•publicatie. Ülcbcrltiubsffltc fjaubcDlïlaatöcïiaypij. NIEUWSTIJDINGEN. worden naar de plaatsdaartoe door Beeren Burgenieesteren bepaald. 4. Het is wel uitdrukkelijk verboden detelve in de gotert of riolëftof Op de Straten, kaaijeh pleinen of publieke plaatsen, of ook in de binnengrachten te werpen. Met uitnoodiging om zich daaraan stiptelijk te gedragen, zullende bij overtreding dier bepalingen of een derzelve tegen de delinqnanteli Proces- Verbaal worden opgemaakten op hen worden toegepast de Straffen bij art. 60 van hetzelve reglement bepaald. En noodigen die genen der Ingezetenen welke goed Drinkwater jnogten ontberen uit, om zich ter Stedelijke Griffie, dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, te vervoegen, ten einde daarvan kennis te ge venals wanneer daarin van Stadswege zal worden voorzien. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekon- kundigd, aangeplakt en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan te Middelburgden 4 Jnnij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtb. C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, In Zeeland gelet op de circulaire van den Heer Gouverneur der Pro vincie, van den ipMeijl., Provinciaal Blad no. 67) brengen ter ken- nisse van eik en een iegelijk dien het zoude kunnen aangaan, dat, aan gezien het gebruik vati onrijpe of groen geplukte Kruisbeziën (Beijets*) bepaaldelijk geacht wordt van eenen zeer nadeeligen invloed te zijn, bij de in naburige Landen heerschende Cholerade verkoop of invoer van die Vrugc binnen deze Gemeente, gedurende dit Saisoen, zoo lang dezel ve niet tot volkomen rijpheid zal gekomen zijnverboden isen dat alle overtredingen tegen deze Plaatselijke verordening zullen gestraft worden niet eene boete van ten minste 3,of twee dagen Gevangenisin dien de overtreder dezelve boete niet kan betalen, en zal, ten aanziet) van het vervolgen derzelve, in acht genomen worden het bepaalde bij het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie gepubliceerd den 24 April 1820. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wor den gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Cou rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secrctarii BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Provincie Zeeland noodigen bij deze elk en een iegelijk uitdie ge huwd of ongehuwd daartoe de geschiktheid mogt hebben en bereid vaardig zijnom in het alhier in gereedheid gebragt wordende Lo caal ter vrijwillige verpleging van Minvermogende In- en Opgezete nen dezer Stad, die, bij aldien de Cholera binnen dezelve of der- zelver Ambachten mogt kotnen uit te breken, eventueel door die ziekte mogten worden aangetast, zich, tegen eene behoorlijke bezoldigingte vestigen als Binnen-Vader of Directeur, om zich als zoodanig ter Ste delijke Griffie aan te geven voor den 10 dezer maand, de6 morgens tus schen 9 en 12 uren; terwijl gelijke uitnoodiging geschiedt aan die ge nen, die zich als Vrouwelijke of Mannelijke Oppassers van de Zieken in dat Locaal, zouden verlangen geplaatst te zien. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden afge kondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 4 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren CATS, Loco-Secretarii. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert, dat, van heden af, ten zijnen Kantore kunnen worden afgehaald de Bewijzen ter Inschrijving in het Grootboekh 5 pet.gequoteerd van No. 49 a 5 6. Middelburg, den 8 Junij 1832. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. De DIRECTIE verwittigt de Stemgeregtigde Deelhebbers dat, in gevolge het 91ste der artikelen van overeenkomst, de in de Vergadering van Commissarissen goedgekeurde Balansover het Zevende Boekjaar geëindigd zijnde met ultimo December 1831 van den 6 tot en met den 20 Junij aanstaande voor hen ter visie zal liggen ter Secretarie van de Directie te Amsterdambij de Agenten der Maatschappij te Rotterdam Dordrecht en Middelburgaan het Lokaal der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leyden en op het Raadhuis der Stad 'r Gravenhage. Amsterdam, 4 Juriij 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, Staatsraad, President. DE CLERCQ, Directeurfungerend Secretaris. MIDDELBURG den 8 junij. De Gouverneur van Zeeland heeft, bij besluit van den 19 mei II., eene hoofd-commissie daargesteld, welke, onder deszelfs voorzittingis belast met het oppertoezigt van alles wat tot de cholera betrekking beeft; deze commissie, welke zich reeds heeft geconstitueerd, staat in verband met de almede ter dier zake in de ove rige steden, en, door vereeniging van nabij elkander gelegene plattelands gemeenten, in alle de districten van deze provincie, aangestelde com- missiën zij heeft ten oogmerkzoo wel de bevordering van de daarstel- ling der voorbehoedings-maatregelen tegen voormelde ziekten als de verzekering van de verzorging der eventuele zieken, bij aldien dezelve opverhoopt binnen dit gewest mogt doordringen, en bestaat uit de vol gende heeren Jonkhr. A. C. van Citterslid der gedeputeerde Statenvice-president. De heer J. R. de Vassij president der provinciale geneeskundige com missie. Jonkhr. B. de Jongeprofessor bij de provinciale geneeskundige school. Mr. M. C. Paspoort. Jonkhr. Mr. J. van Reigersberg Versluys. Mr, S. de IVind. Mr. A. P. van Deinse. Den 30 mei 11. werd alhiermet bijzonder genoegendoor de com missie van bestuur over de provinciale geneeskundige school, op de gewone Wijze, gehouden het vijftiende halfjarige examen der leerlingen bij dezelVö school ingeschreven, voor de ontleed-, heel», verlös- en nrcsenijmehg-kundewelk examen weder bij vernieuwing blijken heeft gegeven van de door de leerlingen gemaakt wordende vorderingen. Het zelve werd afgenomen Door den hoogleeraar jhr. B. de Jonge, in de Therapievan de jonge lingen G. Borking en J. van Riel. In de Pathologie en Materies Medicavan de jongelingen: G. Bor king, J. van Riel, J. J. BourdeauA. de Wilde, P. J. Sistermans, J. C. Lindhout, J. M. Vane en C. H. Jane. Door den heer lector J. de Man Jz.in de OntleedkundeG. Bor king J. van Riel, J. J. Bourdeau, P. J. Sistermans, A. de Wilde, J. C. Lindhout, J. M. Vane, C. H. Jane, A. M. Arends, L. Bogaerc J. Klap, J. W. Blankere, A. H. van Buren, D. HaartsenJ. F. van der Velde, J. L. During, L. van den Abeele, P. J. Gillissen en L. H. Leunis. In de Physiologievan de jongelingen: G. Borking, J. van Riel, J. J, Bourdeau, P. J. Sistermans, A. de Wilde, J. C. Lindhout, J. M. Va. ne, C. H. Jane, A. M. Arends, L. BogaertJ. Klap, A. H. van Bu ren J. W. Blankert en D. Haartsen. In de Verloskundevan de mannelijke leerlingen: G. Borking, J. van Riel, J. J. Bourdeau, P. J. Siscermans, A. de Wilde, J. C. Lindhout, J. M. Vane en C. H. Jane. En in de Verloskundevan de vrouwelijke leerlingen: M. Gunst, P. J. van der SluisC. WasC. M. de Booy A. Verbeet en J. A. Willemse, En door den heer lector .7. Priesterin de Kruid.Schei- en Artse- nijmeng-kunde, behalve van de bovengenoemde leerlingen, ook nog van de jongelingen: A. Tak, P. A. Winkelman P. J. HerklotsP. C. Pries ter, J. C. Steijn, J. P. Plankeel, J. L. Bos, J. Boudewijnse H. J. SerléS J. Hendrix en J. C. Frederiks. Zijnde er, behalve de vermelde, zeven leerlingen tijdelijk afwezig ge weest, uit hoofde van militaire dienst, en in den loop van het vorige jaar weder onderscheidene als officieren van gezondheid bij de land- en zeemagt geplaatst. Overigens is ditmaal geen examen in de Theoretische en Practische heelkunde gehouden, vermits dit onderwijs gedurende het laatste halfjaar is geschorscht gewordendoor de langdurige ziekte en het opgevolgd overlijden van den verdienstelijken heer .7. van Daaienlector in die vakken, wiens gemis zoowel voor de provinciale school als voor de maat schappij in het algemeen te betreuren is. In de op den 5 dezer gehoudene zitting van de Tweede Kamer der Scaten-Generaalzijn de beraadslagingen geopend over de vier ont werpen van wethoudende wijzigingen in de vier eerste titels van het eerste boek des Burgerlijken Wetboeksen werden dezelve, nadat nog door sommige leden tegen enkele punten bedenkingen waren ingebragcdie ech ter zonder gevolg bleven alle aangenomente weten het eerste ont werp met 38 stemmen tegen 1 stem, het tweede met eenparigheid, het derde met 38 tegen 2 stemmen, en het vierde met eenparigheid. Bij Koninklijk besluit van den 30 mei worden nadere bepalingen omtrent den doortogt van landverhuizende personen vastgesteld, zoo als, dat de verordeningen van het besluit van den 28 februarij 1828 (Staats blad 110. 3), omtrent den doortogt van landverhuizende personen, ook van toepassing zullen zijn op alle hoegenaamde vreemdelingen die zich uit hun land verwijderen, om, over Nederland, naar Amerika te vertrek kenonverschillig of zij afzonderlijk dan wel troepsgewijze naar de Ne- derlandsche grenzen afreizen en gezamenlijk dan wel individueel eene overeenkomst met reeders of bevrachters van schepen aangaan tot hun ne overbrenging naar de plaats hunner bestemming, en dat de akte van borgtogt, bedoeld bij art. 2, litt. d, van voormeld besluit, steeds zal behooren te zijn voorzien van eene verklaring van het stedelijk of plaat selijk bestuur onder hetwelk de borgen behoorenten opzigte der soli diteit van het Nederlandsche handelhuis, hetwelk zich tot borg heeft ge steld. Ten gevolge der bij de regering ontvangene berigtennopens de voortdurende verbreiding der cholera in onderscheidene gedeelten van Frankrijk, is bepaalddat, bij aanvulling van vroegere verordeninge*i de Fransche kust, van de rivier de Seine af tot aan de rivier de Loire als besmet zal worden beschouwd, en dat dus de schepen, komende van aan die kust gelegene plaatsen, bij hunne aankomst in onze havens aan de vastgestelde quarantaine zullen worden onderworpen. Den 3 dezer is te Groningen, in den ouderdom van 70 jaren, overleden de hooggeleerde heer E. J. Thomassen ii Tlittessitikridder der orde van den Nederlandschen leeuw, lid der iste klasse van het konink lijk Nederlandsch instituutpresident van de provinciale geneeskundige commissie, enz., en sedert het jaar 1794 hoogleeraar in de geneeskun de aan die hoogeschool. Den 2 dezer is te Amsterdam des namiddags omstreeks half vijf uren, is, in den Rotterdammer beurtman, gevoerd door schipper Je/les liggende in het Damrak, bij de Papenbrug aldaar, die met laden bezig was, bij het inhijschen van eene zware kist het touw gebroken, en de zoon van den schipper, Jurriaan .Telles, oud 28 jaren, onder de kist geraakt, zoo dat hem het boofd daardoor genoegzaam verplet is geworden. De lijder is naar het gasthuis vervoerd en 's avonds tegen 9 uren overleden. De Belgische bladen spreken van een «53ste protocol, van den 31 mei, dat zeer belangrijk zoude zijn. Het schijnt, melden zij, onaan nemelijke voorwaarden te behelzen op welke Koning Willem toestemt om met Belgie te onderhandelen dit protocol doet tevens de wijze kennen op welke deze voorwaarden door de conferentie zijn ontvangen: l> Belgie zou afzien van de vaart op de binnen-wateren en aan Hol land het tor- en loods-regt op de Schelde toekennen. 2. Belgie zon afzien van de daarstelling van een weg of kanaal, wel ke Ilollandsch Limburg zou doorsnijden. 3. liet deel der schuld ten laste van Belgie zou worden gekapitali seerd en Holland in het bezit der citadel van Antwerpen blijven, tot na de volkomen volbrenging van dit deel des traktaats. 4. De likwidatie van het syndicaat zou met gelijke kansen voor de beide partijen geschieden het verlies indien er bestond zon zoo wel als de winst gedeeld worden. 5. Onafhankelijk van het aan Holland toegewezen grondgebiedzou deze het kanaal van Maastricht naar 's Bosch in zijne geheele uitgestrekt heid verkrijgen, alsmede de aangrenzende dorpen, te weten 51 5a Belgische gemeenten. 6. En eindelijk zou de Luxemburger kwestie onbeslecht blijvenen dezelve, hetzij voor de ruiling, hetzij voor een gedeeltelijken afstand, het voorwerp van een volgend traktaat uitmaken. De zelfde bladen voegen er voorts bij dat de conferentie hare onte vredenheid over deze voorstellen in hetzelfde protocol zou betuigd, en dan Hollandschen plenepotentiarissen in bedenking hebben gegeven of dezelve aan hunne nota van 4 mei beantwoorden en of de voorgestelde middelen doelmatig zouden zijnom tot eene eindelijke (Zie verder het Bijvoegsel

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 2