkingen geantwoord, en onder anderen ten opzigte van de uit gaven bij het legerte kennen gegeven, dat de regering de daaromtrent gegevene wenken niet alleen gereedelijk aannam, maar er ook, na op zettelijk onderzoek ten behoorlijken tijde gebruik van zou maken. Ten slotte tot de bedenkingen van staatkundigen aard overgaande, heeft Z. Exc. erkend, dat er een 63ste protocol bestond, en gezegd, dat de inhoud daarvan reeds door de nieuwspapieren rextuee! bekend was; dat echter, indien men uit dat stuk zou willen besluiten dat onze eerste openingen bij de conferentie te Londen niet dien indruk gemaakt hadden op wel ken men gemeend had te mogen rekenen, het Z. Exc. tot genoegen strekte er te kunnen bijvoegen, datde latere explicatien, door 's Konings gevolmagtigden gegeven het ware gezigtspunt dier openingen meer dui delijk hadden doen kennenen dat er genoegzame reden bestond om vasc te stellen dat dit met goed gevolg geschied was, en op den loop der onderhandelingen voorReelig werken zou. De regering wist voortsdat f de natie den vrede verlangde en behoefde} maar zij wist ook, dat. die

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1